Akciové trhy

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Odpovědět
Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Flyboy » 18 srp 2018, 11:17

vyvar z ovaru píše:
17 srp 2018, 14:44
Flyboy píše:
17 srp 2018, 10:13
To se určitě rád podívám ;)
Napisu jen ty dulezitejsi tituly.

Dividendove (yield 3% a vice): ARCC, OHI, BBL, VALE, LB, NGG, SSW, RDS.B, EPR, MAIN, T, PM, STAG, STOR, NNN, WHG, TGT, QCOM, PFE, MO, CSCO, ORI, INTC, PRU, PEP

Hybridni (primarni zamereni je rust, ale vyplaci nejakou mini dividendu): NEE, ABT, DAL, MSFT, AAPL

Rustove: MU, FB, VCEL
Sem si to dneska prošel. Něco jsem už kupodivu i měl a asi 15 nových sem přikoupil. Díky :D Teď jen aby nepřišla krize během dalšího půl roku, to by mě vážně naštvalo

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 20 srp 2018, 20:21

Nekdo vymysli (nesmyslnou) Smart Water :lol: a druhej koupi Soda stream. Pepsi udelalo dobrej tah. Sem zvedavej jak se to projevi v budoucnu.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 20 srp 2018, 22:03

Zajímavý je vzestup ceny v srpnu o 50%. Akcionáři se dobře napakují.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 21 srp 2018, 11:08

Myslíte že je dobrý čas na to PepsiCo přikoupit?

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 srp 2018, 13:00

Ja bych ted Pepsi nedokupoval, pockal bych na propad.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 21 srp 2018, 14:11

Sorry jako, ale já bych Pepsi za zvlášť dobrou investici nepovažoval ;) . Dluhy více než dvojnásobné oproti cash, zisk se postupně snižuje a dluh roste. Za této situace PEP koupí izraelskou SODU, což je nezadlužená zisková společnost - i když pro mě dost nepochopitelně -osobně nepovažuju její produkty za buhvíco ;) . Takže PEP v naději na lepší zítřky se koupí SODA ještě významě víc zadluží. To se promítne nejspíš do hospodářských výsledků a potažmo časem i do ceny akcií. Toť můj skromný názor na akcie PEP, který se vám zcela jistě nebude líbit :D

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 srp 2018, 15:20

Vsak jen dobre GOGO7, ze sem svuj nazor pises, od toho tady to forum je.
Ja vnimam PEP jako klasickou dividendovou spolecnost, ktera ma solidni portfolio znacek/zbozi a zameruje se i na trend zdraveho zivotniho stylu, proto nejspis i ten nakup Sody. Z dlouhodobyho hlediska to vidim jako potencial rustu. Ze by zisk klesal nevidim, spis naopak. Divi se navysuji, ale pravda je, ze payout je uz za hranou. Jak to bude doopravdy, to uz ukaze jen cas, ale nebojim se.
Slazene limonady obecne nepiju, vyjimecne ted v tech vedrech si udelam cuba libre, kdyz prijdu z prace a na to si tu Pepsi vemu. :) Kdyz mam obcas chut na chipsy, tak u me vedou Lays. V ameru maji treba na Mountain Dew lidi az zavislost. Takze ackoliv jejich produkty sam temer nekonzumuji, spolecnosti verim. Zaroven je to zastoupeni sektoru, ktery je pomerne odolny vuci krizim.
No a pokud cena spadne ke 100 nebo i pod 100 diky nakupu Sody, tak jen dobre, mit volny prachy, tak vubec nevaham.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 21 srp 2018, 15:41

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 21 srp 2018, 15:45

Akcie kupovaných společností většinou rostou, na rozdíl od akcií kupujících společností, pro které je to zásah do rozpočtu ;)
K Pepsi zajímavá čísla třeba zde: https://www.gurufocus.com/stock/PEP
Vývar - neměl jsem na mysli produkty Pepsi ale produkty té sodovkárny.. :)
Mimochodem investoři do Pepsi přijdou o maďarskou, slovenskou a nejspíš i českou pobočku Pepsi, které koupí Karlovarské minerální vody:https://www.e15.cz/byznys/zemedelstvi/k ... co-1350220

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 srp 2018, 15:14

Tak to jsem asi spatne pochopil. Reagoval jsem na "Sorry jako, ale já bych Pepsi za zvlášť dobrou investici nepovažoval ;) ."

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 72
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 23 srp 2018, 09:57

vyvar z ovaru píše:
10 kvě 2018, 23:02
Tak FB se krasne vratilo do plusu, tak jak to ma byt. :D A ja ted v propadu prikoupil podprsenky. Nemohl jsem si nechat ujit ten pekny div yield 7%. https://finviz.com/quote.ashx?t=lb
Jak to vidíš ovare, bude strouhlá dividenda nebo nebude? Těch aktuálních 8% mě hodně láká. A po horším výhledu, který byl uveřejněn včera čekám,že se dnes můžeme podívat i pod 30$, kde bych jednu fůrku asi i přikoupil :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 23 srp 2018, 10:51

Pockal bych s nakupem az po earnings call (a dnes je navic ex div date), ten by mel byt myslim zitra. Jsem zvedavy co reknou ohledne dividend, ale tipl bych, ze zatim rezat nebudou. Je to urcite rizikovejsi investice, sam v ni mam jen ani ne 2%.

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 23 srp 2018, 14:32

Stale doporucuji svoje dve top akcie

BABA a GVC

Oboje dlouhodobe drzaky....
U GVC se ted provalilo ze Blackrock presahl 5 procent co ze je velice dobra zprava... A muselo to byt ofiko oznameno...

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 23 srp 2018, 14:43

eDgeso píše:
23 srp 2018, 14:32
Stale doporucuji svoje dve top akcie

BABA a GVC

Oboje dlouhodobe drzaky....
U GVC se ted provalilo ze Blackrock presahl 5 procent co ze je velice dobra zprava... A muselo to byt ofiko oznameno...
Jeste jsem ted koupil MCO - moodys. Sleduju ji dlouho a libi se mi :)
https://finviz.com/quote.ashx?t=MCO&ty=c&ta=0&p=m

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 23 srp 2018, 14:46

BABU mám, nebo vlastně dvě :lol: Ten GVC vypadá docela impozantně, má opravdu velmi široký záběr. Předpokládám, že máš nakoupeno na burze Frankfurt? To by přes Degiro šlo. Ještě zkusím prozkoumat, ale pro mě zajímavý stock :)
Naposledy upravil(a) GOGO7 dne 23 srp 2018, 22:20, celkem upraveno 2 x.

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 23 srp 2018, 14:54

GOGO7 píše:
23 srp 2018, 14:46
BABU mám, nebo vlastně dvě :lol: Ten GVC vypadá docela impozantně, má velký záběr a výborné výsledky. Předpokládám, že máš nakoupeno na burze Frankfurt? To by přes Degiro šlo. Ještě zkusím prozkoumat, ale pro mě zajímavý stock :)
GVC mam na londyne GBP.

No je to vpodstate nejvetsi poskytoval sazek na intenetu vlastni Bwin/sporting bet/Coral/ Ladbrokes (maji 2000+ kamenejch pobocek ve velke brit)
Pak ma party poker.
Vlastni take nejvic patentnu na online casina/poker/bingo atd....

Ale co je ted dulezite ze maji dlouhodobou spolupraci s MGM ( jeden z nejevetsich operatoru casin ve vegas) a nejvetsi legalni sazkovka v usa ze provedou spolecnou expanzi na americky trh kde se ted uvolnila moznost udelat online sazeni v 15 statech s cca 90 miliony lidi.

v gvc jsem ted za velkou castku... a myslim si ze je to tedka jeden z nejlepsich sazek co muzes udelat...

https://gvc-plc.com/ vic infa tam

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 24 srp 2018, 11:46

Neznáte někdo nějakého spolehlivého Brokera, který úspěšně obchoduje s účty klientů na akciových trzích? To investování žere strašně moc času a mám pocit že mi to za těch pár tisíc měsíčně nestojí. Kdybych se věnoval na plno práci a neustále se posouval dál, asi by to byla mnohem vyšší částka. Bych potřeboval jen posílat peníze na akciový účet a někdo zkušený aby s tím obchodoval. Třeba v Cyrrus sem četl, že nějak nabízejí z jejich pohledu "podhodnocené" akcie a dostávají odměny jen ze zisku. Má s tím někdo zkušenosti?

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 24 srp 2018, 12:12

Pošli prachy, já ti to zainvestuju, určitě se domluvíme, akcie dělám přes 10 let :D

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 24 srp 2018, 15:22

Flyboy: ono se to nezda, ale vsemozne poplatky ti ze zisku ukousnou obrovskou porci penez. Opravdu je lepsi si na to chvili sednout, vybrat treba 10 titulu nejvetsich spolecnosti jako je Johnson & Johnson, AT&T, Pfizer, Procter & Gamble a dalsi, nastavit si upozorneni, kdyz se dostanou na nejakou tebou zvolenou sumu a nakoupit a jen drzet. Zadny spekulace, zadny prodeje, drzet az do smrti, reinvestovat dividendy a az nastane cas, tak jit do duchodu a zit z dividend a nebo si pomoci nich zlepsovat zivotni uroven.

Odpovědět