Podílové fondy


Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
Odpovědět
GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 05 led 2019, 12:58

Třeba bude mít někdo zájem, pro mě to není: https://www.penize.cz/investice/402545- ... spolecnost

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Flyboy » 05 led 2019, 15:56

Co si teď myslíte o Fondech? poslední měsíce jsem nic nekupoval a teď když to kleslo o 10-20% uvažuji že bych zase nastavil pravidelný nákup. Všichni "odborníci" neustále tvrdí, že by se mělo pravidelně nakupovat a nevšímat si jestli je růst nebo pokles, ale já mám takový neurčitý pocit, že ty fondy sletí ještě minimálně o 10% :D

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 05 led 2019, 16:09

Flyboy píše:
05 led 2019, 15:56
Co si teď myslíte o Fondech? poslední měsíce jsem nic nekupoval a teď když to kleslo o 10-20% uvažuji že bych zase nastavil pravidelný nákup. Všichni "odborníci" neustále tvrdí, že by se mělo pravidelně nakupovat a nevšímat si jestli je růst nebo pokles, ale já mám takový neurčitý pocit, že ty fondy sletí ještě minimálně o 10% :D
Já jsem si založil ING Fondy na podzim 2017, nejdříve jsem trochu vydělal a pak následoval docela propad. Většinu jsem prodal, když jsem už nebyl v propadu a nechal si jen tohoto asijského tygra (nechtěl jsem ho prodat se ztrátou 5%) :
ING 5.1.2019.jpg
ING 5.1.2019.jpg (63.52 KiB) Zobrazeno 8482 x
Už do nich nechci investovat. Jedině snad fond Top Stocks u ČS : viewtopic.php?f=53&t=140#p3031
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od doonio » 05 led 2019, 16:18

LuckyLuke píše:
05 led 2019, 16:09
Já jsem si založil ING Fondy na podzim 2017, nejdříve jsem trochu vydělal a pak následoval docela propad. Většinu jsem prodal, když jsem už nebyl v propadu a nechal si jen tohoto asijského tygra (nechtěl jsem ho prodat se ztrátou 5%) :

Už do nich nechci investovat. Jedině snad fond Top Stocks u ČS : viewtopic.php?f=53&t=140#p3031
Investování je dlouhodobá záležitost, 1letá výkonost nic neznamená, sice to nevypadá hezky těch -20%, ale rozhodně bych nepropadal panice a dal tomu čas, případně současné propady využil a nalil tam ještě další kapitál.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Flyboy » 05 led 2019, 16:28

Tak jsem si nakonec zadal zase trvalé příkazy na investování :D Investuji i u CSOB . Dohromady u všech fondů za 4000 měsíčně. A možná zkusím i ty FIO fondy co sem hodil GOGO. Uvidíme za 10 let :D Když to dám do fondů, tak to aspoň neprochlastám ;)

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1582
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od LuckyLuke » 05 led 2019, 16:31

Uklidňuje mě jen to, že jsem do něj dal jen 15.000 Kč. Takže ho jen sleduji. Mám ze svého okolí zkušenost, že investiční poradce poradil investice do podílových fondů (lidem co měli nějaké úspory). Oni pak udělali jednorázový větší vklad a pak léta sledovali kolik prodělali.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 05 led 2019, 16:44

Tak investiční poradce je za ty své "rady" samozřejmě tou bankou, nebo tou společností velmi dobře placen. Když příjdu do banky a oni na mě vybalí své obvyklé " ale vy tady koukám máte pěkný obnos, neuvažoval jste o investici do některého našeho fondu?" tak stručně odvětím že neuvažoval, že jsem zvyklý mít své peníze pod vlastní kontrolou ;) .
Pokud jde o další vývoj akciových fondů je to stejné, jako s výhledy na celé akciové trhy. Někdo je spíš medvěd /já/, někdo spíš býk. Křišťálovou kouli už jsem bohužel nenašel :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Jan » 05 led 2019, 17:12

GOGO7 píše:
05 led 2019, 16:44
Tak investiční poradce je za ty své "rady" samozřejmě tou bankou, nebo tou společností velmi dobře placen. Když příjdu do banky a oni na mě vybalí své obvyklé " ale vy tady koukám máte pěkný obnos, neuvažoval jste o investici do některého našeho fondu?" tak stručně odvětím že neuvažoval, že jsem zvyklý mít své peníze pod vlastní kontrolou ;) .
Pokud jde o další vývoj akciových fondů je to stejné, jako s výhledy na celé akciové trhy. Někdo je spíš medvěd /já/, někdo spíš býk. Křišťálovou kouli už jsem bohužel nenašel :)
Na to je jeden celek povedenej vtip...
Přijde chlap do banky a říká: "Dědil jsem nějaké peníze, které jsou na účtu u vaší banky."
Paní za přepážkou se podívá a říká (klidně přímo i to samé): "Vy tady koukám máte pěkný obnos, neuvažoval jste o investici do některého našeho fondu?"
A pán jí povídá: "Asi jste se přeslechla, říkal jsem, že jsem dědil, né že jsem debil"

x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1177
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 428
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od JPT » 05 led 2019, 18:34

LuckyLuke píše:
05 led 2019, 16:09
Flyboy píše:
05 led 2019, 15:56
Co si teď myslíte o Fondech? poslední měsíce jsem nic nekupoval a teď když to kleslo o 10-20% uvažuji že bych zase nastavil pravidelný nákup. Všichni "odborníci" neustále tvrdí, že by se mělo pravidelně nakupovat a nevšímat si jestli je růst nebo pokles, ale já mám takový neurčitý pocit, že ty fondy sletí ještě minimálně o 10% :D
Já jsem si založil ING Fondy na podzim 2017, nejdříve jsem trochu vydělal a pak následoval docela propad. Většinu jsem prodal, když jsem už nebyl v propadu a nechal si jen tohoto asijského tygra (nechtěl jsem ho prodat se ztrátou 5%) :

ING 5.1.2019.jpg

Už do nich nechci investovat. Jedině snad fond Top Stocks u ČS : viewtopic.php?f=53&t=140#p3031
Já jsem to zakládal na začátku 2016, když byl pokles a ještě nedávno jsem se tu "chlubil" jak mi to vynáší, ale už jsem taky v mínusu. Mám tušim 6 fondů. Asian byl nejlepší, ale v mínusu už jsou všecky i on. Teďkom zmršili IB tak už to neukazuje celkový výnos, ale já jsem si ho stejně počítal sám. Investuju tam pravidelně a zatim ještě budu než pořídím nějaké ETF a pak se uvidí.

ING výnosy.jpg
ING výnosy.jpg (41.52 KiB) Zobrazeno 8464 x
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Carhir » 06 led 2019, 14:27

Zhruba před 3mi lety jsem odprodal všechny akciové podílové fondy (ano, zpětně člověk vidí že zbytečně brzy) a od té doby jsem s nákupy čekal. Nyní když konečně došlo k propadům jsem začal nakupovat. Sobecky si velmi přeji aby trhy šly ještě níže, klidně o dalších 20, 30%. V tomto případě bych přihazoval ještě agresivněji protože už vím jak dlouho člověk na takovou situaci může čekat (roky). Podotýkám že se jedná o peníze které nebudu potřebovat dříve než za 5-10 let a je mi vcelku jedno že můžu být přechodně ve výrazné ztrátě...

Jestli si něco vyčítám tak že něco podobného jsem neudělal za poslední krize (ale když si vzpomenu na tehdejší titulky v novinách tak to bylo opravdu těžké).

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Booboo » 06 led 2019, 16:35

Carhir píše:
06 led 2019, 14:27
Zhruba před 3mi lety jsem odprodal všechny akciové podílové fondy (ano, zpětně člověk vidí že zbytečně brzy) a od té doby jsem s nákupy čekal. Nyní když konečně došlo k propadům jsem začal nakupovat. Sobecky si velmi přeji aby trhy šly ještě níže, klidně o dalších 20, 30%. V tomto případě bych přihazoval ještě agresivněji protože už vím jak dlouho člověk na takovou situaci může čekat (roky). Podotýkám že se jedná o peníze které nebudu potřebovat dříve než za 5-10 let a je mi vcelku jedno že můžu být přechodně ve výrazné ztrátě...

Jestli si něco vyčítám tak že něco podobného jsem neudělal za poslední krize (ale když si vzpomenu na tehdejší titulky v novinách tak to bylo opravdu těžké).
To áno. Keď bol index US500 na necelých 700usd, tak sa písalo o konci éry USA a štát zachraňoval giganty ako AEG v miliardách usd.
Akcie boli vtedý za pár centov alebo do 10 usd. :P
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 06 led 2019, 18:46

Já jsem měl to štěstí :D , že jsem zažil obrovské akciové propady přesně v době, kdy jsem začal samostatně investovat do akcií. První větší nákup jsem udělal koncem r.2008 a druhý pak po dalším propadu počátkem r.2009. Ovšem to byly propady skoro až o 60%! Takže tehdy bylo radost investovat.
Prostě jsem dospěl k závěru, že už to dál snad ani spadnout nemůže, Amerika začala masivně podporovat banky, pojišťovny, automobilky a bylo jasné, že pro záchranu situace udělá i nemožné. Taky jsem šel do akce, abych si v reálu ověřil, co jsem se předtím naučil na demo. Vůbec jsem se nebál do toho jít, naopak to bylo vzrůšo a fantastická zkušenost. Trhy, které předtím padaly třeba o 10% denně najednout začaly stejně rychle růst. Dalo se vydělat téměř na všem, protože to bylo za hubičku. Jako asi všichni, kdo tehdy investovali, jsem vše vyprodal s pěkným ziskem někdy mezi lety 2013-2015.
Oproti tehdejší situaci dnes po těch menších propadech a po nekonečných 10 letech růstu akciových trhů nějak ten pocit, že bych do toho měl zase vlítnout, ani zdaleka nemám ;)

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Carhir » 07 led 2019, 16:43

Teď jsem se docela pobavil: Fio představilo své dva první podílové fondy kdy poplatek za správu je 2.5% (tudíž TER bude ještě vyšší). Naivně jsem si myslel že nízkonákladová banka bude mít obdobně drahé fondy...tak třeba příště...

https://www.penize.cz/investice/402545- ... spolecnost

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 07 led 2019, 17:35

Předesílám, že k životu nepotřebuju vůbec žádný fond. Nově zřizované akciové fondy FIO ale aspoň nemají žádné vstupní ani výstupní poplatky, což u českých fondů není zrovna obvyklé. Je spíš zvykem, že fond si kromě tučného poplatku "za správu" účtuje ještě 3% vstupní poplatek a nakonec taky výstupní poplatek. No, kdo jim to chce platit, tak proč ne, že.. 8-)

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Carhir » 07 led 2019, 17:50

Tady bych si dovolil trochu oponovat:
- jestli čtu správně Fio bude mít výstupní poplatky
- Fondy bez vstupních poplatků nejsou žádná novinka, před nějakou dobou je nabízela AXA (teď koukám je zase překvapivě zavedli) a nyní ING, při větší investici není problém vyjednat slevu nebo úplné odpuštění
- Při dlouhém horizontu (který alespoň já u akciových investic uvažuji) je vstupní a výstupní poplatek irelevantní. Pokud člověk zaplatí na vstupu klidně 3% tak za 10 let to dělá 0.3% ročně. Ovšem mgmt fee se platí každý rok...

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od GOGO7 » 07 led 2019, 18:02

Já to čtu tak, že výstupní poplatek je pouze, pokud investor do fondu FIO bude chtít prodat fond před uplynutím 12 měsíců, poté již výstupní poplatek neplatí. Nepředpokládám, že by si někdo pořizoval akciový fond na dobu kratší než na 1 rok.
Samozřejmě, jsou různé akce fondů, kdy je možný vstup do fondu bez poplatku.
U akciových fondů /ale třeba i nemovitostních/ je ale vcelku obvyklý vstupní poplatek cca 3%.
Investor tak v 1.roce držení fondu ztrácí z profitu fondu 3% za vstup a 2,5% za správu, tedy hodnota jeho potenciálního zisku se sníží o 5,5% :roll:
Je to samozřejmě u různých fondů různé, akciové fondy jsou obecně nejdražší. S fondy nechci nic mít :D

P.S. Jestliže je akciový fond úspěšný a jeho roční výkonnost je třeba 7%, dostane investor v daném případě v tom 1. roce vstupu do fondu zisk 1,5%. Pokud by si sám koupil stejné akcie, jaké ten fond drží, bude jeho zisk cca těch 7%..

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 led 2019, 14:58

Sice uz to nebylo v planu, ale kdyz fondy tak hezky zahucely dolu, tak jsem ozivil trvaly prikaz a trosku ten Top stocks zase naboostuju.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od Flyboy » 13 led 2019, 18:28

Tak jsem si znovu aktivoval automatické nákupy u všech fondů. A samozřejmě okamžitě problémy s ING. Zadal jsem příkazy 5.1.2019 a 11.1 mi začal vibrovat mobil jak pominutý a za každý fond u kterého jsem zase zadal nákupy mi přišla sms:

"vámi zadaný pokyn k nákupu fondu ............... ze dne 2019-01-05 nebyl proveden. Pro více informací nás kontaktujte na bezplatné lince 800 159 159"

Tak jsem zavolal, operátor vůbec nechápal o co mi jde. Neustále říkal že žádný problém nevidí a nakonec mi slíbil že zkusí zjistit co se stalo.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od Flyboy » 18 led 2019, 19:55

Fio začalo nabízet vlastní fondy. Jeden domácí a jeden světové akcie. Co si o tom myslíte?

https://www.fiofondy.cz/cs/podilove-fondy

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: ETF (Exchange-Traded Fund)

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 led 2019, 11:26

Flyboy píše:
18 led 2019, 19:55
Fio začalo nabízet vlastní fondy. Jeden domácí a jeden světové akcie. Co si o tom myslíte?

https://www.fiofondy.cz/cs/podilove-fondy
Obecne se rika, ze do novych fondu neni vhodne investovat a je dobre si pockat a sledovat jejich vykon. Pokud podilovy fond, tak nejaky osvedceny, tohle bych videl spis jako spekulaci (coz neznamena, ze se jim nebude darit...).

Taky jsem rad, ze LuckyLuke vydrzel, uz jsem se trochu bal, ze se toho zbavi se ztratou. :) Takze +500 xp a je na dalsim investicnim levelu. :mrgreen:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů