Moneta Money Bank, a.s.

Informace o českých akciích.
K diskusím: Avast; ČEZ; Erste; Kofola; Komerční banka; O2; Philip Morris; obecná diskuze
Odpovědět
GrumpySmurf
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Moneta Money Bank, a.s.

Příspěvek od GrumpySmurf » 28 dub 2021, 22:40

Muj problem je ze nevim co na cesky burze za to koupit :D..

Komercky mam moooc velkej kopec, cezu taky dost, avast nechci, pilulka je moc hype a co zbejva? Erste? To je tak akorat z blata do louze..

Bojim se bojim, ze budu muset kouknout na zbrojovku. To co delaj smysl dava, ale hodnotim jen "pr pohadky", cisla netusim.
A nebo na uplnej konec - TMR, davaj jeste celorocni permice za drzeni akcii?

Moneta za yolo tituly, to bude rozumne :twisted: :roll: ...

SomeoneWhoCare
Silver pen
Silver pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 29 dub 2021, 17:40

Včera na Degiru nastala zajímavá situace ohledně tendru: Přišel výhružný mail, že jsem SHORT na Monetu a že do 15 minut mám dodat daný počet akcií, jinak pozici uzavřou sami. Nastalo překvapení a podezření na podvodný mail (SCAM), protože jsem žádnou takovou pozici neotevíral. Jak napsali, tak se do pár minut stalo a akcie si sami dokoupili naštěstí za dostatečnou hotovost na účtu. Po celkem stručném e-mailu, hovoru a odkázání na stížnost...byla do druhého dne v rámci stížnosti navrhnuta a schválena kompenzace odpovídající výši způsobené škody v rozdílu ceny a transakčních nákladů.

Musím uznat, že rychlost, stručnost a efektivita, se kterou to vyřešili, předčila má očekávání. Plus na důvěře v brokera.

Popis situace: Když mi koncem března vrátili zbytek testovaných akcií Monety s tím, že je do tendru už nevzali, tak jsem je dal ručně k prodeji za 80Kč a prodej se brzy realizoval. Po měsíci ale Degiro nabídlo i ten můj (již prodaný) zbytek akcií znovu skupině PPF. Když systém vyhodnotil, že už je nemám, tak u mě otevřeli short pozici a dali mi 15 minut na dodání. Vzhledem ke stavu trhu a krátkému limitu nastalo automatické dodání za cenu vyšší než 80Kč plus další transakční poplatek. Jednalo se o chybu, a) systém mi akcie neměl v březnu vůbec vrátit, nebo b) neměli dát již prodané akcie znovu do tendru. Stalo se to prý cca dalším 10-15 lidem, tak tu třeba někdo napíše podobnou zkušenost.
SomeoneWhoCare píše:
25 bře 2021, 19:11
Degiro kupodivu vzalo jen 33,8% testovaných akcií nakoupených za účelem přihlášení k převzetí. Poplatek žádný (zatím). Zbytek vrátili a cca za půl dne je šlo umístit k prodeji. Realizovaný zisk po zdanění je přes 5% za 1,5 měsíce. Takových příležitostí 8 do roka a neměli bychom se vůbec špatně.
SomeoneWhoCare píše:
16 úno 2021, 13:03
Jinak na Degiru na zkoušku pár kusů koupeno a včas přihlášeno ke zjištění složitosti procesu a případných poplatků. Díky jejich struktuře by to mohlo být zajímavě jednoduché. Mohu průběžně informovat...
Someone who cares about risk. I never could tell a lie that anybody would doubt, nor a truth that anybody would believe.
Osobní PF k 12.3.2021: CSCO,CDR, FRT,GS7, IBM,INTC, MONET,NAS, NRZ,O, PFE,SPG, SPYW,STAG, T,TDOC, URW,VER.

scoutus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoutus » 06 kvě 2021, 20:33

Odpovědět