Degiro

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
novacek
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od novacek » 10 čer 2020, 22:33

adventura píše:
10 čer 2020, 22:24
Někdy to může limitovat i burza, že nepovolí příliš vzdálené příkazy na jednu nebo druhou stranu, ale to je burza od burzy...
Ale proč ???

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 10 čer 2020, 23:02

novacek píše:
10 čer 2020, 22:33
adventura píše:
Někdy to může limitovat i burza, že nepovolí příliš vzdálené příkazy na jednu nebo druhou stranu, ale to je burza od burzy...
Ale proč ???
Např obchodní příkazy, které čekají na vykonání, můžou být uloženy buď na straně burzy nebo brokera, ale v obou případech je pochopitelný zájem omezit příliš vzdálené příkazy, které se nikdy nemusí vykonat a tedy by zbytečně kladly nároky na jejich uložení (třeba v DB) a zpracování a kapacita není neomezená.
Jiný důvod můžou být třeba limitní pohyby trhu, že už nemá smysl dávat příkazy za max. denní rozsah trhu.
Nebo to prostě bylo takhle naprogramováno z nějakého důvodu a prostě to tak je :)

Tomaso007
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Tomaso007 » 11 čer 2020, 07:04

Chápu tvoje rozladění, neříkám, že by se mě to nelíbilo jinak, ale prostě to tak je. Kdyby to byla záležitost jen Degira tak mě to asi trápí víc, ale je to běžné (nevím zda je to úplně všude).
Degiro, FioBroker, Revolut
Zonky, Mintos, EstateGuru

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 11 čer 2020, 10:08

U IB, Lynxu nic takového není. Když jsem tohle zažil u Degira, byl jsem v šoku...

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 11 čer 2020, 13:08

adventura píše:
10 čer 2020, 23:02
novacek píše:
10 čer 2020, 22:33
adventura píše:
Ale proč ???
Např obchodní příkazy, které čekají na vykonání, můžou být uloženy buď na straně burzy nebo brokera, ale v obou případech je pochopitelný zájem omezit příliš vzdálené příkazy, které se nikdy nemusí vykonat a tedy by zbytečně kladly nároky na jejich uložení (třeba v DB) a zpracování a kapacita není neomezená.
Jiný důvod můžou být třeba limitní pohyby trhu, že už nemá smysl dávat příkazy za max. denní rozsah trhu.
Nebo to prostě bylo takhle naprogramováno z nějakého důvodu a prostě to tak je :)
Hele já bych to byl schopen i pochopit, pokud by ty limity byly rozumněji nastavené, ale blokovat mi nastavení prodejního příkazu na 5 dolců (resp. povolit mi strop pouhých 3.8) u tak volatilního titulu, když je to aktuálně na 2.8 a před 3 dny to bylo na 5.5, to je fakt gaunerství. Myslím, že deGiro, z nás nemá zas až tak malej vejvar (obzvláště v této době), aby nám nemohlo dopřát trochu více bytů na svých serverech. Navíc jak píše Mirinda, tak u IB a Lynxu nic takového neexistuje. Ale abychom přešli k trochu konstruktivnějšímu tónu. Pokud jsem to sprábně pochopil, tak DeGiro je v tomhle naprosto impotentní (čili stop-losy to také neřeší), čili jediná "provizorní" cesta, která to částečně řeší je nějaká dobrá aplikačka, kde si člověk může naprosto svobodně nastavit příslušné alerty. Jaké appky pro tyto účely kdo používáte ?

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 487
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 čer 2020, 13:20

Pouzivam apku od Yahoo - Finance, tam si muzes nastavit ceny, pri kterych ti mobil zapipa. Mam tam ulozene i cele portfolio.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 11 čer 2020, 13:32

Taky FinWiz je na alerty fajn.

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 11 čer 2020, 14:00

Další masakr, včera jsem před FEDEM mírně dokupoval, mj. i XSPA, a koukal jsem teď na Yahoo, že to docela v premarketu povyrostlo, tak se jdu do DeGira mrknout kolik toho vlastně celkem mám a co nevidím ... že aktuální cena je 0, že poslední transakce které jsem DNES ve 13:40 (tedy ca 2 hodiny před otevřením burz) !!! provedl byl prodej 90ti akcií za 1.67 a naopak nákup 30 akcií za 5.01 (na těch 5 se to dostalo až před chvílí v dnešním pre-marketu) a to prosím při aktuální DeGiro ceně 0.0 . To je neskutečnej bordel ... Můžete se někdo na tento titul k sobě mrknout (pokud máte), jak to vypadá u vás ? Díky.

EDIT: Tak už je to jasný: https://finance.yahoo.com/news/xpresspa ... 31206.html
Přílohy
XSPA.jpg
XSPA.jpg (104.25 KiB) Zobrazeno 608 x
Naposledy upravil(a) novacek dne 11 čer 2020, 14:14, celkem upraveno 1 x.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 čer 2020, 14:12

Za tohle Degiro nemuze, XSPA mela reverzni split 1:3, takze se ti automaticky prodalo 90 ks a koupilo 30 ks.

https://finance.yahoo.com/news/xpresspa ... 31206.html

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 11 čer 2020, 14:16

vyvar z ovaru píše:
11 čer 2020, 14:12
Za tohle Degiro nemuze, XSPA mela reverzni split 1:3, takze se ti automaticky prodalo 90 ks a koupilo 30 ks.

https://finance.yahoo.com/news/xpresspa ... 31206.html
jj, už jsem to taky zjistil, to jsem si tedy oddychl :))

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 čer 2020, 14:26

Ted bacha na cenu, Degiro nebere v potaz split a bude ti to evidovat jako cerstvy nakup, takze tam budes mit spatne udaj o zisku apod. Realne nejspis budes ve ztrate, tak abys s tim pocital. Ja si po splitu zadavam do toho Yahoo prepocet puvodni ceny na novy pocet akcii.

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 265
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 17 čer 2020, 14:54

Tak jo, zase krok z Degira, který se mě nelíbí a komplikují mě tím jen život... Pár týdnu zpět poslali seznam US akcií, na které aplikují sníženou daň ( As of 30-06-2020, we will only apply lowered tax treaty rates on income on a selected list of US products).

http://sg.degiro.nl/mps2/c/HgE/qzA2AA/t ... KSKM1/owcX

Našel jsem tam skoro vše až na RDS.B (Royal Dutch Shell), kótovaný v US, ISIN US7802591070 , který na seznamu chybí. Po dotazu na Degiro co s tím bude dál, mi přišla znepokoující odpověď:
DEGIRO can confirm this product is not in the list. Hence, the statutory rate will be applied for the dividend.
Takže jestli tomu rozumím, i když mám podepsaný W8BEN formulář, tak my RDS.B budou danit 30%???
Si dělají z mě prd** či co? Nebo mě jako chtějí donutit, abych nakupoval na drahé Xetře?
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 čer 2020, 14:59

To pdf je "US products with reduced dividend tax rate" - RDS.B kupovane na NYSE neni US product, je to ADR s jinym domicilem, takze podle me to bude dal chodit danene 0%. Podpora na Degiru casto nema dostatek informaci a nebo si je cuca z prstu...

scarabeus
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scarabeus » 23 čer 2020, 11:13

Ahoj,
měl bych dotaz, co se týče optimalizace nákupu Sberbank, rozhodl jsem se, že to risknu a pustím se do Ruska.
Otázka zní, jaký symbol z Degira vybrat, našel jsem
SBER - USDUS80585Y3080 - LSE
SBNC - EURUS80585Y3080 - XET
SBNC - EURUS80585Y3080 - FRA
Protože jsem do teď obchodoval jen US akcie, kde jsou poplatky hodně dole, koukl jsem se i do sazebníku a zdá se, že bych platil za obchod
LSE - 4,00 € + 0,05 %
XET - 2,00 € + 0,03 %
FRA - 7,50 € + 0,09 %
Tedy nejlevněji vychází na XET, nicméně v případě akcie s vysokou dividendou má Německo nevýhodné zdanění 26,375% (i když podle toho, co jsem četl by se mohlo dát nějak zažádat v Německu dodatečně o snížení, neplánuji zatím takové objemy, aby to za to stálo).
Jsem ještě asi i trochu zmatený z toho jak se daní na Degiro dividenda, protože i u akcií z NYSE se mi kolikrát chová v Degiru různě.
Další rozdíl je potom v tom, že v Londýně se to obchoduje v USD (nevím sice proč, ale je mi asi jedno jestli USD, nebo EUR).
Má tedy smysl kupovat v Londýně, abych pak jen dodanil dodatečně v ČR?
Díky moc za objasnění :)

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 23 čer 2020, 15:19

Priznam se, ze tohle nemam vubec nastudovane, vse ohledne dani deleguju na danoveho poradce. Mel jsem ale za to, ze dan se ti strhne na zaklade toho, kde ma ta firma danovy domicil a Nemecko by tak melo strhavat 26% jen pro nemecke akcie nebo se pletu? Rusko ma na dividendy pro fyzicke osoby 15% pokud nejsi danovy rezident.

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 23 čer 2020, 16:30

dotaz, ma nekdo vysvetleni?

Ja jsem to nikdy moc nestudoval (no ani v akciich nejsem tak dlouho), nicmene, proc kdyz mam u neceho daily gain plusove procento a v absolutnim zisku jsem cerveny? Na yahoo finance se to zobrazuje spravne a tam to obvykle "sleduju"...

KO ve screenu je sice zelene ale nesouhlasi to, je to ponizene... a tyka se to vsech mych akcii co nemam primo v eurech.. ma vliv kurz eurusd? ale ten kurz neni uplne mimo, je plus minus prumer co posledni tydny 1.13
Chapal bych ze je kurz zohledneny ve sloupci Nerealizovany zisk/ztrata nebo celkovy ale v daily by to snad byt nemelo? nebo melo? zvlastni...

jde o drobne, ale soucasne o princip, nerozumim tomu :)

https://mega.nz/file/XIsmXIaC#us13Jj29G ... 5d0hzGGpd4

scarabeus
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scarabeus » 23 čer 2020, 18:12

Victor: díky za info, jestli je to podle domicilu tedy v RU, tak by to I vysvětlovalo, proč mám různě dividendy pro US burzy
blablon: je to jak může za to EURUSD už když se podíváš před otevřením trhu na denní zisk/ztrátu, vidíš to tam promítnuté, Yahoo funguje lépe, protože ukazuje daily gain v USD :-)

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 23 čer 2020, 18:38

scarabeus píše:
23 čer 2020, 18:12
Victor: díky za info, jestli je to podle domicilu tedy v RU, tak by to I vysvětlovalo, proč mám různě dividendy pro US burzy
blablon: je to jak může za to EURUSD už když se podíváš před otevřením trhu na denní zisk/ztrátu, vidíš to tam promítnuté, Yahoo funguje lépe, protože ukazuje daily gain v USD :-)
Hele radeji pockej az se k tomu vyjadri nekdo vice fundovany, pripadne mrkni do auditka o danich. Ja o tom skoro nic nevim, jen jsem se na to v rychlosti mrknul a chtel jsem o tom taky vedet neco vic, protoze letos cekam prvni dividendy z GAZ.

blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 24 čer 2020, 15:37

asi to tak podobne bude, GAZ mam taky, a tam to bylo jedine jako OK, asi tim ze to je v €.. no nic, zly kurz je proti mne :(

Odpovědět