Podílové fondy


Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Saraph » 06 led 2018, 07:57

GOGO7 píše:Česko: ČEZ, Moneta.
Svět: BMW, Visa, Facebook, Citibank, Starbuks, Eldorado gold, EBAY, Alibaba, ARLZ a EBIO /bitech/, ETF JO /káva/ a NIB /kakao/.
Z komodit bych teď nejvíc sázel právě na JO /taky vzhledem k tomu jak se jmenuje :lol:/ . Velmi pravděpodobný růst ceny kávy mi potvrdil i expert na komodity p.Pech z Finakademie. Platina taky nevypadá špatně.
Jak je na tom tvé portfolio s výkonností v porovnání s populárními indexy jako S&P 500, ACWI nebo EAFE?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 06 led 2018, 08:34

Tak něco jiného je investovat bez námahy do fondů kopírujících indexy a řízených správci fondů a něco jiného vybírat aktivně konkrétní akcie /stock picking/, což mě baví o dost víc. :) Zisky jsou samozřejmě super, ale u mě jde také o zábavu. Výběr akcií beru jako hobby, do pasivních fondů může investovat každý, koho to jinak nezajímá nebo nemá čas..
Já jsem nedávno celé své ptf na IB prodal, zisk byl tuším kolem 8% ročně.
Zde uváděné ptf "Svět" mám teprve několik měsíců na Degiro, takže zatím jaksi není co srovnávat . Nejlíp si samozřejmě vede FB, V, C, BABA. Toto ptf teprve postupně dávám dohromady po přechodu z IB na Degiro. Mám tam taky zatím minimum peněz
Naproti tomu české akcie na FIO, kde mám peněz dost a mám je už léta mi přináší tučné dividendy, v průměru asi 9% ročně. Navíc za poslední 4 měsíce nám ČEZ povyrostl asi o 30%, což je velmi příjemné ..
Tož asi tak. Hodně štěstí všem :)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Saraph » 06 led 2018, 08:41

GOGO7 píše:Tak něco jiného je investovat bez námahy do fondů kopírujících indexy a řízených správci fondů a něco jiného vybírat aktivně konkrétní akcie /stock picking/, což mě baví o dost víc. :) Zisky jsou samozřejmě super, ale u mě jde také o zábavu. Výběr akcií beru jako hobby, do pasivních fondů může investovat každý, koho to jinak nezajímá nebo nemá čas..
Ano, to souhlasím. Pokud dokážeš konzistentně překonávat nějaký relevantní index, pak je to super. Pokud ovšem trh jako celek roste rychleji než tvé portfolio, pak by asi bylo moudré, aby portfolio konkrétních akcií netvořilo např. více než polovinu tvého celkového portfolia. Pokud jsi ale spokojený, tak proč ne. ;)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 06 led 2018, 09:09

Nepřetržité posuzování ptf akcií s benchmarkem je podle mě dost kontraproduktivní, navíc srovnávat je možno hlavně až zpětně.
Jo a když sečtu divi českých akcií /průměr divi 9%/ plus Index PX srovnám s indexem SP /plus průměr divi cca 3%/, tak jsem na tom asi spíš líp než
pasivně řízený fond, na který dohlíží nějáký anonymní strejda v NY. Chci mít své peníze pod vlastní kontrolou .
Jo ještě jsem zapoměl, že mám dlouho na FIO ropné trusty CHKR /divi nyní 20%/ a PER /divi 17%/. Dalo to tenkrát dost práce, než jsem je vypátral.
Samozřejmě by bylo jednodušší kliknout a koupit "Spidera" /SPY/ a mít pokoj ;) To by mě jaksi ale opravdu nebavilo..

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 06 led 2018, 09:22

P.S. Co je "moudré" je samozřejmě pro každého něco jiného :D

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

ING Podílové fondy - po 3 měsících

Příspěvek od LuckyLuke » 10 led 2018, 22:15

Dnes sem dám pro přehled výsledek ING podílových fondů po necelých 3 měsících. Nejdříve jsem měl zisk 1,5% asi za 2 týdny, pak pokles, pak malý vzestup, pak zase pokles. Je to hodně kolísavé. Nyní se to ustálilo a zisk je pěkných 2,75% a k tomu jsem dostal ještě 500 Kč bonus od ING za první investici.

Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 led 2018, 10:40

Pridam srovnani s Top Stocks - za posledni tri mesice (rijen-prosinec):
Obrázek

A za cely rok 2017:
Obrázek

Jsem zvedavy, jak se temto fondum bude darit dal.

edit: jeste pridam srovnani vuci ETF: SCHG za posledni tri mesice +7,02%, za lonsky rok +26,65% / SCHB za 3 mesice 5,92% a rok +19,07%

LuckyLuke: jeste dotaz, posilas na ten fond pravidelne nebo jsi udelal jen jednorazovku (pripadne vetsi jednorazovka a ted pravidelne platby?)

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 11 led 2018, 11:46

vyvar z ovaru píše:LuckyLuke: jeste dotaz, posilas na ten fond pravidelne nebo jsi udelal jen jednorazovku (pripadne vetsi jednorazovka a ted pravidelne platby?)
- ze začátku jsem si tam dal na vyzkoušení 2000 Kč, pak jsem měl zisk asi 1,5% za 14 dní, což mi dost překvapilo, pak jsem tam poslal 50.000 Kč a najednou byla ztráta -1,7%, byl jsem chvíli ve ztrátě, pak zase v plusu. Dost jim to kolísalo, mám proto u nich několik fondů, nejlíp mi vychází ten dynamický, co jsem ukázal v tom přehledu. Pak jsem dělal již jen drobné vklady á 1000Kč či á 2000Kč za měsíc.
- mám u ING i běžný účet s mírným úročením takže to pro mě nebyl problém
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 led 2018, 12:48

Diky za informaci. Ja dal take prvotni vetsi vklad a pak jsem nastavil pravidelne mesicni prispevky, aby se mi lepe prumerovala cena. Chtel jsem to uz na tenhle rok stopnout a penize vkladat do ETF, ale kdyz ted nejdou nakupovat, tak necham TS aktivni. Az pujdou ETF, tak Top Stocks bud uplne stopnu nebo snizim prispevky.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

ING podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 08 úno 2018, 14:22

Tak koukám, že pád byl u ING podílových fondů ještě hlubší než u ETF.
Ze zisku 2,75 % jsem nyní na ztrátě - 2%. U asijských fondů jsem byl v plusu 2% za necelý měsíc, nyní jsem v minusu -3,61%.
ING PF.jpg
ING PF.jpg (63.27 KiB) Zobrazeno 9082 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 183
Registrován: 14 srp 2017, 11:00
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od T_o_m » 08 úno 2018, 14:28

LuckyLuke píše:Tak koukám, že pád byl u ING podílových fondů ještě hlubší než u ETF.
Ze zisku 2,75 % jsem nyní na ztrátě - 2%. U asijských fondů jsem byl v plusu 2% za necelý měsíc, nyní jsem v minusu -3,61%.
Člověk to nesmí sledovat každý den, jinak se z toho zblázní :)

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: ING podílové fondy

Příspěvek od JPT » 08 úno 2018, 15:26

LuckyLuke píše:Tak koukám, že pád byl u ING podílových fondů ještě hlubší než u ETF.
Ze zisku 2,75 % jsem nyní na ztrátě - 2%. U asijských fondů jsem byl v plusu 2% za necelý měsíc, nyní jsem v minusu -3,61%.
Taky jsem byl u několika fondů naráz 6.2.2018 v mínusu (to se mi ještě nestalo), ale zrovna Fidelity Asian Special Situations je můj nevýnosnější fond, kde jsem měl nejlepší celkový průměrný výnos 25%, takže mi to teď kleslo jen na 17,84%
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: ING podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 08 úno 2018, 15:46

JPT píše:
LuckyLuke píše:Tak koukám, že pád byl u ING podílových fondů ještě hlubší než u ETF.
Ze zisku 2,75 % jsem nyní na ztrátě - 2%. U asijských fondů jsem byl v plusu 2% za necelý měsíc, nyní jsem v minusu -3,61%.
Taky jsem byl u několika fondů naráz 6.2.2018 v mínusu (to se mi ještě nestalo), ale zrovna Fidelity Asian Special Situations je můj nevýnosnější fond, kde jsem měl nejlepší celkový průměrný výnos 25%, takže mi to teď kleslo jen na 17,84%
- díky za odpověď
- chci si přikupovat právě také tento fond : Fidelity Asian Special Situations, bude to tahoun
- dal jsem do něj ze začátku jen asi 1000-2000 Kč a během 2 týdnů udělal asi 1,5% zisk, po malých částkách si ho přikupuji
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od JPT » 08 úno 2018, 16:57

Na ING nebo asi na fondech obecně je, že cena se tam ukáže až den zpětně. Jsem se díval na nějaký graf (nevím jestli to byl zrovna ten asian) a za den to pokleslo o 10% a druhý den to zase stouplo o 3%. Kdyby se to ukazovalo v ten samý den a já měl peníze a sledoval to a investoval (grafy v IB jsou jiné než grafy na webu ukazující výnosnost) tak bych vydělal 10% a takto jen 7% a to ještě bych si toho musel všimnout do doby do které se dá odeslat příkaz, aby se v ten den uskutečnil obchod.

Jinak to, že teď ten asian roste tak nemusí být do budoucna, takže by bylo asi nejlepší vždy nakoupit ten fond, který nejvíc poklesl. Tak to psal někdo v sousedním vlákně, že to tak dělá. Já ale investuju pravidelně automatizovaně stejné částky. Chtělo by to, aby se ty grafy vývoje ukazovaly i přímo v IB, abych nemusel kontrolovat web, pokud bych to chtěl dělat s tím, že investuju do toho fondu, který nejvíc poklesl. A nebo by to chtělo takovýto způsob nějak zautomatizovat.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 09 úno 2018, 09:59

Top Stocks od zacatku roku -2,5%

Pamatuju u Top Stocks, ze to nekdy v pulce 2015 slo docela dolu a na tu samou hodnotu jsem se dostal az za rok a neco, pak se teprve pokracovalo dal.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

ING Podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 10 úno 2018, 12:51

10.1.2018
Obrázek

9.2.2018
Obrázek
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 kvě 2018, 14:11

TopStocks od zacatku 2018.
topstocks.png
topstocks.png (17.96 KiB) Zobrazeno 8619 x

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

ING podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 14 kvě 2018, 19:32

Také se připojím, po delší době jsem s fondem v plusu. Ale !!! První nákup jsem provedl koncem října 2017, pak jsem postupně přikupoval. Maximální pokles byl -5%. Zisk mám 568Kč. A to jsem od nich získal 500Kč jako bonus pro investory. Za 6 měsíců sledování a nejistoty zisk téměř nic. Už bych do ING fondů nešel.
ING Fondy 14.5.2018.jpg
ING Fondy 14.5.2018.jpg (85 KiB) Zobrazeno 8602 x
ING Fondy 14.5.2018 - graf.jpg
ING Fondy 14.5.2018 - graf.jpg (73.29 KiB) Zobrazeno 8602 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ING podílové fondy

Příspěvek od doonio » 14 kvě 2018, 19:47

LuckyLuke píše:[Za 6 měsíců sledování a nejistoty zisk téměř nic. Už bych do ING fondů nešel.
Fondy jsou dlouhodobá záležitost, 6 měsíců nic není...6 let už je trochu ukazatel, 500kč bonus je krásná věc,ale kolik jsi zaplatil na poplatcích?
Kolik je schválně vstupní a manažerský poplatek?

Mám u ČSOB prémiový účet a moje bankéřka mě taky lanařila na těch 500Kč,když jsem se jí zeptal kolik stojí ty jejich fondy,případně obchodování přes jejich drahou Patria Finance, tak mě neměla co nabídnout a já jí poděkoval za čas a zavěsil. Není místo nějakého takového fondu lepší nízkonákladový ETF, podílové fondy byly "in" v minulém století,tež už jsou tu lepší nástroje.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 kvě 2018, 20:15

Kdyz bych srovnal TS vuci ING taky od konce rijna 2017, tak je v plusu:
rijen.png
rijen.png (16.25 KiB) Zobrazeno 8597 x
Ale jinak jak pise doonio, pokud si clovek vybere nejaky solidni fond, tak to nemusi byt vubec spatne. Takhle jede Top Stocks ode dne, kdy jsem ho zalozil. Jeste poznamka - u tohoto fondu je vylozene v prospektech uvedeno, ze minimalni investicni doba by mela byt 5 a vice let:
ts.png
ts.png (13.46 KiB) Zobrazeno 8597 x
Vtipnej je ten obri unorovej propad na prvnim snimku a jaky je to nic v tom viceletem grafu. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů