Akciové trhy

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Odpovědět
Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od Flyboy » 13 srp 2018, 22:48

GOGO7 píše:
11 srp 2018, 10:12
Mohu se zeptat, jakým způsobem jsi chtěl shortoval tureckou liru? Forex? Ptám se hlavně proto, že moc nevím jak na to. Uvažoval jsem spíš o spekulaci na rubl. Mám účet u XTB, ale jsou tam jen měnové páry proti Euru a dolaru. Takže vítám každou zkušenost, od kohokoli kdo tomu rozumí. Díky :)
Nejjednodušší je s CFD. U hodně brokerů můžeš s pákou 20-500x takže docela riziko že můžeš přijít i o peníze, které nemáš :D

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 14 srp 2018, 07:28

No právě, ta páka je zničující. Forex je vlastně CFD na měnové páry. Když použiju pár Euro/TRY nebo USD/TRY v naději, že vydělám na oslabené turecké liře, tak mě leverage za chvíli smete, protože i krátkodobá změna kurzu mě díky páce vyřadí ze hry. Vydělat se asi dalo v pátek ráno, od té doby už ne. Tyhle harakiri pro mě nejsou, hledal jsem spíš něco klidnějšího ;)

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 16 srp 2018, 08:19

No nevím co klidnějšího máš na mysli, pokud nákupy v poměru 1:1, tak to můžeš také. Pošleš si tam třeba 1M a nakoupíš jen za 50 tisíc s pákou 1:20 :D Ale to pak postrádá docela smysl

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 16 srp 2018, 08:23

Chtěl sem investovat něco do vody a našel sem u Cyrrusu nějaké nové investiční certifikáty. Investuje někdo u nich? Co si o tom myslíte?

https://www.cyrrus.cz/aktualne-z-trhu/i ... re-zlato-2

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 srp 2018, 09:11

Na investici do vody lze taky použít ETF: CGW nebo PIO /global water/ nebo PHO /US only/. S Cyrrusem osobně moc dobré zkušenosti nemám, bombardovali mě svými nabídkami na investice až se mi zprotivili.
Ještě k té turecké liře a možné "klidnější investici" - měl jsem na mysli třeba právě ETF. Bohužel jsem ale v seznamu specielně t.liru nenašel ;) http://etf.stock-encyclopedia.com/categ ... -etfs.html. Koupit teď reálně turecké liry a držet je by asi taky mohl být dost sebevražedný nápad :) . Takže na ty velmi krátkodobé spekulace asi zbývá jen ten forex, kterému se snažím vyhnout..

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 16 srp 2018, 09:48

GOGO7 píše:
16 srp 2018, 09:11
Na investici do vody lze taky použít ETF: CGW nebo PIO /global water/ nebo PHO /US only/. S Cyrrusem osobně moc dobré zkušenosti nemám, bombardovali mě svými nabídkami na investice až se mi zprotivili.
Ještě k té turecké liře a možné "klidnější investici" - měl jsem na mysli třeba právě ETF. Bohužel jsem ale v seznamu specielně t.liru nenašel ;) http://etf.stock-encyclopedia.com/categ ... -etfs.html. Koupit teď reálně turecké liry a držet je by asi taky mohl být dost sebevražedný nápad :) . Takže na ty velmi krátkodobé spekulace asi zbývá jen ten forex, kterému se snažím vyhnout..
A nějaké ETF zadarmo od Degira na vodu nemáme? :D

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 16 srp 2018, 09:55

Mám taky Degiro. Zadal jsem ETF a "water" a je tam minimálně 10 ETF, hlavně Lyxor a ishares, některé jsou i na Xetře :D

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 srp 2018, 10:03

Ja mel na Degiru First trust water index (FIW) https://finviz.com/quote.ashx?t=FIW&ty=c&ta=0&p=w Ale ten uz ted asi nepujde koupit.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 16 srp 2018, 22:49

vyvar z ovaru píše:
16 srp 2018, 10:03
Ja mel na Degiru First trust water index (FIW) https://finviz.com/quote.ashx?t=FIW&ty=c&ta=0&p=w Ale ten uz ted asi nepujde koupit.
No právě, zadarmo tam už nic není. Asi si koupím akcie firem, které se na vodu specializují a na ty jejich ETF (zdarma) se vykašlu

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 16 srp 2018, 23:03

Když jsme všichni viděli co nám Mintos předvádí tak jsem se rozhodl ten "balík" co jsem měl připravený na P2P poslal na Degiro. Sice už nějakou dobu s akciemi obchoduji ale vesměs s Českými a ani tam se necítím jako nějaký velký odborník. V tuto chvíli mám z Českých jen Monetu, ČEZ a Kofolu (tomu poklesu na 280 sem prostě neodolal) :lol: Mohl by mi někdo zkušenější poradit nějaké dividendové akcie méně rizikových společností? Chtěl bych si postupně udělat portfolio alespoň 100 firem a vážně nevím co všechno bych tam měl zahrnout.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 srp 2018, 23:53

Ze spravy 100 firem se zblaznis, to budes jen neustale cist informace, abys byl v obraze. :) Muzu ti sem zitra napsat jake hlavni dividendove tituly mam.

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Akciové trhy

Příspěvek od KarlosV » 16 srp 2018, 23:57

Flyboy píše:Když jsme všichni viděli co nám Mintos předvádí tak jsem se rozhodl ten "balík" co jsem měl připravený na P2P poslal na Degiro. Sice už nějakou dobu s akciemi obchoduji ale vesměs s Českými a ani tam se necítím jako nějaký velký odborník. V tuto chvíli mám z Českých jen Monetu, ČEZ a Kofolu (tomu poklesu na 280 sem prostě neodolal) Mohl by mi někdo zkušenější poradit nějaké dividendové akcie méně rizikových společností? Chtěl bych si postupně udělat portfolio alespoň 100 firem a vážně nevím co všechno bych tam měl zahrnout.
Pro inspiraci třeba https://www.suredividend.com/dividend-aristocrats-list/

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 17 srp 2018, 08:48

Dividendoví aristokrati jsou úspěšné firmy, které dlouhodobě každoročně navyšují své dividendy. Kdo do nich investuje ovšem musí vzít v úvahu, že dividenda 1 nebo 2% není opravdu žádná velká výhra. Je třeba si uvědomit, kolik peněz je třeba do takových akcií investovat /navíc v dolarech - kurzové riziko/, aby se to vůbec vyplatilo. Pro připomenutí - ČEZ nebo Moneta měly teď dividendový výnos cca 8-10% :) .
Nebo je taky jiná možnost, občas ji využívám. Na finviz.com si zadám údaj dividendy přes 10% a firmy proberu a podrobím fundamentální analýze. Do jednotlivých pečlivě vybraných titulů nemusím investovat mnoho a přesto se to vyplatí :D

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarlosV » 17 srp 2018, 09:06

Ano, 2-4% divi není bůhví co, ale dotaz byl na málo rizikové dividendove akcie. Také by se mě líbilo, kdybychom na české burze měli třeba 10 takových Monet :)

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 17 srp 2018, 09:46

Jasně, nic ve zlém, aristokrati jsou prostě jedna z možností :) I když i ta aristokracie má své mušky .. ;)

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 srp 2018, 10:10

Spíš sem měl na mysli firmy, které dávají alespoň 4%. To, že nějaká firma mi dá 1-2% tak na to bych se jim mohl vyprdnout a může to být největší aristokrat na světě ale co s tím, když mi to ani nepokryje inflaci :D Pokud samozřejmě zároveň nevykazuje slušný růst 8-)

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 srp 2018, 10:13

vyvar z ovaru píše:
16 srp 2018, 23:53
Ze spravy 100 firem se zblaznis, to budes jen neustale cist informace, abys byl v obraze. :) Muzu ti sem zitra napsat jake hlavni dividendove tituly mam.
To se určitě rád podívám ;)

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Akciové trhy

Příspěvek od KarlosV » 17 srp 2018, 11:34

Flyboy píše:Spíš sem měl na mysli firmy, které dávají alespoň 4%. To, že nějaká firma mi dá 1-2% tak na to bych se jim mohl vyprdnout a může to být největší aristokrat na světě ale co s tím, když mi to ani nepokryje inflaci :D Pokud samozřejmě zároveň nevykazuje slušný růst 8-)
Asi by bylo fajn se na ten seznam mozna nejdřív podívat, ale samozrejme je to na tobě ;)
US indexy jsou vysoko, očekávaný vývoj kurzu koruny ...

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 srp 2018, 14:44

Flyboy píše:
17 srp 2018, 10:13
Napisu jen ty dulezitejsi tituly.

Dividendove (yield 3% a vice): ARCC, OHI, BBL, VALE, LB, NGG, SSW, RDS.B, EPR, MAIN, T, PM, STAG, STOR, NNN, WHG, TGT, QCOM, PFE, MO, CSCO, ORI, INTC, PRU, PEP

Hybridni (primarni zamereni je rust, ale vyplaci nejakou mini dividendu): NEE, ABT, DAL, MSFT, AAPL

Rustove: MU, FB, VCEL

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 17 srp 2018, 23:31

vyvar z ovaru píše:
17 srp 2018, 14:44
Flyboy píše:
17 srp 2018, 10:13
Napisu jen ty dulezitejsi tituly.

Dividendove (yield 3% a vice): ARCC, OHI, BBL, VALE, LB, NGG, SSW, RDS.B, EPR, MAIN, T, PM, STAG, STOR, NNN, WHG, TGT, QCOM, PFE, MO, CSCO, ORI, INTC, PRU, PEP

Hybridni (primarni zamereni je rust, ale vyplaci nejakou mini dividendu): NEE, ABT, DAL, MSFT, AAPL

Rustove: MU, FB, VCEL
Diky, máš toho opravdu hodně. O víkendu na to mrknu

Odpovědět