Dluhopisy

.
Vše co se týká akcií, ETF, dluhopisů a fondů.
Odpovědět
Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 134
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Carhir » 07 kvě 2019, 10:31

doonio píše:
06 kvě 2019, 19:06
Dnes mě volá paní z tlakovéhoMytí (měli úspěšnou emisi dluhopisů na Dluhopisy.cz), že pan majitel (se zřejmě zhlédl v dluhopisech) a založil novou společnost "Plošiny" a hned poptáva dluhopisy s 9,1%. https://www.plosinyweber.cz/

Okem amatérským (ale po zkušenostech z tohoto vlákna si troufám tvrdit že mi tam hned nazačátku nesedí docela hodně věcí):
- základní kapitál 100k, přitom emitované dluhopisy za několik miliónů
- firma založena nedávno, bez historie, bez jakýchkoliv finančních ukazatelů, bez majetku
- bez jakéhokoliv ručitelského prohlášení
- chybí mi tam jakýkoliv business plán

Pro mě past jako prase pro nezkušené investory...9.1% zní lákavě, ale to riziko je brutální, to raději Mintos s 12% :-D
Bohužel...jak jsem psal dříve, firemní dluhopisy beru jako velmi zajímavou investici (tvoří teď asi 20% mého portfolia) ale těch pastí co tady číhá...prý mají vybráno už 2.5mio...

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 07 kvě 2019, 11:08

doonio píše:
06 kvě 2019, 19:06
Dnes mě volá paní z tlakovéhoMytí (měli úspěšnou emisi dluhopisů na Dluhopisy.cz), že pan majitel (se zřejmě zhlédl v dluhopisech) a založil novou společnost "Plošiny" a hned poptáva dluhopisy s 9,1%. https://www.plosinyweber.cz/

Okem amatérským (ale po zkušenostech z tohoto vlákna si troufám tvrdit že mi tam hned nazačátku nesedí docela hodně věcí):
- základní kapitál 100k, přitom emitované dluhopisy za několik miliónů
- firma založena nedávno, bez historie, bez jakýchkoliv finančních ukazatelů, bez majetku
- bez jakéhokoliv ručitelského prohlášení
- chybí mi tam jakýkoliv business plán

Pro mě past jako prase pro nezkušené investory...9.1% zní lákavě, ale to riziko je brutální, to raději Mintos s 12% :-D
Taky mi volali. Stejným amatérským okem mi dluhopis přijde samozřejmě taky šílený. Připadá mi to jako přenos podnikatelského rizika toho podnikatele na investory. Potřebuju víc plošin na mytí, tak založím další firmu, ta si půjčí oproti naprosto žádným zárukám, a moje původní firma si od ní bude půjčovat ty plošiny. Pokud něco nevyjde, tak ta nová firma prostě půjde do bankrotu. Já jsem v klidu.

Co mě zneklidňuje víc, je fakt, že Dluhopisy.cz evidentně prodávají kontaktní údaje o investorech třetím stranám. Doslova jsem se té paní ptal a potvrdila mi to. Dluhopisy Tlakové mytí jsem si nekupoval, takže jim ten telefon Dluhopisy.cz fakt naférovku poskytli. Netušíte, jestli s tímhle jsme dávali v podmínkách souhlas? :?
O svých investicích píšu na skejwin.cz, kde také zveřejňuju svoje portfolio.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 kvě 2019, 11:28

Skejwi píše:
07 kvě 2019, 11:08
Co mě zneklidňuje víc, je fakt, že Dluhopisy.cz evidentně prodávají kontaktní údaje o investorech třetím stranám. Doslova jsem se té paní ptal a potvrdila mi to. Dluhopisy Tlakové mytí jsem si nekupoval, takže jim ten telefon Dluhopisy.cz fakt naférovku poskytli. Netušíte, jestli s tímhle jsme dávali v podmínkách souhlas? :?
Tohle jsem měl stejně. Do tlakových myček jsem neinvestoval, jen jsem tyto dluhopisy viděl právě na webu Dluhopisy.cz, takže jedině od nich to musejí mít ten telefon - protože paní znala i moje jméno!!!. Už si nevzpomínám, jestli to v podmínkách mají, ale budu to aktivně řešit...pokud by to byla společnost do které jsem investoval, tak je to OK, ale aby mě volali všichni emitenti dluhopisů a nabízeli mě svoje dluhopisy, to se mi ani trochu nelíbí.

Na webu mají napsáno:
Společnost zpracovává osobní údaje za účelem poskytnutí fyzickými osobami poptávaných služeb, plnění smluvních závazků a nabízení obchodu a služeb, a to i prostřednictvím elektronických prostředků komunikace. Údaje jsou zpracovány v rozsahu osobních údajů předaných společnosti fyzickou osobou, jíž se osobní údaje týkají. Osobní údaje fyzických osob jsou zpracovávány automatizovaně i manuálně a mohou být zpřístupněny pracovníkům společnosti, smluvním obchodním partnerům společnosti a třetím osobám.
Naposledy upravil(a) doonio dne 14 kvě 2019, 14:09, celkem upraveno 2 x.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 07 kvě 2019, 12:21

Napadá mě že to je další způsob jak můžou dluhopisy.cz vydělávat: třeba si řekli - tahle emise je už za hranou, už jsme tady měli dost defaulů a nechceme další, takže vaši emisi na náš web neumístíme. Ale nabídneme Vám za úplatu kontakty na potenciální investory, jestli je přesvědčíte je už na vás (ale hlavně to už proběhne mimo naši platformu)

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 14 kvě 2019, 13:56

https://dluhopisy.cz/dluhopisy-bejbynetcz-2022

Přišlo mailem od Finlordů, zatím jsem se na to nedívala.

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 14 kvě 2019, 14:10

Carhir píše:
07 kvě 2019, 12:21
Napadá mě že to je další způsob jak můžou dluhopisy.cz vydělávat: třeba si řekli - tahle emise je už za hranou, už jsme tady měli dost defaulů a nechceme další, takže vaši emisi na náš web neumístíme. Ale nabídneme Vám za úplatu kontakty na potenciální investory, jestli je přesvědčíte je už na vás (ale hlavně to už proběhne mimo naši platformu)
Tak jsem volal do Dluhopisů a říkali, že nejsem první a že od nich to určitě neuniklo, že oni to nikomu nepředávají, byly by sami proti sobě a že se to pokusí rozluštit! Nicméně ani "Plošiny" nebyly zdílné, po dotazu kde na mě vzali kontakt, přišla nicneříkající odpověď "z veřejně přístupných zdrojů" .Ptám se, který to je zdroj, že jim poskytne, jméno, telefonní číslo...tak už paní jen koktala a jela jak přehrávač - z veřejně přístupných zdrojů.

Mají oni nějakou povinnost mi (na základě GDPR) říct, kde přesně "našli" moje osobní data?
Aktivně využívám:

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 15 kvě 2019, 09:03

doonio píše:
14 kvě 2019, 14:10
Carhir píše:
07 kvě 2019, 12:21
Tak jsem volal do Dluhopisů a říkali, že nejsem první a že od nich to určitě neuniklo, že oni to nikomu nepředávají, byly by sami proti sobě a že se to pokusí rozluštit! Nicméně ani "Plošiny" nebyly zdílné, po dotazu kde na mě vzali kontakt, přišla nicneříkající odpověď "z veřejně přístupných zdrojů" .Ptám se, který to je zdroj, že jim poskytne, jméno, telefonní číslo...tak už paní jen koktala a jela jak přehrávač - z veřejně přístupných zdrojů.

Mají oni nějakou povinnost mi (na základě GDPR) říct, kde přesně "našli" moje osobní data?
pani mne take tvrdila, ze take z verejne pristupnych zdroju, to by mne zajimalo jaky to jsou, kde mam svoje jmeno, telefon a email.
do tlak. myti jsem neinvestoval..jedinou spojitost vidim prez dluhopisy.cz

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 15 kvě 2019, 09:25

Mně ta paní nepřímo potvrdila spojení s Dluhopisy.cz. Ptal jsem se, jestli je od nich a ona, že je to v návaznosti na to, ale že už tam svoje emise nedávají kvůli poplatkům. Také nevidím moc jinou cestu, jak se dostat k našim číslům a jménům, když náš jediný společný jmenovatel jsou Dluhopisy.cz. Navíc, jak říká doonio, prodávat to podle podmínek můžou, tak myslím, že je nepravděpodobné, že by to nedělali.

Ten Bejbynet vypadá ale celkem zajímavě. Ale je to eshop, stačí pořádný Amazon a je to pryč. :|

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 15 kvě 2019, 09:52

Ta poznámka o Amazonu je trefná.

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 15 kvě 2019, 19:23

Vypadalo to tak lákavě (02/2019) - https://www.czechcrunch.cz/2019/02/cesk ... bu-bondyo/

"Few months later..." (05/2019) - https://faei.cz/byvali-zamestnanci-posl ... nsolvence/
Aktivně využívám:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 15 kvě 2019, 19:44

Mazec!

Ještě že ti nešťastníci nestačili tu emisi rozjet, to by zase bylo 100mio v ..... a spousta lidí naštvaných na firemní dluhopisy.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 15 kvě 2019, 20:34

OMG! :shock: :shock: :shock:

Tady už dříve rozebírali emisi toho Klevr Monitor - a je tam všechno! Fakt!!! Mlžení, vykrucování, společnost předlužená a ve slušné ztrátě, v aktivech dominuje NHIM (firmou oceněný software), společnost co je emitentem dluhopisů je vyčleněná ze skupiny takže za dluhopisy ručí a.s. co nemá žádné přijmy, kupa dalších rizik...jo a taky brexit...

Omlouvám se všem firmám jejichž dluhopisy jsem v minulosti nazval odpadem. Byla to chyba...protože teď nevím jak nazvat tento zlý sen :roll:

https://faei.cz/test-duvery-investoru-o ... it-nebude/

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 16 kvě 2019, 12:40

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 16 kvě 2019, 13:36

adventura píše:
16 kvě 2019, 12:40
FYI - dluhopisy.cz a plosiny weber

https://dluhopisy.cz/novinka-dluhopisy- ... siny-weber
O tom, že unikly naše data z jejich webu (záměrně/náhodou) ale nepíšou! Tím se pro mě stali trochu neseriózní a nespolehlivý partner a proto budu další možné investice na tom webu ještě důkladněji zvažovat!!!
Aktivně využívám:

Skejwi
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skejwi » 16 kvě 2019, 13:39

Tak třeba jsou v tom fakt Dluhopisy.cz nevinně, přál bych si to. Pokud to tak je, pak jsou Plošiny ještě větší parchanti, než to vypadalo. :x

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 17 kvě 2019, 09:51

jejinka píše:
14 kvě 2019, 13:56
https://dluhopisy.cz/dluhopisy-bejbynetcz-2022

Přišlo mailem od Finlordů, zatím jsem se na to nedívala.
v rychlosti jsem si prošel emisní podmínky, stopka pro mě byla když jsem se dozvěděl že se jedná o podřízené dluhopisy.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 17 kvě 2019, 09:57

Souhlas, na tom jsem se i já zastavila. Plus z mého laického pohledu je velké riziko i v konkurenci v tomto odvětví. Maturity dluhopisů by se firma taky snadno nemusela dožít. Pro mě to zajímavé není, ale jinak to pořád patří k tomu lepšímu, na co se dá běžné narazit.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 17 kvě 2019, 10:00

docela mě překvapilo že v recenzi od Finlord zmíňka o podřízenosti chybí...

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 26 kvě 2019, 12:34

doonio píše:
16 kvě 2019, 13:36
adventura píše:
16 kvě 2019, 12:40
FYI - dluhopisy.cz a plosiny weber

https://dluhopisy.cz/novinka-dluhopisy- ... siny-weber
O tom, že unikly naše data z jejich webu (záměrně/náhodou) ale nepíšou! Tím se pro mě stali trochu neseriózní a nespolehlivý partner a proto budu další možné investice na tom webu ještě důkladněji zvažovat!!!
Není to tak dávno, co vyšlo Evropské nařízení GDPR. Pokud byly Vaše osobní údaje zneužity (v tomto případě přinejmenším jméno příjmení a tel. číslo a možná i další údaje) pro marketingové účely, pak můžete podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 26 kvě 2019, 12:35

Skejwi píše:
16 kvě 2019, 13:39
Tak třeba jsou v tom fakt Dluhopisy.cz nevinně, přál bych si to. Pokud to tak je, pak jsou Plošiny ještě větší parchanti, než to vypadalo. :x
Společnost Plošiny Weber jsou rizikové nejméně z pěti důvodů.
1. Rozhodně nejsou důvěrohodné jelikož společnost vznikla teprve v Lednu 2019.
2. Společnost má pouze jednoho jednatele, který je zároveň jediným vlastníkem společnosti.
3. U dluhopisů je vždy potřeba kontrolovat nejen samotnou společnost ale i veškeré spřízněné osoby; Zde je pouze pan PETR WEBER, který už má zasebou pár firem v insolvenci a v konkursu (jedna insolvence dokonce stále probíhá).
4. Samotná společnost, stejně jako její spřízněné sesterské psolečnosti WEBER EU s.r.o. a AXIOM invest s.r.o. jsou z 80% financovány úvěry a dluhopisy, dluh celé skupiny výrazně převyšuje jejich možnosti.
5. Pokud jako zájemce o jejich služby otevřete jejich webové stránky, nedozvíte se nic o ceně jejich obchodních služeb, namísto toho je celá webová stránka zaměřena na investory aby si koupili jejich dluhopisy.
dál by se dalo pokračovat...

Odpovědět