Akciové trhy

Vše co se týká akcií, ETF a fondů.
Odpovědět
vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Re: Akciové trhy

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 čer 2018, 00:12

Ja uz mam AT&T hodne, je to moje ctvrta nejvetsi pozice, takze dokup by byl jedine, ze by to spadlo hodne hluboko.
Je sranda jak analytici porad rikaji, ze akciovy trh je predrazeny, neda se nic kupovat a ja porad nachazim akcie, ktery jsou spis podhodnoceny, ale nemam na to vsechno prachy. :)
Z ropaku mam Shell, maji pred sebou slusnej rust (doufam) a divi nadherna. GE jsem mel, ale nebyl jsem si tim jistej a tak jsem s malym ziskem prodal a dobre jsem udelal, zas to jde dolu. Casem ho koupim, ale az bude jasno, zda se nebude zase snizovat nebo uplne rusit dividenda a az bude opravdu videt, ze se zmatorili a miri spravnym smerem.
HM vypada dobre? Ja z hader mam jen to spodni, LB - Victorii Secret. Jede v takovych cyklech nahoru, dolu a takhle dokola a s moc peknym divi yieldem pres 6%. Pokud jeste pujde dolu, tak prikoupim.
Jeste mam spadeno na pojistovnu PRU (Prudential financial). Uz tam pozici mam, jevi se mi taky podhodnocena a ma ok dividendu. Pokud spadne k 95, par kusu jeste vezmu.
Myslim, ze o WPP se zminoval Brad a vychvaloval, ale analyzu jsem necetl.
Bankam neverim, jsou to nejvetsi zlodeji a podvodnici, takze i z techto duvodu nevlastnim zadne akcie.
Ja si zase malinko zaruletil v patek - par kusu biotech EPIX (Essa Pharma) a uz je to +20% a melo by mit jeste solidni potencial. A dneska jsem koupil prepravce SINO (Sino Global Shipping). Tak uvidim, jak se tomu bude darit. Ale to jsou male nakupy, takova sportka. :lol:
No myslim, ze kdybych mel mega, tak nemam problem ho zainvestovat. :lol:

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 16 čer 2018, 10:13

Taky se přidám. Jak tu někdo vzpomínal Akers Biosciences Inc, tak jsem na to hodil par babek. Má to dobré výkyvy, tak jsem na tom vydělal lehce přes 16% cca do měsíce. Tak teď sleduji a zase do něčeho půjdu ttako krátkodobě, jinak spíš si držím svoje pozice

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 72
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 18 čer 2018, 23:04

sebikus píše:
16 čer 2018, 10:13
jinak spíš si držím svoje pozice
No a pochlubíš se, nebo je to zahaleno tajemnstvím? Já sem třeba hrozně rád že tu vývar tu a tam napíše nějaké tipy, já to projedu mojí analýzkou a někdy třeba taky přikoupím menší fůrku. Jsem ještě malej a hlavně mladej investor/žabař/, takže se neustále učím a zdokonaluji a snažím se mít aspoň nějaký dividendový příjem. Zatím to zaplatí, tak na týdenní nákup :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 20 čer 2018, 09:15

Při pohledu na dnešní kofolu jsem rád, že se na BCPP držím zkrátka a mimo tento titul. Zrychléný úpis je pro mě novinka a další ukázka možnosti oje*ání drobného investora.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 21 čer 2018, 10:50

Prizobnul jsem Micron. Vcera byl ER a paradni. Myslim, ze 70 dolcku by mohlo byt za rohem a pak hura ke stovce. :lol:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Včelky

Příspěvek od LuckyLuke » 26 čer 2018, 21:59

to vyvar z ovaru: Prodal jsi včelky??? Nebo držíš ?
VCEL2.jpg
VCEL2.jpg (80.79 KiB) Zobrazeno 721 x

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 26 čer 2018, 23:57

Drzim (a po malych kouscich dokupuju). Pocitam, ze dno by melo byt kolem 9, pokud to jeste pujde dolu. Vcelky ted potrebovaly neco (jeste neprozradily co) vetsiho zafinancovat, takze rozredily akcie, to nejspis pohlo s cenou.

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 17 črc 2018, 22:38

doonio píše:
18 čer 2018, 23:04
sebikus píše:
16 čer 2018, 10:13
jinak spíš si držím svoje pozice
No a pochlubíš se, nebo je to zahaleno tajemnstvím? Já sem třeba hrozně rád že tu vývar tu a tam napíše nějaké tipy, já to projedu mojí analýzkou a někdy třeba taky přikoupím menší fůrku. Jsem ještě malej a hlavně mladej investor/žabař/, takže se neustále učím a zdokonaluji a snažím se mít aspoň nějaký dividendový příjem. Zatím to zaplatí, tak na týdenní nákup :-D
Tajné to není, ale není to nic moc. Akcie začínám a ETF prostě studuji co kde jak. Jedu v malém, protože rekonstruuji, takže hledám tam kde to mám i bez poplatku apod. což taky není moc extra. Zatím se držím na cca 10% zhodnocení investic. To mi zatím vyhovuje :D

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 18 črc 2018, 14:58

Zdravim, investuju do akcii uz nejakou dobu.

Vetsina je celkem znama ale myslim si ze bych par tipama mohl nekoho inspirovat :) stale si myslim ze je tam sance pro dobry entry point....
chtel sem to trosku rozepsat ale kdyz jsem mel napsanou pulku tak me to odloglo :D takze jsem se na to vybod...

MU
TEVA
RCL
CELG
UTX
MMM
LYB

Pak tam ma ty znamejsi kusy. Treba stale verim hodne BABA i STM (cena je uz ale vysoko)

QCOM
STM
BABA
V

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 18 črc 2018, 16:48

Moje nejlepší koně v ptf jsou dlouhodobě V,FB a BABA jako růstové tituly. Na dividendy mám dobré např. PER /divi 18,5%/ nebo
ETP /divi 12%/.
Good luck :)

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 18 črc 2018, 20:28

GOGO7 píše:
18 črc 2018, 16:48
Moje nejlepší koně v ptf jsou dlouhodobě V,FB a BABA jako růstové tituly. Na dividendy mám dobré např. PER /divi 18,5%/ nebo
ETP /divi 12%/.
Good luck :)
Baba a V souhlas u FB si nejsem tak moc jistej :)

Parkrat jsme o nem premyslel ale po tech vsech problemech a zjisteni ze zakladatel facebooku vlastne nevi jak ten FB funguje :D :D jsem od toho utekl...
plus si myslim ze FB jako platforma v tomhle stavu je mrva a veskery dalsi rust pujde z veci co koupili a nebo co vyvyjeji (insta whatsup streaming sluzba a cloud / foto cloud moc jsem nepochopil jak ten jejich cloud funguje... nebo bude fungovat

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 18 črc 2018, 21:25

Chtěl jsem akcie Facebooku už několikrát prodat při těch všech problémech. Je to ovšem vedle Googlu největší světový přijemce zisků z reklam.
V loňském roce 13 mld. USD! Hlavně rychle rostou příjmy z mobilní reklamy. A jak je vidět akcie firmy se po těch problémech rychle zmátořily a zase pěkně rostou dál https://finviz.com/quote.ashx?t=FB&ty=c&ta=0&p=m Při všech těch obrovských příjmech počítám, že podobně jako Apple začne vyplácet dividendy. Tak si akcie zatím nechám. Myslím, že tam ještě potenciál je. Tržby rostou stále každoročně cca o 80% ročně. Uvidím, budu akcie držet ;) Je ale samozřejmě rozdíl, když akcie už léta držím, nebo když bych se měl teď rozmýšlet, jestli je vůbec poprvé koupit. Tam bych asi u FB dost váhal..
Co soudíte o Dropboxu? Možná akcie koupím, abych nedopadl jako u akcií Paypalu nebo Twittru, které mi ujely, když jsem byl zmrazen "paralýzou analýzou" :D

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 črc 2018, 11:19

FB drzim a budu, tam je porad obrovskej potencial do budoucna. Ve vetsich propadech bych dokoupil (kdybych mel za co :). Skoda, ze jsem nevyuzil te paniky nedavno a nenakoupil vic (a hlavne nepodrzel).

Do Dropboxu bych nesel, pouzivam ho, je skvelej, ale plno dalsich firem mu dela nehezkou konkurenci. Tohle mi prijde jako extremne uzka specializace a riziko.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 19 črc 2018, 15:37

FB - je to firma kolem které je pořád nějáký rozruch, což někdy dost znervózňuje :roll: Ale je to fakt dobrej strojek na peníze, takže je mi dost jedno, jestli Zuckenberg neví jak to funguje - ostatně tento chlapec chtěl být vždy zajímavým ;) .
DBX - teď sice ke koupi není - net profit minus 46%, velké ztráty atd. Ale sledovat ho budu. Sledoval jsem i třeba ten Twitter, který byl taky permanentně v minusu a já jsem v té době /akcie cca za 16 USD/ uvažoval o koupi. Ale dlouho jsem váhal, TWTR se mezitím přehoupl do zisku a kde je akcie dneska https://finviz.com/quote.ashx?t=TWTR&ty=c&ta=0&p=m
Dobré firmy mají vždy spoustu konkurentů a napodobitelů. Twitter taky nemá zrovna široké portfolio produktů ;)
Jinak ale díky za každý názor, hlavně pokud možno odlišný od mého. Tím si člověk rozšiřuje obzory. GL všem :D

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 19 črc 2018, 16:13

Ja si nemyslsim ze FB je spatna firma nebo tak :) spis cena je fakt vysoka... pro to abych do ni investoval. Plus se mi nelibi jejich zakladni facebook platforma. To co vlastni okolo a jak jedou reklamu atd. to my prijde super ale uvidime za par let.

ja verim aktualne titulum ktere jsou za dobrou cenu (z meho pohledu podhodnoceny) s nejaky vyhledem ktere vlastnim (MMM/CELG/LYB/TEVA/UTX/MU/Qcom/RCL vetsina industrial/Healthcare/Technologie) protoze beru to tak ze vzdy je potreba se divat do budoucna to co je aktualni rekneme tento kvartal je uz v cene zahrnut. A protoze jsem dlouhodoby investor tak se divam minimalne na 3 - 5 let.

Jenom mam takovou obavu aby neprisla nejaka jizda dolu treba ohledne cla / recese nebo buch vi ceho ... :evil: to mi zase ale da moznost koupit neco za dobrou cenu takze uvidime...

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 črc 2018, 16:17

GOGO7: ja tam rozdil prave vnimam. Twitter je sice socialni sit, ale svoji koncepci odlisna od konkurentu a nejsem si vedomy, zda neco podobneho existuje. Takze konkurence je, ale ne tak prima jako v pripade Dropboxu, kteremu konkuruji desitky spolecnosti se svymi temer totoznymi produkty (Box, Google disk atd.).

Zeptam se takhle: co si myslis, ze ma Dropbox oproti temto konkurentum navic, co by ho mohlo nakopnout?

Jinak ja osobne ho pouzivam, ale pouze na sdileni svych dat mezi mymi pocitaci a mezi znamymi a hlavni duvod byl, ze jsem si na nem v pocatcich skrz ruzne akce a "hry" udelal vic jak 20 GB prostoru. Dnes, kdy nabizi 2,5? GB bych zvolil Box, na kterem mam 50 GB pripadne Microsofti nevim uz jak se to jmenuje, kde mam taky asi 15. V podstate by to ted zalezelo jen od velikosti uloziste.

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 19 črc 2018, 16:58

To eDgeso - taky jsem dlouhodobý investor, ne spekulant. Třeba akcie ČEZu mám asi tak 10 let :)
Z uváděných firem se mi nejvíc zamlouvá Micron Technology /MU/. Hodně zajímavá je po propadech Teva, měla by kam růst, vypadá to, že se z hlediska tržeb snad už odrazila ode dna. Navíc pan ředitel nakoupil v květnu 750 000 akcií, což je taky plus. Budu pozorně sledovat.
To vývar - asi to tak nějak bude. Jak říká Warren, nelez do businessu, kterému vůbec nerozumíš. A je fakt že businessu DBX moc nerozumím, ani sám Dropbox nepoužívám a rád si nechám poradit. To jen ta touha najít v zárodku nějáký ten nový Microsoft nebo Google - v tom asi nebudu sám :D

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 72
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 25 črc 2018, 17:28

vyvar z ovaru píše:
15 čer 2018, 11:34
Tak jak to doonio vidis s nakupem T za 31, myslis ze to na tuhle cenu jeste padne? Ja vzal par kusu za 32,27 a jeste jsem prikoupil par kusu Altrie, protoze jsem ji mel -20% a je porad za slusnou cenu. V propadu pak malej dokup meho oblibence VCEL. :) A zacinaji dochazet penize. Mel bych par titulu k prodeji, jenze to bych se dostal pres 100K a musel bych danit. :evil:
Tak jsem do toho dnes taky vlítl a koupil jednu fůrku za 30,5$. Dnes to zatím pěkně padá(po nic extra výsledcích Q2), myslím si ale, že ještě nejsme na dně. Nemohl jsem ale odolat té 6.5% dividendě, sice už jsem četl i názory, že jí možná krohnout, aby nějak mohli korigovat ten šílený dluh co jim nabobtnal po akvizici Warnera. Další dokup plánuji u 26$, ale nevím jestli se tam podíváme.

Ad LB: trochu jsem se na ně díval a ty ženský né a né nakupovat tu jejich Victoria-Secret, ale akcie vyklesala už docela slušně z těch 100$ a divi je taky libová. Tady ale nějak pocitově cítím, že pojedeme ještě dolů, tzn. plánuji vstopit na 25$, už jen kvůli tomu že Victorii Secret jsem viděl skoro všude v zahraničí a teď jak si velký strýček Donald hraje s clem, tak ty jeho obchodní války určitě s LB zahýbají. EU uvalí clo a jsme zase níž.. a pak že jsou akcie drahý :-D

Nevím moc co mám dělat s ropou, dokoupit, nebo čekat? To stejný i automobilky mám v hledáčku.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 25 črc 2018, 19:54

Kam půjde cena ropy neví nikdo. Já průběžně na Degiro dokupuju za minimální poplatky akcie RDS, PER a ETP /transfer zemního plynu/. Dividendy 5-20%, podle mě není moc na co čekat. Ohledně automobilek je zajímá firma FCAU po nedávné smrti ředitele Fiatu Marchioneho viz https://finviz.com/quote.ashx?t=FCAU&ty=c&ta=0&p=m. Až opadne panika, může to být dobrá koupě ;)
Aktuálně ještě sleduju big pharma ABBV, TEVA, CELG, GILD a dál pak ještě třeba ACN a RYAAY /stávka - to je pro investora radost :lol:

GOGO7
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 26 črc 2018, 11:03

Vypadá to, že zájemci mohou dnes nakoupit akcie FB opravdu levně. Premarket minus 20% ;)

Odpovědět