Trading / spekulace

Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Insider
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Trading / spekulace

Příspěvek od Insider » 25 bře 2021, 11:58

Já to určitě nebral jako spekulaci na rok nebo měsíce, ale utekla mi informace, že to bylo tak na krátko. Neber to však jako nějakou výtku, to vůbec. Já mám určitý obnos na nějaké tyto šílené akce, které alespoň dodají trochu adrenalinu v době, kdy té zábavy je pomálu. To Canopy i Plug jsem vyhodnotil jako celkově podhodnocené, takže jsem tam něco hodil, abych to měsíc nebo 2 podržel. Graybug, tam už se přiznám, že vůbec netuším, ale nějaké doporučení na price target vyšlo kladně i od analytiků. Každopádně všechny ty pozice dohromady jsou asi tak velké, jako jeden můj běžný měsíční nákup klasické akcie, takže i kdyby to padlo o 50%, tak s tím do toho prostě jdu. Samozřejmě budu rád, když to vyjde obráceně. :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 255
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 25 bře 2021, 18:01

dnes to zase lítá....nelíbí se mi to....třeba to vymetání stoplosů na NKE dneska....peklo...NIO nevím, co si myslet a i SPY lítá pěkně...

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 01 dub 2021, 11:17

Prehled za 03/2021. Mesic s nadstandartnimi prilezitostmi mi prinesl prumerny vysledek diky memu podprumernemu vykonu...asi tak. Prokaucoval jsem vyrazna dna Techs a kdyz uz jsem se dostal do pozice, tak jsem drzel do minusu nesmyslne nad ramec meho risku -1%, ale zase ne dostatecne dlouho, nez se trend otocil...klasika. Naopak pri rustu jsem prodaval vyrazne drive nez rizikovost vyzadovala. Pri dodzeni mych obvyklych zasad by byl brezen na +20%. Provedl jsem vyssi pocet trejdu, ale na ukor kvality. Kvuli prehlednosti jsem v tabulce nakupy a prodeje zgrupoval a viditelna je jen polozka prodeje cele pozice.

Obrázek

Sent from my iPhone using Tapatalk

Imanewbie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Imanewbie » 01 dub 2021, 12:30

Asi je to dáno tím grupováním pozic, ale při pohledu na balance % tam tedy nevidím moc hezký risk/reward :| Jinak samozřejmě gratulace ;)

Martinus
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 01 dub 2021, 13:04

Winrate 75% je špička, risk/reward je v naprostém pořádku, pokud vím, psal tu Pavelo, že má SL na 1%, což teď porušil, a hned se to nevyplatilo, PT vždy nad 1%...není co řešit. Buď jsi winrate více než 50% a pak stačí RR 1:1 a být v plusu, při winrate 75% může být výrazně menší PT než SL a stejně jsi v plusu. On tam má oba parametry vynikající, takže 18-20%/měsíčně....kdo z vás to má?:)
Já zkoušel výhradně v malém na /MYM, moc mi to nevyhovuje, příliš stresu...:) ale chce to opravdu klid, rozvahu a železně dodržovat zásady....zasažen SL, ihned ven a nazdar. Winrate jsem se dostal max. kolem 60% a když jsem do toho pustil více emocí - jak píše Pavel - je to na úkor kvality, tak jsem byl na 53%, pak ještě trochu nekázeň při porušení MM a byl jsem rád s výsledkem lehce nad 0...ale je to jen na nějakých třeba 30-40 obchodech, takže to není žádný tréning, bez zkušeností to nejde.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 02 dub 2021, 11:48

Winrate je klicova metrika, se kterou stoji a pada uspech day trade. Ve 2020 jsem dosahl 66%. YTD 2021 je 82% (z 22 jsou 18 pozitivni a 4 negativni vysledky.

Dodrzovat SL na -1% je druhe kriterium a od zacatku 04/2021 koncim s jakymikoliv experimenty pod tuto hodnotu. Nevedu si tady statistiku, ale nebudu daleko od pravdy s tvrzenim, ze v 90% nedodrzeni SL -1% vedlo jeste ke krutejsim ztratam. Tady funguje karma spolehlive.

TP je zcela jednoznacne o mamonu. Musim se naucit, ze ukoncit pozici na 0.8% neni zadna ostuda.

Cim dale zacinam vnimat fakt, ze ukoncit pozici i s mensim profitem, ale hlavne RYCHLE, je pozitivum, nejen kvuli nervum, ale protoze je na blizku mnohem lepsi prilezitost pro dalsi investici...o)

Martinus
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 02 dub 2021, 16:08

Ono je to o statistice. Čím více obchodů, tím více se winrate bude srovnávat k 50%. Čím méně obchodů máš, tím je větší pravděpodobnost, že se dostaneš na vyšší procenta. Udržet třeba 55%-60% u 1000 obchodů je naprosto vynikající výsledek, který může vydělat neskutečné peníze. Pokud si dáš dlouhodobý cíl na Winrate 60%, tak postačí RRR 0,7:1, takže brát 0,8% je stále bez problémů. Potřeba vyladit oba parametry. Trošku s tím bojuju u opcí, nějakou statistiku jsem si dělal, což pomohlo odhalit, kde mám rezervy - a je to právě úplně přesně jak píšeš: v nekompromisním utínání ztrát a naopak třeba si tu ztrátu rovnou nastavit na 0,9% v Tvém případě

Martinus
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 09 dub 2021, 20:11

VIAC??
nákup ještě dnes....?

Martinus
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 27 dub 2021, 18:34

pro tradery: NFLX dnes, INTC zítra?

tomasino1
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomasino1 » 27 dub 2021, 22:32

''Dodrzovat SL na -1% je druhe kriterium a od zacatku 04/2021 koncim s jakymikoliv experimenty pod tuto hodnotu. Nevedu si tady statistiku, ale nebudu daleko od pravdy s tvrzenim, ze v 90% nedodrzeni SL -1% vedlo jeste ke krutejsim ztratam. Tady funguje karma spolehlive.''

Stop loss -1%? Myšleno celková ztráta?
Díky

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 28 dub 2021, 10:20

tomasino1 píše:''Dodrzovat SL na -1% je druhe kriterium a od zacatku 04/2021 koncim s jakymikoliv experimenty pod tuto hodnotu. Nevedu si tady statistiku, ale nebudu daleko od pravdy s tvrzenim, ze v 90% nedodrzeni SL -1% vedlo jeste ke krutejsim ztratam. Tady funguje karma spolehlive.''

Stop loss -1%? Myšleno celková ztráta?
Díky
Ja funguju na trading metodou jednorazove investice vyssi castky do jednoho titulu. Tedy ano, jakmile dosahne okamzita (tedy i celkova ztrata) spekulace -1% jdu od toho pryc, prodavam, nadavam, sypu si popel na hlavu...o)

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Trading / spekulace

Příspěvek od pavelotb2016 » 01 kvě 2021, 21:36

Prehled za 04/2021. Horko tezko jsem se rozhoupaval k jedine spekulaci, ktera nestala za nic. Averze vuci riziku investovanych penez je silnejsi nez predstava profitu. Trhy mi nedavaji smysl. Nemam pocit, ze by se v kvetnu neco zasadne zmenilo...
Do nejake diverzifikace, longu, dividend, ETF, zlata, crypta, proti-inflacnich dluhopisu nebo P2P se mi nechce, nebavilo by mne to.
Asi “stand by” mode...o)

Obrázek

Odpovědět