Twisto

.
Finanční technlogie a P2P v ostatních oblastech mimo lending.
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Twisto

Příspěvek od Joshua » 21 úno 2019, 11:51

Obrázek

Twisto je český fintech, který by měl zjednodušovat placení. Pokud jsem správně pochopil, jedná se o kreditní kartu - i když do budoucna plánují hybridní model s možností nahrát si do rozhraní vlastní debetní kartu a tou platit se všemi uvedenými výhodami. Přijde mi, že se hodně inspirují v zahraničí - konkrétně od portálů Revolut a Curve.

Hodně zajímavý scoring systém je jejich umělá inteligence Nikita, která za 50 milisekund na základě strojového učení zváží vše podstatné a zhodnotí 400 faktorů, před samotným nákupem. Viz: https://www.mesec.cz/clanky/umela-nikit ... z-vterinu/

Výhody:
- Nabízí odloženou platbu až o 45 dní.
- Fungují jako kreditní karta, která nabízí totožné bonusy jako cashback portál plnapenezenka.cz.
- V případě eshopu a nákupu oblečení nabízí možnost, že člověk si nechá jen to, co mu padne a zbytek odešle zpět. Nemusí složitě čekat na vratky obchodu, ale zaplatí jen za to, co si skutečně ponechal.
- Funkce Snap - jakoukoliv fakturu (nesmí souviset s podnikáním) či složenku stačí vyfotit a nahrát. Portál se následně postará o její zaplacení, což by mělo šetřit čas.
- Pokud zaplatíte premium, dostanete slevu na zahraniční nákupy a kurz dle podpory vyjde stejný nebo ještě lepší než Revolut. Prý jej o víkendech nefixují.
- Funkce split, která umožňuje rozdělit nákup mezi více kamarádů.
- Umožňují Apple pay (jako jedni z prvních) i Google pay.
- Platební náramek (např. k vodě), karta, aplikace. Aktuálně má integrováno 400 eshopů.

Nevýhody:
- Jako každá kreditka, něco stojí, když nedodržíte splatnost nebo si platbu odkládáte. Není problém se dostat na RPSN i 70%.
- V případě problémů je možné mít záznam v bonitních databázích - např. SOLUS.
- Užívání produktu svádí ke konzumnímu způsobu života, cílí hlavně na ženy.
- Většinu bonusů lze získat i bez nutnosti pořízení této karty.

Doporučuji pročíst jejich podmínky a ceník, viz: https://www.twisto.cz/podminky/

Jako člověk, který má na účtu rezervu několika platů, vlastní Revolut a TransferWise a využívá cahback portálů (např. Tipli, nebo Plná peněženka) se zdráhám účet otevřít, protože v tom pro sebe vidím velmi malou přidanou hodnotu. Na druhou stranu, třeba se najde někdo, kdo je používá a doporučí, proto otevírám toto téma :).

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Twisto

Příspěvek od P2P_Ronie » 21 úno 2019, 15:27

Díky za úvodní užitečné shrnutí.

Já v minulosti párkrát použil Twisto při nákupu přes eshop (bez účtu - bylo to jako možnost způsobu platby; pak člověk do nějakých 15 dní musí zaplatit kartou, možná i převodem).

Účet jsem si nakonec - shodou okolností včera - otevřel. Měl jsem ale podobné uvažování jako Joshua, a proto žádnou placenou verzi. Jen tu free, která nabízí možnost odložení platby nebo funkci Snap. Jsem zvědavej, nakolik to budu využívat. Zatím jsem to bral spíš stylem, že je to zdarma a ta služba má možná potenciál do budoucna, tak chci být u toho :-)

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Re: Twisto

Příspěvek od Joshua » 12 čer 2019, 10:41

Zaujalo:
https://fintechcowboys.cz/placeni-kusem ... prezitkem/

Twisto chce do roku 2025 fungovat úplně bez karet, protože v nich nevidí budoucnost.

Odpovědět