Bejbynet dluhopisy 2022

Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
neydek
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Bejbynet dluhopisy 2022

Příspěvek od neydek » 27 kvě 2020, 11:43

atomjak píše:
09 kvě 2020, 15:20
MIDEA uroky nevyplatila a nijak nekomunikuje. Mrzi me, ze ani dluhopisy..cz se k teto situaci nijak nestavi a nepodali zadne oficialni vyjadreni. Pri kazde nove emisi dluhopisu posilaji emaily nebo volaji, ale jakmile je nejaky problem, tak mlci...
Tak 15.5. měla být další výplata úroků, která se opět nekonala. Poslední zpráva, která mi od nich přišla je z 17.3. s tím, že "jednání o přefinancování se blížilo ke zdárnému konci, bohužel, zasáhla vyšší moc v podobě koronaviru a jednání byla momentálně odsunuta." a "Prosím o trpělivost, držme si palce ať vše skončí co nejdříve a co nejlépe." Podepsán "David Imam, ředitel". Od té doby ticho po pěšině, nikde žádné zmínky.

Navíc od února už paní Horáková, která poskytovala osobní ručení, není jednatelkou, jediným jednatelem se stal pan David Al-Imam (viz poslední dokument k Midea, s.r.o. v Obchodním rejstříku na justici, linky vkládat nemůžu). Takže se obávám, že dluhopisy můžu použít na podpal doutníku 8-)

bejbynet_investor
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od bejbynet_investor » 27 kvě 2020, 12:34

Pan Al-Imam to nebere a paní Horáková mi to vzala, ale ve chvíli, když jsem zmínil dluhopisy, tak to hned neslušně zavěsila. Chci svolat schůzi vlastníků dluhopisů a případně tuto situaci řešit i soudní cestou.
Neví někdo kolik lidí a jaká celková částka byla do těchto dluhopisů zainvestována?

Komunikoval jsem s portálem Dluhopisy a bylo mi potvrzeno, že svolání schůze majitelů dluhopisů může být cestou, jak danou záležitost posunout.
Cituji portál Dluhopisy: "Rádi s tím pomůžeme. Svolání schůze se pojí s externími náklady, o které se musí investoři podělit. Jedná se přibližně o 100.000 Kč bez DPH (nejdražší je asi za 65.000 Kč notář, dále pak pronájem atd.). Bohužel kvůli GDPR a dalšími normám na ochranu osobních údajů nemůžeme investorům navzájem předávat osobní kontakty. Jsme ale připraveni je například obeslat hromadným e-mailem s dotazem na svolání schůze apod."

Se mnou tedy portál Dluhopisy komunikuje a je ochoten nám poskytnout pomoc hromadným e-mailem všem vlastníkům dluhopisů Bejbynet 2022 společnosti Midea, s.r.o. s dotazem na svolání schůze.

Můj apel je následující: Nenechme si to líbit, vždyť přece není normální si vzít od lidí peníze a potom dělat jakože se nic nestalo, to je prach sprostá krádež.
neydek píše:
27 kvě 2020, 11:43
atomjak píše:
MIDEA uroky nevyplatila a nijak nekomunikuje. Mrzi me, ze ani dluhopisy..cz se k teto situaci nijak nestavi a nepodali zadne oficialni vyjadreni. Pri kazde nove emisi dluhopisu posilaji emaily nebo volaji, ale jakmile je nejaky problem, tak mlci...
Tak 15.5. měla být další výplata úroků, která se opět nekonala. Poslední zpráva, která mi od nich přišla je z 17.3. s tím, že "jednání o přefinancování se blížilo ke zdárnému konci, bohužel, zasáhla vyšší moc v podobě koronaviru a jednání byla momentálně odsunuta." a "Prosím o trpělivost, držme si palce ať vše skončí co nejdříve a co nejlépe." Podepsán "David Imam, ředitel". Od té doby ticho po pěšině, nikde žádné zmínky.

Navíc od února už paní Horáková, která poskytovala osobní ručení, není jednatelkou, jediným jednatelem se stal pan David Al-Imam (viz poslední dokument k Midea, s.r.o. v Obchodním rejstříku na justici, linky vkládat nemůžu). Takže se obávám, že dluhopisy můžu použít na podpal doutníku 8-)

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 27 kvě 2020, 22:44

bejbynet_investor píše:
27 kvě 2020, 12:34
Pan Al-Imam to nebere a paní Horáková mi to vzala, ale ve chvíli, když jsem zmínil dluhopisy, tak to hned neslušně zavěsila. Chci svolat schůzi vlastníků dluhopisů a případně tuto situaci řešit i soudní cestou.
Neví někdo kolik lidí a jaká celková částka byla do těchto dluhopisů zainvestována?

Komunikoval jsem s portálem Dluhopisy a bylo mi potvrzeno, že svolání schůze majitelů dluhopisů může být cestou, jak danou záležitost posunout.
Cituji portál Dluhopisy: "Rádi s tím pomůžeme. Svolání schůze se pojí s externími náklady, o které se musí investoři podělit. Jedná se přibližně o 100.000 Kč bez DPH (nejdražší je asi za 65.000 Kč notář, dále pak pronájem atd.). Bohužel kvůli GDPR a dalšími normám na ochranu osobních údajů nemůžeme investorům navzájem předávat osobní kontakty. Jsme ale připraveni je například obeslat hromadným e-mailem s dotazem na svolání schůze apod."

Se mnou tedy portál Dluhopisy komunikuje a je ochoten nám poskytnout pomoc hromadným e-mailem všem vlastníkům dluhopisů Bejbynet 2022 společnosti Midea, s.r.o. s dotazem na svolání schůze.

Můj apel je následující: Nenechme si to líbit, vždyť přece není normální si vzít od lidí peníze a potom dělat jakože se nic nestalo, to je prach sprostá krádež.
neydek píše:
27 kvě 2020, 11:43
atomjak píše:

Zdravím,

je potřeba dodat, že svolání schůze je povinností emitenta, pokud neplatí. Považuji za naprosto skandální, že dluhopisy.cz, kteří aktivně pomáhali Midea s.r.o s přípravou emise, mají ještě tu drzost účtovat si 100 000 Kč bez DPH za právní služby a pronájem. Schůze může proběhnout i v e-mailové, elektronické podobě (viz např. hlasování u dluh. Neškrábeme 9% o zásadních změnách podmínek). Pokud by mělo být výsledkem schůze a následného soudního řízení zahájení insolvenčního řízení, tak primárně budou uspokojeny banky a na nás nezbude nic. Průměrná výtěžnost z IŘ jsou čtyři procenta !!! Před tímto bych důrazně varoval.

Co se týká p. Horákové, je úplně jedno, že už není jednatelkou Midea s.r.o, její ručitelské prohlášení je platné. Nesmí ani převádět majetek na cizí osoby nebo příbuzné, soud by takové převody zneplatnil.

Dokážu pochopit, že má firma problémy s cash-flow, ale chování aktuálního jednatele a společníka překračují meze tolerance. Já bych šel spíše cestou splátkových kalendářů, ale to by museli začít komunikovat.

Mike

bejbynet_investor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejbynet_investor » 28 kvě 2020, 07:34

Souhlasím, také bych šel raději cestou splátkového kalendáře, ale co jiného můžeme dělat než svolat schůzi všech vlastníků a tam se poradit, když nikdo ze společnosti Midea nekomunikuje. Všechny kontakty na vlastníky dluhopisů má kromě společnosti Midea také portál Dluhopisy.cz a ten mi slíbil, že všechny vlastníky kontaktuje a bude také kontaktovat společnost Midea, jejíž lidé bohužel portál Dluhopisy.cz ignorují stejně tak jako ignorují vlastníky dluhopisů.

Je to smutné, když se někdo nechce normálně lidsky slušně domluvit a za to by měl být patřičně potrestán. Věřím, že my investoři najdeme cestu, jak se s portálem Dluhopisy.cz domluvit na nějakém řešení i bez tak velkých výdajů (100 000 Kč je zbytečně mnoho).

Psali jste tomu portálu Dluhopisy.cz ještě někdo kromě mě a co jste se od nich dozvěděli a jaký postup tedy někdo z vás navrhuje?

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 28 kvě 2020, 11:19

bejbynet_investor píše:
28 kvě 2020, 07:34
Souhlasím, také bych šel raději cestou splátkového kalendáře, ale co jiného můžeme dělat než svolat schůzi všech vlastníků a tam se poradit, když nikdo ze společnosti Midea nekomunikuje. Všechny kontakty na vlastníky dluhopisů má kromě společnosti Midea také portál Dluhopisy.cz a ten mi slíbil, že všechny vlastníky kontaktuje a bude také kontaktovat společnost Midea, jejíž lidé bohužel portál Dluhopisy.cz ignorují stejně tak jako ignorují vlastníky dluhopisů.

Je to smutné, když se někdo nechce normálně lidsky slušně domluvit a za to by měl být patřičně potrestán. Věřím, že my investoři najdeme cestu, jak se s portálem Dluhopisy.cz domluvit na nějakém řešení i bez tak velkých výdajů (100 000 Kč je zbytečně mnoho).

Psali jste tomu portálu Dluhopisy.cz ještě někdo kromě mě a co jste se od nich dozvěděli a jaký postup tedy někdo z vás navrhuje?
Také jsem komunikoval s dluhopisy.cz, spíše bych navrhoval, aby se provedlo hlasování o různých návrzích přes e-mail klidně za kooperace s dluhopisy.cz. Opravdu nechci, aby si z toho udělali kšeftík za 100k Kč. Pokud nemáte problém se více angažovat, vytvořte skupinu na facebooku (nebo na jiné sociální platformě) s názvem Dluhopisy Bejbynet a myslím si, že za pár týdnů v ní bude několik desítek členů. Ideální by bylo, kdyby šlo o uzavřenou skupinu. Přijetí do ní by bylo možné např. po předložení kopie dluhopisu. Tam by se dalo domluvit hodně věcí, proč veřejně prezentovat, jak budeme postupovat, nebudeme nikomu dávat do ruky munici. Stále věřím, že se nejedná primárně o podvodníky,chci, aby firma přežila. Zatím jde "pouze" o úroky, jsem zásadně proti insolvenčnímu řízení.

bejbynet_investor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejbynet_investor » 28 kvě 2020, 19:37

Rád bych věřil tomu, že nejde o podvodníky, ale proč mi paní Horáková neslušně zavěsila hovor a pan Al-Imam to vůbec nebere? Kdyby se jednalo o solidní lidi, tak by aspoň komunikovali, situaci průběžně vysvětlovali a hlavně se s pokorou omlouvali. Nejde se dokonce dovolat ani do jejich provozovny, takže je mi to všechno hodně podezřelé. A jak vlastně chtějí splatit jistinu, když hned ze začátku projektu nejsou schopni platit ani ty úroky?

Ovšem také se mi nechce platit portálu Dluhopisy.cz zbytečně tolik peněz, i když by se to rozdělilo mezi všechny investory, takže souhlasím s návrhem, že bychom měli založit skupinku na facebooku a tam se postupně domluvit na společném postupu.
Minimálně bychom mohli pana Al-Imama nebo paní Horákovou navštívit osobně a urgovat jejich upřímný popis aktuální situace a hlavně urgovat jasné stanovisko (časový plán či splátkový kalendář), aby věděli, že si to v žádném případě nenecháme líbit! Promyslím to a dám vědět na tomto chatu. Minimálně budeme ve spojení my všichni z tohoto fóra a domluvíme se na případné návštěvě pana jednatele a paní majitelky, která ručí vším, co má.
Souhlasíte všichni s tímto postupem?

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 00:01

bejbynet_investor píše:
28 kvě 2020, 19:37
Rád bych věřil tomu, že nejde o podvodníky, ale proč mi paní Horáková neslušně zavěsila hovor a pan Al-Imam to vůbec nebere? Kdyby se jednalo o solidní lidi, tak by aspoň komunikovali, situaci průběžně vysvětlovali a hlavně se s pokorou omlouvali. Nejde se dokonce dovolat ani do jejich provozovny, takže je mi to všechno hodně podezřelé. A jak vlastně chtějí splatit jistinu, když hned ze začátku projektu nejsou schopni platit ani ty úroky?

Ovšem také se mi nechce platit portálu Dluhopisy.cz zbytečně tolik peněz, i když by se to rozdělilo mezi všechny investory, takže souhlasím s návrhem, že bychom měli založit skupinku na facebooku a tam se postupně domluvit na společném postupu.
Minimálně bychom mohli pana Al-Imama nebo paní Horákovou navštívit osobně a urgovat jejich upřímný popis aktuální situace a hlavně urgovat jasné stanovisko (časový plán či splátkový kalendář), aby věděli, že si to v žádném případě nenecháme líbit! Promyslím to a dám vědět na tomto chatu. Minimálně budeme ve spojení my všichni z tohoto fóra a domluvíme se na případné návštěvě pana jednatele a paní majitelky, která ručí vším, co má.
Dobrý večer, souhlasím, jen s tou návštěvou v Praze bych poprosil někoho místního, připojím se každopádně do jakékoliv skupiny na webu. Midea s.r.o funguje od r. 2001, zákazníci jsou se shopem bejbynet.cz spokojení. Stejně tak D. Al-Imam a L. Horáková mají čistý štít (trestní, insolvenční řízení OK) , figurují ve firmě od r. 2008 a nejsou zapletení do změti x-dalších firem. Tohle mě vede k přesvědčení, že se nejedná primárně o podvodníky. Pokud jim ale ruplo v kouli a peníze zpronevěřili, vynaložím veškeré úsilí, aby si už do konce jejich životů jako podnikatelé neškrtli.

Podle mého názoru je problém s cash-flow a aktuálně nižší poptávce po jejich zboží , což ale jejich mizerné chování neomlouvá. Musí se snažit, jak vylepšit fungování firmy, získat úlevy, státem zaručené půjčky a jednat s dalšími bankami. Možnosti existují.

bejbynet_investor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejbynet_investor » 29 kvě 2020, 10:36

Také se mi firma Midea jevila solidně, proto jsem zainvestoval do jejich dluhopisů, ale chování lidí z jejich firmy je v současné době hraničně neslušné. My za jejich problémy nemůžeme, tak by s námi měli adekvátně komunikovat, ale to se už po několikáté opakuji a "pláču na nesprávném místě".

Nyní jsem pracovně vytížen, ale během června se k tomu vrátím a něco vymyslím. Dám vědět na tomto chatu, tak se sem občas podívejte a nejlepší by bylo, kdybychom přitáhli co nejvíce dalších investorů. Nemáte tušení, kolik nás může být?

Nemám rád, když někdo vyhání dluh dalším dluhem a na základě emisních podmínek jsem věřil tomu, že se firmě daří a peníze z dluhopisů chce opravdu jen na zvýšení skladových zásob, ale nyní o tom začínám pochybovat ...

Mrtvé brouky určitě dělat nebudeme a tu návštěvu k nim domů v jakékoliv formě určitě domluvíme, pokud se brzy neozvou s návrhem jasného řešení situace!

Mějte se pěkně a přeji pěkný víkend.

neydek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neydek » 29 kvě 2020, 10:56

Možná už je pozdě - na MIDEA, s.r.o. byl 27.5. vyhlášen konkurz - lze dohledat na webu justice v Insolvenčním rejstříku, spisová značka "MSPH 95 INS 11625 / 2020 Vedená u Městského soudu v Praze". Z dokumentů vyplývá, že MIDEA má celkové závazky ve výši cca 68 milionů Kč a přes 200 věřitelů. Z toho asi 14 milionů je po splatnosti víc než 3 měsíce - hlavně dluhy u Unicredit Bank a pak naše dluhopisy.

Navrhuji založit soukromou skupinu na FB, v reálném čase koordinovat postup, radit se co a jak a podobně.

P.S. Mohl bych poprosit admina o oddělení postů do nového tématu "Bejbynet dluhopisy 2022"?

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 29 kvě 2020, 11:14

neydek píše:
29 kvě 2020, 10:56
Možná už je pozdě - na MIDEA, s.r.o. byl 27.5. vyhlášen konkurz - lze dohledat na webu justice v Insolvenčním rejstříku, spisová značka "MSPH 95 INS 11625 / 2020 Vedená u Městského soudu v Praze". Z dokumentů vyplývá, že MIDEA má celkové závazky ve výši cca 68 milionů Kč a přes 200 věřitelů. Z toho asi 14 milionů je po splatnosti víc než 3 měsíce - hlavně dluhy u Unicredit Bank a pak naše dluhopisy.

Navrhuji založit soukromou skupinu na FB, v reálném čase koordinovat postup, radit se co a jak a podobně.

P.S. Mohl bych poprosit admina o oddělení postů do nového tématu "Bejbynet dluhopisy 2022"?
Tak to je hodně špatná zpráva. Vypadá to, že můžeme tuto investici rovnou odepsat, jelikož se jedná o podřízené dluhopisy. Z toho nic nebude :(.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 11:19

bejbynet_investor píše:
28 kvě 2020, 19:37

Podle mého názoru je problém s cash-flow a aktuálně nižší poptávce po jejich zboží , což ale jejich mizerné chování neomlouvá. Musí se snažit, jak vylepšit fungování firmy, získat úlevy, státem zaručené půjčky a jednat s dalšími bankami. Možnosti existují.

EDIT: Po upozornění jednoho z uživatelů fóra jsem si ověřil, že dlužník alias Midea s.r.o podal 27.5.2020 návrh na insolvenční řízení. https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden ... F21FAC3651

Své jméno dohledáte v .pdf souboru návrh přílohy.
Naposledy upravil(a) Mirinda78 dne 29 kvě 2020, 12:19, celkem upraveno 2 x.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 11:27

neydek píše:
29 kvě 2020, 10:56

Souhlasím. Vlastníků dluhopisů je cca 130, je u nich zmíněno ručitelské prohlášení. Závazky mají ve výši 68 mil. Kč, majetek firmy včetně značky bejbynet je v návrhu vyčíslen na 52 mil. Kč.

Teď jen otázka do pranice: Jsou naše pohledávky zajištěné nebo ne ? Podle mého názoru na základě ručitelského prohlášení by být zajištěné mohly, ale tohle je otázka spíše pro právníky...

neydek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neydek » 29 kvě 2020, 11:45

Podle Emisních podmínek, odstavec 13.1.2e/g je Emitent (MIDEA) povinen svolat Schůzi vlastníků dluhopisů,
"je-li Emitent v prodlení s uspokojením práv spojených s Dluhopisy déle než 7 kalendářních dnů ode dne, kdy právo mohlo být uplatněno" a/nebo "[v případě] jiných změn, které mohou významně zhoršit schopnost Emitenta plnit závazky vyplývající z Dluhopisů"
což úpadek určitě je. Tahle pasáž byla podle mě porušena už někdy v únoru při nesplacení prvního úroku.

Nedá se nějak (jak?) využít Ručitelského prohlášení - podle mě by to mělo jít -
"Ručitelé se zavazují, že ... uspokojí každého vlastníka dluhopisu ... na základě jeho doručené písemné žádosti, pokud Emitent nesplní Zajištěné závazky řádně a včas". Zajištěné závazky se pak definují mimo jiné jako "peněžité závazky Emitenta vůči Vlastníkům dluhopisů vyplývající z Dluhopisů a zahrnující peněžitý závazek zaplatit jmenovitou hodnotu Dluhopisů a úrokový výnos, úrok z prodlení, náhrady škody".

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 29 kvě 2020, 11:52

Mirinda78 píše:
29 kvě 2020, 11:27

Souhlasím. Vlastníků dluhopisů je cca 130, je u nich zmíněno ručitelské prohlášení. Závazky mají ve výši 68 mil. Kč, majetek firmy včetně značky bejbynet je v návrhu vyčíslen na 52 mil. Kč.

Teď jen otázka do pranice: Jsou naše pohledávky zajištěné nebo ne ? Podle mého názoru na základě ručitelského prohlášení by být zajištěné mohly, ale tohle je otázka spíše pro právníky...
Ten majetek je v pořizovacích cenách, reálná hodnota může být klidně poloviční nebo spíš ještě nižší. Vzhledem k tomu, že bankám dluží 30M, majitelé dluhopisů téměř s jistotou ostrouhají. Jediná naděje je to ručitelské prohlášení, ale to neumím posoudit.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 11:58

lukipeer píše:
29 kvě 2020, 11:52
Mirinda78 píše:
29 kvě 2020, 11:27

Ten majetek je v pořizovacích cenách, reálná hodnota může být klidně poloviční nebo spíš ještě nižší. Vzhledem k tomu, že bankám dluží 30M, majitelé dluhopisů téměř s jistotou ostrouhají. Jediná naděje je to ručitelské prohlášení, ale to neumím posoudit.
Pokud by byly naše pohledávky uznány jako zajištěné (na základě ručit. prohlášení), měli bychom nesrovnatelně lepší výchozí pozici než při nezajištěné pohledávce. Je důležité nepropásnout termín přihlášky do IŘ, je tuším max. 2 měsíce. Jakmile vytvoříte skupinu na facebooku, dejte sem odkaz.

EDIT: Zajištěné pohledávky v insolvenčním řízení
Zajištěná pohledávka a věřitel
Zajištěným věřitelem je věřitel, jehož pohledávka je zajištěna majetkem náležícím do majetkové podstaty, a to zástavním právem, zadržovacím právem, omezením převodu nemovitosti, zajišťovacím převodem práva, postoupením pohledávky k zajištění nebo obdobným právem podle zahraniční právní úpravy. Respektuje se přitom doba vzniku zástavního práva nebo doba vzniku zajištění. Jiný typ zajištění (např. směnka, ručení apod.) se pro účely insolvenčního řízení nepovažuje za zajištění.

Máme asi smůlu ohledně IŘ, tam z toho nekápne skoro nic. Měli bychom se zaměřit na žalobu vůči ručitelům, kteří ručí celým svým majetkem (3D Foto produkce a L.Horáková), nic jiného mě zatím nenapadá.

bejbynet_investor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejbynet_investor » 29 kvě 2020, 12:15

Jen posílám odkaz na web potvrzující tu insolvenci:
https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden ... F21FAC3651

Nyní se k té naší pohledávce musíme přihlásit, aby s námi v insolvenčním řízení počítali.
Poslal jsem dotaz portálu Dluhopisy.cz jako distributorovi dluhopisů Bejbynet ohledně toho, jak běžně investoři v takové situaci postupují - jaké řešení je pro investory nejvýhodnější, tak uvidíme, co nám poradí.
Komunikuje také někdo z vás s tímto portálem nebo jsem jediný? Pokud komunikuje, tak co vám poradili?

atomjak
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomjak » 29 kvě 2020, 12:20

Nejsem právník a popravdě netuším, jak to dle českého práva funguje, ale teoreticky insolvenční řízení může jen na majetky firmy, jelikož se jedná o s.r.o. a ne na osobní majetky majitelů, nebo ne? Potom by to zaručení mělo výhodu v tom, že opravdu ručí i svým osobním majetkem.

Každopádně moc nechápu to vyčíslení majetků společnosti, 30 mil. za doménu a logo? To přece reálně za tyto peníze nejde prodat...

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 12:38

atomjak píše:
29 kvě 2020, 12:20
Nejsem právník a popravdě netuším, jak to dle českého práva funguje, ale teoreticky insolvenční řízení může jen na majetky firmy, jelikož se jedná o s.r.o. a ne na osobní majetky majitelů, nebo ne? Potom by to zaručení mělo výhodu v tom, že opravdu ručí i svým osobním majetkem.

Každopádně moc nechápu to vyčíslení majetků společnosti, 30 mil. za doménu a logo? To přece reálně za tyto peníze nejde prodat...
Těch perliček je tam víc. D. Al-Imam, který dovedl firmu do insolvence, si nárokuje náhradu mzdy v součtu za 138k Kč. 30 mil. Kč za značku, doménu a logo je asi také mimo mísu.
Do IŘ se určitě přihlásím, ale musíme určitě využít ručitelského prohlášení. Bez právníků to ale nepůjde...

neydek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neydek » 29 kvě 2020, 12:42

atomjak píše:
Takže reálný majetek firmy (zásoby) dělají cca 15 mil. Pohledávky skoro 70 mil. Takže do insolvence asi ani nemá smysl se přihlašovat. Respektive, bude to jen formalita :? Z výpisu v té příloze to vypadá, že upsali kompletní emisi za 25 mil. (btw, proč je v tom insolvenčním návrhu jen šest jmen? To ostatním zaplatili úroky za únor včas??).

Není tady mezi námi někdo, kdo by měl zkušenosti s uplatněním ručení?

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 29 kvě 2020, 12:54

neydek píše:
29 kvě 2020, 12:42
atomjak píše:
Takže reálný majetek firmy (zásoby) dělají cca 15 mil. Pohledávky skoro 70 mil. Takže do insolvence asi ani nemá smysl se přihlašovat. Respektive, bude to jen formalita :? Z výpisu v té příloze to vypadá, že upsali kompletní emisi za 25 mil. (btw, proč je v tom insolvenčním návrhu jen šest jmen? To ostatním zaplatili úroky za únor včas??).

Není tady mezi námi někdo, kdo by měl zkušenosti s uplatněním ručení?
V pohledávkách jaksi opomněli na 1 mil. Kč za dlužné úroky 15.2. a 15.5.2020...

Odpovědět