Brokeři

.
České a zahraniční akcie, ETF, REIT či informace o brokerech.
Odpovědět
GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 383
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokeři

Příspěvek od GOGO7 » 09 srp 2019, 16:59

Co zkusit XTB? Já s ním mám dobré zkušenosti..

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 25 srp 2019, 16:14

Je nějaký pokrok / postup u Degiro ohledně EUR výběrů? Jestli se něco nezměnilo a chápu to dobře, tak je možné vkládat CZK nebo EUR a vybírat jen CZK. Tuším, že někde psali, že pracují na tom, aby šly výběry EUR ale nevypadá to tak...

Nechápu v čem je tak problém, když zrušili ten CZK cash fond, tak proč by měl být problém vybrat EUR (když tam je právě ten EUR fond). Legislativně mi to jako problém nepřijde, tak možná technicky (nepředpokládali že se dostanou do takové situace...).

A ještě jednu věc nechápu, na Degiro nejsou ty všemožné americké ETF, které nedodaly prospekt (který mi přijde jako zbytečnost a regulační buzerace od EU). Jaktože jsou třeba na Fio a tam jdou koupit naprosto bez problémů?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNX - doporučení

Příspěvek od GOGO7 » 01 říj 2019, 08:14

Doporučení bych ti rád dal, ale brokera Lynx nepoužívám. Používám na zahraniční akcie brokera Degiro, kterého považuji za nejvhodnějšího pro českého investora. Lynx je odnož amerického brokera Interactive brokers, no a pokud někomu nevadí že Lynx má oproti mateřské společnosti 5x vyšší poplatky, tak proč ne ;)
pro srovnání - https://www.degiro.cz/poplatky/poplatky-broker-degiro/

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 308
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 říj 2019, 14:02

Lynx bych nezatracoval, ikdyz ma poplatky vyssi nez Degiro. At uz v ramci diverzifikace brokeru, tak i v moznosti obchodovat v pre a after marketu. Driv se mi to zdalo jako nevyuzitelne, ale kolikrat bych koupil/prodal v premarketu nebo aftermarketu a nemuzu a ceny po otevreni muzou byt o desitky % jinde.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 01 říj 2019, 16:24

A proč ne rovnou levnější účet přímo u IB?

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 říj 2019, 16:43

Vypadá to, že Degiro najíždí na nová vylepšení a vychytávky dle dnešního mailu :-)

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 01 říj 2019, 18:59

P2P_Ronie píše:
01 říj 2019, 16:43
Vypadá to, že Degiro najíždí na nová vylepšení a vychytávky dle dnešního mailu :-)
detaily prosim :)
  • CZK bondster,fundlift,dluhopisy
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest
  • bonus za nove registrace na p2p - viewtopic.php?f=40&t=134&p=2617#p2617

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 01 říj 2019, 20:02

Kopiruju pro zajemce, komu neprislo:

Sjednocená platforma
Sjednotili jsme desktopovou verzi naší platformy s mobilní aplikací a vytvořili jsme mezi nimi plynulý přechod. Přepínání mezi zařízeními pro přístup k určitým funkcím již nebude nutné a Vy budete moci spravovat svůj účet a investice kdykoli a kdekoli.

Snadnost použití
Při provádění změn na naší platformě mají vylepšení a zvyšování snadnosti použití vysokou prioritu. Nejenže jsme zlepšili čitelnost, ale i úplná navigace se stala efektivnější. Naším cílem je usnadnit obchodování prostřednictvím naší platformy tak, aby bylo snadné jako počítání do tří.

Sledované akcie
Zjistěte, co se děje na akciovém trhu. Nová platforma Vám poskytne přehled „sledovaných společností“. To je výběr společností, které jsou ve zprávách, zažívají vyšší než průměrný objem obchodování nebo jsou spojené s IPO.

Budoucí vylepšení
Kromě výše uvedeného nám nová platforma umožní přidat mnoho dalších funkcí, které zlepší Vaše obchodní zkušenosti:

Přidání velkého množství finančních údajů
Jsme hrdí na to, že jsme se spojili s dalším poskytovatelem dat. To znamená, že brzy získáte přístup k podstatně více zpravodajským kanálům a tržním datům na naší platformě. Informace budou zahrnovat aktuální finanční údaje, dividendové kalendáře, údaje o cenách, finanční ukazatele a mnoho dalšího.

Temný režim
Vyberte si svůj oblíbený styl a zároveň získejte možnost úspory baterie s možností přidání tmavého režimu.

Přizpůsobeno pro Vás
Dalším krokem je větší přizpůsobení účtu Vaším konkrétním požadavkům. Zobrazte a porovnejte údaje, které chcete vidět, a vyberte, kam je chcete umístit. Zajistíme, aby zobrazované informace byly personalizovány. Například upozorněním na novinky týkající se pozic ve Vašem portfoliu.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2019, 10:03

Ja jen doufam, ze pojem sjednocena platforma nebude vypotek ve stylu George u Sporitelny. :x

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2019, 10:06

U IB uz nejsou ty mesicni poplatky (za necinnost)? Kdyz jsem si zakladal Lynx, tak IB byl nekolikanasobne drazsi.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 02 říj 2019, 10:15

Mám na svém účtu u IB, který nepoužívám od r.2017 pár dolarů. Poplatek za nečinnost ode mě nikdy nechtěli. Je ale možné, že poplatky strhávají až při naplnění účtu, tj.min. částkou 10.000 USD. Nevím, jaká je teď situace. Mě plně vyhovuje levné Degiro..

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 02 říj 2019, 10:45

S tím naštěstí nemám zkušenosti :-) ale vím, že už hodně lidí na to nadávalo - co tam je za problém / čeho se bojíš, že udělá i Degiro?

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 02 říj 2019, 11:01

Toto co pisu, jsem cerpal ze srovnani brokeru u Finlordu, kde byl poplatek 120 dolaru/rok bez ohledu na pohyby na uctu. Pri aktivite se z tohoto pausalu poplatky odecitaly, takze relativne ok vychazel pri investici 1,5 milionu a transakci 1x za 2 mesice, nic pro normalni lidi. Ale je mozny, ze tebe se to netyka, protoze nemas splnenou tu podminku min. investice 10K, jak pises.
Kdyz jsem si vybiral ja, tak pro me prichazelo v uvahu pouze Degiro s tim, ze Lynx bude v zavesu, az Degiro "naplnim" a bude na dlouhodobe drzeni. Urcitou vyhodu (krom obchodovani am a pm) u Lynxu vidim i v perfektni technicke podpore.

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 02 říj 2019, 16:28

Sorry ze rusim, ale sporici ucty patri do jineho tematu...
P2P_Ronie píše:
01 říj 2019, 20:02
Kopiruju pro zajemce, komu neprislo:

Sjednocená platforma
Sjednotili jsme desktopovou verzi naší platformy s mobilní aplikací a vytvořili jsme mezi nimi plynulý přechod. Přepínání mezi zařízeními pro přístup k určitým funkcím již nebude nutné a Vy budete moci spravovat svůj účet a investice kdykoli a kdekoli.

Snadnost použití
Při provádění změn na naší platformě mají vylepšení a zvyšování snadnosti použití vysokou prioritu. Nejenže jsme zlepšili čitelnost, ale i úplná navigace se stala efektivnější. Naším cílem je usnadnit obchodování prostřednictvím naší platformy tak, aby bylo snadné jako počítání do tří.

Sledované akcie
Zjistěte, co se děje na akciovém trhu. Nová platforma Vám poskytne přehled „sledovaných společností“. To je výběr společností, které jsou ve zprávách, zažívají vyšší než průměrný objem obchodování nebo jsou spojené s IPO.

Budoucí vylepšení
Kromě výše uvedeného nám nová platforma umožní přidat mnoho dalších funkcí, které zlepší Vaše obchodní zkušenosti:

Přidání velkého množství finančních údajů
Jsme hrdí na to, že jsme se spojili s dalším poskytovatelem dat. To znamená, že brzy získáte přístup k podstatně více zpravodajským kanálům a tržním datům na naší platformě. Informace budou zahrnovat aktuální finanční údaje, dividendové kalendáře, údaje o cenách, finanční ukazatele a mnoho dalšího.

Temný režim
Vyberte si svůj oblíbený styl a zároveň získejte možnost úspory baterie s možností přidání tmavého režimu.

Přizpůsobeno pro Vás
Dalším krokem je větší přizpůsobení účtu Vaším konkrétním požadavkům. Zobrazte a porovnejte údaje, které chcete vidět, a vyberte, kam je chcete umístit. Zajistíme, aby zobrazované informace byly personalizovány. Například upozorněním na novinky týkající se pozic ve Vašem portfoliu.
Jako tohle vsechno je hezke, ale porad mi na Degiro chybi treba takova zakladni funkcionalita:
- vyberu obdobi napriklad 1.8. az 31.8.
- chci videt rozdil/vyvoj hodnoty portfolia (drzenych akcii) za dane casove obdobi
- do vyvoje portfolia nebude vstupovat cashflow (vklady/vybery)
- v idealnim pripade i pujde odlisit realizovany a nerealizovany zisk
- tzn. uvidim, ze za mesic srpen se moje akcie z(ne)hodnotily o x procent
-v idealnim pripade to uvidim pro kazdou akcii

Nejake statistiky a reporty na Degiro jsou, ale jsou vsechny blbe navrzene.
Bud nedostatecne, nebo je to naopak vsechno slite dohromady... :roll:

A ty jejich vylepseni nejsou az tak potreba:
- snadnost pouziti - myslim, ze uz to snad vic zjednodusit nejde
- budouci vylepseni - co? vylepseni ceho? "zlepseni obchodni zkusenosti" zni jak tiskova zprava prelozena z anglictiny nejakym blbounem, ktery taky vubec netusi, co to ma znamenat
- pridani mnozstvi financnich udaju - ty uz si muzu najit jinde lepsi stejne (wallmine, finviz, morningstar)
- temny rezim :lol: :roll: 8-)
- prizpusobeno pro vas - ok, to muze byt dobre

Proste v Degiro chybi uplne zakladni reportovaci schopnosti.
A porad jsem se nedozvedel, kdy bude z Degiro mozne vybirat eura... :roll:
Stejne blbe to ma treba Patria, taky statistiky a reporty zoufale.

Na druhou stranu treba Fio ma rozhrani vypadajici jak kdyby ho programoval v roce 2005 mentalne postizeny simpanz, ale vsechno, co potrebuju, tam proste je a da se jednoduse zobrazit. Chci videt vyvoj portfolia? Neni problem. Vyvoj cashflow? Neni problem. Toky penez a dividendy? Neni problem. Vsechno tam proste je v jedne jednoduche a genialni tabulce, sice se tam vpravo dole pocita nejake XIRR procento, ktere je ve 100% vzdy spatne, ale s tim se da zit.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 02 říj 2019, 16:51

Degiro je low-cost broker. Těžko srovnávat s Patrií nebo s FIO a jejich týmy vývojářů a analytiků a taky s násobně vyššími poplatky za obchodování. Degiro zastupuje v ČR v Praze jeden, nebo maximálně 2 lidi. Je to jednoduchá exekutivní platforma. Firma vznikla v Holandsku teprve v roce 2013, u nás je tuším od roku 2017. Komu platforma nevyhovuje, může zahraniční akcie obchodovat přes FIO nebo Patrii nebo třeba Saxo bank. Ovšem nedoplatí se..

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 02 říj 2019, 18:56

Ve Fio a jednoduše? Ve Fio data možná jsou, ale k jejich zobrazení je třeba absolvovat třídenní kurz ovládání časoprostorové anomálie zakončené lobotomii. Stejně jako jejich mobilní aplikace i ebroker už deset let přesluhuje.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 183
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 02 říj 2019, 19:57

Přesně tak, FIO je levnej, ale není moc user-friendly, předpotopní aplikace. Poplatky pro CZ ještě ujdou, ale obchodovat přes FIO na US/Xetře/atd... To je vás ty poplatky sežerou :-D Ono Patria na tom není o moc lépe. Ale člověk si holt musí umět vyzobat jen to nejlepší od všech, takže si jedu na FIO českej rybníček a na svět mám Degiro a zatím to funguje, uvidíme za pár měsíců jak se vyvrbí ten Revolut.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 02 říj 2019, 20:07

Tak já právě s IB skončila kvůli těm poplatkům za neaktivitu. 10 dolarů měsíčně mínus utracené poplatky, takže někdy 5 dolarů, někdy 10. A to jsem se do těch obchodů někdy spíše nutila, když už jsem je měla předplacené...

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 02 říj 2019, 21:09

Ale zase je fakt, že při obchodování zahraničních akcií na FIO při obratu nákup/prodej zaplatíte jen u jednoho titulu min.16 dolarů nebo 20 Euro. U dalších brokerů /kromě Degiro/ v ČR je to ještě horší. U IB to je tuším 2 dolary celkem u jednoho titulu.
Z toho srovnání pak občasné plné či částečné poplatky za neaktivitu /5 či 10dolarů měsíčně/ u IB zas tak moc nebolí. Navíc máte nejlepší platformu na světě. Byl jsem tam skoro 7 let a byl jsem naprosto spokojen. Skončil jsem proto, že jsem chtěl mít účet v ČR /kde se objevilo Degiro/ a ne v londýnské pobočce IB.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 02 říj 2019, 22:14

Je to tak, pro aspoň trošku aktivnější obchodníky je IB vynikající, taky mi dlouho perfektně vyhovoval. Ale jak jsem postupem času opouštěla obchodování akcií a víceméně přešla jen na ETF, tak se množství obchodů zredukovalo do té míry, že mi poplatky za neaktivitu začaly ukrajovat více než dražší poplatky za obchod jinde. Teď mám Degiro, Lynx , Fio a pár CFD brokerů. Používám hlavně Fio a Degiro. Lynx spíše do zálohy.

Odpovědět