Finax

Finanční technlogie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 405
Kontaktovat uživatele:

Finax

Příspěvek od Joshua » 19 bře 2020, 17:52

Založil jsem nám tu vlákno k robo-advisory platformě Finax.eu.

Spojil se se mnou jeden z představitelů platformy a třeba nám tu portál rád blíže představí.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Re: Finax

Příspěvek od Carhir » 19 bře 2020, 19:04

Jsem velice rád za další štiku v rybníce robo-advisory. Prolétl jsem to zběžně a zaujala mě jedna věc - fee 1,2%.

Nějak jsem měl naivní představu že všichni co přicházejí po portu (které v tomto rybníku už skoro 2 roky loví) budou konkurovat cenou...ale třeba nabízejí nějakou vychytávku kterou nikdo jiný nemá, nechám se překvapit.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 23 bře 2020, 08:59

Carhir píše:
19 bře 2020, 19:04
Jsem velice rád za další štiku v rybníce robo-advisory. Prolétl jsem to zběžně a zaujala mě jedna věc - fee 1,2%.

Nějak jsem měl naivní představu že všichni co přicházejí po portu (které v tomto rybníku už skoro 2 roky loví) budou konkurovat cenou...ale třeba nabízejí nějakou vychytávku kterou nikdo jiný nemá, nechám se překvapit.
Čakal som že sa niekto vyjadrí z Finaxu a predstaví ponuku :?:
Vo Finaxe som rok - ten poplatok za správu je 1% +DPH = 1,19%, ale pri registrácii sa dajú získať bonusy a potom je lacnejšie.
Potom je tam ešte poplatok 1% za vklad do 1000 euro (nad 1000 euro bez poplatku).
Za mňa spokojnosť - lepšie ako DDS (dôchodkové správcovské spoločnosti) alebo podielové fondy.
Privítal by som časom po rozbehnutí projektu aspoň zrušiť poplatok za vklad. ;) - Na Slovensku je to dobrá voľba ale v Č.R. neviem :?:

hrbaty@finax.eu
ownerP2P
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrbaty@finax.eu » 23 bře 2020, 10:31

Booboo píše:
23 bře 2020, 08:59
sa niekto vyjadrí z Finaxu a predstaví ponuku :?:
Finax urcite v tomto vlakne predstavime. Len dnes rano mi dal admin echo, ze bolo o nas zalozene vlakno.

Medzicasom mi ale nedalo sa vyjadrit k teme poplatkov, ktore tu odzneli. Ano, Portu je od nas o malinko drahsie. Sme robo-advisor, zalozeny na zelenej luke. Particka nadsencov, ktori sa na to podujali. Ziskali sme minuly rok historicky najvacsiu investiciu vo Fintechu na Slovensku od pana Chrenka, najbohatsieho Slovaka zijuceho na Slovensku. (asi viete kto je este bohatsi, ale nezije na SK). Nemame za sebou take velke meno a zdroje ako maju Woodi, ci Patria.

Nechceli sme sa vydat cestou ako takmer vsetci robo-advisory vo svete, kedy palia neskutocne peniaze na reklamu a ine vydavky a ich schopnost dostat firmu do zisku bude velmi obtiazna. Neviem ci sa niekto z vas pozrel na cisla Nutmegu, ETFmatic, ci inych v US. My budeme znizovat ceny az v momente, kedy na to firma bude mat dostatocny cashflow a budeme tak vediet zabezpecit dlhodbu kontinuitu biznisu aj pri nizsich feeckach.

V com sme vsak lepsi od Portu, ci inej konkurencie?
1) Mame vlastny know-how na rebalancing, ktory prinasa v priemere usporu okolo 0,4 - 0,5%, za poslednych 20 rokov aj viac ako 0,6% rocne. Viac o tejto teme tu: https://www.finax.eu/cs/blog/proc-rebal ... -portfolia
2) Mame lepsie prepracovany system nakupov a rebalancingu tak, aby klienti nemuseli z vynosov platit dane a pri dodrzani zakladnych principov nemuseli ani podavat danove priznanie.
3) Sme vyrazne jednoduchsi na registraciu. Ako prvy broker v europe vyuzivame tvarovu biometriu na online registraciu a overenie totoznosti. registracia je ovela jednoduchsia a nepotrebujete u nas vyplnovat zlozite americke danove tlaciva..

Tolko asi zhrnutie zakladnych bodov.

Juraj Hrbatý
CEO, Finax

hrbaty@finax.eu
ownerP2P
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrbaty@finax.eu » 27 bře 2020, 22:55

finax_ii_cz.png
finax_ii_cz.png (26.21 KiB) Zobrazeno 276 x
Zdravíme komunitu p2pfora a prinášame prehľad o Finaxe. Na prípadné otázky radi odpovieme a tešíme sa na prejavený záujem :arrow:

Finax je robo-advisor a slovenský fintech startup, který pro širokou veřejnost přináší jednoduchou, digitální a revoluční online formu pasivního investování a který za téměř 3 roky od svého vzniku získal velkou popularitu v očích Slováků, ale také i v dalších čtyřech zemích CEE. Do zemí V4 a Chorvatska přináší pasivní investování do ETF fondů za poplatek 1% + DPH ročně (1.2% celkem).

Příběh Finaxu začal v dubnu 2017 a za jeho vznikem stojí Juraj Hrbatý a Radoslav Kasík, které spojila hlavně nespokojenost se slovenským finančním sektorem, na kterém chyběly finanční produkty, které by dlouhodobě přinášely nadprůměrný výnos a kde by byl klient na prvním místě. Je to rychle rostoucí finanční instituce a zároveň parta nadšenců, která kromě hlavního produktu, kterým je jednoduché a efektivní investování, přináší i finanční vzdělávání v podobně webinářů, článků, podcastů a blogů. V současnosti se zaměřuje na expanzi do okolních zemí. Kromě získání ceny za nejlepší fintech startup od CESAwards se Finaxu loni podařilo získat největší fintech investici v dějinách Slovenska od pana Ivana Chrenka, což je nejbohatší Slovák žijící na Slovensku.

Finax přináší vlastní know-how, jak provádět rebalancing, který dlouhodobě dokáže zajistit dodatečný výnos v průměru 0,3% až 0,4%. Do České republiky, ale i na další trhy, přináší plně lokalizovaný produkt s přihlédnutím na specifika daného trhu (např. daňový aspekt) a do popředí staví klientův zájem a cíl, dosahování co nejvyšších výnosů pro klienty, a proto rebalancing a nákupy/prodeje provádí se zohledněním 3letého časového testu a tak, aby klientům nevznikala daňová povinnost. Kvůli toho také využívá ETF fondy, které nevyplácejí dividendy, ale rovnou je reinvestují. Jako první broker v Evropě využívá při registraci a ověření totožnosti obličejovou biometrii, díky čehož je registrace velmi jednoduchá. Nabízí 11 typů portfolií od těch nejkonzervativnějších po ty nejvíce dynamické, které je vybráno investorovi na základě vyplnění krátkého dotazníku dle rámce MiFID II.

Investovat lze již od 500 Kč/měsíčně. Co se tyče vstupních poplatků, tak pro vklady do 1 000 eur (v ČR ekvivalent v Kč) si Finax účtuje 1% + DPH (poplatek za zpracování platby), ale nad 1 000 eur je již vklad bez poplatku. https://www.finax.eu/cs/o-nas/cenik

Finax se dá chápat jako alternativa tradičních investičních nástrojů, jako jsou fondy. Výhodou je taktéž nízká časová náročnost, přehlednost a přístup k informacím, které zveřejňují hned na dvou transparentních účtech svých klientů: https://www.finax.eu/cs/domino aneb https://www.finax.eu/cs/ivan
Důležitá je i kompenzace výšky poplatku s dodatečnými výnosy díky rebalancingu, který je brán jako aktivní prvek v pasivní správě majetku.

Nevýhodou je přesně určená skladba portfolií, které ovšem obsahují 10 ETF a pokrývají ¾ světových trhů, což nemusí ale vyhovovat zkušenějším investorům.

Odpovědět