Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Informace o zahraničních akciích.
Odpovědět
Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční akciové trhy – obecná diskuse

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 22 kvě 2020, 11:48

Saúdskoarabský státní investiční fond na nákupech: https://www.e15.cz/byznys/burzy-a-trhy/ ... em-1369903.
Jsem rád, že se shodnem na:DIS, CSCO, IBM, PFE, BRK:) FB a ostatni IT blue chips mam pres NDQ100 ETF

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 460
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 kvě 2020, 15:22

Foot Locker has announced a temporary suspension of its dividend payments, when it announced its first quarter results, which included an adjusted loss of 67 cents per share, compared to adjusted EPS of 1.53 dollar a year earlier.

besik
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od besik » 22 kvě 2020, 17:48

K tomu GEL, dnes dorazil e-mail z Degira:

Dear client,

We are contacting you to inform you that we are ending our service provision with respect to one or more specific US products that you hold in your portfolio. For an overview of the impacted products and their concerning ISINs, please see here. Considering the length of the list, we recommend searching for the ISIN code(s) of the US product(s) in your portfolio to efficiently determine the product(s) impacted.

DEGIRO has already ended the possibility of buying these US products but allowed you to hold existing positions. Due to the operations necessary to maintain the custody and correct processing of these products, unfortunately, this will no longer be possible.

Therefore, we kindly ask you to close or transfer your position(s) in the relevant products before the 1st of December 2020.

Please be aware that if you do not meet this deadline, we will close the position(s) on your behalf.

Zatím se prodávat určitě nechystám, úplně se mi nelíbí, že pokud celou pozici do prvního prosince neprodám, udělají to za mě.

TnT
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TnT » 22 kvě 2020, 20:24

Na to bych jim poslal nespokojenou reakci. Broker nemá co rozhodovat co můžu nebo nemůžu mít v portfoliu. Pokud klienta nutí pozici uzavřít nebo převést k jinému brokerovi, měli by to alespoň umožnit provést bez poplatku.

Mrhol
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrhol » 22 kvě 2020, 21:48

besik píše:
22 kvě 2020, 17:48

Dear client,

We are contacting you to inform you that we are ending our service provision with respect to one or more specific US products that you hold in your portfolio. For an overview of the impacted products and their concerning ISINs, please see here. Considering the length of the list, we recommend searching for the ISIN code(s) of the US product(s) in your portfolio to efficiently determine the product(s) impacted.

DEGIRO has already ended the possibility of buying these US products but allowed you to hold existing positions. Due to the operations necessary to maintain the custody and correct processing of these products, unfortunately, this will no longer be possible.

Therefore, we kindly ask you to close or transfer your position(s) in the relevant products before the 1st of December 2020.

Please be aware that if you do not meet this deadline, we will close the position(s) on your behalf.

Zatím se prodávat určitě nechystám, úplně se mi nelíbí, že pokud celou pozici do prvního prosince neprodám, udělají to za mě.
to jsou z***i...chtěl jsem mít tuhle pozici na stálo a jen pobírat dividendy...

EDIT: tak doufám že cena alespoň pořádně vyroste do prosince

Poli29
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Poli29 » 23 kvě 2020, 07:52

roman
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman » 24 kvě 2020, 13:26

Mrhol píše:
22 kvě 2020, 21:48
besik píše:
22 kvě 2020, 17:48

Dear client,

to jsou z***i...chtěl jsem mít tuhle pozici na stálo a jen pobírat dividendy...

EDIT: tak doufám že cena alespoň pořádně vyroste do prosince
A o tom opravdu rozhoduje broker? není to zase nějaké super užasné EU nařízení? proč by byli sami proti sobě, aby se nedalo něco nakupovat.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 435
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 24 kvě 2020, 22:49

Ano, broker nemusí nabízet k obchodování všechny zalistované tituly burzy.

Ale v tomto případě jde asi o nějaké legislativní omezení na straně EU. Nicméně komunikace a provedení ze strany Degira je opravdu tragédie.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 460
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 kvě 2020, 10:47

jejinka píše:
24 kvě 2020, 22:49
Ale v tomto případě jde asi o nějaké legislativní omezení na straně EU. Nicméně komunikace a provedení ze strany Degira je opravdu tragédie.
Tim padem by to nemelo jit ani na Lynx, ne? A pokud by to na Lynx neslo, cena GELu nevyroste, tak me donuti prodat se ztratou, to by byla parada.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 25 kvě 2020, 12:48

Mrhol
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrhol » 25 kvě 2020, 15:30

jejinka píše:

mě třeba Degiro ještě vůbec neinformovalo že GEL už není možné nakupovat ani že se ho mám zbavit do 1.12.2020...jak vám přišla ta informace? do brokeru nebo emailem?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 431
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 25 kvě 2020, 15:48

Mrhol píše:
25 kvě 2020, 15:30
jejinka píše:

mě třeba Degiro ještě vůbec neinformovalo že GEL už není možné nakupovat ani že se ho mám zbavit do 1.12.2020...jak vám přišla ta informace? do brokeru nebo emailem?
22.5.2020 přišel tento email od Degiro :
Degiro - email.png
Degiro - email.png (51.44 KiB) Zobrazeno 227 x

SomeoneWhoCare
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 25 kvě 2020, 17:32

GEL nevedu, ale můžete požádat o transfer k jinému brokerovi. Cena:
Převod portfolia z DEGIRO 10,00 € za pozici + externí náklady
Zdroj:

Kód: Vybrat vše

https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/Prehled_poplatku.pdf
Případně snazší (a u menších pozic výhodnější) bude prodat na Degiru a ihned koupit u nového brokera. To však nemění nic na tom, že díky zablokování může klesnout počet zájemců o koupi, což má vliv na poptávku i pohyb ceny.

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 25 kvě 2020, 20:01

vyvar z ovaru píše:
25 kvě 2020, 10:47
jejinka píše:
Tim padem by to nemelo jit ani na Lynx, ne? A pokud by to na Lynx neslo, cena GELu nevyroste, tak me donuti prodat se ztratou, to by byla parada.
Tak GEL je snad Americká společnost, takže i kdyby byl zakázán k nákupu v rámci celé EU, určitě ho mohou nakupovat Amíci a další. Já zde tedy zatím vidím sice pomalý (ale to je tak zatím u většiny ropáků) zato setrvalý růst - https://finance.yahoo.com/quote/GEL

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 25 kvě 2020, 20:09

LuckyLuke píše:
25 kvě 2020, 15:48
Mrhol píše:
jejinka píše:

Degiro - email.png
Tak jsem zčekoval email, a též to tam z toho 22.5. mám - mimochodem moc pěná zabijačka US titulů, viz přiložené "parte" (JPG příponu je potřeba přepsat na PDF). Ca 1700 titulů (byť u některých jde o národní mutace téhož). To by mne zajímalo, co za tou genocidou stojí. A skutečně nechápu, že ti stupídi z helpdesku nejsou schopni odpovědět na jednoznačně položený dotaz týkající zdůvodnění toho vyřazení dané firmy, hlavně že do inkriminovaného emailu nezapomenou napsat "If you have any questions, do not hesitate to get in contact with our Service Desk. " TVL tomu říkám cynismus ... EDIT: S tou přílohou to nějak neklaplo, asi to umí fakt jen obrázky, ale ten páteční email patrně dostal každý, kdo vlastní nějaké ty "umlčené" tituly.

novacek
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novacek » 25 kvě 2020, 20:52

Přílohy
sony.jpg
sony.jpg (222.09 KiB) Zobrazeno 128 x

Mrhol
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrhol » 25 kvě 2020, 22:00

novacek píše:
25 kvě 2020, 20:09
LuckyLuke píše:
25 kvě 2020, 15:48
Mrhol píše:

Degiro - email.png
Tak jsem zčekoval email, a též to tam z toho 22.5. mám - mimochodem moc pěná zabijačka US titulů, viz přiložené "parte" (JPG příponu je potřeba přepsat na PDF). Ca 1700 titulů (byť u některých jde o národní mutace téhož). To by mne zajímalo, co za tou genocidou stojí. A skutečně nechápu, že ti stupídi z helpdesku nejsou schopni odpovědět na jednoznačně položený dotaz týkající zdůvodnění toho vyřazení dané firmy, hlavně že do inkriminovaného emailu nezapomenou napsat "If you have any questions, do not hesitate to get in contact with our Service Desk. " TVL tomu říkám cynismus ... EDIT: S tou přílohou to nějak neklaplo, asi to umí fakt jen obrázky, ale ten páteční email patrně dostal každý, kdo vlastní nějaké ty "umlčené" tituly.
jo díky, měl jsem to ve SPAMu..pdfko a tam 35 stránek titulů co vyškrtli...docela by mě to zajímalo proč??? jakou máte strategii? já mám z toho seznamu 2 ropáky, kteří mírně rostou..ET a GEL...asi bych to rád držel až do konce...do toho prosince...ale je otázka pokud tohle plánuje udělat většina, jestli to pak nezahýbe s cenou na jih...a taky by mě zajímalo jestli je to problém jenom Degira...ale asi jo...když někdo to stále kupuje, cena pořád roste...

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 25 kvě 2020, 22:04

Sony jsem si trosku zobl za 60 usd a od te doby cekam na lepsi cenu;) Pro me vypada OK, slusny balance sheet, poslednich 5 let vyborny rust divi, fer cena, ale trosku se bojim ze filmove studio tedkom moc sypat nebude (snad to vyrovna gaming), v recesi se nove fotaky asi taky moc kupovat nebudou. Pro me jako diverzifikace mimo EU a USA jeden z top zastupcu, v dlouhodobem horizontu slusny potencial.

kryptoinvestice
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryptoinvestice » 25 kvě 2020, 22:12

Ahoj.Díval jsem se dneska po nějaké divi společnosti kterou by se teď vyplatilo koupit.
Nakonec jsem našel a proklepl si WBA.
https://finviz.com/quote.ashx?t=WBA
Držíte někdo ????popř.vidíte nějaký problém u této firmy ???? :D
až na nějaké muchy mi příjde vše o.k. :shock:

Mufimufin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufimufin » 25 kvě 2020, 22:14

Mám WBA, nakupoval jsem za 43.