Podílové fondy

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 68
Kontaktovat uživatele:

Re: Podílové fondy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 čer 2018, 12:12

Sporitelna od pondeli spustila dividendovou "odnoz" Top Stocks. https://cz.products.erstegroup.com/Reta ... 0008475605

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 čer 2018, 09:59

Nevim jak to maji ostatni spolecnosti s podilovymi fondy, ale co me neskutecne stve u Top Stocks, tak je prodleva od zadani prodeje do jeho vyporadani. Vetsinou to trva 2-3 dny a samozrejme se pak prodava v aktualnim kurzu. Takze ja v patek zadal prikaz na prodej urciteho poctu kusu v hodnote 30 000 Kc, ale protoze prikaz se provede se zpozdenim, tak uz mi prislo o 3 400 Kc min. :evil:

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 26 čer 2018, 15:33

Já mám ING a nevím jak je to jinde, ale myslím, že by to mělo být stejně všude. Že cena fondu je známá vždy 1 pracovní den zpětně (nepočítá se to online) a vždy platí cena v den zadání a doba vypořádání nehraje roli. Takže pokud byla hodnota 30 000Kč, tak to byla cena z minulého dne a ten den kdy byl zadaný prodej už to kleslo o 3400Kč. Pokud tam teda neni ještě výstupní poplatek.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 27 čer 2018, 10:01

No a je tedy nejaka moznost prodavat za cenu o ktere vim? Vystupni poplatek neni.

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 27 čer 2018, 16:08

To asi si ne. V ING tomu říkají nějak Pravidlo neznámé ceny. Když jsem se ptal, jestli je to jen u nich nebo to mají všichni takto, tak mi myslim jen zopakoval, že je ve fondu víc akcií a že to musí vždycky na konci dne spočítat tu cenu fondu.

Asi by to šlo i online, když u ETF to asi jde, ale asi fondy jedou nějak postaru.

Jedině to zkusit prodávat když cena roste a ne v pondělí, protože v podnělí se zobrazí teprv cena v pátek a mezi tím je víc dní.

Carhir
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 03 črc 2018, 13:23

Jestli se můžu podělit o svůj názor: před časem jsem uvažoval kam investovat na delší dobu. Asi jako většina zde přítomných jsem se rozhodoval mezi ETF a podílovými fondy. Problémem u ETF je pro mě kurzové riziko neboť nejsou v koruně a ta má (i když to tak teď vůbec nevypadá) dlouhodobě posilovat. U podílových fondů jsou pro mě problém poplatky snižující výkonnost (a to třeba i u ING, kde sice není vstupní poplatek ale průběžné poplatky jsou kolem 2,5% což mi připadá stále dost). Takže jsem nakonec skončil u portu.cz - jediný poplatek za správu 1% ročně a měnově zajištěné do korun.

Odpovědět