Kryptomeny a ICOs


Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 19 srp 2018, 12:34

Joshua píše:
19 srp 2018, 12:04
Flyboy píše:
19 srp 2018, 11:22
A co kdybychom si vytvořili vlastní Kryptoměnu, která by se skutečnou měnou opravdu sát mohla? ;) Je tu nějaký programátor, co by to uměl naprogramovat? Mám zrovna v hlavě nápad na kryptoměnu, která by asi oslovila mnohem více, než jen 1% lidí. Ty jo jak tak nad tím přemýšlím tak se mi to líbí čím dál víc, dokonce bych i zaplatil nějaký vývoj, pokud by to teda moc nestálo :D
OT: tak jo, odteď každý, kdo dostane kladné hodnocení, získává 1 P2Pcoin. ;)
Tohle je taky dobrý nápad, ale já měl na mysli něco co by používalo víc, než 0,0000001% populace :lol:

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 19 srp 2018, 12:43

Něco mi říká, že jsem se právě stal hrdým vlastníkem jednoho P2P coinu 8-)

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od adventura » 19 srp 2018, 19:48

Flyboy píše:
19 srp 2018, 12:34
Joshua píše:
19 srp 2018, 12:04
Flyboy píše:
19 srp 2018, 11:22
A co kdybychom si vytvořili vlastní Kryptoměnu, která by se skutečnou měnou opravdu sát mohla? ;) Je tu nějaký programátor, co by to uměl naprogramovat? Mám zrovna v hlavě nápad na kryptoměnu, která by asi oslovila mnohem více, než jen 1% lidí. Ty jo jak tak nad tím přemýšlím tak se mi to líbí čím dál víc, dokonce bych i zaplatil nějaký vývoj, pokud by to teda moc nestálo :D
OT: tak jo, odteď každý, kdo dostane kladné hodnocení, získává 1 P2Pcoin. ;)
Tohle je taky dobrý nápad, ale já měl na mysli něco co by používalo víc, než 0,0000001% populace :lol:
neco podobneho je treba steem coin
https://steem.io/

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Jan » 20 srp 2018, 18:17

Joshua píše:
19 srp 2018, 12:04
Flyboy píše:
19 srp 2018, 11:22
A co kdybychom si vytvořili vlastní Kryptoměnu, která by se skutečnou měnou opravdu sát mohla? ;) Je tu nějaký programátor, co by to uměl naprogramovat? Mám zrovna v hlavě nápad na kryptoměnu, která by asi oslovila mnohem více, než jen 1% lidí. Ty jo jak tak nad tím přemýšlím tak se mi to líbí čím dál víc, dokonce bych i zaplatil nějaký vývoj, pokud by to teda moc nestálo :D
OT: tak jo, odteď každý, kdo dostane kladné hodnocení, získává 1 P2Pcoin. ;)
Vzpomněl jsem si na jednu pasáž od Douglae Admase, nejspíš ze Stopařova průvodce.
Cituji:
"Pracovník v řídícím aparátu celou dobu seděl, zachovával kamenné mlčení a tiskl špičky prstů
ke spánkům, čímž naznačoval, že čeká, a když na to přijde, může čekat celý den.
Právě v tuto chvíli se však rozhodl, že přece jen celý den čekat nebude, že prostě bude
předstírat, že poslední půlhodina nebyla.
Povstal.
“Kdybychom mohli na chvíli přesunout pozornost k otázkám fiskální politiky...,” řekl stroze.
“Fiskální politiky!” zaječel Ford. “Fiskální politiky!”
Pracovník v řídícím aparátu na něj vrhl pohled, jaký by dokázala napodobit jen Latimerie
podivná.
“Fiskální politiky... jsem říkal.”
“Kde byste vzali peníze, když nikdo z vás nic nevyrábí? Nerostou přece na stromech,” namítl
Ford.
“Kdybyste mě nechal domluvit...”
Ford sklesle přikývl.
“Děkuji. Jelikož jsme se před několika týdny rozhodli přijmout list jako legální platidlo, jsme teď
všichni samozřejmě ohromně bohatí.”
Ford nevěřícně zíral na Golgafrinčamany, pochvalně mručící a chamtivě ohmatávající balíky
listí, jimiž měli vycpány tepláky.
“Tím nám ovšem také vznikl menší problém v důsledku vysoké míry dostupnosti listu,”
pokračoval řečník, “což znamená, že současný běžný kurs je něco kolem tří opadavých lesních za
jeden arašíd z lodi.”
Dav začal znepokojeně reptat. Pracovník v řídícím aparátu je pokynem ruky utišil.
“Abychom tedy problém vyřešili,” pokračoval, “a účinně revalvovali list, zahájíme rozsáhlou
odlistňovací akci, a... éé... spálíme všechny lesy. Myslím, že všichni souhlasíte, že je to za daných
okolností jediné rozumné řešení.”
Dav vteřinu či dvě váhal. Pak ale kdosi poznamenal, že to prudce zvýší hodnotu listí v jeho
kapsách, načež shromáždění nadšeně zajuchalo a poděkovalo pracovníkovi potleskem vstoje. Účetní,
kterých bylo v zástupu dost, se už těšili na výnosný podzim."

Trošku se totiž obávám inflace P2P coinu :o).
Ten textík mi připadal vtipný... Akorát že teď, když jsem ho hledal, mi to tak přišlo, jestli se tím neinspirují některé politické strany... :o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Booboo » 12 říj 2018, 11:50

To bolo reči že BTC ako digitálne zlato.
V čase krizy ako bezpečný prístav.
Kríza tu chvalabohu nie je ale BTC ako bezpečné aktívum no neviem?
BTC pada stejne ako akcie a komodity.
Samozrejme pre istotu mam nakúpene.
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Jan » 23 pro 2018, 21:20

Nevím, jestli to sledujete, ale Vodníci omezují P2P aktivity a přesouvají se do krypto.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Pepinces
Příspěvky: 15
Registrován: 23 led 2018, 11:00
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Pepinces » 25 pro 2018, 16:08

Zajímavé video. Co na to říkáte? https://youtu.be/l0dLomdgty4
Osobně odebírám kanál od slovenského kryptoinvest, má zajímavé názory a aktuální dění ve světě kryptoměn.
Dneska klesli BTC pod 4000 tak něco málo přikupuji.
Zkušenosti s:
Banky: KB, mBank, AirBank, Fio
Devizové společnosti: Revolut
P2P: Mintos,
Brokeři: Plus500, DEGIRO, Linx, Fio

PavelK
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2018, 17:12
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od PavelK » 25 pro 2018, 17:03

Já čtu různé zdroje, nejčastěji ale investiční magazín Finex, najdu tam vždy vše nejen okolo kryptoměn, ale i forexu. Když jsme u toho, co si myslíte o binance? Čtu na to většinu pozitivních recenzí, tak si myslím, že by to nemuselo být zlé. Máte zkušenost?


// Reklama odstraněna. -Saraph

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Booboo » 25 pro 2018, 21:11

PavelK píše:
25 pro 2018, 17:03
Já čtu různé zdroje, nejčastěji ale investiční magazín Finex, najdu tam vždy vše nejen okolo kryptoměn, ale i forexu. Když jsme u toho, co si myslíte o binance? Čtu na to většinu pozitivních recenzí, tak si myslím, že by to nemuselo být zlé. Máte zkušenost?


// Reklama odstraněna. -Saraph
Binance používam už rok bez problémov. :P
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od sly » 26 pro 2018, 11:36

taktez dobra zkusenost a velke (zrejme realne) objemy. chybi bohuzel jen obchodovani s fiat menami.

btw., kde nakupujete za fiat?

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od adventura » 26 pro 2018, 13:50

sly píše:
26 pro 2018, 11:36
taktez dobra zkusenost a velke (zrejme realne) objemy. chybi bohuzel jen obchodovani s fiat menami.

btw., kde nakupujete za fiat?
Kraken mají fee, coinbase pro maker fee 0, pozor na převody eur z tw nebo paysery

Za CZK se dá koupit i jinde, ale spread bude asi velky

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od sly » 26 pro 2018, 16:00

doted jsem nakupoval na coinbase, ale nevyhovuje mi regionalni omezeni pro par BTC/USD. jsem zvykly uvazovat v USD a obchodovani BTC/EUR me dela problem, takze po nakupu vzdy posilam na Binance a tam uz traduju v USD. 0.1% fee mi nedela problem. Jen bych rad objevil burzu, ci smenarnu, kde se da rozumne nakoupit crypto za USD.

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Booboo » 26 pro 2018, 18:00

Kraken, ak tam pošleš usd majú páry na USD bez region. obmedzení. ;)
Môžeš si tam zameniť aj eura na usd.
Poplatky SEPA minimálne a usd si nepamätám.
Kraken používam tiež rok bez problémov. (Dobré je si nastaviť 2FA aj na prihlásenie)
Obsluha u Kraken je oproti iným burzám trocha zložitá.
Na prevody zo Skrill som poúžil Spectrocoin ale to je skôr( peňaženka + zmenáreň) ako burza. ;)
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Booboo » 06 led 2019, 09:37

ETH - čakajú tento mesiac veľké zmeny čo sa premieta aj v cene.
Priebeh forkov:
- Classic Vision Hard Fork – 11. ledna 2019: Všichni držitelé Etherea dostanou 3 ETCV za každý kus ETH v jejich peněžence.
- Ethereum Nowa Fork – 12. ledna 2019: Všichni držitelé kryptoměny Ethereum dostanou navíc zdarma ETN v poměru jedna ku jedné
- Constantinople Fork – 16. ledna 2019 (nebo dříve): Constantinople Mainnet hard fork je naplánován na blok #7080000. Constantinople je nejdůležitější hard fork, který Ethereum v lednu zažije. Tomu vděčí za to, že tvoří důležitý most mezi protokolem proof of work a proof od stake, kterému se kryptoměna snaží přiblížit. Binance vyhlásila tomutu hard forku podporu.
https://cryptosvet.cz/zhavy-mesic-pro-e ... jte-pozor/
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 27 led 2019, 10:37

Jsem se dneska docela začetl v Kryptoměnových článcích, tak přikládám ještě jeden, kde jsou tipy na rok 2019 :D Je fakt, že koupit kryptoměny za pár haléřů nikoho nezrujnuje a takovéto levné kryptoměny můžou růst mnohem víc, než bitcoin který se prodává za tisíce dolarů.

https://www.kurzy.cz/zpravy/479605-jake ... y-bitcoin/

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 10 úno 2019, 19:51

Flyboy píše:
27 led 2019, 10:37
Jsem se dneska docela začetl v Kryptoměnových článcích, tak přikládám ještě jeden, kde jsou tipy na rok 2019 :D Je fakt, že koupit kryptoměny za pár haléřů nikoho nezrujnuje a takovéto levné kryptoměny můžou růst mnohem víc, než bitcoin který se prodává za tisíce dolarů.

https://www.kurzy.cz/zpravy/479605-jake ... y-bitcoin/
Ze jsou ted hodne nizko, muzu potvrdit ;-)
Screenshot 2019-02-10 at 19.34.22.png
Screenshot 2019-02-10 at 19.34.22.png (20.23 KiB) Zobrazeno 11417 x
Jinak delal jsem si ted inventuru, kde ktery coin z ICO mam - kdo jste do nejakych investovali potvrdite, ze drzet si prehled tak jednoduche neni ;-) Zvlast kdyz se nekde nakupovali a pak mel clovek par mesicu na jejich prevod zase nekam jinam... Doporucuju kazdemu si drzet evidenci ;) a obcas si ji vytisknout - at to nedopadne jako https://www.ccn.com/california-engineer ... elp-coming
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od Flyboy » 10 úno 2019, 20:34

ch4 píše:
10 úno 2019, 19:51
Flyboy píše:
27 led 2019, 10:37
Jsem se dneska docela začetl v Kryptoměnových článcích, tak přikládám ještě jeden, kde jsou tipy na rok 2019 :D Je fakt, že koupit kryptoměny za pár haléřů nikoho nezrujnuje a takovéto levné kryptoměny můžou růst mnohem víc, než bitcoin který se prodává za tisíce dolarů.

https://www.kurzy.cz/zpravy/479605-jake ... y-bitcoin/
Ze jsou ted hodne nizko, muzu potvrdit ;-)

Screenshot 2019-02-10 at 19.34.22.png

Jinak delal jsem si ted inventuru, kde ktery coin z ICO mam - kdo jste do nejakych investovali potvrdite, ze drzet si prehled tak jednoduche neni ;-) Zvlast kdyz se nekde nakupovali a pak mel clovek par mesicu na jejich prevod zase nekam jinam... Doporucuju kazdemu si drzet evidenci ;) a obcas si ji vytisknout - at to nedopadne jako https://www.ccn.com/california-engineer ... elp-coming
To je tvé kryptoměnové portfolio? Doufám že ten pokles je proto že jsi prodával :lol: Já ještě žádné kryptoměny nekoupil. A nevím jestli někdy v životě koupím. Sice si občas v životě zariskuji, ale to už je na mě moc velký adrenalin

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od sly » 11 úno 2019, 12:29

cim vyssi volatilita, tim lepe se to intradenne, ci swingove obchoduje. pri soucasnem (rezignovanem?) stavu, v jakem se trh s btc a de facto i dalsimi alt coiny nachazi, je volatilita bohuzel nizsi, ale i tak se zvladnutym risk managementem dava toto aktivum nekolikanasobne vyssi zisky, nez treba p2p.
kazdopadne daytrading chce opravdu pevne nervy, o tom zadna.

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od ch4 » 14 úno 2019, 19:07

Flyboy píše:
10 úno 2019, 20:34
To je tvé kryptoměnové portfolio? Doufám že ten pokles je proto že jsi prodával :lol: Já ještě žádné kryptoměny nekoupil. A nevím jestli někdy v životě koupím. Sice si občas v životě zariskuji, ale to už je na mě moc velký adrenalin
;-) nic jsem neprodaval, jen hodnota ICOs klesla... :cry:
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

HenriQ
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2019, 23:55
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryptomeny a ICOs

Příspěvek od HenriQ » 13 bře 2019, 23:58

Kdo drží XLM? Mají dnes jít na Coinbase!!! Navíc IBM, která spolupracuje se Stellarem jede pěkně nenápadně :D https://cryptosvet.cz/ibm-tichy-vstup-n ... pro-banky/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů