Dluhopisy


Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
Odpovědět
KDA
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2019, 22:14
Reputace: 11
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od KDA » 30 črc 2020, 11:24

Je tady někdo, kdo byl vlastníkem dluhopisů WEBER EU a podával TO, nebo to stále ještě zvažuje? Že bychom se spojili a postup koordinovali? Případně ví někdo o nějaké skupině, kde by se toto téma řešilo?

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od adventura » 30 črc 2020, 12:56

KDA píše:
30 črc 2020, 11:24
Je tady někdo, kdo byl vlastníkem dluhopisů WEBER EU a podával TO, nebo to stále ještě zvažuje? Že bychom se spojili a postup koordinovali? Případně ví někdo o nějaké skupině, kde by se toto téma řešilo?
to jsou ty dluhopisy tlakove myti?

kolik
Příspěvky: 16
Registrován: 18 lis 2019, 08:40
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od kolik » 09 zář 2020, 12:52

S dluhopisy to jde vic a vic do korpu. Za sebe bych do toho uz nesel ani nahodou. Jeste mam dluhopisy od Stepanek auto. Zatim zadny problem nebyl, takze verim, ze to vsechno dobre dopadne, ale je to adrenalin :D

https://www.denik.cz/krimi/konkurz-soud ... ritel.html

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od adventura » 09 zář 2020, 13:10

ja jsem mel na dluhopisy.cz nejaky vystavby nemovitosti a garazi, asi 4x ruzny, to se vsechno splatilo
automycek jsem se uspesne zbavil po zmene emisnich podminek
ted uz mne zbyva jenom KR Real a ten ma splatnost pristi rok, ale kdyz se koukam na web dluhopisy.cz, tak to by slo asi i prodat, tam maji nejake trziste

no a pak spousta odpadu z fundliftu (cest vyjimkam) :)

mariner
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2020, 10:03
Reputace: 16
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od mariner » 17 zář 2020, 21:07

Momentálně na dluhopisy.cz běží úpis druhé vlny optik OPTI spol Shif18 v objemu 15mio s úrokem 9,1%. Emise bude použita na splácení 1. vlny 10 mio/8%, ta však byla splatná 1.9.2020, takže se to nestihlo a tak držitelům nezbývá než se modlit aby se našli další optimisté.

Držím tam ještě Topdent, to je emise s rozumnými parametry. Zkusím to prodat na tržišti, vypadá to že co je nabídnuto, se prodá.

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk


GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od GOGO7 » 19 pro 2020, 16:30

Současná situace s korporátními dluhopisy:
https://www.e15.cz/dluhopisy/online-trz ... st-1376256

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od P2P_Ronie » 23 pro 2020, 13:56

https://www.penize.cz/terminovane-vklad ... .seznam.cz

Nova emise protiinflacnich dluhopisu uz bude kryt jen inflaci. Zmizi ono "+0,5 %". A nebudou se naopak danit.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Drmla » 23 pro 2020, 14:17

A staré emise se danit budou? Ono je to v článku napsané, budou se danit. Jsem doufal, že budou taky osvobozeny.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od doonio » 23 pro 2020, 14:29

Takže vlastně z bláta do louže a ty staré budou výhodnější než ty nové. Proto Alenka dělala takovou hurá akci a tlačila ty dluhopisy horem spodem. Ona nám vlastně chtěl naznačit, že ty nové už nebudou tak výhodné :-D Jen já to z toho jejího entréé nepocohpil. Až teď tomu rozumím
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Havlos
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 64
Registrován: 08 led 2017, 23:46
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Havlos » 31 pro 2020, 19:25

Zdravím Investuje tady někdo přes portal https://dluhopisomat.cz/

Díky

Pavlus
Příspěvky: 19
Registrován: 08 dub 2019, 08:56
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Pavlus » 20 led 2021, 15:15

doonio píše:
23 pro 2020, 14:29
Takže vlastně z bláta do louže a ty staré budou výhodnější než ty nové. Proto Alenka dělala takovou hurá akci a tlačila ty dluhopisy horem spodem. Ona nám vlastně chtěl naznačit, že ty nové už nebudou tak výhodné :-D Jen já to z toho jejího entréé nepocohpil. Až teď tomu rozumím
Teprve čas ukáže, jaký typ bude celkově výhodnější, ale je vysoce pravděpodobné, že to bude právě ten původní, kde se sice daní, ale dávají nám navíc bonus 0,5 %.

Obecně je to tak, že v případě inflace nad 2,833333 % je výhodnější nový způsob zhodnocení (žádný bonus, ale také žádné daně), a v případě inflace pod 2,833333 % je výhodnější starý způsob zhodnocení (bonus ve výši 0,5 %, ale je nutné danit). Čím nižší inflace bude, tím je výhodnější právě starý způsob zhodnocení finančních prostředků.

PeterM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 93
Registrován: 18 říj 2020, 17:05
Reputace: 16
Bydliště: CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od PeterM » 07 úno 2021, 15:42

Ahojte, dlhopisy mi v portfoliu este chybaju a premyslam, ze by som ich doplnil.

Premyslam nad proti-inflacnymi dlhopismy, pripadne nejake ine bezpecnejsie.
Pri proti-inflacnych by malo byt mozne po roku vystupit. Premyslam vstupit do 4 po sebe iducich kol a mat to aj ako 3 mesacny terminovany vklad.

Odporucili by ste nieco ine?

PS:
vyborny clanok preco mat vyvazene portfolio, odporucam precitat aj ine clanky na blogu "http://skejwin.cz/diverzifikace-portfol ... ktiv-uvod/"

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Gixian » 21 dub 2021, 23:55

V Reportérovi (https://www.reportermagazin.cz/a/pi7Cc/ ... esne-sliby) nedávno vyšel první díl seriálu o firemních dluhopisých v česku. Bohužel pro neplatiče zamčené (a pokud vím, narozdíl třeba od Hospodářek, žádný system odemykání zde není), ale kdo máte přístup, je to fakt sranda a velice "motivující" co se budoucích nákupů dluhopisů týče.

Namátkou vybírám:
Jednou takovou velkou skupinou, která rozjela sériové vydávání dluhopisů do milionu eur a přestala je splácet, je ČPH – Český průmyslový holding. Jde o klubko vzájemně propojených společností, kdy každá z nich vydala jednu nebo dvě emise dluhopisů do pětadvaceti milionů. V čele této skupiny stáli Lukáš Jeřábek a Miroslav Hašpica, prodej dluhopisů organizoval David Tesař přes majetkově spřízněný portál Českédluhopisy.cz.
...
Jeden z jejich bývalých spolupracovníků odhaduje, že přes skupinu ČPH proteklo zhruba čtvrt miliardy korun a z toho zhruba 70 až 80 milionů skončilo v různých nepromyšlených investicích a splátkách předchozích dluhů.
„Když jsem poznal pana Hašpicu, jezdil tramvají, a odůvodňoval to tím, že je ekolog,“ vzpomíná bývalý manažer skupiny ČPH na první setkání před čtyřmi lety. „Potom, to bylo začátkem roku 2018, prodali dluhopisy společnosti ENTEF za 24 milionů a pan Hašpica začal jezdit v Mercedesu-AMG za 3,8 milionu,“ dodává. Podle bývalého spolupracovníka ČPH se na pádu podepsaly jednak špatné investice, jednak peníze rozhazované bez rozmyslu za spotřebu. „Denně tam byl obrovský tok peněz z dluhopisů, které se měly investovat. Část z nich investovaná určitě byla, ale spoustu peněz vyházeli za auta, leasingy, nejlepší počítače od Applu. Vedli takový mladický jepičí život,“ dodává manažer na adresu klíčových postav skupiny ČPH, kterým bylo mezi třiceti a pětatřiceti.
Zmíněná společnost ENTEF group, jejíž dluhopisy pomohly majiteli přesedlat z tramvaje rovnou do špičkového vozu, je zatím jedinou ze skupiny okolo ČPH, která již skončila v insolvenci. Důvod je tragikomický: v době, kdy tato společnost lákala na dluhopisy úročené 7,8 procenta ročně na „financování energetiky a osvětlení“, byla již v soudem nařízené likvidaci. Tu navrhl finanční úřad, který od společnosti neviděl skoro deset let jediné daňové přiznání. Když měl majitel společnosti Miroslav Hašpica vysvětlit, kam peníze zmizely, ukázal likvidátorovi a posléze policii malou tabulku se jmény a čísly s tím, že vybrané peníze půjčil dalším podnikům ve skupině ČPH. Žádné účetnictví zřejmě v této společnosti léta neexistovalo.
...
Jaroslav Okoun je ve skupině třiceti až čtyřiceti věřitelů, kteří se dali dohromady po internetu. Několik firem ze skupiny ČPH jim dluží na různých dluhopisech řádově miliony korun. „S těmi, kdo to vedli, pány Jeřábkem a Hašpicou, neexistuje od jara spojení. Neodpovídají ani na maily,“ vypráví Jaroslav Okoun. „Jen jednou mi Hašpica – asi omylem – zvedl telefon. Slušně jsem se ho zeptal, kdy mi vrátí peníze, a on mi říká: S tím mě neobtěžujte, já už tam nejsem, je to váš problém.“
Miroslav Hašpica loni v Českém průmyslovém holdingu skončil a začal vystupovat za obchod s respirátory a testy Mediskont.cz, který na svůj rozvoj také vydává dluhopisy.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Gixian » 23 kvě 2021, 08:12

Po měsíci vyšel druhý díl seriálu "Toxické dluhopisy" v magazínu Reportér, opět přihodím nějaké špeky:

"V rozvalu je ani ne čtyři roky stará skupina Michala Mičky postavená na nakupování firem na dluh. Dvě hlavní společnosti a módní značky – Pietro Filipi a Kara – přišly s covidem o velkou část tržeb a jsou již v úpadku. Zbytek jeho skupiny v něm brzy skončí taky. Dokonce i sám Michal Mička coby fyzická osoba už požádal soud o vyhlášení osobního bankrotu a chtěl by projít oddlužením. Z více než miliardy dluhů má přímo na sebe napsané půjčky minimálně za sto dvacet milionů a k tomu ručí za 280 milionů směnek vydaných svou skupinou.
...
Jeden z přímo Mičkou oslovených investorů vzpomíná na setkání na přelomu léta a podzimu v kancelářích skupiny C2H v Praze, obklopen obrazy a plastikami Krištofa Kintery nebo Lubomíra Typlta. I ty bude brzy prodávat insolvenční správce.
„Čekal jsem, že se mě chce zeptat, jak má vlézt do úpadku, a on místo toho začal básnit o tom, jak půjde do Německa a jak má domluvenou koupi Blažka (oděvní firmy), kterého může mít za sto milionů korun,“ líčí investor. V mírné nadsázce dodává, že to bylo už v situaci, kdy „Michal ještě seděl ve své designové kanceláři“, ale na recepci už chodili nespokojení věřitelé, „aby si odmontovali a odnesli aspoň nohu od stolu“. Michal Mička podle něj „neviděl, neslyšel“ a budoval příběh pro investory, s kterým by znovu oběhl trh a získal nové peníze. „Celé bohatství jeho skupiny vzniklo na principu multilevelmarketingu, schopnosti Michala Mičky si půjčovat,“ říká tento investor.
...
K úpadku jeho módních společností by podle něj došlo, i kdyby žádné dluhopisy a směnky nikdy nevydal, což je však tvrzení ve stylu, zda byla dřív slepice, nebo vejce. Jen díky půjčkám totiž mohla skupina C2H obě firmy ovládnout a bez přílivu dalších peněz z prodeje „cenných papírů“, za které nabízel i deset procent ročně, by jeho skupině C2H došly finance ještě dříve. Sám o sobě Michal Mička říká, že je nemajetný, protože o všechny dříve vydělané peníze přišel, a ještě ručí za část dluhů svých firem."


V článku se dál řeší věci typu toho, jak okázalý život plný večírků a přebíjení miliardářů na charitativních akcích třiatřicetiletý Mička vedl, aby dnes prohlašoval že je zcela nemajetný a 50.000 Kč zálohu na insolvenční řízení za něj skládali příbuzní.

Nebo to, že předchozí hit špatných investičních poradců - životní pojištění, dávalo sice slušné provize, ale mělo i podmínky (typu že klient musí spořit alespoň dva roky, jinak se provize vymáhá zpět), zatímco u dluhopisů to tak nefunguje - běžná provize za prodej rizikového dlohupisu v ČR je 2% za každý rok splatnosti (takže 8% na ruku pro čtyřletý dluhopis), vyplácí se hned po úpisu a nemá na ni vůbec vliv zda je dluhopis někdy splacen. Proto armády naháněčů prodávají komukoliv cokoliv...

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Carhir » 06 črc 2021, 14:17

pokud by někdo dnes měl potřebu investovat do korporátních dluhopisů tak doporučuji sledovat velmi dobře vedený web dluhopisar.cz. Hodnotí zde jednotlivé emise, např. https://dluhopisar.cz/bondshow-conteg-group/

Uživatelský avatar
Jackob.Fish
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 475
Registrován: 21 kvě 2019, 14:09
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Jackob.Fish » 20 črc 2021, 14:05

Zdravím,
v rámci diverzifikace bych rád umístil nějaké prostředky na méně volatilní instrumenty.

Napadli mě státní dluhopisy.

Investuje někdo přímo do státních dluhopisů?

Nebo například formou ETF?
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 1931975079

Děkuji

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1567
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Namor » 20 črc 2021, 14:12

Jackob.Fish píše:
20 črc 2021, 14:05
Zdravím,
v rámci diverzifikace bych rád umístil nějaké prostředky na méně volatilní instrumenty.

Napadli mě státní dluhopisy.

Investuje někdo přímo do státních dluhopisů?

Nebo například formou ETF?
https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 1931975079

Děkuji
Otazku investic do dluhopisu velmi podrobne a kvalitne zpracoval Skejwin:
http://skejwin.cz/diverzifikace-portfolia-dluhopisy/

Osobne jsem dosel ke stejnemu rozhodnuti:
- nakup statnich protiinflacnich dluhopisu - viz viewtopic.php?f=58&t=693&start=20
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
Jackob.Fish
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 475
Registrován: 21 kvě 2019, 14:09
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Jackob.Fish » 20 črc 2021, 14:54

ČR dluhopisy u mě tvoří už 35% celkového portfolia.

Proto potřebuju naředit něčím obdobně stabilním.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1567
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Namor » 20 črc 2021, 15:38

Jackob.Fish píše:
20 črc 2021, 14:54
ČR dluhopisy u mě tvoří už 35% celkového portfolia.

Proto potřebuju naředit něčím obdobně stabilním.
Stal jsem pred stejnym rozhodnutim.
Dle meho zkoumani se EUR bondy nepriblizi ziskem k protiinflacnim statnim (posilovani CZK, inflace).
Podobne drzim jiz dlouho nemovitostni fondy Ceske sporitelny (naredeni):
https://cz.products.erstegroup.com/Reta ... ndex.phtml
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od lukipeer » 30 črc 2021, 09:40

Přišla mi nabídka na reinvestici dluhopisů Super-Čtyřkolky do nové emise "BUFFLER 2025.08". Nabízejí téměř totožný úrok 7,5% na 4 roky, k tomu navíc 6% cash z reinvestovaného objemu, což odpovídá zhodnocení 9% p.a. v případě dodržení 4-leté lhůty. Po 2 letech se dá předčasně vystoupit.
Firmě se celkem daří, tržby se za poslední 3 roky ztrojnásobily, včetně provozního zisku, bohužel díky vysokému zadlužení, 2/3 toho zisku spolknou finanční náklady. Na druhou stranu závazky jsou kryty kromě nemovitého a finančního majetku zejména zásobami zboží, které by šly v případě potřeby zpeněžit. Pozitivní je, že veškerý dosažený zisk nechává majitel ve firmě ve formě nerozděleného zisku. Riziko vidím, že v případě krize na straně poptávky, bude tento segment zasažen nejvíce. Naopak současná krize jim paradoxně pomohla. V době, kdy lidé nemohli utrácet za zábavu a služby, tak se bavili aspoň tímto způsobem.
Přemýšlím o reinvestici, akorát zvažuji, jestli ji nechám v původní výši nebo zredukuji. Je v tom ještě někdo zainteresován, a případně jak bude postupovat?
https://investice.buffler.eu/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů