Investování všeobecně

.
Témata, která se zabývají investováním v obecnější rovině.
kari
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od kari » 06 zář 2018, 23:25

Upřímně od Gladiše jsem nečel ani jednu z nich a ani to neplánuji. Nemám nejmenší zájem vzdělávat se od člověka, který dlouhodobě neporáží trh.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 337
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 07 zář 2018, 07:27

Trh ve smyslu benchmarku akciového indexu nepřekoná jak známo přes 90% všech aktivně řízených fondů. Bylo by tak zajímavé grafické srovnání třeba slavných fondů Fidelity s indexem, nebo i českých investičních fondů. Asi bychom se divili, koho všeho bychom pak měli "právo" kritizovat. Že měly všechny fondy v roce světové finanční krize těžké propady, netřeba připomínat. Byly to všechny akciové fondy bez vyjímky. Sám do fondů neinvestuji a nemám je rád, ale kritiku bych brat jen od expertů, kteří touto krvavou lázní prošli. Já jsem začal do akcií samostatně investoval po těch obrovských propadech, takže jsem na tom vydělal. Kdybych začal o rok dřív, smetlo mě to taky. 10 let po bitvě je samozřejmě každý generálem , jak je ostatně v Čechách zvykem :lol:
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/gl ... 47ab5f122/

kari
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kari » 07 zář 2018, 11:57

Myslim že si nerozumíme. Tady nejde o to, že v roce krize byl v minusu, ale o to, že dlouhodobé výsledky toho fondu zaostávaji za indexem. Proč bych měl tedy potom investovat peníze do toho, či jiného fondu, když mi vydělá míň? Nebo se prostě učit od nějakého člověka, kterej neporazi ostatní? Přijde mi to jako v tom pokeru kdybych si měl kupovat knížky od lidi, kteří jsou v mínusu. Co mi to pak přinese a dá? Mám doma knížky od Grahama, Buffetta, pak knížku kde jsou probírány strategie od více úspěšných obchodníků, proč bych si mel teda kupovat tu od Gladise?

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 07 zář 2018, 12:16

OK, tak Gladiš není Graham. Jeho knihy právě z Grahama a jeho slavného "Inteligentního investora" vychází ve smyslu posuzování hodnoty konkrétní akcie. Kniha B.Grahama vyšla ovšem tuším už počátkem 50tých let a pro současnost aspoň pro mě byl trochu problém těch asi 1000 stránek lehce archaického textu zvládnout. Já prostě za zasluhu D.Gladiše považuju to, že napsal už v r.2004, tj. v době kdy o fundamentální analýze akcií tady skoro nikdo nic nevěděl, podle mě velmi kvalitní a originální knihu pro začínající české investory. A za kvalitní jeho knížky považuju i dnes, toť vše.
Pokud to někoho zaujme: https://www.penize.cz/investice/55223-p ... rneho-zaka

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 21 říj 2018, 10:12

vyvar z ovaru píše:
30 srp 2018, 11:51
Myslis, ze pokud ma nekdo zainvestovano 20 mega, tak resi, jestli na nejakym sporaku dostane o 0,3% rocne vic (coz je u 2 mega necely 4 000 Kc za rok)? :D
Ale chapu kam tim miris a je to urcite lepsi nez dratem do oka. :)
Ja ted navysuju taky rezervu pro pripad krize, ale zatim to jsou asi jen 2%.

Asi bychom tohle meli resit jinde nebo nas Saraph nebo Joshua zbicuji za OT. :mrgreen:
(zajimala by me jeste tvoje strategie s exekucnimi byty, uz jsi to nekdy delal?)
Sem si teprve teď všiml že je tady dotaz na mě :D Nemovitosti už jsem nějaké v exekuci kupoval, vesměs pozemky, pak dvě garáže byt jen jeden. Je to docela na dlouho než se to všechno vyřídí a přepíše se to na tebe. Trvá to i půl roku od zaplacení částky exekutorovi.U bytů musíš dávat pozor, to že jsou v dosti zanedbaném stavu a že budeš muset dělat rekonstrukci, s tím se tak nějak počítá. Největší problém je ale v tom, když tam bydlí dlužník a nechce se mu pryč. Spory o vystěhování můžou trvat roky, obzvláště když není úplně blbý a ví jaké všechny možnosti mu legislativa umožňuje. Pokud například v exekuční dražbě nejsou ani fotografie vnitřních prostor s tím, že tam nebyl umožněn exekutorovi přístup, tak si můžeš být na 100% jistý, že tebe tam dlužník také nepustí a pokud ho z tama i za určitý čas pomocí policie vystrnadíš, stále ti může dělat problémy, jako rozbíjet okna a tak. Takže jestli chceš koupit nějaký byt či dům, kde bydlí dlužník, tak je ideální se jít ještě před exekucí na to podívat a dlužníka si otypovat. Spousta lidí se třeba s dlužníkem domluví a pak tam bydlí dál a platí jim nájem ;)

soggy
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Investice

Příspěvek od soggy » 21 říj 2018, 18:49

Dobrý den, nedávno jsem ukončil své stavební spoření. Jelikož stále studuji, rozhodl jsem se částku z něj investovat zpět do dalšího stavebního spoření. Abych využil maximální státní podpory, budu na něj posílat 20 000,- každý rok (2000,- max. státní podpora) Zbytek peněz mi ale bude ležet na účtu do dalšího roku, kdy pošlu dalších 20 000,-. Jestli mi rozumíte :) Kdybych tam celou částku poslal ihned, měl bych jen tu podporu 2000,- a zbytek nic. Přemýšlím tedy, co s těmi penězi, které se mi budou tu dobu, než je odešlu na stavebko, válet na účtu. Mám účet od Equa, tam je na spořícím účtu 1%, což mi příjde málo. Obracím se tedy na vás, jak by bylo nejvýhodnější investovat (na tu dobu 1-2 let.) Mám nějaký malý obnos na Zonky... To mi ale vzhledem k riziku a poplatkům nepříjde výhodné. Děkuji za vaše názory :)

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Re: Investování všeobecně

Příspěvek od Boží mlýn » 22 říj 2018, 10:39

můžeš je tam poslat rovnou, co je za daný rok nad 20k, se automaticky započítá pro státní podporu na další rok. Navíc je budeš mít úročené celé od začátku možná za víc, než na spořáku.
Teoreticky ti pak papírově klesne výnosnost v %, protože výše státní podpory vzhledem k velkému vkladu v tom už pak takovej benefit neudělá.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 186
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 24 říj 2018, 07:58

Když se teď blíží Vánoce/konec roku, přistupujete k investování nějak výrazně jinak než po zbytek roku?

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 162
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 24 říj 2018, 09:47

Saraph píše:
24 říj 2018, 07:58
Když se teď blíží Vánoce/konec roku, přistupujete k investování nějak výrazně jinak než po zbytek roku?
Zaspekuloval jsem a koupil na burze pár akciíí retailových obchodníků v USA, že by mohli mít dobré výsledky vzhledem k náladě a chuti utrácet za vánoční nákupy :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 říj 2018, 10:12

Doufam, ze se pekne rozjedou kalhotky a podprdy. :lol:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 říj 2018, 10:42

Bude asi lepší vyhnout se retailovému obchodníkovi Sears Holdinsgs Corp. /SHLD/, kterému ani Vánoce nepomůžou a po 150 letech existence skončí https://finviz.com/quote.ashx?t=SHLD&ty=c&ta=0&p=m ;)

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 24 říj 2018, 11:03

GOGO7 píše:
24 říj 2018, 10:42
Bude asi lepší vyhnout se retailovému obchodníkovi Sears Holdinsgs Corp. /SHLD/, kterému ani Vánoce nepomůžou a po 150 letech existence skončí https://finviz.com/quote.ashx?t=SHLD&ty=c&ta=0&p=m ;)
Jj, na to taky vsázím, není to jen Sears, v roce 2018 jich padlo docela dost (viz. článek na SA):
This year, thus far, no less than 15 US retailers have already filed for bankruptcy or announced liquidations:

Nine West
Claire's (CLRS)
WALKThe Walking Company (OTCPK:WALKQ)
The Bon-Ton Stores (BONT, OTCPK:BONTQ)
Toys R Us
Remington Outdoor
A'gaci
Kiko USA
Bertucci's
Southeastern Grocers (SEG)
Tops Markets
Brookstone
National Stores
Mattress Firm
Sears
Trh se trochu pročistil a ti lidi někde chtějí nakupovat když mají prachy přece.... tzn. doufám v růst JCP a Macy's
Aktivně využívám:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 říj 2018, 11:24

Ty velké a tradiční kamenné obchodní domy mají a budou mít velké problémy v konkurenci e-shopů typu Amazon.Na Vánoce si lidi asi do obchodu zajdou, ale jinak si myslím, že spíš ne. Každý preferuje pohodlí..
Je možné, že si už taky zřídily vlastní prodej přes e-shop, ale rozsah jejich nabídky bude oproti konkurenci omezený a hlavně spotřebitelé už je mají zafixované jako nemoderní obchody se zastaralým typem byznysu. Do toho bych nešel.

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 24 říj 2018, 11:56

Psal jsem, že je to čistá spekulace, žádná dlouhodobá investice. Oznámí výsledky, cena vyletí třeba +20% nahoru, shrábnu zisk a pakuji se odsud. A když né, tak holt ponaučení :-D
Aktivně využívám:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 říj 2018, 12:10

Tak to jo, sorry přehlédl jsem, držím palce :D

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 říj 2018, 13:05

Vyhodu kamennych obchodu porad jeste vidim v tom, ze obleceni a obuv je potreba vyzkouset. A pokud kamenny obchod ma i solidni eshop (nebo se snazi transformovat a posilovat), tak je konkurenceschopny. Amazon porad jeste neni vse.
Konec Sears (a Toys a spol.) je smutny, na druhou stranu je to zase sance pro konkurenci, kteri si potencialni zakazniky muzou uzmout, napr. Target, Walmart.
U me je treba Target drzak, ale mel jsem Foot locker nebo American eagle outfitters a ty jsem mel na spekulacku na prodej a vyplatilo se. Ted mam z retailu LB. Je dost mozny, ze po vanocnim psychu pak prodam.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 říj 2018, 13:21

JJ, s e-shopy na textil a obuv je to docela složitý. Třeba český ZOOT má velké problémy s tím, že lidi si zboží koupí, doma si ho zkusí a ve velkém zase pošlou zpátky. To pak pro firmu moc dobrý byznys není a i některé e-shopy mají problémy.
U těch velkých kamenných obchodů si říkám, že asi nejlepší spekulace by byla koupit akcie až před blížícími se výsledky za 4Q, tj. i za vánoční nákupy. Oficielní výsledky budou vyhlášeny třeba až někdy koncem února a bůhví kde do té doby bude cena akcie..

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 říj 2018, 23:11

Nasdaq dropped 4.4%, posts worst day since 2011, lapses into correction.

Obrázek

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 25 říj 2018, 09:02

Korekce? Medvěd? Spíš asi to první. Netrápí mě to, moc peněz v tom nemám. Velké portfolio US akcií jsem prodal před pár lety, když jsem přešel z IB na Degiro. Shromažďuju cash na nákupy a připravuju watchlist vhodných titulů 8-)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 říj 2018, 10:04

Rekl bych korekce. Medved zatim ciha v lese a pripravuje se.

Odpovědět