Bitcoin

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
Kingswood
Silver pen
Silver pen
Reputace: 576
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Kingswood » 19 kvě 2021, 18:38

Pritelkyne dokupovani vcera nekde za 40k cca, ja jsem chtel dneska jak jsem videl ze cena sla pod 30k, ale to co se normalne provede behem 60s je pravdepodobne v soucasne situace minimalne na 24hodin. Revolut down, po nabehnuti zas platba z revolutu na coinbase pozdrzena do zitra…. No uvidime, ale dno uz je davno pryc.
Osobní portfolio (31.5.2021)
Fidelity podil. fondy = 18% World LU1400167216
ETF = 7% WVAL + 8% FLXC + 1,5% XLPE
Akcie = 7% ČEZ + 2,5% MONET + 8% POLY + 3% GAZP, GMKN + 2% LMT, INTC + 1,5% CDR
Crypto = 23% BTC + 8% ETH + 4% ADA + 2,5% LTC

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 204
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 19 kvě 2021, 18:47

Myslíš dno pro následujících 72 hodin nebo už se jde na těch 100k?

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 19 kvě 2021, 19:14

myslim ze vzhledem k tomu ze tu mame celkem silny up momentalne (bitcoin je zpet na 40k usd), tak dno pro nasledujici pulrok. Abychom se podívali nejak dlouhodobe pod 30k, tak by to nesmělo byt tak rychle vykoupení zpatky.

entik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od entik » 19 kvě 2021, 19:18

Drmla píše:
19 kvě 2021, 18:47
Jakej je pro tebe rozdíl mezi BTC a třeba SPCE? Podle tvých commentů se zdá, že ani u jednoho nevidíš budoucnost růžově, ale SPCE bereš jako spekulaci, zatímco BTC je na úrovni céček. Neberu ti to, jen by mě zajímalo, jakej je v tom rozdíl, BTC je podle mě na spekulaci i lepší nástroj, vzhledem k enormní volatilitě.

Insider
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Insider » 19 kvě 2021, 19:44

První příspěvek co na mě vykoukl na FB mluví za vše

"Ahoj, včera jsem úplně skončil s kryptem a doporučuji všem udělat to samé, známí mě do toho 2 měsíce zpátky navrtali a při ceně cca 57tis. jsem do toho dal většinu peněz ze spoření... prý že to vyroste brzy na 100 tisíc... no včera jsem se rozhodl, že nebudu každý den prodělávat x desítek tisíc korun tak jsem to radši všechno prodal ať mi ještě něco zbyde... nedělejte stejnou chybu jako já, to si ty peníze radši nechte ležet na účtě a neztratíte za 2 měsíce 30% svých několik let našetřených peněz..."
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 651
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 19 kvě 2021, 19:53

Insider píše:
19 kvě 2021, 19:44
První příspěvek co na mě vykoukl na FB mluví za vše

"Ahoj, včera jsem úplně skončil s kryptem a doporučuji všem udělat to samé, známí mě do toho 2 měsíce zpátky navrtali a při ceně cca 57tis. jsem do toho dal většinu peněz ze spoření... prý že to vyroste brzy na 100 tisíc... no včera jsem se rozhodl, že nebudu každý den prodělávat x desítek tisíc korun tak jsem to radši všechno prodal ať mi ještě něco zbyde... nedělejte stejnou chybu jako já, to si ty peníze radši nechte ležet na účtě a neztratíte za 2 měsíce 30% svých několik let našetřených peněz..."
No jo no.. lidé si neuvědomují, že když něco roste rychle nahoru, může to jít stejnou rychlostí i dolů.

Obecně se všechny poklesy snáší mnohem lépe, když člověk drží něco o čem je absolutně přesvědčený a vidí v tom obrovský potenciál, než když je v tom čistá chamtivost. Já se přiznám, že jsem pořád dost chamtivý na to, abych Bitcoin držel dlouhodobě - tj. na dlouhé roky - desetiletí, což není problém Bitcoinu ale můj. Řada lidí si zpětně říká, kdyby investovala v počátcích, jak jsou za vodou, ale to já bych dávno prodal (vydělal pár desítek tisíc) a dneska si škubal vlasy. Tohle skutečně dlouhodobé investování je něco, co je při dnešní likviditě a třeba jedné slabé chvilce asi ta největší výzva.
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra :geek:

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 26 kvě 2021, 18:43

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 29 kvě 2021, 15:48

entik píše:
19 kvě 2021, 19:18
Drmla píše:
19 kvě 2021, 18:47
Jakej je pro tebe rozdíl mezi BTC a třeba SPCE? Podle tvých commentů se zdá, že ani u jednoho nevidíš budoucnost růžově, ale SPCE bereš jako spekulaci, zatímco BTC je na úrovni céček. Neberu ti to, jen by mě zajímalo, jakej je v tom rozdíl, BTC je podle mě na spekulaci i lepší nástroj, vzhledem k enormní volatilitě.
Jsem se nad tím zamyslel a pokud nevěřím, že se kdy SPCE dostane do zisku, tak v podstatě rozdíl ani není.

U SPCE aspoň ten produkt a byznys model umožňuje hrát investorům hru na budoucí výdělečnost projektu. A já věřím, že investoři věří, že to výdělečné bude. Pak už je to diametrálně odlišná situace od BTC.

BTW: se pomalu láme chleba. Jestli půjde BTC pod 30, tak je s bublinou konec a jestli se našel někdo, kdo dal na moji zkušenost s poslední bublinou, tak prodal na vrcholu. Co bude v budoucnu, nevím. Když to sletělo z 20, tak už jsem nevěřil, že se to kdy podívá zpět, natož na 60. A stalo se.

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 29 kvě 2021, 16:20

Rozdil mezi BTC a SPCE je to, ze SPCE je uz alokovany kapital, zatimco nakupem BTC jsi udelal akorat forex, ale nic jsi nikam nealokoval.
Neco okolo 2/3 svych kryptomen mam nejakym zpusobem alokovanych do ruzny formy terminovanych vkladu (staking) nebo poskytovanych na flexibilni uvery. To je uz krypto jako alokovany kapital a vydelava neco okolo 5% p.a. (muzes to vybirat bud v te same mene a nebo i v jine na nekterych sluzbach). Jestli se dozijeme toho, ze SPCE bude vyplacet 5% rocni yield tak snim cepici.

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 29 kvě 2021, 16:39

Staking neznám. To tehdá při minulé bublině snad ani neexistovalo, jinak bych o tom měl povědomí. Každopádně, pokud ti hodnota krypta padne na nulu, tak to může generovat třeba 50% úrok, bude to fuk.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 29 kvě 2021, 16:51

Drmla píše:
29 kvě 2021, 16:39
Staking neznám. To tehdá při minulé bublině snad ani neexistovalo, jinak bych o tom měl povědomí. Každopádně, pokud ti hodnota krypta padne na nulu, tak to může generovat třeba 50% úrok, bude to fuk.
Tak se zkus radeji misto pobizeni ke spekulacim na cenu rozpovidat proc ze by to melo jit na nulu, snad jsem tu fundamentalni analyzu nekde neprehlidl.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 29 kvě 2021, 17:00

10% při stakování stablecoinů je pořád 10% :-)
podepsáno elektronicky

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 29 kvě 2021, 17:02

Staking je metoda vytvareni bloku v proof of stake systemu. Alokujes bud do poolu nebo na vlastnim node nejake krypto, nejakym nahodnym vyberem se urci kdo vytvori dalsi blok s transakcmei, dostane za to odmenu a kdyby podvadel a zkousel manipulovat s blockchainem a prislo se na nej, tak mu stake shori. Jedna se tim padem v podstate o nejaky alokovany terminovany vklad, kde tvuj vynos je prumerny yield v siti (coz neni to stejne jako inflace v te siti, protoze ani zdaleka neni ve stake cela sit ale vzdy jen cast). Aktualne platne pro ethereum 2.0, cardano, polkadot a par dalsich.

Pokud pujde krypto na nulu pak nevydelas nic, to ale plati pro vsechny meny. Dolar oslabil vuci korune year to year asi 20%. Takze pokud jsi mel vynos z dluhopisu nebo dividendu 5%, tak jsi porad 15% v minusu. Stejne jako plati, ze kdyz zbankrotuje dluznik, tak jsi o vse prisel. Proto je tam ten vynos - jako premie za riziko.

Podle me je fakt uz celkem nacase prestat vnimat bitcoin spekulacne.
Je to silne neinflacni aktivum (vic se toho bitcoinu ztrati nez vytvori), takze jsi mimo dosah monetarni politiky centralnich bank a pak uz je na tobe, co s tim kryptem udelas. Pokud nic, tak bys nemel cekat ze pokryjes vic nez prave tu inflaci. Tim ze je bitcoin digitalni, tak ma oproti zlatu vyhody v tom, ze se s nim na financnich trzich dobre pracuje. Zkus nekde zastavit fyzicke zlato, aby ti proti nemu pujcili penize, nebo aby ti v nem platili urok z depozita. Na tokenizovanem zlate (token vazany na 1oz zlata v uschove v custody bance - napr. PAX Gold) to jde a na bitcoinu taky. V tomhle vnimam tu hlavni vyhodu. Zvlast dneska, kdy je ta monetarni politika extremne uvolnena a za cash nikdo nikomu neda ani procento, natoz pet.
To ze se cena vyrazne meni s tim, jak se do toho nalejvaji a vylejvaji penize s menicim se poctem lidi a instituci, to je spis šum okolo.Dlouhodobe stejne kazdej bude postupnyma nakupama priblizovat porizovaci prumernou cenu te aktualni a sance, ze bysme sli o tri rady nahoru, jako to maji ti, co koupili hodne brzy pet let dozadu, tak ty jsou minimalni.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 09 čer 2021, 18:09

Dnesni udalosti ohledne prijeti BTC jako zakonneho platidla v Salvadoru (zneni zakona zde https://twitter.com/nayibbukele/status/ ... 17985?s=20) se doufam dockame toho, ze se na BTC prestane koukat jen jako hracku pro spekulace. O teto zemi nevim v podstate nic, krome toho ze je povazovana za jednu z nejmene bezpecnych a to, ze tam musi kvuli sve nefunkcni mene vyuzivat USD. K tomuto kroku pristoupili doslova diky experimentu par mladych lidi viz napr. zde https://www.bitcoinbeach.com/ a diky vetsine v parlamentu to vladnouci strane proslo velmi rychle schvalovacim procesem. Jak se tam bude cela situace vyvijet teprve uvidime, ale je velmi vzrusujici videt kdy se z "No one uses it, Only computer nerds use it, Only drug dealers use it, Only gamblers use it, Only a small percentage of the population uses it, Only small companies use it stava ...Only small countries use it":)

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 318
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 12 čer 2021, 20:56

Nevim no. Kdyby si aspon Salvador vybral nejakou dobre fungujici kryptomenu, a ne Bitcoin s jeho pomalyma a drahyma platbama. Preju Salvadoranum aby meli rozum a platili dal USD, pac BTC mi neprijde jako dobre platidlo pro nikoho, a pro lidi s HDP petkrat mensim nez CR tim tuplem.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 13 čer 2021, 11:16

Nevím no. Buďto si nikdy neslyšel o LN nebo ho z nějakého důvodu nepovazujes za funkcni řešení. V obou případech bych doporučil např https://m.alza.cz/lightning-network a když už v tom budeš, tak se mrknu jak LN vyuziva třeba Strike https://jimmymow.medium.com/announcing- ... 578c7c8984 a https://stephanlivera.com/episode/269/

Sumo
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sumo » 13 čer 2021, 13:53

Co jsem poslední dobou poslouchal KICOMa tak jemu to zas tak super nefunguje a to ho u něj používají lidé co o tom něco ví či chtějí vědět.

Ale jak to bude fungovat ve velké síti popravdě moc nechápu/nevím, zda nebudou přetížené kritické uzly atd.... Možná je to zajímavé jako test či PR pro daný stát. Ale pokud v Salvadoru nemají lidi ani bankovní účty tak už vidím jak řeší problémy s LN.

Ono se kouknout na video s ideálním postupem asi bude na míle vzdálené od skutečného fungován v reálném světě s reálným uživatelem.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 13 čer 2021, 14:40

Souhlasim s tim, ze je to pro LN velky test, at uz co se tyce skalovani tak v UX, ale je dobre vedet ze ten projekt uz tam v lokalni urovni bezi cca 2 roky a jiste tam nebude kazdy zelinar mit svuj node jako Kicom. btw sleduju ho pravidelne a nikdy jsem nepostrehl, ze by si stezoval na LN at uz jako reseni samotne nebo jeho osobnim node. V pocatecni fazi nevidim problem ve vyuzivani custodial wallet, porad lepsi nez cpat temer pulku obnosu za preshranicni poplatky zprostredkovateli.

Odpovědět