Upvest - zkušenosti investorů

.
web: www.upvest.cz
zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 11 zář 2019, 08:54

Je to sice z července, ale ve vláknu jsem odkaz neobjevil, takže přidávám link na rozhovor s Petrem Volným o platformě a jejím dalším směřování.
Pro ty, co platformu neznají a ptají se na rozdíly třeba oproti Fundliftu jsou tam zajímavé informace pro utvoření obrázku.

https://www.peak.cz/petr-volny-upvest-c ... ory/18102/

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 172
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 13 zář 2019, 10:37

Velkou výhodou tohoto portálu je, že investor vlastně investuje do tvrdých aktiv - staveb jednotlivých developerů, takže je čím ručit a co případně prodat. Je to o něčem jiném, než u investicí do různých startupů, kde investor často nemá ani šanci pořádně zjistit, čím se vlastně firma zabývá. Na mě působí Upvest sympaticky, včetně komunikativního p.Volného 8-)

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 14 zář 2019, 12:39

Ja tedy investice na Upvest chapu tak, ze sice smeruji na developerske projekty, ale nejsou kryte financovanou nemovitosti. Tu vestsinou developer zastavil bance a na Upvestu ziskava dodatecne zdroje, ktere nejsou kryte nemovitosti.

stargaz
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stargaz » 14 zář 2019, 13:17

FraK píše:
14 zář 2019, 12:39
...ale nejsou kryte financovanou nemovitosti.
Zalezi projekt od projektu, neni tomu uplne vzdycky tak, viz napr. Malvazinky a Javor.

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 18 zář 2019, 19:30

Mas pravdu, tak jsem neco malo na Javor poslal a jeste asi neco malo poslu. Ale nemaji moc vychytane, ze jim misto neodvolatelneho prislibu (jako treba u Fingood) musis poslat penize, ktere ti po dobu fundraisingu nenesou zadny urok a fakticky tak snizuji celkovy vynos z investice. Proto jsem dal malou castku ted a jeste asi neco malo poslu pred koncem lhuty pro fundraising.

Odpovědět