České akcie – obecná diskuse

Informace o českých akciích.
Odpovědět
mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Re: České akcie – obecná diskuse

Příspěvek od mithrannin » 07 kvě 2020, 21:47

Taky jsem fanoušek Monety oproti KB/Erste.

Stejně jako Ankor to nemám podložené tvrdými daty, ale s tím, že jsem se aspoň trochu pohyboval v našem bankovním sektoru a udělal si tam pár kamarádů mám aspoň základní přehled, co se uvnitř děje, plus čtu co unikne veřejně. Primárně řeším spíš, jak to uvnitř funguje, beru to tak, že pokud bych někde nemohl pracovat, tak do toho nechci ani investovat.

Moneta se mi do budoucna líbí nejlíp - interně mají poměrně slušně nastavené procesy, nabírají do IT zajímavé lidi a obecně koho znám, tak je tam spokojený, daří se jim navyšovat počet fyzických i firemních klientů, hospodářské výsledky solidní. Souhlas i s tím, že skrz insider nákupy/prodeje tam mám nějaký uklidňující pocit, že do toho trochu vidím.

Z Erste vím víc jen o ČS - asi pro nikoho není tajemstvím, že jim vymírá klientela, a pokud v důsledku covidu klesne i zájem o hypotéky, tak to na jejich výsledcích bude vidět. Vzhledem k tomu, že minimálně pár let zpět ještě ČS byla nejvýnosnější část Erste, tak mám trochu strach spíš tady. Nicméně co čtu, tak za poslední rok se snaží o nějakou změnu image, ještě vloni by si u nich nikdo ze známých nedokázal představit pracovat, teď ten trend je lepší (12 dní dovolené navíc a zvednutí platových tabulek očividně udělá svoje).

KB je v tomhle kapitola sama pro sebe - tady jsem možná přehnaně kritickej, ale pocit, který mám z rozhovorů zevnitř je, že tam prakticky nic nefunguje. Probíhá tam nějaká radikální snaha přejít na agilní řízení a chovat se, jako by byli startup, ale přitom to pořád nezapře super-korporát, takže výsledkem je chaos. Finanční výsledky mají pořád solidní, ale tak nějak si prostě nedovedu představit, že to za deset let ještě bude šlapat.

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 08 kvě 2020, 00:04

no jo, ale zase KB se dá koupit na úrovni pod účetní hodnotou vlastního kapitálu někde kolem 0,93 hodnoty kapitálu, což mi nepřipadá vůbec špatný:-)...Moneta je taková asi víc průbojnější než KB, to je taková stará fosílie, ale zase si půčují skoro zadara od klientů. Zatímco moneta láká na spořáky 1,25 % nad repo sazbou...No koupil jsem obě dvě... Dokupovat budu ale jenom pokud to o něco klesne.. Asi krátkodobě klesne i výnosnost, ale jestli se výnosnost sníží z 15 % vlastního kapitálu třeba na 7 nebo 8, tak je to pro mě taky ok. Třeba se to za dva roky zase vrátí nad 10 procet VK.

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 18 kvě 2020, 21:39

Pro info - KB:
https://www.kurzy.cz/zpravy/544869-sp-p ... -dcerinek/

Vidíte momentálně v CZ akciích někde ještě nějaký potenciál? Stále jsem do ničeho nevstoupil, protože mi to nepřijde natolik zajímavé. Počítám s tím ,že v krajním případě počkám do 2Q a pokud se nic neobjeví vyčleněná aktiva zainvestuji někde v EU/USA.

scarabeus
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scarabeus » 19 kvě 2020, 16:24

Já sem si nakoupil za 50 Monetu a zvažuju, že bych pozici ještě trochu zvětšil. Management ji věří a díky tomu, že provedli chvíli před koronou akvizici Wustenrotu, tak si myslím, že by díky tomu mohli trochu ušetřit na nákladech.
Bankám v ČR obecně věřím a myslím, že co se ustálí situace kolem SARS-Cov2, začne se jednat o obnovení dividend a zase to půjde dost nahoru.

scoutus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoutus » 19 kvě 2020, 16:55

mam to podobne... ale obecne jeste nejsou vysledky q2 a hlavne prvni vysledky po obnoveni splatnosti... tam se bude lamat chleba. Tj klidne muzou obnovit divi(v to i celkem verim, kor kdyz na ne maj hotovost) ale pokud budou zisky minimalni tak to muze bejt fakt na dlouho

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 20 kvě 2020, 12:42

Já nějak té Monetě nevěřím. Možná nakoupím až klesne na 40 Kč/akcie :-).

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 81
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 20 kvě 2020, 13:03

Mufimufin píše:
20 kvě 2020, 12:42
Já nějak té Monetě nevěřím. Možná nakoupím až klesne na 40 Kč/akcie :-).
az bude na 40, tak mozna za 30 :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 336
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 kvě 2020, 13:10

scoutus píše:
03 kvě 2020, 16:28
netusite jestli je na cz akciovem trhu (pripadne eu) spolecnost, ktera se zabyva vodou ? neco jako , tusim , francouzka veolie ?
Pokud se nepletu tak na RM systému jsou Brněnské VAK a VAK Trutnov. Na EU bych čekal, že něco určitě bude, ale nemám přehled.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Odpovědět