Brokeři

.
Vše co se týká akcií, ETF, dluhopisů a fondů.
Odpovědět
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Boží mlýn » 17 lis 2018, 17:39

Mě také. Delší dobu se u nich rozkoukávám a teď další zářez v měně. Asi zůstanu čistě u blbýho fio ebrokera.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 17 lis 2018, 17:52

Můžu se zeptat jakou má výhodu Degiro (CZK) oproti třeba tomu e-brokerovi u FIO? Mě napadají snad jen nižší poplatky za obchod - jinak dividenda českých titulů je na Degiru zatížena 30%. Já mám Degiro rovnou v EUR (irská mutace) a to kvůli akciím, které kupuji na Xetře a potom USD na NYS.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 175
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 lis 2018, 18:37

Ceske akcie nemam, takze 30% dan me u Degiro netrapi. Krome Shell mam vsechny investice na US burzach. Primarne jsem k Degiro sel kvuli nizkym poplatkum. Fio mi prislo sileny - zaostalym rozhranim i poplatky a cetl jsem, ze maji obcas problemy se spravnym vyplacenim dividend a musi se urgovat.
Uvidim co bude dal a az budu mit vic penez, tak ozivim Lynx ucet. Pokud bych na Degiro investoval v eurech, tak by to bylo super, ale to bohuzel neni muj pripad. Kdyby byla moznost vest ucet v dolarech, tak bych naopak byl rad.

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy, školení

Příspěvek od P2P_Ronie » 17 led 2019, 13:07

vyvar z ovaru píše:
11 led 2019, 22:32
Jinak jsem si dnes otevrel Lynx a jsem z toho takovy zmateny, dostal jsem se do jakehosi nastaveni, kde jsem chtel zmenit jen heslo a vubec se mi to nepodarilo, pry mam kontaktovat podporu ci co, bylo to takove zmatene. Odeslani overovaciho emailu probehlo na email lynxu, email mi taky nesel zmenit na muj... Budu to muset procist. Degiro v tomhle bylo krasne jednoduche.
A jak ti jinak Lynx přijde prosím tě? Já bych si rád taky něco založil v dohledné době a ještě přemýšlím nad Degiro - nemáš zkušenosti na porovnání? Díky

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 led 2019, 13:49

P2P_Ronie: Degiro mam dva roky a z uzivatelskyho hlediska se mi jevi superjednoduchy. Zadavani nakupu a prodeju je primitivni. Myslim, ze u Lynx basic to bude podobny, ono to chce trochu cas na rozkoukani. Na Lynx se mi libi detailnejsi popis a technicky rozbor titulu. Kazdy ma neco do sebe - nejvetsi vyhoda Degira pro me jsou nizky poplatky, kolem 14 korun za transakci, takze jsem nemel problem nakoupit treba jen za par tisic Kc nekolikrat mesicne. U Lynx je poplatek 5 dolaru za transakci, takze tam uz to chce nakupovat ve vetsich objemech, aby me poplatky nepozraly zaziva. :)

Jinak to co jsem popisoval, to bylo nejake hlubsi nastaveni v IB nebo co, ani nevim jak jsem se tam poradne dostal. Neslo mi tam nic zmenit, protoze potvrzovaci email odchazel na adresu Lynxu.

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 17 led 2019, 15:50

vyvar z ovaru píše:
17 led 2019, 13:49
P2P_Ronie: Degiro mam dva roky a z uzivatelskyho hlediska se mi jevi superjednoduchy. Zadavani nakupu a prodeju je primitivni. Myslim, ze u Lynx basic to bude podobny, ono to chce trochu cas na rozkoukani. Na Lynx se mi libi detailnejsi popis a technicky rozbor titulu. Kazdy ma neco do sebe - nejvetsi vyhoda Degira pro me jsou nizky poplatky, kolem 14 korun za transakci, takze jsem nemel problem nakoupit treba jen za par tisic Kc nekolikrat mesicne. U Lynx je poplatek 5 dolaru za transakci, takze tam uz to chce nakupovat ve vetsich objemech, aby me poplatky nepozraly zaziva. :)

Jinak to co jsem popisoval, to bylo nejake hlubsi nastaveni v IB nebo co, ani nevim jak jsem se tam poradne dostal. Neslo mi tam nic zmenit, protoze potvrzovaci email odchazel na adresu Lynxu.
Super, díky. O těch poplatcích jsem si v minulosti četl. Nebudu zrovna velkoobjemový investor, takže pro mě asi největší výhoda ten low-cost, a proto se více kloním k Degiru. Zatím jsem na Degiro slyšel spíše pozitivní ohlasy. Koukám, že tu je i vlákno na brokery, tak to zkusím ještě detailněji projet (zahlédl jsem nějaké nevýhody ohledně amerických ETF apod.). Ale jestli s nima máš dva roky pozitivní zkušenosti, tak to zní dobře :-)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 led 2019, 22:28

Kdyz chci v Lynxu zmenit koruny na dolary, jde to udelat v Lynx Basic? Nedari se mi to nikde najit. Nebo je mozny zadat prikaz k nakupu a ono uz se to vyporada samo, podobne jako v Degiro tzn. automaticky prevod na dolary a nakup?

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 23 led 2019, 06:48

Jo to Degiro mě také pekně nakrklo. Osobně jsem jim to ještě nepodepsal a nevím co mám dělat. :? Tak mi každý týden posílají pár drobných co mi tam vždy přijdou dividendy, protože údajně nemůžou mít žádné moje peníze na svých účtech :lol:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 209
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 23 led 2019, 18:52

vyvar z ovaru píše:
22 led 2019, 22:28
Kdyz chci v Lynxu zmenit koruny na dolary, jde to udelat v Lynx Basic? Nedari se mi to nikde najit. Nebo je mozny zadat prikaz k nakupu a ono uz se to vyporada samo, podobne jako v Degiro tzn. automaticky prevod na dolary a nakup?
- psal jsem na to návod ve vláknu Lynx Broker !!!
- předpokládám, že myslíš základní (referenční) měnu účtu : Base Currency - USD

slurpee
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slurpee » 24 led 2019, 01:06

Ahoj,

může mi tedy někdo pomoct se shrnutím infa, kde lze kupovat všechny etf a kde ne?

FIO - ano, jde všechno, ale drahé (sám mám ozkoušeno, 7,95 USD)
LYNX - nejde, dle telefonu ani min. x měsíců nepůjde (možná spíš let - legislativa)
IQ - Trade - ne (overeno emailem)
Interactive Brokers napřímo - ??? Ale asi take ne
Degiro - nejde (někdo to tu psal)
Tradestation - jde (ale jsou relativně drazí, cca jako Lynx a jen s dobrou znalostí AJ)

Díky za doplnění!
Naposledy upravil(a) slurpee dne 24 led 2019, 20:57, celkem upraveno 1 x.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 led 2019, 11:37

LuckyLuke: ne, slo mi jen o jednorazovou konverzi, uz jsem to nasel, dve male sipky, kterych jsem si nevsiml :)

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 úno 2019, 12:10

Ahoj,
přemýšlím, že si založím Fio Brokera kvůli případnému nákupu českých akcií (vysoké danění dividend u Degiro, které si jinak asi založím na ETF). Chápu prosím správně, že jim při zakládání nadiktuju své vlastní číslo bankovního účtu, tj. že si spolu s brokerským účtem nemusím u nich zakládat i jejich bankovní? Případně, má to nějaké výhody, pokud bych si ho založil (rychlejší / pohodlnější výplata dividend či jiné výhody)?
Děkuju

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 úno 2019, 12:28

Doporučuji kontaktovat FIO. Já mám u FIO už 10 let běžný účet a pak ještě obchodní účet, ze kterého nakupuju akcie. Nejsem si jist, zda lze z účtu v jiné bance doplňovat finance přímo na obchodní účet FIO, spíš asi ne. FIO má k tomu vlastní předpisy o investování. BÚ u FIO bych určitě považoval za výhodu.

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 úno 2019, 12:56

Ok, díky moc.

Ještě mě k těm brokerům napadla jedna věc, které jsem si nevšiml, že by se tu řešila (dyžtak se omlouvám). Jestli jsem to správně pochopil, tak jste tu řešili, že Degiro ruší možnost zasílat/přijímat v CZK. Nabízí se otázka, zda si kvůli tomu zakládat EUR/USD účet. Jde na účty brokerů zasílat peníze např. z Transferwise, aby člověk ušetřil za konverze? Díky

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 úno 2019, 13:00

Degiro nerusi zasilani CZK, muzes normalne poslat koruny a Degiro je automaticky prevede na eura. Az budes vybirat, tak si muzes zase zvolit prevod a nechat si poslat koruny. Tyto prevody jsou osvobozeny od poplatku.
Ale zalozit si zdarma vedeny USD ci EUR ucet v nejake bance muzes i tak, treba se ti to v budoucnu bude hodit.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 úno 2019, 13:15

Kromě korunového si můžete založit právě ve FIO taky euro účet a používat ho třeba na platby SEPA https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... europlatby 8-)

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 úno 2019, 13:19

Aha, já jsem asi špatně pochopil tento příspěvek...
vyvar z ovaru píše:
16 lis 2018, 17:32
Nemile me dnes prekvapilo Degiro:

CZK Cash Fund bude již brzy nedostupný
Jak jistě víte, DEGIRO nemá právo držet peníze svých klientů. Proto, když se stanete klientem, udělujete trvalý příkaz k investování peněžních prostředků do fondů FundShare, tzv. Fondů peněžního trhu. Všechny fondy peněžního trhu FunduShare jsou a musí být ‚způsobilé fondy peněžního trhu‘. Vzhledem k tomu, že Peněžní fond v českých korunách (CZK) již nesplňuje kritéria potřebná k dosažení statusu ‚způsobilý fond peněžního trhu, Fond Fundshare Fund Management oznámil společnosti DeGiro, že fond bude likvidován a na platformě DEGIRO nebude od 7. prosince k dispozici.
...
V tom případě bych si to tam asi posílal v CZK, když to jde pořád. Jestli správně rozumím, tak u brokera se to děje za výhodnější kurz, než kdybych to dělal třeba přes ČSOB.

Díky moc - omlouvám se za blbý dotazy, ale začínám a snažím se v tom zorientovat. Procházím tu různá vlákna, info na webu těch brokerů atd., ale je toho nálož takhle zaráz :-)

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 úno 2019, 13:24

U Degiro šlo o to, že tento nizozemský broker podle nových regulí musí držet peníze na účtech klientů v Eurech. Předtím je držel na CZK peněžním fondu, nově musí být peníze klientů na Euro peněžním fondu.
Jde o držení peněz na účtech. To nijak neovlivňuje možnost tam posílat vklady a vybírat peníze v Kč.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 01 úno 2019, 13:25

GOGO7 píše:
01 úno 2019, 13:15
Kromě korunového si můžete založit právě ve FIO taky euro účet a používat ho třeba na platby SEPA https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plat ... europlatby 8-)
Ale bohužel je SEPA jak příchozí tak odchozí zpoplatněna..sice 20Kč, ale jde to i zdarma. btw od prosince 2019 by měli všechny banky dle nařízení EU mít SEPA platby mít za stejné ceny jako tuzemské transakce...Tak musíme ještě do prosince vydržet. V dnešní době EU mě příjde šílené, že někdo si účtuje za SEPA platbu i 200Kč (moje šílená čsob je za 150Kč).
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 úno 2019, 13:44

Tak moje šílená banka Moneta má minimální poplatky SEPA 220Kč. Ale zase držím dost jejich akcií ;)

Odpovědět