Upvest - zkušenosti investorů

.
web: www.upvest.cz
zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 275
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 11 zář 2019, 08:54

Je to sice z července, ale ve vláknu jsem odkaz neobjevil, takže přidávám link na rozhovor s Petrem Volným o platformě a jejím dalším směřování.
Pro ty, co platformu neznají a ptají se na rozdíly třeba oproti Fundliftu jsou tam zajímavé informace pro utvoření obrázku.

https://www.peak.cz/petr-volny-upvest-c ... ory/18102/

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 13 zář 2019, 10:37

Velkou výhodou tohoto portálu je, že investor vlastně investuje do tvrdých aktiv - staveb jednotlivých developerů, takže je čím ručit a co případně prodat. Je to o něčem jiném, než u investicí do různých startupů, kde investor často nemá ani šanci pořádně zjistit, čím se vlastně firma zabývá. Na mě působí Upvest sympaticky, včetně komunikativního p.Volného 8-)

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 14 zář 2019, 12:39

Ja tedy investice na Upvest chapu tak, ze sice smeruji na developerske projekty, ale nejsou kryte financovanou nemovitosti. Tu vestsinou developer zastavil bance a na Upvestu ziskava dodatecne zdroje, ktere nejsou kryte nemovitosti.

stargaz
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stargaz » 14 zář 2019, 13:17

FraK píše:
14 zář 2019, 12:39
...ale nejsou kryte financovanou nemovitosti.
Zalezi projekt od projektu, neni tomu uplne vzdycky tak, viz napr. Malvazinky a Javor.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 18 zář 2019, 19:30

Mas pravdu, tak jsem neco malo na Javor poslal a jeste asi neco malo poslu. Ale nemaji moc vychytane, ze jim misto neodvolatelneho prislibu (jako treba u Fingood) musis poslat penize, ktere ti po dobu fundraisingu nenesou zadny urok a fakticky tak snizuji celkovy vynos z investice. Proto jsem dal malou castku ted a jeste asi neco malo poslu pred koncem lhuty pro fundraising.

jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkjk » 30 zář 2019, 12:42

Upvest má podle mého oproti realitním projektům na Fundliftu řádově lepší investiční analýzu a další výhodou jsou pravidelné čtvrtletní reporty o každé investici. Preference kvality před kvantitou mi vyhovuje.
Co mi trochu chybí na Upvestu je nějaký přehled transakcí, z dashboardu se dají vyčíst jen základní údaje a v případě více investic už je to dosti nepřehledné.

stargaz
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stargaz » 30 zář 2019, 12:52

jkjk píše:
30 zář 2019, 12:42
...Co mi trochu chybí na Upvestu je nějaký přehled transakcí, z dashboardu se dají vyčíst jen základní údaje a v případě více investic už je to dosti nepřehledné.

Vraj sa na tom pracuje. Podla komunikacie z 24.9. sa na tejto funkcionalite uz pracuje. Posielal som im to ako navrh na vylepsenie cez chat - vraj si toho su vedomi a kvoli daniam podobne ziadosti zatial vybavovali rucne. Informace k aktualnemu stavu by boli zaujimave, mozno p.Volny zareaguje.

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 30 zář 2019, 15:29

Dobrý den,

uznáváme, že na našem dashboardu musíme ještě zapracovat. Zatím je k dispozici pouze transakční historie na investičním účtu upvest, kterou najdete na stránce profilu, tj. https://app.upvest.cz/user/profile/personal-data pod odkazem "Zobrazit historii transakcí".

Nicméně jak píši, jsme si vědomi toho, že současná podoba dashboardu už nevyhovuje a nyní jsme v procesu designování nového dashboardu, který by měl být přehlednější. Zejména by měl přidat tyto vlastnosti:
* Shlukování investic/participací do stejného projektu.
* Info o jednotlivých splátkách úroku a jistiny ke každé investici / participaci.
* Lepší hlavní metriky: Aktuálně investováno, Celkem proinvestováno, přesnější odhad výnosů apod.
* Výpis z účtu dostupný přímo z dashboardu.
* Zjednodušený výpis participací, který by měl postačovat jako příloha k DP

Pokud máte nějaké další návrhy, jak náš dashboard vylepšit, tak si je moc rádi poslechneme. Díky.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 10 říj 2019, 13:21

v předchozích příspěvcích se zde řešilo zajištění jednotlivých úvěrů. Na Upvest blogu k tomuto tématu můžete nyní nalézt velmi dobře zpracovaný článek:

http://blog.upvest.cz/2019/formy-zajist ... h-vyuziti/

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 10 říj 2019, 17:57

...a ještě se zeptám kdy bude mít Upvest zveřejněnou účetní závěrku za 2018?

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 11 říj 2019, 10:14

Carhir píše:
10 říj 2019, 17:57
...a ještě se zeptám kdy bude mít Upvest zveřejněnou účetní závěrku za 2018?
Dobrý den, díky moc za upozornění. Dáme vědět naší nové účetní firmě. S tou starou jsme se právě z důvodů jejich nedůslednosti rozešli.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 12 říj 2019, 08:28

Asi v tomto vláknu budu působit jako pesimista, ale mě se to moc nelíbí. pokud dostanu 5% úrok a zaplatím z toho 15% daň vyjde mi čistý zisk nějakých 4,25%. Riziko vidím někde na úrovni průměrných developerských dluhopisů, takže zisk vzhledem k riziku dosti mizerný.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 říj 2019, 09:32

Věc názoru. Vždycky jde o vztah výnos/riziko. Přednost bych dal českému developerskému projektu s nižším výnosem, zajištěný tou nemovitostí, než poslat peníze do Kazachstánu nějákému pastevci z jurty na koupi 20 let staré ojetiny, přičemž půjčka s úrokem 15% je zajištěna skleněnými "šperky" se skutečnou hodnotou pár korun. Přitom nejde snad jen o to inkasovat vysoký úrok, ale taky o to, nepřijít o vložené peníze. Kupodivu řada investorů dá přednost té druhé možnosti ;)
Klidně bych dal i víc peněz do českého developerského projektu, na který se můžu jít každý den dívat jak pokračuje, kde můžu kdykoli navštívit kancelář firmy, kde vím, že se v případě problémů bude postupovat podle českých zákonů. Při větší investici je pak pro mě i čistý úrok 5% podstatně zajímavější, než když pošlu, vzhledem k riziku, 100Kč do Kazachstánu a budu se pak načechrávat radostí, že mám úrok 15% ;)

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 12 říj 2019, 11:58

To pomalu vypadá jako kdybys věřil, že z Českého developerského projektu nemůže nikdo vytunelovat peníze a všechno co kdo ve smlouvách napíše musí být pravda :D
Pro tebe je možná 5% zisk z investice do nějakého projektu zajímavý, ale vyšší výnos můžeš dosáhnout i tehdy pokud koupíš nějakou nemovitost sám a začneš pronajímat. Přitom bude tvé riziko podstatně nižší než ty peníze někomu jen tak svěřit a doufat že se nic nepodělá.
Samozřejmě že poslat peníze do kazachstánu a radovat se z 15% výnosu není to nejrozumnější co může člověk udělat. Investice do P2P považuji za jedny z nejrizikovějších a také na rizikovost těchto investic v každém druhém příspěvku poukazuji ;)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 říj 2019, 12:05

Ne každý kupuje nemovitosti na pronajímání. Jak dobře vím, s nájemníky taky občas nejsou nejlepší zkušenosti ;)
Dosáhnout výnosu 5% z nájmu v Praze, kde žiju, není při současných cenách nemovitostí zrovna jednoduché.
A kupovat ruinu v problémových oblastech na sociální byty, to bych si snad radši hodil mašli ;)

Flyboy: Neber to prosím nijak osobně, jen jsem uvažoval o investování v obecné rovině.
Tvé názory , které dlouhodobě považují za konzistentní, samozřejmě dobře znám a většinou jsme zajedno, teda až na výjimky :)

petrvolny
ownerP2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 16 říj 2019, 17:11

Dobrý den všem,

jen jsem vám chtěl dát jako prvním vědět, že jsme na Upvestu spustili referral program. To znamenaá, že budeme moc rádi, když nám pomůžete rozšířit povědomí o Upvestu mezi své známé.

Nyní tedy, pokud jste již na Upvestu investorkou / investorem, můžete svým známým darovat 500 Kč k jejich první investici a sami tak také získat 500 Kč ve chvíli, kdy váš známý investuje. Link, který můžete se svými známými sdílet najdete ve svém profilu na https://app.upvest.cz/user/profile/referrals

Referral platí pouze v případě, že se vám povede pozvat úplně nového uživatele, tj. někoho, kdo ještě nemá na Upvestu účet. Více o podmínkách Upvest referral programu najdete na https://app.upvest.cz/referral-terms

S pozdravem
Petr Volný.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 18 říj 2019, 12:11

Počkám si na účetní závěrku za minulý rok (už měla být dávno) a uvidíme, vypadá to nadějně...

inspektorrr
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od inspektorrr » 21 říj 2019, 19:01

Jste tam někdo registrovaný? Ocenil bych jeden referral. Klidne sz.
Edit : Vyřízeno. Nakonec se jich sešlo asi 6. Využil jsem ten první, ale díky všem. ;)

// Případně lze využít stávající referral vlákno. Už tam jsou také první vlaštovky, pokud by chtěl někdo registrací podpořit konkrétního uživatele. Joshua
viewtopic.php?f=40&t=134

Odpovědět