Dluhopisy

Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
Odpovědět
doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 246
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od doonio » 24 dub 2020, 17:41

jejinka píše:
24 dub 2020, 17:23
Vybírala jsem z firem, které jsou necyklické, odolné krizím, finančně relativně stabilní, s dobrým managementem a i když to nejsou žádné JNJ, tak se jim daří za současné situace dobře.
Že jsi se nepochlubila s nákupem dluhopisů i pro nás ostatní. Máš nějaké konkrétní jména, misto obecně známých frází???
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 435
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 24 dub 2020, 18:12

To těžko, jsem ještě ani o tomto fóru nevěděla.

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 246
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 27 dub 2020, 10:07

Narazil jsem na zajímavý článek, vztahující se k emisi dluhopisů Respilon na Dluhopisy.cz, kde je i vyjádření samotného portálu Dluhopisy.cz...

https://www.sinagl.cz/z-korespondence/9 ... lakny.html
https://www.sinagl.cz/postrehy-a-koment ... chody.html

Závěry ať si z toho udělá vlastní, nicméně já mám z toho takový pocit, že Dluhopisy dávají od těch Emitentů ruce pryč, jen shrábnou provizi, udělají jakýsi předvýběr, aby se tam nedostali opravdu úplné levárny a tím to pro ně končí. Máš problém -> obrať se na emitenta, mi jsme jen poskytli inzertní prostor.

Jsem rád, že jsem přes Dluhopisy.cz nakoupil jen jediný dluhopis, který se mi snad do konce léta splatí a tímto ukončím tuto kapitolu.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 28 dub 2020, 19:34

jejinka píše:
24 dub 2020, 17:23
Zrovna u tebe bych čekala, že nebudeš dělat jednoduché závěry. Samozřejmě nehodnotím kvalitu a stav dluhopisového ptf jen na základě toho, že chodí úroky.
Vybírala jsem z firem, které jsou necyklické, odolné krizím, finančně relativně stabilní, s dobrým managementem a i když to nejsou žádné JNJ, tak se jim daří za současné situace dobře.
Jejinko, asi máš známosti a podrobné informace od emitentů kde jsi investovala - gratuluji! Moje zkušenost investování do dluhopisů je že informace (pokud vůbec) dostáváš s výrazným zpožděním.

A stojím si za tím že držet v dnešní době korporátní dluhopisy málých českých s.r.o. je hloupost. Úrok kolem 7-8% odpovídal riziku v minulých letech, v dnešní době je riziko u těchto investic několikanásobné (platí i pro P2P).

Když se o tom tak bavíme tak zjišťuji že se na tomto fóru odlišuji v jedné podstatné věci - většina uživatelů zde (alespoň z mého pohledu) se slepě žene za každým procentíčkem navíc. Já naopak začínám u úvahy jaká je šance že nevratně přijdu o celou jistinu - a od tohoto se odvíjí moje rozhodování...

Scrooge-McDuck
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Scrooge-McDuck » 29 dub 2020, 21:48

Začala už MIDEA - Bejbynet platit úroky za dluhopisy? Oznámili, kdy je doplatí?

honzasjk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzasjk » 03 kvě 2020, 21:17

Dobrý den,
prosím mohl by mi někdo poradit, mám fio broker. Dejme tomu, že zadám příkaz na nákup dluhopisu který má kurz 0.95 a budu ho držet až do konce splatnosti. To je vše co musím udělat? Ty úroky se budou automaticky připisovat v ebrokerovi na obchodní účet, stejně jako výplata nakonci? Potom se ten cenný papír vymaže ze seznamu když už nebude funkční? Nějak si to nedovedu představit. Zatím jsem dělal jen s akciemi a z podpory mi odpověděli nějak divně. Díky

Vydra1
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vydra1 » 08 kvě 2020, 11:43

Mate prosim nekdo zakoupeny korporatni dluhopis emitovany fy.Crane Health&Beauty s.r.o. v nominalni hodnote 1ks 10 tis.Kc? Upozornuji, ze tento dluhopis s 3letou splatnosti a s pulrocne vyplacenymi uroky 7,20%p.a. nebyl vyplacen! Vlastnim uvedene dluhopisy se splatnosti dne 30.4.2020, ovsem do dnesniho dne nebyly vyplaceny ani pulrocni uroky, ani zakladni jistina...Predchozi urok vyplacen byl s podezrelym 14dennim zpozddenim...Trziste Ceske dluhopisy na dotaz pouze mlzi...pry snad slibili vyplatit do konce tohoto tydne, ale skutek zjevne utek'! Jde asi o developerskou firmu, projektujici wellness&rehab centrum v Uhrinevsi. Nevi nekdo neco blizsiho? Je investice v ohrozeni?? Diky za pripadny komentar.

Vydra1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vydra1 » 08 kvě 2020, 11:48

K uvedenemu pouze doplnim, ze predchozi vydana emise stejnych dluhopisu byla radne a vcas vyplacena prave pred rokem. Na ni jsem neparticipoval. Otazkou tedy zustava, zdali to nebylo vyplaceno treba i castecne z prostredku dalsi uspesne vydane emise (te s moji primou ucasti) :cry: .

Scrooge-McDuck
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Scrooge-McDuck » 08 kvě 2020, 15:37

Začala už MIDEA - Bejbynet platit úroky za dluhopisy? Oznámili, kdy je doplatí? To je další problematická emise z Dluhopisy.cz.

atomjak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomjak » 09 kvě 2020, 15:20

MIDEA uroky nevyplatila a nijak nekomunikuje. Mrzi me, ze ani dluhopisy.cz se k teto situaci nijak nestavi a nepodali zadne oficialni vyjadreni. Pri kazde nove emisi dluhopisu posilaji emaily nebo volaji, ale jakmile je nejaky problem, tak mlci...

Pavlus
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavlus » 20 kvě 2020, 16:06

Ahoj,
jak to vidíte se státními protiinflačními dluhopisy? Plánuje někdo teď přikupovat, nebo naopak teď zažádat o předčasné splacení?
P.

Vydra1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vydra1 » 25 kvě 2020, 15:02

K emisi korp.dluhopisu Crane Health&Beauty jen doplnim, ze emise byla splacena vcetne uroku, jen s 2 tydennim zpozdenim proti planu...melo se pouze jednat o casovy skluz v jednani se spolecniky.

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 130
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 25 kvě 2020, 18:43

Pavlus píše:
20 kvě 2020, 16:06
Ahoj,
jak to vidíte se státními protiinflačními dluhopisy? Plánuje někdo teď přikupovat, nebo naopak teď zažádat o předčasné splacení?
P.
prikupuji, jedna z mala bezpecnych investic s rozumnym zhodnocenim (temer neomezenou velikosti investice) s moznosti vystupu jednou za rok....davam tam svou rezervu pro vyjimecne udalosti, rozfazovanou po ctvrtletich - celkem tedy chci mit celou castku rozlozenou do 4 ctvrtleti ;-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 25 kvě 2020, 20:40

A co když inflace klesne? Předpokládá se, že koncem roku bude výrazně nižší, mám pocit, že dokonce pod 2 % (bez záruky, už je to pár dní, co jsem to četla). Překvapilo mě, že v krizi inflace klesá.

TnT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TnT » 25 kvě 2020, 20:57

Pořád je tam garantovaný minimální výnos 0,5 % p. a. A ten pokles inflace je pravděpodobně jenom dočasný, příští rok bude hůř.

neydek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neydek » 27 kvě 2020, 11:43

atomjak píše:
09 kvě 2020, 15:20
MIDEA uroky nevyplatila a nijak nekomunikuje. Mrzi me, ze ani dluhopisy..cz se k teto situaci nijak nestavi a nepodali zadne oficialni vyjadreni. Pri kazde nove emisi dluhopisu posilaji emaily nebo volaji, ale jakmile je nejaky problem, tak mlci...
Tak 15.5. měla být další výplata úroků, která se opět nekonala. Poslední zpráva, která mi od nich přišla je z 17.3. s tím, že "jednání o přefinancování se blížilo ke zdárnému konci, bohužel, zasáhla vyšší moc v podobě koronaviru a jednání byla momentálně odsunuta." a "Prosím o trpělivost, držme si palce ať vše skončí co nejdříve a co nejlépe." Podepsán "David Imam, ředitel". Od té doby ticho po pěšině, nikde žádné zmínky.

Navíc od února už paní Horáková, která poskytovala osobní ručení, není jednatelkou, jediným jednatelem se stal pan David Al-Imam (viz poslední dokument k Midea, s.r.o. v Obchodním rejstříku na justici, linky vkládat nemůžu). Takže se obávám, že dluhopisy můžu použít na podpal doutníku 8-)

bejbynet_investor
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejbynet_investor » 27 kvě 2020, 12:34

Pan Al-Imam to nebere a paní Horáková mi to vzala, ale ve chvíli, když jsem zmínil dluhopisy, tak to hned neslušně zavěsila. Chci svolat schůzi vlastníků dluhopisů a případně tuto situaci řešit i soudní cestou.
Neví někdo kolik lidí a jaká celková částka byla do těchto dluhopisů zainvestována?

Komunikoval jsem s portálem Dluhopisy a bylo mi potvrzeno, že svolání schůze majitelů dluhopisů může být cestou, jak danou záležitost posunout.
Cituji portál Dluhopisy: "Rádi s tím pomůžeme. Svolání schůze se pojí s externími náklady, o které se musí investoři podělit. Jedná se přibližně o 100.000 Kč bez DPH (nejdražší je asi za 65.000 Kč notář, dále pak pronájem atd.). Bohužel kvůli GDPR a dalšími normám na ochranu osobních údajů nemůžeme investorům navzájem předávat osobní kontakty. Jsme ale připraveni je například obeslat hromadným e-mailem s dotazem na svolání schůze apod."

Se mnou tedy portál Dluhopisy komunikuje a je ochoten nám poskytnout pomoc hromadným e-mailem všem vlastníkům dluhopisů Bejbynet 2022 společnosti Midea, s.r.o. s dotazem na svolání schůze.

Můj apel je následující: Nenechme si to líbit, vždyť přece není normální si vzít od lidí peníze a potom dělat jakože se nic nestalo, to je prach sprostá krádež.
neydek píše:
27 kvě 2020, 11:43
atomjak píše:
MIDEA uroky nevyplatila a nijak nekomunikuje. Mrzi me, ze ani dluhopisy..cz se k teto situaci nijak nestavi a nepodali zadne oficialni vyjadreni. Pri kazde nove emisi dluhopisu posilaji emaily nebo volaji, ale jakmile je nejaky problem, tak mlci...
Tak 15.5. měla být další výplata úroků, která se opět nekonala. Poslední zpráva, která mi od nich přišla je z 17.3. s tím, že "jednání o přefinancování se blížilo ke zdárnému konci, bohužel, zasáhla vyšší moc v podobě koronaviru a jednání byla momentálně odsunuta." a "Prosím o trpělivost, držme si palce ať vše skončí co nejdříve a co nejlépe." Podepsán "David Imam, ředitel". Od té doby ticho po pěšině, nikde žádné zmínky.

Navíc od února už paní Horáková, která poskytovala osobní ručení, není jednatelkou, jediným jednatelem se stal pan David Al-Imam (viz poslední dokument k Midea, s.r.o. v Obchodním rejstříku na justici, linky vkládat nemůžu). Takže se obávám, že dluhopisy můžu použít na podpal doutníku 8-)

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 27 kvě 2020, 22:44

bejbynet_investor píše:
27 kvě 2020, 12:34
Pan Al-Imam to nebere a paní Horáková mi to vzala, ale ve chvíli, když jsem zmínil dluhopisy, tak to hned neslušně zavěsila. Chci svolat schůzi vlastníků dluhopisů a případně tuto situaci řešit i soudní cestou.
Neví někdo kolik lidí a jaká celková částka byla do těchto dluhopisů zainvestována?

Komunikoval jsem s portálem Dluhopisy a bylo mi potvrzeno, že svolání schůze majitelů dluhopisů může být cestou, jak danou záležitost posunout.
Cituji portál Dluhopisy: "Rádi s tím pomůžeme. Svolání schůze se pojí s externími náklady, o které se musí investoři podělit. Jedná se přibližně o 100.000 Kč bez DPH (nejdražší je asi za 65.000 Kč notář, dále pak pronájem atd.). Bohužel kvůli GDPR a dalšími normám na ochranu osobních údajů nemůžeme investorům navzájem předávat osobní kontakty. Jsme ale připraveni je například obeslat hromadným e-mailem s dotazem na svolání schůze apod."

Se mnou tedy portál Dluhopisy komunikuje a je ochoten nám poskytnout pomoc hromadným e-mailem všem vlastníkům dluhopisů Bejbynet 2022 společnosti Midea, s.r.o. s dotazem na svolání schůze.

Můj apel je následující: Nenechme si to líbit, vždyť přece není normální si vzít od lidí peníze a potom dělat jakože se nic nestalo, to je prach sprostá krádež.
neydek píše:
27 kvě 2020, 11:43
atomjak píše:

Zdravím,

je potřeba dodat, že svolání schůze je povinností emitenta, pokud neplatí. Považuji za naprosto skandální, že dluhopisy.cz, kteří aktivně pomáhali Midea s.r.o s přípravou emise, mají ještě tu drzost účtovat si 100 000 Kč bez DPH za právní služby a pronájem. Schůze může proběhnout i v e-mailové, elektronické podobě (viz např. hlasování u dluh. Neškrábeme 9% o zásadních změnách podmínek). Pokud by mělo být výsledkem schůze a následného soudního řízení zahájení insolvenčního řízení, tak primárně budou uspokojeny banky a na nás nezbude nic. Průměrná výtěžnost z IŘ jsou čtyři procenta !!! Před tímto bych důrazně varoval.

Co se týká p. Horákové, je úplně jedno, že už není jednatelkou Midea s.r.o, její ručitelské prohlášení je platné. Nesmí ani převádět majetek na cizí osoby nebo příbuzné, soud by takové převody zneplatnil.

Dokážu pochopit, že má firma problémy s cash-flow, ale chování aktuálního jednatele a společníka překračují meze tolerance. Já bych šel spíše cestou splátkových kalendářů, ale to by museli začít komunikovat.

Mike

bejbynet_investor
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejbynet_investor » 28 kvě 2020, 07:34

Souhlasím, také bych šel raději cestou splátkového kalendáře, ale co jiného můžeme dělat než svolat schůzi všech vlastníků a tam se poradit, když nikdo ze společnosti Midea nekomunikuje. Všechny kontakty na vlastníky dluhopisů má kromě společnosti Midea také portál Dluhopisy.cz a ten mi slíbil, že všechny vlastníky kontaktuje a bude také kontaktovat společnost Midea, jejíž lidé bohužel portál Dluhopisy.cz ignorují stejně tak jako ignorují vlastníky dluhopisů.

Je to smutné, když se někdo nechce normálně lidsky slušně domluvit a za to by měl být patřičně potrestán. Věřím, že my investoři najdeme cestu, jak se s portálem Dluhopisy.cz domluvit na nějakém řešení i bez tak velkých výdajů (100 000 Kč je zbytečně mnoho).

Psali jste tomu portálu Dluhopisy.cz ještě někdo kromě mě a co jste se od nich dozvěděli a jaký postup tedy někdo z vás navrhuje?

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirinda78 » 28 kvě 2020, 11:19

bejbynet_investor píše:
28 kvě 2020, 07:34
Souhlasím, také bych šel raději cestou splátkového kalendáře, ale co jiného můžeme dělat než svolat schůzi všech vlastníků a tam se poradit, když nikdo ze společnosti Midea nekomunikuje. Všechny kontakty na vlastníky dluhopisů má kromě společnosti Midea také portál Dluhopisy.cz a ten mi slíbil, že všechny vlastníky kontaktuje a bude také kontaktovat společnost Midea, jejíž lidé bohužel portál Dluhopisy.cz ignorují stejně tak jako ignorují vlastníky dluhopisů.

Je to smutné, když se někdo nechce normálně lidsky slušně domluvit a za to by měl být patřičně potrestán. Věřím, že my investoři najdeme cestu, jak se s portálem Dluhopisy.cz domluvit na nějakém řešení i bez tak velkých výdajů (100 000 Kč je zbytečně mnoho).

Psali jste tomu portálu Dluhopisy.cz ještě někdo kromě mě a co jste se od nich dozvěděli a jaký postup tedy někdo z vás navrhuje?
Také jsem komunikoval s dluhopisy.cz, spíše bych navrhoval, aby se provedlo hlasování o různých návrzích přes e-mail klidně za kooperace s dluhopisy.cz. Opravdu nechci, aby si z toho udělali kšeftík za 100k Kč. Pokud nemáte problém se více angažovat, vytvořte skupinu na facebooku (nebo na jiné sociální platformě) s názvem Dluhopisy Bejbynet a myslím si, že za pár týdnů v ní bude několik desítek členů. Ideální by bylo, kdyby šlo o uzavřenou skupinu. Přijetí do ní by bylo možné např. po předložení kopie dluhopisu. Tam by se dalo domluvit hodně věcí, proč veřejně prezentovat, jak budeme postupovat, nebudeme nikomu dávat do ruky munici. Stále věřím, že se nejedná primárně o podvodníky,chci, aby firma přežila. Zatím jde "pouze" o úroky, jsem zásadně proti insolvenčnímu řízení.

Odpovědět