Brokeři - obecná diskuse

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Stani » 31 črc 2018, 13:48

Dneska mě zaujal komentář od Pablo. Máte zkušenosti s Portu?
pv.png
pv.png (20.96 KiB) Zobrazeno 21524 x

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 31 črc 2018, 15:47

Portu je Efektivní
Žádné vstupní ani výstupní poplatky
Pouze jeden nízký poplatek pro všechny bez rozdílu. Za správu aktiv si účtujeme jen 1 % ročně z hodnoty investovaného majetku. Žádné skryté poplatky ani jiná nepříjemná překvapení vás nečekají. To je fér, ne?


Myslim, ze tohle je zakladni info, ktery vsem usetri cas. :lol:

1 a 1/2 rocni naklady na transakce u Degiro mam 0,4% a to jen proto, ze jsem kupoval fakt hodne a po mensich castkach (cca 200 transakci).

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 54
Registrován: 14 črc 2018, 15:38
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od eDgeso » 14 srp 2018, 13:56

Mam dotaz je tu nekdo kdo ma zkusenost s e-torem?
Chtel bych to zkusit ma to nejake zajimave veci....

ne a nechci to jet jako nahradu k memu hlavnimu portfoliu na Degiru a vedlejsimu na Lynxu :)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od GOGO7 » 14 srp 2018, 18:49

Sám zkušenosti s e-Torem nemám, vždy jsem jej považoval spíš za platformu na forex a CFD, než na akcie. Snad by mohlo pomoci toto: https://investplus.cz/investice/etoro-r ... y-diskuze/ nebo taky https://www.forexsrovnavac.cz/etoro.

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 54
Registrován: 14 črc 2018, 15:38
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od eDgeso » 15 srp 2018, 10:58

GOGO7 píše:
14 srp 2018, 18:49
Sám zkušenosti s e-Torem nemám, vždy jsem jej považoval spíš za platformu na forex a CFD, než na akcie. Snad by mohlo pomoci toto: https://investplus.cz/investice/etoro-r ... y-diskuze/ nebo taky https://www.forexsrovnavac.cz/etoro.
Diky prolez jsem to ale moc mi to nepomohlo... vsechno zakladni info bez nejakeho vetsiho insidu

Jari
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2018, 12:27
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Jari » 18 srp 2018, 12:44

Čtu, že IB si bere 1% z vkladu. To je nějaká novinka nebo tomu rozumím špatně?

Jari
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2018, 12:27
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Jari » 19 srp 2018, 11:03

Jari píše:Čtu, že IB si bere 1% z vkladu. To je nějaká novinka nebo tomu rozumím špatně?
Abych dovysvětlil kontext. Kdysi jsem IB měl a byl spokojen. Pak přišlo období hypotéky asi IB jsem zrušil a jen občas něco pořídil na Fio. Teď jsem spíše shodou okolností dosáhl na cca 100k $. Chtěl bych je investovat pasivně a na dlouho. Řekněme, že budu dělat 2 obchody měsíčně. Něco lepšího než IB při množství i objemu výše?


Sent from my iPhone using Tapatalk

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od GOGO7 » 19 srp 2018, 14:29

Tady o tom něco píšou: https://investplus.cz/investice/recenze ... y-diskuze/.
Sám jsem měl u IB účet léta a nějak mi uniklo, že bych kdy nějáké podobné poplatky platil, kromě minimálních poplatků za obchody, samozřejmě ;) . Účet jsem před rokem zrušil, teď mám účet u Degiro a spokojenost. Osobně mám raději účet u brokera v ČR než v zahraničí. Na české akcie mám FIO. GL :)

tinvest
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 32
Registrován: 17 zář 2016, 17:33
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od tinvest » 19 srp 2018, 17:25

Clanek jsem necetl, ale ten 1% plati pouze pro cash deposit, cemuz rozumim jako hotovost (ackoliv nevim jak muzu poslat hotovost rovnou do IB?)

Sam jsem se ted dival na vypis a zadny takovy poplatek jsem nenasel.
Please be aware that it is against Interactive Brokers policy to accept physical currency (cash) deposits. Please make all deposits to your IB account by wire transfer, check, direct bank transfer (ACH), or via one of the other methods described above. IB will charge a special handling fee of 1% of the deposit amount (minimum $50 fee) for any physical currency deposits.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od GOGO7 » 19 srp 2018, 18:08

Prostě v IB si myslí, že jim člověk přinese ranec s cashem do kanclu :) . Jinak co se pamatuju, tak měli na svých stránkách vždy perfektně fungující chat, reagovali na e-maily apod. a okamžitě odpovídali na dotazy..

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 srp 2018, 23:55

Jari píše:
19 srp 2018, 11:03
Chtěl bych je investovat pasivně a na dlouho. Řekněme, že budu dělat 2 obchody měsíčně. Něco lepšího než IB při množství i objemu výše?
Osobne bych volil Lynx nebo Degiro, pripadne kombinaci obojiho (Lynx na obcasne/pravidelne nakupy za vyssi castky a dlouhodobe drzeni primarne dividendovych titulu) a Degiro na castejsi nakupy (bez ohledu na transakcni velikost) a prodeje treba rustovych akcii nebo proste akcii, ktere neplanujes drzet az do duchodu.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Booboo » 13 říj 2018, 18:10

Vymenil som už niekoľko brokerov a teraz už 2 rok fungujem na https://www.ifcmarkets.com/
Regulovaný - poistenie AIG EUROPE LIMITED + regulácia : British Virgin Islands Financial Services Commission (BVI FSC)
Česká podpora aj stránky v češtine.(Nikto mi nevyvoláva občas príde propagačný e-mail na novinky a zmený).
Zaujímavé poplatky vs. objemý a zoznam inštrumentov.
U mňa rozhodlo že môžem obchodovať aj menšie objemy za primerané poplatky.
Výber brokerov je veľky, len si treba vybrať na mieru.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Booboo » 05 lis 2018, 13:20

Ďalší zaujímavý broker : https://www.fxprimus.com/en/
Regulácia . naprieč celym svetom aj CYSEC,ČNB,NBS.
Podpora: anglicky
Inštrumenty: FX,AU,AG,ROPA,Akcie : iba Americké.
Zaujímavé polatky? mám dojem že nižšie ako lynx
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Saraph » 05 lis 2018, 22:53

Booboo, jenže tito dva brokeři jsou pro tradery. Nejvíce se tam obchoduje asi forex a ty akcie, o kterých píšeš, jsou jen certifikáty. Většinou se obchoduje s pákou v řádech desetinásobků nebo i stonásobků. Není to takový ten klasický akciový broker, kde třeba dostaneš dividendy ze svých držených pozic.

Přijde mi, že forexoví/CFD brokeři jsou kapitola sama o sobě. Pokud se o tohle někdo opravdu zajímá a bude tady více takových příspěvků, myslím si, že bychom mohli oddělit 2 různá vlákna.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Booboo » 06 lis 2018, 05:40

Ja to nekomplikujem a sledujem (cena, spread, swap, komisia, dividenda a hodiny obchodovania.)
K tomu prídám bezpečnosť brokera. ( História, licencia, poistenie, recenzia).
Ale určite by mal každý vedieť čo hľadá a potom si vybrať.
Naposledy upravil(a) Booboo dne 13 úno 2020, 04:58, celkem upraveno 2 x.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Saraph » 06 lis 2018, 08:02

Booboo píše:
06 lis 2018, 05:40
Saraph píše:
05 lis 2018, 22:53
Booboo, jenže tito dva brokeři jsou pro tradery. Nejvíce se tam obchoduje asi forex a ty akcie, o kterých píšeš, jsou jen certifikáty. Většinou se obchoduje s pákou v řádech desetinásobků nebo i stonásobků. Není to takový ten klasický akciový broker, kde třeba dostaneš dividendy ze svých držených pozic.

Přijde mi, že forexoví/CFD brokeři jsou kapitola sama o sobě. Pokud se o tohle někdo opravdu zajímá a bude tady více takových příspěvků, myslím si, že bychom mohli oddělit 2 různá vlákna.
Napríklad IFC Markets je STP broker kde je akciových titulov omnoho viac ako forexu. Burzy (NYSE, NASDAQ, TOKYO, XETRA, LSE, ASX, HK).
Teda majú pokryté burzý od (HK) Činy cez Australiu, Europu, USA až po Japonsko.
https://www.ifcmarkets.cz/trading/stocks
Je pravda že to nie su klasické akcie ale CFD na akcie ale DIVIDENDY vyplácajú.
Majú tam aj zopár CFD na ETF a akciové indexý napr. Eurostoxx 50, DJI 30, NASDAQ100 atd.
Čo sa páky týka môžeš si ju sám nastaviť v kabinete je na výber (1:1, 1:2, 1:10, 1:20) na akcie a na Akciové indexy aj viac.
Je možná páka 1:1( teda aj bez páky.)
Certifikáty neposkytujú - ale to je úplne iný derivát.
Tam, kde jsem napsal „certifikáty“, myslel jsem CFD (Contract for difference). Moje chyba, spletl jsem si první písmeno v této zkratce.

Šlo mi hlavně o to, že na nějaké dlouhé držení to není, protože se tam platí swapy, které jen velmi ojediněle jsou v kladných číslech. Nedokážu si představit, jak bych „investoval“ s pomocí třeba Metatraderu.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Booboo » 06 lis 2018, 09:17

Tie swapy to je pravda tam sa po malých čiastkach stráca.
Naposledy upravil(a) Booboo dne 13 úno 2020, 04:55, celkem upraveno 2 x.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Booboo » 06 lis 2018, 11:00

Teraz som prezeral poplatky na platforme FXPrimus.
Akcie USA 1lot = 100 ks akcii.
Min. objem 0,01 lotu teda 1 ks akcia.
Poplatok za 1 akciu GooGlu cena 1038 usd - poplatok (komisia) 0,1 usd
10 akcii GOOG objem 10*1038 =10380 usd - poplatok 1,0 usd
1 akcia IBM cena 118 usd - poplatok 0,1 usd
1 akcia JNJ cena 142 usd - poplatok 0,1 usd
5 akcii JNJ objem 5*142 = 710 usd - poplatok 0,5 usd
Majú to :1 akcia akakoľvek 0,1 usd a potom sa to násoby počtom akcii.
Swapové body budem mať až poobede zatiaľ na platforme nenabehli.
Potom doplním.
Zoanam inštrumentov - CFD na akcie
https://www.fxprimus.com/en/instruments-equity-trading
Ceny akcii som zaokrúhlil.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od Booboo » 14 lis 2018, 16:50

Dnes mi poslali na e-mail swap body na akcie na fx primus.
Na demo účte boli swapy na akcie nulové, tak som ich požiadal o informáciu aké swapy su na real účte.
Potvrdil sa predpoklad teda 0 (nulové).
swap fxprimus BAC.png
swap fxprimus BAC.png (6.05 KiB) Zobrazeno 20758 x
Na platforme sa to zistúje po jednotlivých inštrumentoch a na akciach som to preklilal a všetky akcie v ponuke boli swap dlhý/krátky 0 (nula).
Škoda že nemajú väčšiu ponuku akcii. Ponúkajú iba americké aj to nie veľa možno okolo 60 titulov.
Dividendy vyplácajú.
https://www.fxprimus.com/en/instruments-equity-trading
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 lis 2018, 17:32

Nemile me dnes prekvapilo Degiro:


CZK Cash Fund bude již brzy nedostupný
Jak jistě víte, DEGIRO nemá právo držet peníze svých klientů. Proto, když se stanete klientem, udělujete trvalý příkaz k investování peněžních prostředků do fondů FundShare, tzv. Fondů peněžního trhu. Všechny fondy peněžního trhu FunduShare jsou a musí být ‚způsobilé fondy peněžního trhu‘. Vzhledem k tomu, že Peněžní fond v českých korunách (CZK) již nesplňuje kritéria potřebná k dosažení statusu ‚způsobilý fond peněžního trhu, Fond Fundshare Fund Management oznámil společnosti DeGiro, že fond bude likvidován a na platformě DEGIRO nebude od 7. prosince k dispozici.
Jak vás to ovlivní?
DEGIRO bude potřebovat, abyste zrušili trvalý příkaz do fondu FundShare Cash Fund denominovaného v české koruně a nahradili ho novým trvalým příkazem do fondu FundShare Cash Fund v eurech. Během následujícího týdne budete vyzváni, abyste tuto volbu provedli v programu WebTrader. Pokud se rozhodnete změnit váš trvalý příkaz do tohoto fondu, vaše stávající pozice v peněžním fondu v CZK bude převedena na investice do Euro Cash fondu.

Tento trvalý příkaz bude platný pro všechny neinvestované částky v českých korunách. Přepočet české koruny na euro bude proveden za tržní cenu (za střední hodnotu) a DEGIRO se vzdá všech poplatků spojených s převodem české koruny na euro a naopak. To se týká pouze českých klientů. Mějte na paměti, že investování peněz do fondu peněžního trhu v EUR znamená, že vaše investice bude podléhat kurzovému riziku.
Co když se změnou nesouhlasíte?
Pokud nezměníte svůj trvalý příkaz do fondu FundShare EUR Cash Fund, společnost DEGIRO přepošle vaše neinvestované české koruny zpět na bankovní účet připojený k vašemu DEGIRO účtu. K tomu dojde po 7. prosinci, kdy bude fond FundShare CZK Cash Fund likvidován. Po tomto datu budou neinvestované částky obdržené buď vkladem, nebo z prodeje aktiv odeslány zpět na váš bankovní účet. Otevírání nových pozic může být provedeno pouze v případě, že máte k dispozici finanční prostředky ve fondu peněžního trhu vedeném v EUR. Své současné pozice budete moci pouze uzavřít.
Alternativní řešení
Je nám lito, že v současnosti nemůžeme sloužit českým klientům, pokud jde o držení českých korun ve fondech peněžního trhu. Pracujeme proto na alternativních řešeních týkajících se možnosti držet zůstatky v českých korunách na bankovním účtu. Pokud nalezneme možnost, jak i nadále držet vaše peníze v českých korunách, budeme vás včas informovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů