Kurzy, školení

.
Vše co se týká akcií, ETF, dluhopisů a fondů.
Jan
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy, školení

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 16:04

Pokud jsem se někoho dotknul, tak se omlouvám. Ale typově mi titulek zapadal do kategorie pochybných obchodníků třeba na binární opce. Nic víc, nic míň, Osobně to na mě funguje jako varování. Kdybych na to neklikl přes zdejší odkaz, tak dál než titulek to ani nečtu. Takže jsem se raději přeptal, byť třeba ne moc inteligentně. Toť vše.

BTW - OT - Finlordi jsou obsahově OK, ale trochu podivně (a neuchopitelně) na mě působí "podtitulek (nebo jak to nazvat)" "Sněmovna financí". A ještě mám dojem, že jsem někde narazil na grafiku (nebo něco), co odkazovalo na Malého prince, což se mi tak úplně nelíbilo... Prostě takové detailíky, které ve mě vyvolávaly spíše negativní emoce. Ale já to nebyl :o), nikde jsem o tom nepsal, protože to je čistě můj emoční stav, nic racionálního.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 10:48

Vzhledem k vývoji na Mintosu se rozhlížím, kam případně přejít, případně kde jinde ještě zkusit štěstí. Proto jsem narazil i na toto vlákno.

Zkusil jste někdo ten kurz, který se tu zmiňuje? Myslím pana inženýra Pecha (https://komodity.finakademie.cz/).

Přemýšlím, zda zkusit akcie, či komodity. Podle vyjádření pana Pecha v té volné části kurzu mi vyznělo, že komodity by neměly být příliš složité na naučení. Samozřejmě nepředpokládám, že začátečník by měl takový úspěch, jako pan Pech. Další věc je ta, že seznámení ve volné části kurzu moc neřekne. Je spíše navedení na to, aby si člověk zaplatil "nadstavbu", jak už to tak bývá. Máte s tím někdo zkušenost?

Ze začátku bych také chtěl investovat spíše méně (50-100 tisíc). Je možné s tímto základem začít investovat v komoditách / akciích?
Doporučili byste spíše akcie, nebo zkusit opravdu tento kurz a zkusit komodity? Případně mám raději zůstat u P2P půjček a fondů, kterých se nyní zbavuji, protože jsou většinou prodělečné?

Předem díky za jakýkoliv názor.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 172
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 zář 2018, 11:57

Tak já, jak už jsem tady psal, jsem asi před 3 lety absolvoval na Finakademii plný kurz ing. Jana Dvořáka. Bylo to asi 23 lekcí a kurz stál cca 4 tis. Kč. Lepší kurz jsem nikdy neabsolvoval a s Honzou si dodnes vyměňujeme názory na konkrétní akcie. Je to vynikající lektor s obrovskými zkušenostmi. Po absolvování kurzu si můžeš na fóru Finakademie vyměňovat názory se stovkami účastníků kurzu /kurz běžel řadu let/ což je k nezaplacení. Měl bych ale dodat, že jsem s akciemi obchodoval už od r.2008, ale kurz mě velice obohatil, fakt. Kurz vychází z úplných základů, je vhodný i pro začátečníky. Pro začátek klidně stačí mít na účtu pár desítek tisíc Kč, třeba přes levného brokera Degiro, nebo u českých akcií přes FIO. Akcie by asi měly být začátek.
Futures na komodity, opce, forex, CFD atd. jsou všechno instrumenty podstatně rizikovější, je to už taková vyšší dívčí ;) Vyzkoušel jsem všechny, ale většinou jen demo.Třeba u futures na komodity používáš páku, které ti může vydělat majlant nebo taky vymazat celý účet za jediný obchod. Vašek Pech sice říká, že je to jednoduché, ovšem sám se tím zabývá asi 15 let. Začátek rozhodně jednoduchý nebude, jako každý začátek. :D
Pozor, vždy je lepší začít obchodovat nanečisto, na demo verzi, akcie třeba na FIO.

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 14:39

Hmm, takže jak vidím, tak jistější jsou asi akcie.
Když se podívám na kurzy na Finakademii, tak mají na stránkách buď kurz: https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/akcie-az/ nebo https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/akcie-complete/ právě od pana Dvořáka.

První vypadá jako ty úplné základy, druhý vypadá jako už trochu pokročilejší kurz. Jenže první už je ukončený. Myslíte, že by pro úplného nováčka stačil ten druhý?

Stále přemýšlím, jestli investovat, i když s velkým rizikem, že se mi to vůbec nevrátí (a prodělám pak kalhoty, když tomu nebudu rozumět :-) ).

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 15:01

Mimochodem, při dalším hledání jsem našel pár stránek, které by se mohly hodit i dalším nováčkům, jako jsem já:

https://www.patria.cz/akademie/uvod-do-investovani.html

Neručím za obsah, jen mě zaujaly.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 zář 2018, 16:00

Určitě bych zvolil kurz J.Dvořáka, ten jsem absolvoval, odezva byla od účastníků bez výjimek velice pozitivní. Novější kurz od p.Waltera neznám, ale na fóru Finakademie bylo k tomu kurzu dost výhrad. Kurz p.Dvořáka postupuje od základů až po poměrně velké a málo známé speciality, je vesměs hodnocen lépe.
Hlavně bych doporučil nakupovat akcie postupně, po malých částech tak, aby se "vychytaly" výkyvy cen, přičemž investovat hlavně do akcií nesoucích dividendy. Zas tak složité to není.A začít na demo https://www.fio.cz/akcie-investice/e-br ... o-e-broker :).
https://www.mesec.cz/aktuality/fio-bank ... bezplatna/. Pro úplné začátečníky - zázraky opravdu nečekejte ;)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 194
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 zář 2018, 19:09

romancik: zakladni kurz p. Waltera jsem projel a nedal mi vubec nic noveho, byly to naproste zaklady pojmu a zaroven tahak na placeny kurz, komodity jsem dokoukal asi do 1/3, protoze to bylo ve stejnem stylu...

Dnes jsem si v knihkupectvi prohlizel tuto knihu http://investicedoakcii.cz/investice-do ... vestovani/ a nevypadalo to vubec spatne. Na rychlejsi prolistovani mi to prislo, ze si tam zacinajici i zkusenejsi investor najde dost informaci.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 18 zář 2018, 19:52

Pár neplacených lekcí lektorů Finakademie, ať už jde o akcie nebo třeba komodity, obsahuje pochopitelně jen úplné základy a mají nalákat na placený kurz. Nevidím na tom vůbec nic špatného či morálně závadného, prostě běžný marketing .
Pokud někdo shlédne 1/3 kurzu o komoditách celkem o 10 lekcích, tedy shlédne první 3 lekce,dozví se že komoditami jsou třeba pšenice, hovězí, kukuřice, zlato a tak. Chápu že to člověka příliš neobohatí :lol:

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 zář 2018, 09:38

Ja to plne chapu, jen by se ty free kurzy nemely prezentovat ve smyslu, ze te nauci vse co potrebujes, protoze te nenauci nic, jen ti vysvetli pojmy.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 04 led 2019, 23:57

Jan> co je spatneho na Malem Princi? : )

k tematu - po precteni vlakna jsem zavital na web finakademie.cz a proklikl na nejnovejsi a dle uvodni fotky a nadpisu, imho vemi expresivni clanek: Důchod: Jak vypadá ve 45 letech?

https://finakademie.cz/duchod-jak-vypada-ve-45-letech/

tohle opravdu nekdo mysli vazne? netvrdim, ze neni mozne ve 45 letech (a troufam si tvrdit i o par let drive) fungovat v rezimu, jak popisuji v clanku, ale dosahnout to se vstupnim kapitalem 20Kc (vubec to neni jen a pouze o kapitalu) mi prijde opravdu k smichu. nemuzu se zbavit dojmu, ze je to cileno na potencialni abonenty jakychsi kurzu, ktere jsem po precteni clanku ani nemel chut zkoumat. nezpochybnuji vyse zminene kvality lektoru (jedna-li se o ne), ale zpusob, kterym se prezentuji alespon v tomto clanku mi prijde naprosto nestastny. netvrdim vsak, ze si to sve publikum nenajde.
kdyz se podivam na soucasnou politickpu situaci (prominte mi tuto vsuvku), vubec o tom nepochybuji.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 05 led 2019, 08:28

Musím uznat, že reklamní akce na Finakademii jsou v poslední době dost šílené. Poutače na opční kurzy typu "Podívejte se na mě , já jsem milionář, dnes posílám fotku ze Singapuru, zítra letím na Fidži" mě připadají jako z jiného světa a autor se zřejmě totálně zbláznil. Takové trapné promo je určitě každému akorát k smíchu a svéprávnější lidi od kurzů spolehlivě odradí. Až se děsím, s čím pan Kopáček zase příjde :roll:

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 05 led 2019, 12:01

ja byt na fidzi, tak nemyslim na nic jineho nez propagaci svych kurzu...holt nekdo to zaplatit musi, kdyz trhy jsou tak nejisty :)

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 led 2019, 17:00

sly píše:
04 led 2019, 23:57
Jan> co je spatneho na Malem Princi? : )
...
Uff...
Ty jsi teda vyštrachal starý post... (Máš štěstí, že jsem si vzpomněl, k čemu se to mohlo vázat.)
Na Malém princi (jako tedy knize případně postavě není špatného vůbec nic, právě naopak). A proto mi úplně nesedí, když si tím někdo "zaštiťuje" či vypomáhá v byznysu. (Už fakt nevím kde jsem to tam viděl, a prostě mi to spojení citově nesedělo...). Je to trochu podobné tomu, jako když má někdo soukromý byznys a do názvu nacpe český/á/é nebo národní. Taky mi to nesedí, ale trochu jinak než jak tomu je v případě toho Malého prince.

Jinak ta finakademie - mi to ani nepřijde jako hotový článek, spíš takový polotovar...zmatlané páté přes deváté bez hlavy a paty.
Mám zkušenosti s:
---
---

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 05 led 2019, 17:45

jedine misto, kde jsem u nich videl Maleho Prince, byl avatar tady na foru. a to mi prijde docela v pohode, vlastne i fajn : ) kazdy muze mit oblibenou knizku, postavu atp.. ale je mozny, ze ho maj i na svem webu, propagacnich materialech, ci jinde a pak samozrejme dle chuti a vkusu kazdeho soudruha.. ;-)

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 05 led 2019, 19:08

sly píše:
05 led 2019, 17:45
jedine misto, kde jsem u nich videl Maleho Prince, byl avatar tady na foru. a to mi prijde docela v pohode, vlastne i fajn : ) kazdy muze mit oblibenou knizku, postavu atp.. ale je mozny, ze ho maj i na svem webu, propagacnich materialech, ci jinde a pak samozrejme dle chuti a vkusu kazdeho soudruha.. ;-)
Hele nevím. A abych to nějak dohledával a zjišťoval/vzpomínal co a jak, to nemá cenu. V podstatě jak jsem psal kdysi psal, čistě můj tehdejší emoční stav. Dneska bych to třeba vůbec tak nevnímal. Nevím...
Mám zkušenosti s:
---
---

romancik
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 10 led 2019, 14:18

GOGO7 píše:
12 zář 2018, 16:00
A začít na demo https://www.fio.cz/akcie-investice/e-br ... o-e-broker :).
Konečně jsem se odhodlal k nastudování něčeho o akciích a pro začátek jsem si založil ten demo účet u FIO. Předpokládal jsem, že bude DEMO a budu moct nějak zkoušet i obchody. Jenže jestli dobře rozumím, je to jen k osahání prostředí... Nejde mi uskutečnit jediný obchod...
Jestli jsem dobře pochopil, demo účet má stejné portfolio jako ukázkový účet "PortFio" i ve stejném objemu, jen volné prostředky nejsou žádné.
Jenže. Investovat do jiných akcií nemůžu (nemám volné prostředky).
Pokud chci prodat něco z demo portfolia, napíše mi to několik chyb:
  • Klient nemá majetkový účet pro vypořádání obchodu
    Obchodník nemůže pokyn přijmout, neboť nemá k dispozici identifikaci klienta dle směrnice MiFID II. Kontaktujte, prosím, svoji pobočku.
    Obchodník nemůže pokyn přijmout, neboť nemák dispozici identifikaci klienta dle směrnice MiFID II. Kontaktujte, prosím, svoji pobočku.

Takže vlastně si nic nevyzkouším...
Ještě k tomu v hlavní liště mají být tlačítka: Pokyny, Obchody, Peníze, Portfolio, Cenné papíry, Finanční reporty, jenže já tam v tom demu mám jen Pokyny, obchody, peníze a portfolio, takže se nepodívám asi na to nejdůležitější...
Dělám něco špatně, nebo je to obecná vlastnost toho dema, že je to jen náhled do toho jejich portfolia?

Předem díky za radu.

Mimochodem, když jsem si spočítal výkonnost toho jejich FIO portfolia (PortFio), které by měli mít podle mě profesionálně vedené, tak mi od r. 2003 - poč. kapitál 1 milion) metodou XIRR ukázalo úrok asi jen 3,8% (no, pravda, mezitím byla krize). Přijde mi to docela nízké zhodnocení, na to, že portfolio vedou profesionálové z banky. Druhé portfolio, které uváděli jako vzorové na svých stránkách má dokonce ztrátu (a to bylo založené až po krizi v r. 2011). To moc pozitivní není...

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 10 led 2019, 14:52

Můžu jen konstatovat, že na opakovanou výzvu kontaktujte Vaši pobočku bych kontaktoval svoji pobočku /FIO/. Od toho jsou tam placení pracovníci tohoto makléřského domu, aby fungování vytvořeného účtu vysvětlili https://www.fio.cz/akcie-investice/e-br ... o-e-broker. Jelikož jsem sám demo účet použil při svých začátcích s akciemi někdy před 10 lety - nyní mám reálný účet - tak nemůžu posoudit, jak to v současnosti funguje. Na FIO by to měli objasnit, je to jejich job.Přitom doporučuju přítomným makléřům vysvětlit, že vzhledem ke stavu jejich vzorových portfolií bohužel zřejmě vůbec neumí investovat.. GL 8-)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 led 2019, 22:32

romancik: nevim jestli ti u Fio jde o vyzkouseni jejich systemu - jak funguji prikazy atd. nebo si chces spis zalozit virtualni portfolio a divat se jak to stoupa nebo klesa, pripadne dividendy atd. Na tu druhou variantu je super free apka StockDiv. Sam v ni eviduju svoje realne portfolio a druhe virtualni, kam si hazu svoje napady a divam se jestli uz dozral cas na nakup (a placu u tech, ktere jsem nekupil a vylezly o desitky procent nahoru :lol: ).

Jinak jsem si dnes otevrel Lynx a jsem z toho takovy zmateny, dostal jsem se do jakehosi nastaveni, kde jsem chtel zmenit jen heslo a vubec se mi to nepodarilo, pry mam kontaktovat podporu ci co, bylo to takove zmatene. Odeslani overovaciho emailu probehlo na email lynxu, email mi taky nesel zmenit na muj... Budu to muset procist. Degiro v tomhle bylo krasne jednoduche.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 17 led 2019, 16:12

Americké ETF jsou problém nejen na Degiru, pokud ty ETF nemají schválený prospekt pro EU:
https://www.degiro.cz/helpcenter/faq/ob ... nedostupn-
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 01 úno 2019, 23:25

GOGO7 píše:
08 kvě 2018, 14:45
Pro toho, kdo se chce vzdělat v obchodování s akciemi: https://finakademie.cz/cas-predat-zezlo/. Pro registrované kurz zdarma. S finakademií mám výborné zkušenosti, jsou to profíci. Kurz J.Dvořáka byl vynikající :)
ten kurz od p. Dvoraka uz neni nabizen a do toho noveho od Waltera se nelze prihlasit, tak co s tim :)

edit - maji v tom nejaky bordel

tady je dvorak
https://akcie.finakademie.cz/formular-jd/

walker neni, ale dvorak je
https://investice.finakademie.cz/objedn ... er-dvorak/

walker - vstup uzavren
https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/akcie-az/

primy link na dvoraka neni
https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/

Odpovědět