Akciové trhy

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Odpovědět
GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od GOGO7 » 11 úno 2018, 15:33

Bohužel se obávám, že tento seznam je v současnosti překonaný. Zkuste ze seznamu něco objednat z těch ETF, které jsou z americké burzy. Současná nabídka je mnohem chudší :cry:
P.S. Tak právě mě Degiro informoval, že seznam bezpoplatkových ETF /celkem 700 ETF/ je stále platný, ale některé z nich byly "dočasně zablokovány", přičemž takové lze bez poplatků prodat..

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 12 úno 2018, 22:01

GOGO7 píše:Nemáš nějáký seznam těch ETF, které teď Degiro nabízí? Můžeš sem dát link? Já se jinak o ETF moc nezajímám, ale Degiro mě stále ujišťuje, že postupně zase rozšiřuje nabídku US ETF, které předtím stáhlo. Zajímají mě americké ETF, jestli to info od Degiro odpovídá skutečnosti :)
Já myslel přesně ten seznam, který tu dal sebikus , všechny ETF z Evropy by měli být stále gratis, u těch s US, je holt problém, že jen málo jich má tu slavnou dokumentaci. Když jsem se min. týden Degira zeptal:
Do you have any weekly updates where you check the relevant documents on those US ETF's? Or Do you do any regular update, once a day/week/month...
Odpověď byla docela strohá a vágní:
We are not releasing regular statements with respect to availability of these products at this time. I expect that we will release an update to the effect of this regulation in the near future though.
Near future, je období této dékády, tento rok... investore vyber si.Štvou mě v tom Degiru, proč to ve FIO jde a u nich nejde. Ale budu muset asi vyčkat. Do té doby asi budu holt kupovat hlavně akcie a na nějaký super kup ETF holt budu muset použít FIO.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 úno 2018, 11:45

Tak dnes jsem po korekci konecne zase korunove v plusu. Vyuzil jsem snizenych cen a drobne prikoupil MAIN, STAG, Genesis energy, Pepsico, EPR a poprve GE. Hlavni podil v tom narustu ma moje bio spekulace VCEL. Za necely 4 mesice je v plusu 57%, dela mi radost. :)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 27 úno 2018, 18:25

Vývar - máš to hezky sestavené, dobré kousky.. VCEL - pěkná trefa, gratulace! Můžu se zeptat kolik máš celkem titulů v portfoliu?

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 27 úno 2018, 22:08

Odpusťte spam, ale na první pohled jsem si myslel, žes investoval do včel - že jsi nakoupil tuny medu. 8-) Jak rád slyším, že se tu stále kupují cenné papíry!

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 27 úno 2018, 22:27

Ale med přímo od známého včelaře je určitě vynikající investice, zvlášť pro současné mrazy. Je super, chutná skvěle, je zdravý a dlouho vydrží. Nemusí ho být tuny, stačí pár kilo. Kam se proti němu kolikrát hrabou různé cenné i méněcenné /téměř toaletní/ papíry . To jsme ale pravda maličko odbočili..

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 úno 2018, 10:39

Hodim sem seznam akcii, mozna se zdesite, protoze je to docela ZOO. Ale nektere tituly jsou jen na kratkodobe drzeni, po urcitem zhodnoceni jdou z baraku. Zkusim to nejak rozdelit. Razeni je vzdy od nejvetsiho procentualniho zastoupeni v ptf.

Zakladni jadro, dividendove akcie , ktere nemam v planu nikdy prodat: EPR Properties, AT&T, Ares Capital Corporation, Target, Omega Healthcare, Stag Industrial, Pepsico, Old Republic Int., Cisco, National Grid, Altria, Apple, Pfizer, Qualcomm, Microsoft, Main Street Capital, Shell, CVS Health Corp., BHP Billiton, Abbot lab., Westwood Holdings, Nextera Energy, Store Capital, Intel

V dobe nakupu podhodnocene akcie, jakmile se dostanou vyrazne do plusu, tak je prodam: Micron, Genesis Energy, Seaspan Corporation, Delta Airlines, Vale, Sony, General Motors, Companhia de Saneamento Basico

Drobne nakupy u kterych jeste nevim co s nimi do budoucna, zda prikoupit nebo se zbavit: Facebook, McDonald, P&G, National retail properties, General Electric, Two Harbors, Pioneer Natural Resources

Bio spekulace: Vericel corp., Akers Biosciences (Akers zrovna vcera vystrelil temer z nuly na +47%). Obe dve maji porad obrovskej potencial a jsou v zacatcich, pri vetsich propadech dokupuji, ikdyz treba jen za tisicovku. Včelky :) bych si tipl ze by mohly koncem roku vyletet k nejakym 12 dolarum, Akers je porad pod dolar, takze koupit treba 200 kusu neni zadna velka fin. ztrata a do budoucna tam muze byt potencial nekolik set %.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 28 úno 2018, 12:28

No, je to takové pestré :lol: . Projdu si to, míváš dobré tipy. Taky máš asi ETF oblíbené kávy a kakaa? NIB /kakao/ teď udělal pěknou vlnku, povyrostl o 5USD. Asi to střelím. Good luck :)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 úno 2018, 14:15

Schvalne si muzeme zkusit jestli jsem se dobre trefil. :) Srovnat aktualni cenu s cenou treba za ctvrt, pul a rok. Porad si myslim, ze podhodnocene jsou Delta Airlines (53,62), Micron (48,58), Vale (14,49), SBS (11,72). Tyto mam koupene za o neco nizsi ceny, ale koupil bych i za aktualni. No a urcite porad i Včelka, jen bych pockal na pokles pod 8 (ted 8,25) a pri poklesu i ten Aker (nyni 0,75).

Jeste mam vyhlednute, ale nenakoupene Prudential (108,69) a Air Lease (44,10).

Jinak tech tipu mam daleko vic, zanasim si je do portfolia a postupne sleduju. Zatim je uspesnost vysoka, bohuzel na to nemam volne prostredky a prece jen si tak neverim, abych do toho tak sel, takze to delam postupne a opatrneji. Asi nejvic me mrzi tezari, kde mohlo byt ani ne za rok skoro 100%, ale ja nekoupil a to stejne pro Abbvie, zvazoval jsem nakup na nejakych 65 dolarech, ted je na 118. :cry:

Zatim prvni podhodnocena, kterou jsem uz prodal bylo American Eagle Outfitters. Koupeno za 12 tisic a za pet mesicu prodano za 17.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 bře 2018, 20:53

Teda dneska to zas svisti jak namydleny. Z plusu asi 6 tisic rovnyma nohama do temer -20 000 Kc. Ale tak vyuzil jsem poklesu a zase neco malo pribral. Az se to bude probirat, budu driv v plusu. 8-)
Jen zacinam mit problem, ze neni pomalu kde brat finance. :lol:

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 01 bře 2018, 21:07

Mám to podobně, říkal jsem si korekce je za námi, hurá na nákupy a ono se to sesunulo ještě níž :-D

Tento obrázek mě mírně odrazuje od dalších nákupu...možná jsem paranoidní, ale na náhody nevěřím. Jde o srovnání vývoje japonského akciového indexu dva roky před obřím propadem v roce 1990 a S&P 500 od min. roku. Míra korelace s posledními dvěma lety vývoje indexu S&P 500? 98 %
Obrázek

Co myslíte vy?
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 bře 2018, 22:28

Já už dlouho nic nenakupuju a furt si sedím na rukou. Historie ani technická analýza nic dobrého do budoucna nenaznačuje, pár podobných situací už jsem zažil. Než možná rychlé ale nejisté zisky mám radší klid :)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 bře 2018, 23:28

Dnesni propad byla zase reakce na sileneho Trumpa https://finance.yahoo.com/news/wall-str ... nance.html a https://finance.yahoo.com/news/trumps-p ... 11328.html

+ nektere firmy ohlasovaly kvartalni zisky a vime jak to chodi, staci miss o 0,1 milionu a lidi sili a vyprodavaji :lol:

Do te doby uz sel trh zase nahoru.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 02 bře 2018, 09:00

JJ, poklesy trhu jsou buď reakcí na nějákou zprávu, nebo prostě taky žádnou zřejmou příčinu někdy vůbec nemají a je to jen davová psychóza. Trh je ale teď pěkně rozkmitaný jako už dlouho nebyl /naposled asi před 3 lety/. Ty náhlé propady jsou dost výrazné, technicky to spíš vypadá na pokles, ale kdo ví. Minule to trhy zvládly, snad to zvládnou zase, já nikam nespěchám. A začínám se zajímat o americké producenty oceli /NUE, STLD, X/,případně o Alcou. GL :lol:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 02 bře 2018, 10:08

Snad už se lidem nestýská po krizi?

Mimochodem, teď jsem četl dobrou knihu ohledně toho, proč přesně se stala krize roku 2008. Jmenuje se „The Big Short“. Byla i zfilmována (dokonce tam hraje dost známých herců). Pokud někdo máte zájem to omrknout, dávám sem odkazy.

Kniha: https://www.goodreads.com/book/show/268 ... -big-short
Film: https://www.csfd.cz/film/410755-sazka-n ... u/prehled/

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 02 bře 2018, 11:52

Krize jednou příjde, to je jisté asi tak, jako je jisté, že nikdo neví kdy :lol:
Nic neroste do nebe a tento akciový trh roste nepřetržitě 10 let od r.2008, což je tuším 2. nejdelší růst v historii vůbec. Takže si myslím, že trošku opatrnosti není až tak na škodu. Nikomu svůj názor nevnucuju, na burze je ostatně možné cokoli..
Knihu Big short jsem kdysi četl a je dobrá..

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 bře 2018, 12:00

Saraph píše:Snad už se lidem nestýská po krizi?

Mimochodem, teď jsem četl dobrou knihu ohledně toho, proč přesně se stala krize roku 2008. Jmenuje se „The Big Short“. Byla i zfilmována (dokonce tam hraje dost známých herců). Pokud někdo máte zájem to omrknout, dávám sem odkazy.

Kniha: https://www.goodreads.com/book/show/268 ... -big-short
Film: https://www.csfd.cz/film/410755-sazka-n ... u/prehled/
Big Short je super, ja bych doporucil jeste tenhle dokument, je tam moc hezky ukazany, jak to vsechno pekne slo: https://www.csfd.cz/film/283075-financn ... komentare/
A toto az komorni drama, ktere je ve svem dusledku neskutecne mrazive. Je to vlastne ukazka jak se ta lavina rozjela: https://www.csfd.cz/film/278448-margin-call/komentare/

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 05 bře 2018, 15:43

vyvar z ovaru píše: Hlavni podil v tom narustu ma moje bio spekulace VCEL. Za necely 4 mesice je v plusu 57%, dela mi radost. :)
Ubehlo 6 dni, za ktere pilne VCELky nanosily dalsich +44% medu nahoru. :shock: :lol: Dnes spolecnost reportovala vyborne financni vysledky a ja se diky tomu dostavam na (nerealizovane) 101% zhodnoceni po 4 mesicich, neskutecny.

edit: uff, tak jen dnes +42% :shock:, po zaviracce celkove +129%

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 bře 2018, 10:53

Vcera zahajena mala pozice v PRU: https://finviz.com/quote.ashx?t=PRU Verim, ze ma pred sebou peknou budoucnost. :) Klicova kriteria: PE 9,5, PS+PB pod 1, dividenda nad 3%, payout luxusnich 16%, EPS na pristich pet let 15%.

Prudential should benefit from rising interest rates as insurance companies are able to reinvest their balance sheet investments at higher rates of return. Prudential is attractively valued at current prices and sports a solid annual dividend yield. Analysts anticipate Prudential to increase their EPS in the coming year and I believe that will trickle down to shareholders as well in the form of dividends.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 bře 2018, 15:42

Nemáte někdo info, proč se nelze dostat na http://www.finance.google.com, kde se dalo krásně on-line sledovat osobní portfolio? Sledoval jsem to léta, a najednou šlus :roll: . Sledujete svá ptf on-line někde jinde? Dříve to šlo dobře i na yahoo, ale i tam je to teď problém. Uvítám vaše zkušenosti :)

Odpovědět