Knihy o investování

.
Knihy, filmy, kurzy a školení, odkazy na zajímavé články.
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 144
Kontaktovat uživatele:

Knihy o investování

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2019, 14:11

Teď jsem si uvědomil, že nám tu na fóru úplně chybí nějaké formální vlákno pro knihy. Založil jsem nám tu ve "studovně" nové ;) .

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy o investování

Příspěvek od P2P_Ronie » 21 úno 2019, 15:33

Dobrý nápad, díky za něj! Já jsem vcelku nováček, takže budu rád za jakákoli doporučení. Osobně jsem si zatím pořídil Gladišovo investování do akcií a taky Inteligentního investora. Musím se na to už nějak vrhnout, kdy hodlám zmírnit přítomnost v P2P půjčkách / Kryptu a vrhnout se masivněji na akcie :-)

//Dík, asi už tu jednou podobné přání bylo, takže to není můj nápad. Spíš bych měl schytat mínusy, že tak pozdě :) Joshua

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 21 úno 2019, 17:03

Já teď dočítám Investice do akcií, běh na dlouhou trať od Jeremy Siegela, vyšla i česky v nakladatelství Grada. Hlavní teze knihy je, že akcie jsou historicky nejvýkonější aktivum, do kterého lze investovat, a že v dostatečně dlouhodobém horizontu také hodně bezpečná investice (bezpečnější než dluhopisy, komodity např.). Kniha vědecky a precizně analyzuje historickou výkonnost akcií od 19. století, popisuje a rozebírá, co s hodnotou akcií udělaly krize a co za nimi stálo. Je celkem čtivá, i když k praktickým záležitostem se dostává až ke konci. Publikace byla mnohokrát od svého prvního vydání doplňována, takže reaguje i na krizi z r. 2008 i na moderní trendy jako je pasivní investování přes EFT. Nezaměřuje se na fundamentální analýzu a výběr jednotlivých titulů, řeší celé sektorové indexy a investice do nich.

Ve zkratce: pokud jste někdy potřebovali víc argumentů, aby vás přesvědčily typické hlášky typu "v dlouhodobém horizontu je těžké na akciích nevydělat, dokonce i když nakoupíte těsně před vážnou krizí + 1 pofidérní graf", tak takhle kniha je pro vás ideální. Navíc je to účinná terapie při bouřích posledních měsíců ;)
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 22 úno 2019, 13:31

Mohu doporučit třeba tyto knihy: https://www.financnik.cz/exe/tradingem-k-bohatstvi/ nebo
https://www.grada.cz/zhave-komodity-5014/.
Kniha Rusa Alexandra Eldera se sice zabývá hlavně krátkodobým tradingem /daytrading/, ale je natolik rozsáhlá a komplexní, že si každý něco vybere. Já třeba technickou analýzu akcií.
Kniha amerického investora Jima Rogerse seznámí čtenáře se zajímavou oblastí komoditních trhů a způsobů investování do komodit. Je to zajímavé čtení i třeba pro zájemce o akcie, protože řada akcií
je komoditních - třeba těžaři zlata, mědi, zpracovatelé kávy atd.atd. Rogers je velký fanda Číny, která je co do spotřeby /i vlastní produkce/ klíčovou zemí. :)

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 22 úno 2019, 20:45

Jak jsem již někde zmiňoval každý kdo chce investovat by si měl nejdříve otevřít knihu 10 způsobů jak se (ne)nechat připravit o peníze.

Velmi poučná a dokonce i zábavná!

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 22 úno 2019, 21:03

Také vřele doporučuji zmiňovanou výbornou knihu Tomáše Tyla https://www.grada.cz/10-zpusobu-jak-se- ... nize-7428/ :)

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 úno 2019, 12:55

Jinak já mám rád i knihu Investujte do zlata a stříbra od Michaela Maloneyho https://www.databazeknih.cz/knihy/inves ... bra-124412.

Nenechte se zmást názvem. Kniha paradoxně vlastně (téměř) vůbec není o investování do zlata a stříbra. Sám autor přiznává, že jeho cílem je vybudovat portfolio investičních nemovitostí. Ovšem zlato a stříbro považuje za nejlepší nástroj, jak toho dosáhnout. Jde primárně o pojednání o fungování ekonomických cyklů a o historický exkurz do ekonomického úpadku různých říší (Řím, Řecko, situace po světových válkách) v minulosti. Maloney má za to, že USA může potkat stejný osud.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 úno 2019, 13:27

Jj, dobré čtivo. Maloney patří do stáje Roberta Kyiosakiho a jeho projektu "Bohatý táta, chudý táta", kterou jste asi všichni četli jako povinnou literaturu :)

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 úno 2019, 13:35

Pravda. Ani jsem to nevěděl - až když jsem otevřel tu knihu a byla tam právě předmluva od RK. :-)

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 14 bře 2019, 15:13

John Cassidy - Jak selhávají trhy. Kvalitní kniha popisující finanční krach v roce 2008 a následný boj o záchranu světové ekonomiky:
https://www.kosmas.cz/knihy/173523/jak-selhavaji-trhy/

Odpovědět