Litecoin


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Litecoin

Příspěvek od Joshua » 13 pro 2017, 09:53

Nevím, zda jste zaznamenali nedávné šílenství okolo Litecoinu, kdy měna vystoupala z 80 na 340 dolarů za pouhý měsíc. Kryptoměnám zase tolik nedávám, ale v této době jsem se rozhodl část Litecoinů prodat. 1LTC jsem vyměnil za něco přes 7 tisíc Kč (cca 330 dolarů). Teď už jen doufat, že si za pár dní nebudu rvát vlasy :-).

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 pro 2017, 10:15

Prijde mi, ze se ted lidi trochu vic zase venuji litecoinu a ethereu, kdyz je btc aktualne na tak silene vysce. Takze teoreticky by cena mohla jit nahoru.
Ale to jsou jen me spekulace. :)

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od Joshua » 13 pro 2017, 10:19

Ještě jsem si něco nechal pro všechny případy. Ale v prvé řadě jsem s touhle srandou chtěl být alespoň trochu v zisku a ne to mít pouze hypoteticky :).

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od Jan » 13 pro 2017, 10:55

Joshua píše:Ještě jsem si něco nechal pro všechny případy. Ale v prvé řadě jsem s touhle srandou chtěl být alespoň trochu v zisku a ne to mít pouze hypoteticky :).
Ach, jak přízemní.
Takhle máš pár šušňů a to jsi mohl být milionář, byť hypotetický ;o).
x)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od vyvar z ovaru » 13 pro 2017, 11:35

Treba za par let okopiruje Lite BTC a bude jeho hodnota taky v (deseti) tisicich. :twisted:

Ja ted zkusmo poslal na Coinbase/gdax 200 euro, za 100 jsem koupil Lite a zkusim si s nim trochu pohrat. Zaroven jsem vyuzil referral od kamarada, takze jsme kazdej dostali cast BTC v hodnote asi 8,5 eura. No neberte to. :lol:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 úno 2018, 13:57

Vcera probehl fork Litecoinu - Litecoin Cash. Za 1 LTC dostane majitel 10 LTCC. Tvurcem Litecoinu oznaceny za scam, pravdepodobne LTC Cash vznikl jen pro obohaceni jejich tvurcu, ale pokud LTC mate, tak proc na tom taky nevydelat. Pokud mate nejake LTC v penezenkach, tak LTCC mate jiste (je potreba podivat se na navod jak je ziskat). Udajne by to melo fachat i zpetne pro majitele LTC, kteri je drzi na burze, ale to nemam jeste 100% overeno.

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od P2P_Ronie » 18 zář 2019, 10:11

Omlouvám se, ale zase pouze kopíruju, neb nemám přístup ke zdrojovému článku :-)


Radomír Eliáš: Kdo se zbavil litecoinu, prohloupil
(16.9.2019)

Kurz litecoinu spekulantům moc radosti nedělá. Začátkem srpna se přitom snížil počet nově vygenerovaných mincí (půlení) a všeobecně se sázelo na růst ceny této kryptoměny. Její hodnota pak ale výrazně klesla. Věříte ještě v cenové zotavení litecoinu a nemůže stejný cenový vývoj nastat příští rok i v případě bitcoinu, kdy má dojít k půlení i u něj?

Radomír Eliáš, Investor do kryptoměn

Takzvané půlení je ve světě kryptoměn vždy milník, jelikož od daného okamžiku se denně generuje o polovinu méně nových virtuálních mincí. Jde o předvídatelné události, které jsou vepsány přímo ve zdrojovém kódu bitcoinu či dalších virtuálních měn.

Aktuálně to vypadá, že v případě litecoinu nastal jeden ze scénářů, který předpovídal snížení ceny této kryptoměny a současně snížení celkové výpočetní kapacity (hashrate) těžařů této digitální měny. A nyní ta zásadní otázka. Jsou opravdu někteří investoři tak hloupí, že neprohlédnou manipulaci trhu a že se nepoučili z chování bitcoinu?

Predikce této manipulace pochází z chování bitcoinu, kdy před halvingem roste jak cena, tak i hashrate. Kdo by ostatně nechtěl vydělat... Následně po samotném halvingu přichází výprodej (korekce) a až po ní začíná cena kontinuálně růst. V případě litecoinu se nyní nacházíme ve stavu korekce. Při pohledu na kurz litecoinu vůči bitcoinu docházím k závěru, že kurz prvně jmenované kryptoměny je již dávno podhodnocený. Z historie se můžeme dozvědět, že po každém takovém období přichází období masivního růstu.

Z uvedených důvodů si myslím, že je ideální čas zabývat se strategickou investicí do litecoinu, jakkoliv je dle mého názoru škoda, že trh neodolal cenové manipulaci. A v čem přesně ji vidím? Je to poměrně jednoduché: na celém kryptoměnovém trhu postupně dochází k regulaci, nicméně stále je to divoký Západ a ten, kdo má moc, řídí celé město, v tomto případě kurz. Moc je zde vyjádřena penězi, které můžete použít ve hře a informacemi, které máte.
Na burzách se znovu objevují zelenáči, kteří si neprošli rokem 2017 (když stál bitcoin 20 tisíc dolarů) a bez dlouhodobější strategie se ženou za rychlým výdělkem. Nicméně pokles ceny po halvingu se dá využít ke strategickému nákupu. Pokud jde o litecoin, k jeho výraznějšímu růstu podle mne dojde nejpozději do čtyř měsíců.

Jak by se ale měli investoři chovat před půlením bitcoinu, k němuž má dojít příští rok v květnu? Odpověď je zčásti velmi jednoduchá. Měli by počítat s růstem kryptoměny. Ta k tomu má více důvodů, které se částečně spojují v synergickém efektu. Ale poporadě.

Začíná podzimní obchodní sezona a prakticky pokaždé v tomto období bitcoin znatelně rostl. Koncem září se navíc v USA spustí obchodování s bitcoinovými futures (termínované kontrakty na cenu), které se mají poprvé vypořádávat přímo v bitcoinech, nikoliv dolarech. Aktuální strategií větších hráčů může být právě sražení ceny bitcoinu trochu níže, aby se jim pak dobře nakupovalo.

K tomu připočtěte skutečnost, že cca půl roku před samotným půlením obvykle začíná růst cena kryptoměny, a to o další významná procenta.

Poslední faktor představuje síla médií, která může za správných okolností přispět k rozpoutání podobné kryptománie jako v roce 2017. Letošek je ostatně rokem, kdy si kryptoměny vrátily část ztracené pozornosti zpět.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Litecoin

Příspěvek od Booboo » 14 úno 2020, 10:30

Trh s krypto vrátane LTC nám trochu vyrástol a uvažoval som nejaké LTC použiť na nákup v e-shope ALZA.
Máte niekto skúsenosti s platením LTC v ALZE :?:
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů