Bitcoin

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
entik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od entik » 08 úno 2021, 20:28

barahir píše:
08 úno 2021, 19:51
Zajímalo by mě, co na to lidi chytřejší, než já, říkají. Tesla má svých problémů dost a teď si na sebe natáhne ještě problémy Bitcoinu? Skoro 10 % prostředků je celkem dost. Není to tak trochu sázka buď a nebo? Asi by stačilo, kdyby začali přijímat platby za auta v BTC, což je podle mě super.
Určitě se nepovažuju za chytřejšího, ale přijde mi, že oproti Tesle na současné valuaci/PE je Bitcoin stabilní věc :). Podle všeho to kupovali už loni a teď to jen vylezlo na povrch

https://cointelegraph.com/news/tesla-al ... to-bitcoin

Ale taky si rád počkám na další fundovanější názory ;)

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 08 úno 2021, 20:33

barahir píše:
gulliver píše:
08 úno 2021, 16:56
Elon (Tesla) nakoupil BTC.
https://www.e15.cz/kryptomeny/tesla-kou ... je-1377749
Zajímalo by mě, co na to lidi chytřejší, než já, říkají. Tesla má svých problémů dost a teď si na sebe natáhne ještě problémy Bitcoinu? Skoro 10 % prostředků je celkem dost. Není to tak trochu sázka buď a nebo? Asi by stačilo, kdyby začali přijímat platby za auta v BTC, což je podle mě super.
Mozna by pomohlo, kdyby si zminl jake problem BTC myslis.
Ja to vidim tak, ze TSLA s BTC v balance sheetu ma vetsi hodnotu nez bez nej. Kdyz si vezmes, ze je to nejvykonnejsi aktivum, ktere prumerne roste cca 200%pa tak mi prijde logicke, za v dobe rostouci popularity na nej firma vsadi svuj marketing.
Nize najdes rust ceny akcie firmy MSTR, ktera sla take cestou bud a nebo.
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (93.14 KiB) Zobrazeno 565 x

barahir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 144
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 08 úno 2021, 22:03

Victor Nettoyeur píše:
08 úno 2021, 20:33
Mozna by pomohlo, kdyby si zminl jake problem BTC myslis.
No asi tři věci, volatilita, energetická náročnost a regulace. Až si začnou lidi kupovat Tesly za nezdaněný Bitcoiny, asi se to vládám moc líbit nebude. Až zjistí Gréta, co to je Bitcoin, jsem zvědavej, jak projde, že jen samotnej Bitcoin má energetickou náročnost jako Švýcarsko. Jako jo, když jsou farmy někde na větrnících na Islandu, asi ok, ale v Číně se asi elektřina moc ekologicky nevyrábí. Každopádně ekologie je super záminka pro regulaci.

Ještě mi vadí, že Bitcoin je nějak moc navázanej na akciový trhy. Loni v březnu po koróně a pádu akcií to přece mělo z principu vystřelit nahoru, přitom to šlo stejně s akciema. Takže jestli půjde dolů SP500, tak Bitcoin taky.

Pak mě ještě zajímá, jestli se může Bitcoinem vůbec někdy reálně platit, při rychlosti asi 5 transakcí za sekundu, vs 1500 transakcí za sekundu u Visa.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 08 úno 2021, 22:41

Volatilita diky nakupu Tesly a podobnym firmam neustale klesa, ale je to pomerne nove aktivum, takze price discovery tam jeste bude nejakou dobu probihat. Dnes to ale vyborne okomentoval Saylor: "I'd rather have a volatile appreciating asset than a stable depreciating asset, says Microstrategy"

Bitcoin se dani, dani se i v pripade nakupu zbozi, nektere staty v USA jiz budto umoznuji platbu dani pomoci BTC nebo o tom uvazuji.

Platba BTC nema vysokou energetickou narocnost a kdyz se pouzije LN tak neni ani pomala, ve skutecnosti se pro tezbu BTC pouziva co nejlevnejsi energie, aby farmy byly profitabilni, Cina ma nejvetsi vodni elektrarny na svete, ktere by jinak nikdo nevyuzival, takze se tam logicky stavi farmy.
Dokud bude BTC povazovane za sound money, tak k jeho utraceni nebude moc vule, kazdy by mel radeji utracet fiat, ktery diky rizene inflaci ztrati za produktivni zivot cca 50% sve hodnoty.

Propad BTC spolu se vsemi trhy byl kvuli potrebne likvidite k pokryti marginu, nejdriv se tedy likvidovalo nejvice rizikove a likvidni aktivum. Navrat ale diky uvolnene menove politice FEDu je myslim vice jak presvedcivy.

barahir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 144
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 08 úno 2021, 22:48

Bitcoin se asi daní DPHčkem při koupi řekněme auta, ale budou lidi danit i zisky, když jim není reálně jak dokázat, jak jsou vysoké?

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 08 úno 2021, 23:15

barahir píše:
08 úno 2021, 22:48
Bitcoin se asi daní DPHčkem při koupi řekněme auta, ale budou lidi danit i zisky, když jim není reálně jak dokázat, jak jsou vysoké?
Blockchain je transparentni technologie, na ktere kazda transakce zustane dlouho po tom, co se danovy unik povazuje za promlceny. Teslu jen stezi koupis anonymne, takze kazda burza/prodejce/mining pool na vyzadani bude nucen bernaku vydat potrebne info a jiste se to jiz nejakou dobu deje. Celkem znama je kauza Coinbase/IRS 2017. Nakupem Tesly za BTC si tedy platil zdanenym fiatem, DPH a musis take platit dan ze zisku v dobe prodeje BTC/nakupu Tesly.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 179
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 08 úno 2021, 23:56

barahir píše:
gulliver píše:
08 úno 2021, 16:56
Elon (Tesla) nakoupil BTC.
https://www.e15.cz/kryptomeny/tesla-kou ... je-1377749
ty platby jsou super. Jinak já myslím, že to je ok, protože tím Elon více legitimizuje BTC u svých fanoušku/kultu a ti se zaměří na BTC, tím vzroste základna na BTC a také u Tesly se rozšíři komunita o nějaké fanoušky z BTC komunity. Docela dlouho se na toto spojení čekalo. Možná se i změní ten slogan (co já osobně nemám rád) ohledně lamba, a nyní to bude možná tesla :D

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 10 úno 2021, 14:26

Ja s tim nakupem nemam absolutne problem. BTC mi prijde jako mensi scam nez akcie Tesly, takze se v mych ocich Tesla tim nakupem vlastne stava legitimnejsi entitou. :D

Plus to beru jako znamku toho, ze i vedeni Tesly chape, ze vyrobou aut nikdy neospravedlni ani desetinu dnesni valuace, tak holt hledaji alternativni zpusoby jak vylepsit cashflow... ;)

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 12 úno 2021, 12:03

Pokud nekdo mate BSV z forku BCH, co s BSV planujete? Na moc rozumnych burzach se uz neobchoduje...

Insider
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Insider » 23 úno 2021, 20:01

Na krypto trhu posledních pár dní teče krev. Většina coinů ztratila 10-30 % od původních vrcholů. Pokud někdo poslední dobou zvažoval investici, ale nechtěl nakupovat na vrcholu, je možná vhodný čas znovu popřemýšlet.

Každopádně kdo tak učiní, tak doporučuji vstupovat velmi pozvolna. Další den to může být klidně opět -10%. Nicméně si nemyslím, že bullrun tímto skončil. Takže to může být hezká příležitost na spekulaci, ovšem riziková.

Mimo BTC může být zajímavé například BNB, ETH, ADA.

Přeji hodně štěstí na tomto adrenalinovém trhu. :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 367
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 28 úno 2021, 20:46

Aktuální je živé vysílání na Bitcoinovém kanále s Larry Čermákem, ten týpek fakt ví co mluví: https://www.youtube.com/watch?v=vB6KHmgexXE
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance Převody měn: Revolut, IB FX Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 28 úno 2021, 21:01

doonio píše:
28 úno 2021, 20:46
Aktuální je živé vysílání na Bitcoinovém kanále s Larry Čermákem, ten týpek fakt ví co mluví: https://www.youtube.com/watch?v=vB6KHmgexXE
Larryho sleduju uz nejakou dobu na Twitteru a Block vseobecne se vyplati mit v hledacku (podcast Scoop, nedavno napr o ETF) stejne jako Coinshare, Coincenter, CoinMetrics atp.
Info ohledne firme vesti nez Tesla cekajici na sideline hodne prekvapila a nikde jinde jsem to zatim nepostrehl;)

Odpovědět