Hokejové kartíčky

Témata, která se zabývají investováním v obecnější rovině.
Odpovědět
gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Hokejové kartíčky

Příspěvek od gulliver » 07 čer 2021, 21:54

Mám doma nějaké hokejové kartíčky z dětství a uvažuji, že než abych je vyhodil, tak že bych je prodal pokud se to povede. Hledal jsem zde na to vlákno, ale nenašel jsem, tak jsem založil. Kdyžtak adminy poprosím aby případně toto vlákno přesunuli do relevantnější kategorie. Má s tím někdo zkušenosti a ví kde se dáji prodávat/kupovat?

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hokejové kartíčky

Příspěvek od andrej.novakov » 07 čer 2021, 22:16

Ja to prodal na Aukru za par susnu. Sbirka, co kdysi byla podle Beckett v hodnote rekneme desitek tisic, se prodala za par stovek. Ale ano, lepsi nez ro vyhodit :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 515
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 čer 2021, 22:25

andrej.novakov píše:
07 čer 2021, 22:16
Ja to prodal na Aukru za par susnu. Sbirka, co kdysi byla podle Beckett v hodnote rekneme desitek tisic, se prodala za par stovek. Ale ano, lepsi nez ro vyhodit :)
Nevyznám se v tom. Čím to, že to tak ztratilo na hodnotě?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Reputace: 377
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 07 čer 2021, 22:34

Pokud vim, tak se daji karticky prodat za velke penize. Ale musi to byt opravdu unikatni kusy, napr. novackovska sezona Gretzkyho. Nebo podepsane. Nebo nejake kompletni serie. Ty "obycejne" jsou fakt za par kacek. Taky se mi jedno album zachovalo a rikam si, ze ta subjektivni hodnota bude asi vyssi a snad to ani prodavat nebudu 😉

btw ten novacek Gretzky se, myslim, shodou okonosti nedavno vydrazil asi za 1,5 mil USD :)
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | 9888 (Baidu) | ATVI | FLOW | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 07 čer 2021, 22:41

Jan píše:
07 čer 2021, 22:25
Já vůbec nevím. Tipoval bych, že dneska už jména jako Mike Richter, Martin Brodeur, Brandan Shanahan, Pavel Bure netáhnou, zatímco my jsme je žrali. Přeci jen to jsou devadesátky a z těch chlapů, co chytali nebo stříleli góly jsou dneska páprdové, pokud ještě žijou. Ale fakt netuším, taky jsem o to čekal větší zájem. Třeba jsem jenom blbě zvolil prodejní kanál, ale chtěl jsem se jich už zbavit.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 515
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 čer 2021, 23:42

andrej.novakov píše:
07 čer 2021, 22:41
Jan píše:
07 čer 2021, 22:25
Já vůbec nevím. Tipoval bych, že dneska už jména jako Mike Richter, Martin Brodeur, Brandan Shanahan, Pavel Bure netáhnou, zatímco my jsme je žrali. Přeci jen to jsou devadesátky a z těch chlapů, co chytali nebo stříleli góly jsou dneska páprdové, pokud ještě žijou. Ale fakt netuším, taky jsem o to čekal větší zájem. Třeba jsem jenom blbě zvolil prodejní kanál, ale chtěl jsem se jich už zbavit.
Zajímavý...
Asi bych čekal, že na hodnotě mohou jen nabývat. Ale jak jsem psal, neorientuju se v tom.
A podle té Beckett (ať už to je, co to je :o) ) to s hodnotou v době prodeje bylo taky bídné?
P2P_Ronie píše:
07 čer 2021, 22:34
Pokud vim, tak se daji karticky prodat za velke penize. Ale musi to byt opravdu unikatni kusy, napr. novackovska sezona Gretzkyho. Nebo podepsane. Nebo nejake kompletni serie. Ty "obycejne" jsou fakt za par kacek. Taky se mi jedno album zachovalo a rikam si, ze ta subjektivni hodnota bude asi vyssi a snad to ani prodavat nebudu 😉

btw ten novacek Gretzky se, myslim, shodou okonosti nedavno vydrazil asi za 1,5 mil USD :)
Případným zájemcům mohu kartičky klidně podepsat :o). Bez nároku na odměnu :o).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 07 čer 2021, 23:51

Jan píše:
07 čer 2021, 23:42
A podle té Beckett (ať už to je, co to je :o) ) to s hodnotou v době prodeje bylo jak?
To byl časopis, co pravidelně uváděl vývoj hodnoty kartiček, pokud se nepletu, že se tak jmenoval :) podle něj jsme poznali "stodolarovýho Jágra". Ale já jsem to prodal minulý rok, takže ten časák už není aktuálni :))

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 08 čer 2021, 07:15

K tomuhle tématu mám dobrou příhodu: Mám nějakou menší sbírku z konce osmdesátek a ze začátku devadesátek, tenkrát to byl hit + nějaké další artefakty vydávané na stadionech apod. Každopádně taková "Plzeňská bedna". Byla to ale jiná doba. No a když to viděli kluci od hokeje tak hlásili: "Ty vole, už to viděl Straka? Protože ten až tohle uvidí, tak budeš moct jít do důchodu...:)" jakože to má obrovskou cenu. No to samozřejmě asi nemá... :lol: :lol: Ale byla u nás velká výstava v muzeu k 90 letům hokeje v Plzni, tak ještě počkám do r. 2029 až bude kulatá 100 a pak to z bedny vytáhnu, třeba i Straka mrkne..Je fakt, že když máš něco schované 40-50 let v krabici, tak to může mít cenu obrovskou, nebo taky naprosto nulovou..tak si vyber.

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Reputace: 576
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 08 čer 2021, 11:24

No, jedu v pribuznem oboru (sberatelske karetni hry) a tam je to podobne, tak muzu rict par poznamek.
1) Nevhodne zvoleny kanal. Hokejisti budou popularni v Americe, u nas bude tech lidi nejspis malo. Takze bych priste volil Ebay.
2) Prave 90kovy hokejisti pomerne pofrcej, protoze pointa je, ze do prooduktivniho veku (= mam penize) se dostavaji lide, kteri na ty hokejisty koukali jako deti. Alespon tohle plati pro sberatelske karetni hry, u sportovcu to bude stejny imo.
3) Naprosto zakladni pozadavek na uspesny prodej je, ze ta karta musi byt v bezchybnem stavu. Priom se nezkouma jen to, jestli ma ostre rohy, nezazloutle boky, nebo neni osoupana, coz je vse mozne ovlivnit tim, ze ji sberatel ma v obalech, ale i veci, ktere sberatel neovlivni - treba jestli ma vycentrovany rez okraju apod. Beckett a PSA jsou dve nejvetsi americke firmy na tzv. grading, coz je hodnoceni prave fyzicke kvality karty a to co se toci za vysoke penize (pokud se nejedna o vintage, ale i tam hraje grading roli) jsou prave karty s hodnocenim 10. Tech je naproste minimum.
Osobní portfolio (31.5.2021)
Fidelity podil. fondy = 18% World LU1400167216
ETF = 7% WVAL + 8% FLXC + 1,5% XLPE
Akcie = 7% ČEZ + 2,5% MONET + 8% POLY + 3% GAZP, GMKN + 2% LMT, INTC + 1,5% CDR
Crypto = 23% BTC + 8% ETH + 4% ADA + 2,5% LTC

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 214
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 08 čer 2021, 23:43

Kingswood píše:
08 čer 2021, 11:24
No, jedu v pribuznem oboru (sberatelske karetni hry) a tam je to podobne, tak muzu rict par poznamek.
1) Nevhodne zvoleny kanal. Hokejisti budou popularni v Americe, u nas bude tech lidi nejspis malo. Takze bych priste volil Ebay.
2) Prave 90kovy hokejisti pomerne pofrcej, protoze pointa je, ze do prooduktivniho veku (= mam penize) se dostavaji lide, kteri na ty hokejisty koukali jako deti. Alespon tohle plati pro sberatelske karetni hry, u sportovcu to bude stejny imo.
3) Naprosto zakladni pozadavek na uspesny prodej je, ze ta karta musi byt v bezchybnem stavu. Priom se nezkouma jen to, jestli ma ostre rohy, nezazloutle boky, nebo neni osoupana, coz je vse mozne ovlivnit tim, ze ji sberatel ma v obalech, ale i veci, ktere sberatel neovlivni - treba jestli ma vycentrovany rez okraju apod. Beckett a PSA jsou dve nejvetsi americke firmy na tzv. grading, coz je hodnoceni prave fyzicke kvality karty a to co se toci za vysoke penize (pokud se nejedna o vintage, ale i tam hraje grading roli) jsou prave karty s hodnocenim 10. Tech je naproste minimum.
díky za info, a na ebay to funguje podobně jak na aukru že se tam dá přihazovat? Protože já osobně nedokážu ocenit ty kartičky :D

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Reputace: 576
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 09 čer 2021, 07:32

Jojo, bud kup ted cena a nebo přihazovani aukcí. Ale příprav se ze to je administrativně narocnejsi nez aukro, plus ze ti to koupi nejdo v zahranici, takze budes muset resit postu.
Osobní portfolio (31.5.2021)
Fidelity podil. fondy = 18% World LU1400167216
ETF = 7% WVAL + 8% FLXC + 1,5% XLPE
Akcie = 7% ČEZ + 2,5% MONET + 8% POLY + 3% GAZP, GMKN + 2% LMT, INTC + 1,5% CDR
Crypto = 23% BTC + 8% ETH + 4% ADA + 2,5% LTC

Odpovědět