Kurzy, školení

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurzy, školení

Příspěvek od Jan » 22 srp 2018, 16:04

Pokud jsem se někoho dotknul, tak se omlouvám. Ale typově mi titulek zapadal do kategorie pochybných obchodníků třeba na binární opce. Nic víc, nic míň, Osobně to na mě funguje jako varování. Kdybych na to neklikl přes zdejší odkaz, tak dál než titulek to ani nečtu. Takže jsem se raději přeptal, byť třeba ne moc inteligentně. Toť vše.

BTW - OT - Finlordi jsou obsahově OK, ale trochu podivně (a neuchopitelně) na mě působí "podtitulek (nebo jak to nazvat)" "Sněmovna financí". A ještě mám dojem, že jsem někde narazil na grafiku (nebo něco), co odkazovalo na Malého prince, což se mi tak úplně nelíbilo... Prostě takové detailíky, které ve mě vyvolávaly spíše negativní emoce. Ale já to nebyl :o), nikde jsem o tom nepsal, protože to je čistě můj emoční stav, nic racionálního.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 10:48

Vzhledem k vývoji na Mintosu se rozhlížím, kam případně přejít, případně kde jinde ještě zkusit štěstí. Proto jsem narazil i na toto vlákno.

Zkusil jste někdo ten kurz, který se tu zmiňuje? Myslím pana inženýra Pecha (https://komodity.finakademie.cz/).

Přemýšlím, zda zkusit akcie, či komodity. Podle vyjádření pana Pecha v té volné části kurzu mi vyznělo, že komodity by neměly být příliš složité na naučení. Samozřejmě nepředpokládám, že začátečník by měl takový úspěch, jako pan Pech. Další věc je ta, že seznámení ve volné části kurzu moc neřekne. Je spíše navedení na to, aby si člověk zaplatil "nadstavbu", jak už to tak bývá. Máte s tím někdo zkušenost?

Ze začátku bych také chtěl investovat spíše méně (50-100 tisíc). Je možné s tímto základem začít investovat v komoditách / akciích?
Doporučili byste spíše akcie, nebo zkusit opravdu tento kurz a zkusit komodity? Případně mám raději zůstat u P2P půjček a fondů, kterých se nyní zbavuji, protože jsou většinou prodělečné?

Předem díky za jakýkoliv názor.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 zář 2018, 11:57

Tak já, jak už jsem tady psal, jsem asi před 3 lety absolvoval na Finakademii plný kurz ing. Jana Dvořáka. Bylo to asi 23 lekcí a kurz stál cca 4 tis. Kč. Lepší kurz jsem nikdy neabsolvoval a s Honzou si dodnes vyměňujeme názory na konkrétní akcie. Je to vynikající lektor s obrovskými zkušenostmi. Po absolvování kurzu si můžeš na fóru Finakademie vyměňovat názory se stovkami účastníků kurzu /kurz běžel řadu let/ což je k nezaplacení. Měl bych ale dodat, že jsem s akciemi obchodoval už od r.2008, ale kurz mě velice obohatil, fakt. Kurz vychází z úplných základů, je vhodný i pro začátečníky. Pro začátek klidně stačí mít na účtu pár desítek tisíc Kč, třeba přes levného brokera Degiro, nebo u českých akcií přes FIO. Akcie by asi měly být začátek.
Futures na komodity, opce, forex, CFD atd. jsou všechno instrumenty podstatně rizikovější, je to už taková vyšší dívčí ;) Vyzkoušel jsem všechny, ale většinou jen demo.Třeba u futures na komodity používáš páku, které ti může vydělat majlant nebo taky vymazat celý účet za jediný obchod. Vašek Pech sice říká, že je to jednoduché, ovšem sám se tím zabývá asi 15 let. Začátek rozhodně jednoduchý nebude, jako každý začátek. :D
Pozor, vždy je lepší začít obchodovat nanečisto, na demo verzi, akcie třeba na FIO.

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 14:39

Hmm, takže jak vidím, tak jistější jsou asi akcie.
Když se podívám na kurzy na Finakademii, tak mají na stránkách buď kurz: https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/akcie-az/ nebo https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/akcie-complete/ právě od pana Dvořáka.

První vypadá jako ty úplné základy, druhý vypadá jako už trochu pokročilejší kurz. Jenže první už je ukončený. Myslíte, že by pro úplného nováčka stačil ten druhý?

Stále přemýšlím, jestli investovat, i když s velkým rizikem, že se mi to vůbec nevrátí (a prodělám pak kalhoty, když tomu nebudu rozumět :-) ).

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 12 zář 2018, 15:01

Mimochodem, při dalším hledání jsem našel pár stránek, které by se mohly hodit i dalším nováčkům, jako jsem já:

https://www.patria.cz/akademie/uvod-do-investovani.html

Neručím za obsah, jen mě zaujaly.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 12 zář 2018, 16:00

Určitě bych zvolil kurz J.Dvořáka, ten jsem absolvoval, odezva byla od účastníků bez výjimek velice pozitivní. Novější kurz od p.Waltera neznám, ale na fóru Finakademie bylo k tomu kurzu dost výhrad. Kurz p.Dvořáka postupuje od základů až po poměrně velké a málo známé speciality, je vesměs hodnocen lépe.
Hlavně bych doporučil nakupovat akcie postupně, po malých částech tak, aby se "vychytaly" výkyvy cen, přičemž investovat hlavně do akcií nesoucích dividendy. Zas tak složité to není.A začít na demo https://www.fio.cz/akcie-investice/e-br ... o-e-broker :).
https://www.mesec.cz/aktuality/fio-bank ... bezplatna/. Pro úplné začátečníky - zázraky opravdu nečekejte ;)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 zář 2018, 19:09

romancik: zakladni kurz p. Waltera jsem projel a nedal mi vubec nic noveho, byly to naproste zaklady pojmu a zaroven tahak na placeny kurz, komodity jsem dokoukal asi do 1/3, protoze to bylo ve stejnem stylu...

Dnes jsem si v knihkupectvi prohlizel tuto knihu http://investicedoakcii.cz/investice-do ... vestovani/ a nevypadalo to vubec spatne. Na rychlejsi prolistovani mi to prislo, ze si tam zacinajici i zkusenejsi investor najde dost informaci.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 18 zář 2018, 19:52

Pár neplacených lekcí lektorů Finakademie, ať už jde o akcie nebo třeba komodity, obsahuje pochopitelně jen úplné základy a mají nalákat na placený kurz. Nevidím na tom vůbec nic špatného či morálně závadného, prostě běžný marketing .
Pokud někdo shlédne 1/3 kurzu o komoditách celkem o 10 lekcích, tedy shlédne první 3 lekce,dozví se že komoditami jsou třeba pšenice, hovězí, kukuřice, zlato a tak. Chápu že to člověka příliš neobohatí :lol:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 zář 2018, 09:38

Ja to plne chapu, jen by se ty free kurzy nemely prezentovat ve smyslu, ze te nauci vse co potrebujes, protoze te nenauci nic, jen ti vysvetli pojmy.

Odpovědět