Bitcoin

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
grill
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od grill » 15 bře 2021, 12:12

India to propose cryptocurrency ban, penalising miners, traders - source
https://www.reuters.com/article/us-indi ... SKBN2B60R0

Martinus
Silver pen
Silver pen
Reputace: 240
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 15 bře 2021, 17:41

bez dalšího komentáře, pěkně vysvětlené některé věci pro toho, kdo nevěděl...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/raj- ... tme-146800

entik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od entik » 23 bře 2021, 20:33

Tipl bych, že většina lidí, co tady ma nějaky kryptoměny, bude v jedný ze dvou škatulek:

a) má krypto v (offline) peněžence a plánuje držet na dobu neurčitou
b) má krypto někde po ruce a doufá, že stihne včas vystoupit, až bublina praskne a poletí to dolu o desítky procent, jak na konci 2017

Rád bych se zeptal držitelů b), máte nějaký plán, podle kterého budete prodávat? Třeba stop loss order na hodnotu teď -20%, který pravidelně aktualizujete? Nebo přesvědčení, že se to stane např. v půlce září? Nebo víru, že už drop ala 2017 nebude? Nebo do toho pujdete čistě pocitově, třeba na základě nějakýho gamechanging eventu, kterej to pravděpodobně spustí, a budete doufat, že stihnete prodat včas?

kokoska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 25 bře 2021, 12:47

Snažím se dobít na Binance peníze převodem z Revolutu a nejde mi zadat IBAN. Při zadávání mi to píše znaky, které nezadávám. Začátek je GB12CL, následuje J a když ho tam napíšu, tak se místo toho napíše C :) Nevíte kde je chyba?

kokoska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 25 bře 2021, 22:03

Tak jsem si peníze poslal na Coinbase, to mi funguje. Chápu dobře, že abych mohl koupit stablecoiny, tak musím nejdřív koupit nějaký crypto a pak to proměnit? Nebo jsem tupej a nikde na Coinbase (Pro) nevidím nákup přímo USDC za EUR.

Insider
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Insider » 06 dub 2021, 18:54

Insider píše:
23 úno 2021, 20:01
Na krypto trhu posledních pár dní teče krev. Většina coinů ztratila 10-30 % od původních vrcholů. Pokud někdo poslední dobou zvažoval investici, ale nechtěl nakupovat na vrcholu, je možná vhodný čas znovu popřemýšlet.

Každopádně kdo tak učiní, tak doporučuji vstupovat velmi pozvolna. Další den to může být klidně opět -10%. Nicméně si nemyslím, že bullrun tímto skončil. Takže to může být hezká příležitost na spekulaci, ovšem riziková.

Mimo BTC může být zajímavé například BNB, ETH, ADA.

Přeji hodně štěstí na tomto adrenalinovém trhu. :D
Jen tak pro informaci, dneska zavírám část pozic. Kdo to předtím v tom propadu zkusil a něco nakoupil, tak dnes může prodat například BNB za 394 USD (nakoupit tehdy mohl za zhruba 220 USD). Nicméně věřím, že ještě pár dní půjdeme hezky nahoru. Ale tahle jízda je vždy nevyzpytatelná.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Insider
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Insider » 06 dub 2021, 19:01

kokoska píše:
25 bře 2021, 22:03
Tak jsem si peníze poslal na Coinbase, to mi funguje. Chápu dobře, že abych mohl koupit stablecoiny, tak musím nejdřív koupit nějaký crypto a pak to proměnit? Nebo jsem tupej a nikde na Coinbase (Pro) nevidím nákup přímo USDC za EUR.
Coinbase jsem opustil už dávno, tak nedovedu přesně říci. Ale záleží vždy na té burze, co ti umožní obchodovat za páry. Na Binance je například k EURu spoustu páru (BTC/EUR, ETH/EUR, BNB/EUR, USDT/EUR apod.). Já většinu obchoduji přes USDT a když už mám víc jak 300 USDT, tak směním přímo za EURa. Přijde mi to bezpečnější, ale kdo ví. Když je to na burze, tak to může vždy špatně skončit. Spousta burz ti ani nedovolí mít tam FIAT měny, takže už to tam musíš dostat v cryptu. Snad ti někdo odpoví přesněji.

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Reputace: 488
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 06 dub 2021, 20:47

USDC/EUR podle vseho skutecne na coinbase pro neni. Mozna na Krakenu, tam jsem se nekoukal, plus to samozrejme jde vymenit na klasickem coinbase, kde to ale sezere zbytecnej poplatek ve vysi 1,5%.
Osobní portfolio (31.3.2021)
Fidelity podil. fondy = 19% World LU1400167216
ETF = 7% WVAL + 7% XCS6 + 1,5% XLPE
Akcie = 7% ČEZ + 4% MONET + 6% POLY + 3% GAZP + 3% GMKN + 2,4% LMT + 1,5% CDR
Crypto = 24% BTC + 6,5% ETH + 4% ADA + 3% LTC

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 06 dub 2021, 20:55

Insider píše:
06 dub 2021, 18:54

Jen tak pro informaci, dneska zavírám část pozic. Kdo to předtím v tom propadu zkusil a něco nakoupil, tak dnes může prodat například BNB za 394 USD (nakoupit tehdy mohl za zhruba 220 USD). Nicméně věřím, že ještě pár dní půjdeme hezky nahoru. Ale tahle jízda je vždy nevyzpytatelná.
No ja uz treba taky BNB dost vyprodal, ale jak tam tedka Binance obcas pusti nejake to zajimave uroceni, tak si jeste cast necham na staking co to bude delat...ono 15%pa neni uplne marnych;)

Insider
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Insider » 07 dub 2021, 07:44

Victor Nettoyeur píše:
06 dub 2021, 20:55
tak si jeste cast necham na staking co to bude delat...ono 15%pa neni uplne marnych;)
To se přiznám, nikdy jsem nezkoušel. Jestli chápu dobře, tak si vybereš nějakou dobu, po kterou nesmíš zadanou částku prodat. Zisk máš jistý v podobě stejné kryptoměny? A když vidíš, že je problém, tak to můžeš zastavit a ztratíš jen úrok? Nebo v tom je nějaký jiný zakopaný pes, například možná ztráta investice. Jinak nevidím důvod, proč to nedělat se vším. :D

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 07 dub 2021, 08:46

Zalezi jak na ktere mene a jak je to konkretne resene. BNB nevim, nicmene treba Cardano se stakuje vzdy na obdobi 5 dni, po kterych dostanes “urok” (ve stejne mene) a muzes to vybrat, presunout do jineho stakepoolu (stake se tam obvykle dela tak, ze se vice lidi spoji dohromady a podobne jako pri tezbe se pak deli o zisk) a nebo nechat tam kde je.

Cele to navic bezi na nativnich software penezenkach, takze to mas ve vlastni sprave a specificky na Cardanu to ani pri stakingu nedavas z ruky, takze ti to crypto neustale zustava pod kontrolou.

Ethereum 2.0 to ma zase jinak, tam je ten stake vyrazne tezsi, uz jen proto, ze na to potrebujes 32eth jako minimum, takze vetsina lidi je opet v nejakem poolu, ktery ale uz nema oficialni podporu a nebo nekde na burze v custody.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 07 dub 2021, 12:24

Ten staking BNB tam muzes mit bud flexibilni (nezkousel jsem) nebo uzamceny (podle terminu se navysuje yield v BNB) kde se to zamce na 30/60/90 dni a predpokladam, ze se to pak vyuziva pro ten jejich binance chain (podrobnosti po me ale nechtej:) uzamceny podle vseho zrusit nejde, ale nevnimam to nejak zvlast rizikove (co jsem letos odprodal vetsinu BNB, tak nuceny HODL uvitam;)
Pak tam jsou nejake dalsi srandy jako lunchpad, yield farming nejakytch defi projektu, ale to uz je nad me chapani a neresim to.
Mam neco malo flexibilne zamceno i na BTC s urokem 1,2% a to se vyuziva na margin a pokud to zrusis driv, tak se ti to do druheho dne vrati, ale bez uroku.

kokoska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 08 dub 2021, 22:09

Já uvažuju, že bych na Binance zafixoval na 30 dní USDT za 6,66%. Říkám si, že tam snad nejsou nějak extra velký rizika. Binance snad nekrachne. Něco málo mám i na Celsius, tam je právě USDT nebo USDC za 12%.

Insider
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Insider » 18 dub 2021, 09:15

Zase tu jednou máme krvavou, víkendovou noc. Během jedné hodiny bylo zlikvidováno 7,6 bilionu dolarů na long pozicích (10-20 % dole na většině měn).

Opět se tedy tvoří nejistota na trzích, což je možné si vykládat jako šanci na spekulaci. :) Já dokoupil v podstatě vše, co jsem stihl prodat na vyšších hodnotách. Průběžně prodávám už cca od února.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 18 dub 2021, 10:45

Pak si vyberte:

1. Well, investigating a bit about it, it turns out that the blackout in China’s Xinjiang region caused almost half of the Bitcoin network to go offline in 48 hours. This blackout was due to maintenance after the massive flooding and security issue at power stations in China.

2. Several online reports attributed the plunge to speculation the U.S. Treasury may crack down on money laundering that’s carried out through digital assets

Sent from my iPhone using Tapatalk

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 18 dub 2021, 14:42

pavelotb2016 píše:
18 dub 2021, 10:45
Pak si vyberte:
1. Well, investigating a bit about it, it turns out that the blackout in China’s Xinjiang region caused almost half of the Bitcoin network to go offline in 48 hours. This blackout was due to maintenance after the massive flooding and security issue at power stations in China.
2. Several online reports attributed the plunge to speculation the U.S. Treasury may crack down on money laundering that’s carried out through digital assets
Vybirat si duvod pro pokles muzes jaky chces, ale tohle vysvetleni od Larryho Cermaka mi bohate staci:
For those looking for some explanation, corrections are natural after massive run ups. Weekends with low liquidity are perfect, some dumb catalyst to spook traders off and down we go. Markets were bid up for Coinbase and that ended up disappointing as well. Not surprising
The best advice in this market is to stop looking for reasons and always be ready for large 20% down moves that have always happened. Stop massively overleveraging and you're gonna be fine homies. Hashrate has nothing to do with these, just market exhaustion.
To clarify, I meant stop looking for simple explanations to things that can be explained by market structure. Weekends are low liq, markets have been running up for weeks, everyone was overleveraged and a lot of negatives narratives converge. That's your explanation, not hashrate.

Takhle vypada aktualni hashrate: https://twitter.com/DocumentingBTC/stat ... 63/photo/1
Ohledne prani spinavych penez, ta zprava neni potvrzena a s nejvetsi pravdepodobnosti pouhy FUD.
Takze za me diky za korekci, BTFD.

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 18 dub 2021, 17:56

No tak, kdyz to tvrdi Larry Cermak...

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 18 dub 2021, 18:46

pavelotb2016 píše:
18 dub 2021, 17:56
No tak, kdyz to tvrdi Larry Cermak...
Jde o to, ze je uplne jedno kdo co tvrdi;) To ze si nekteri pro vstup do trading kasina kazdy den musi hledat nejake oduvodneni nemeni nic na tom, ze na grafu jde zpetne najit ke kazdemu pohybu x "zarucenych" udalosti a jen velmi malo dopredu a je to jen cista hra na nahodu, kde vetsina dostane na rit.

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 212
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 19 dub 2021, 10:29

Četl / viděl jsem něco o tom jak funguje Bitcoin, ale to co by mě zajímalo, jsem se nikde nedozvěděl. Může mě někdo nasměrovat na návody, kde bych zjistil:

1. Když se generuje master klíč, tak zjišťuje se, jestli už stejný neexistuje ?
2. Vypadá to, že je nemožné zjistit privátní klíč konkrétní osoby, ale co když zadám při obnově peněženky seed náhodných slov, tak neni možné, že obnovím peněženku náhodné osoby ?
3. Bitcoin by měl být anonymní, ale prej se dá zjistit podle IP adres, které přistupují k bitcoinovým adresám komu ty adresy patří. Dá se tomu zamezit když čověk bude provozovat svůj vlastní uzel. Jde to i jinak ? Třeba přes VPN ?

Kingswood
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kingswood » 19 dub 2021, 10:41

1. Když se generuje master klíč, tak zjišťuje se, jestli už stejný neexistuje ?
- pokud vím tak neověřuje. ostatně klíč se ideálně generuje tak, že ho uděláš offline.
2. Vypadá to, že je nemožné zjistit privátní klíč konkrétní osoby, ale co když zadám při obnově peněženky seed náhodných slov, tak neni možné, že obnovím peněženku náhodné osoby ?
- možné to je, přeju hodně štěstí :) počet možných kombinací vychází myslím na víc než je počet atomů ve vesmíru.
3. Bitcoin by měl být anonymní, ale prej se dá zjistit podle IP adres, které přistupují k bitcoinovým adresám komu ty adresy patří. Dá se tomu zamezit když čověk bude provozovat svůj vlastní uzel. Jde to i jinak ? Třeba přes VPN ?
- tohle je poměrně rozsáhlé téma. Bicoin v podstatě anonymní není vůbec. Jakmile se někde propojíš s tím účtem, tak jsi jasnej. Takže řekněme že sis ty coiny natěžil nebo koupil na ulici z ručky do ručky. I tak je ale potom nesmíš nikde propojit se svým jménem - žádný nákup nebo směna s KYC atd. IP adresa hraje roli, pouze pokud k těm adresám přistupuješ přes nějakou třetí online službu. Takže buď vlastní node a nebo TOR na maskování IP adresy.

Odpovědět