Zajištění kurzového rizika

Témata, která se zabývají investováním v obecnější rovině.
Odpovědět
pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajištění kurzového rizika

Příspěvek od pavelotb2016 » 27 kvě 2020, 12:06

Tak jizda koruny nahoru pokracuje i dnes, parada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

šuhaj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šuhaj » 27 kvě 2020, 13:08

Plánuješ měnit teď na dolary, nebo čekáš, až dolar klesne ještě níž?

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 199
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 27 kvě 2020, 14:01

Btw, chápu, že nyní se při zajištění přes CFD brokera (třeba Plus500) za otevřené pozice platí? Přemýšlím, zda to má smysl. Moc tomu nerozumím, nejsem v tom zběhlý. Aby člověk neplatil za pozici, kterou reálně "nevyužije" - pokud se mi "ztráty" u CFD brokera za otevřené pozice kompenzují v zásadě "jen" tím, že mi roste v korunách hodnota portfolia u brokera, kde to ale - v ideálním případě - stejně nehodlám prodat a jen pobírat dividendy. Nebo je to úplně zcestná úvaha?

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 27 kvě 2020, 21:22

Menil jsem zpet z CZK na $ na 24.50...zatim je drzim a uvidim kam se to vyda. Doufam, ze zas tak moc koruna neposili...o)

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 31 črc 2020, 07:53

pavelotb2016 píše:Menil jsem zpet z CZK na $ na 24.50...zatim je drzim a uvidim kam se to vyda. Doufam, ze zas tak moc koruna neposili...o)

Tak dolar se temer propadl k 22 a navzdory peknym vyskedkum kratkodobych spekulaci muj ucet prepocitany na CZK ukazuje o 110k mene nez by to bylo pred 2 mesici. Jak jsem cetl, tak s dolarem to vubec nevypada dobre. Pocitam, ze vetsina mate na rozdil ode mne zajisteno...

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 31 črc 2020, 10:28

pavelotb2016 píše:
31 črc 2020, 07:53
Jak jsem cetl, tak s dolarem to vubec nevypada dobre. Pocitam, ze vetsina mate na rozdil ode mne zajisteno...
Hele zas tolik bych to neprozival. Oslabeni dolaru se dalo cekat uz od minuleho roku (repo spike September 2019). Mezitim hodne oslabila koruna, tento mesic zase posilila... A ve vysledku se to tak nejak secte a odecte a mozna zjistis, ze z dlouhodobeho hlediska to nehraje az takovou roli.

Nevim jestli "vetsina ma zajisteno" ale ja z principu vubec ne. Proste to neresim, nejsem nejaky institucionalni podilovy fond abych si chtel platit zajisteni do koruny. Samozrejme nutno dodat, ze nemam zadnou spotrebu v korunach a k tomu jeste nemam moc velkou expozici vuci USA.

Pokud bude nejaka menova krize nebo celosvetova krize fiat men, tak porad americky dolar je asi nejspolehlivejsi mena po ktere je porad poptavka a pokud neco bude padat, tak dolar bude ten posledni. V rade zemi (Latinska Amerika, Afrika, Asie...) je po dolaru velka poptavka, takze i navzdory akcim Fedu ho muze byt porad nedostatek.

A jeste k zajisteni - obcas ani nevim jak a proti cemu bych se vlastne mel zajistovat. Mam napriklad koupene akcie jednoho mobilniho operatora, ktery ma akcie v dolarech, vede ucetnictvi v eurech, polovinu trzeb ma v rublech, zbytek trzeb v menach jako pakistanska rupie a ukrajinska hrivna. Pokud se zajistim CZKUSD, tak mam predem garantovanou ztratu v podobe poplatku - nejaky zlomek procenta za zajisteni. A vim jestli mi to k necemu bude dobre? Ja osobne to vubec netusim, kdybych to tusil tak spekuluju na forexu.

Odpovědět