Protiinflační dluhopisy ČR

Vše, co se týká dluhopisů a podílových fondů.
jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 339
Kontaktovat uživatele:

Re: Protiinflační dluhopisy ČR

Příspěvek od jejinka » 25 bře 2020, 16:44

Otázkou je, kde se ta inflace projeví. Taky to může být zcela mimo záběr indexu spotřebitelských cen... Na to jsem upozorňovala už před současnou krizí a může se to ještě zvýraznit.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 25 bře 2020, 17:22

Tím myslíš kde? Spotřební koš by měl pokrývat +- vše, částečně i nemovitosti skrz imputované nájemné.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 06 dub 2020, 11:31

sdílím odpověď známé které jsem doporučil proti-inflační dluhopisy:

,,Nicméně, jak jsi mi na začátku radil investovat do státních dluhopisů, tak to dělají jenom v ČSOB a tam mi řekli, že bych na ty peníze nemohla 6 let sáhnout. To se mi nelíbilo, tak jsem se zeptala na jiné možnosti a nabídli mi nějaké duo.
To jsem si vytvořila 2 účty, mezi které jsem rozdělila celkovou částku. No, a ten jeden je vyloženě spořicí, tam budu mít na konci roku 3% úroků a ten druhý je investiční, tam to bude podle schopností daného makléře, pokud to dobře chápu. Nahoru nebo dolů. Co si o tom myslíš?"

mithrannin
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mithrannin » 06 dub 2020, 14:16

Není tohle skoro na nějakou stížnost ČNB, nebo kdo je tady regulátorem, pokud zaměstnanec banky vyloženě lže za účelem obohacení se?

Btw, ČSOB má spořící účet s 3% p.a.? To by byl super produkt, pokud to je pravda, ale tuším nějakou botu v podobě podmínek "musíte od nás mít kreditku, úvěr a hypotéku, platí na vklady nad 1,000,000 CZK".

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 140
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 06 dub 2020, 14:53

Pokud vím, je to v zásadě tak, jak naznačuje ta odpověď. Kolegyně to, myslím, má. Máš spořící účet s 3 %, ale k tomu máš ještě investiční účet, kde musíš nějak balancovat ty částky (tzn. 3 % na spořícím účtu dostaneš třeba do 50 tis. Kč, pokud máš zároveň na investičním zainvestováno 50 tis. Kč). Nebo něco v tom smyslu.

Jinak jsou to pěkný kurvy teda. Btw, já jsem se od prosince do února snažil sehnat bankéřku, aby mi založili ten majetkový účet. Neúspěšně. Vykašlal jsem se na to a nalil to do akcií :lol:

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 230
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 06 dub 2020, 14:55

mithrannin píše:
06 dub 2020, 14:16
Není tohle skoro na nějakou stížnost ČNB, nebo kdo je tady regulátorem, pokud zaměstnanec banky vyloženě lže za účelem obohacení se?

Btw, ČSOB má spořící účet s 3% p.a.? To by byl super produkt, pokud to je pravda, ale tuším nějakou botu v podobě podmínek "musíte od nás mít kreditku, úvěr a hypotéku, platí na vklady nad 1,000,000 CZK".
Jj, je v tom zase pastička, ty 3%pa už nejsou 3, ale 2%, a s těma 2% se úročí jen ta část vkladu která je na spořící části (né na té investiční) a to pouze 1rok. A ta investiční část toho Dua, jsou prostě podílové fondy, kde se musí zaplatit vstupní poplatek:
https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... 200401.pdf
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 06 dub 2020, 16:03

Ten duo profit je na trhu už docela dlouho...jednorázově ti založí spořící účet s nějakou relativně výhodnou sazbou. Podmínkou je stejnou částku mít investováno do jejich fondů.
Proto se ta jejich akce mění a v různých časech jsou ty procenta pro ten spořák různé...

Seno
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seno » 07 dub 2020, 21:37

Tohle už je docela vrchol teda takhle oblbovat lidi, co o tom moc neví :roll:
Na druhou stranu, že peníze neuvidí 6 let. Na stavebku peníze taky nevidíte 6 let a přitom je to pořád u nás nejoblíbenější spoření..

Ibys
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ibys » 07 dub 2020, 22:04

Hlavně peníze se dají vybrat každý rok, takže úmyslně lhali...

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 230
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 08 dub 2020, 08:38

Jako nechci soudit, lhaním bych to nenazval, jen zatajil podstatnou informaci, že z dluhopisu jde každý rok vysoupit, bez ztráty již naběhlých úroků.
Ten dluhopis je opravdu 6ti-letý, jen pracovník ČSOB ať už záměrně, nebo nepochopením neuvedl tu podstatnou část, že lze vystoupit i dřív. A samozřejmě ze státních dluhopisů nemá nic, za DUO má aspoň čárku v systému a nějaká menší almužná (prémie) ho dozajista taky čeká a to ho zřejmě motivovalo. Já už říkám rodičům, nic v bance nepodepisujte, přineste to domů, podíváme se na to a v nejhorším do té banky půjdu s Váma, protože ti bouchači na pobočce dokážou lidi úplně zmást...

Já, když zakládal ten elektronický přístup u ČSOB, to byl taky porod a to nejde, a to musíte jinam a že to dlouho trvá a že se musím dopředu objednat,atp. Musíte vědět co chcete a neustopit!
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Odpovědět