Bitcoin

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Booboo » 30 kvě 2019, 10:40

Joshua píše:
30 kvě 2019, 08:08
Zaujalo mě srovnání denního objemu obchodování s akciemi Applu. Odemykám a přidávám i sem.

Falešný a prázdný bitcoin: Skutečný zájem o kryptoměny je až o 86 procent menší, než ukazují čísla z burz:
https://byznys.ihned.cz/c7-66580340-qgp ... beccfb24eb
BITCOINSpotový trh s Bitcoinom je omnoho menší, no na lepšej úrovni, než sa zdá
https://www.kryptonovinky.sk/bitcoin-sp ... ez-sa-zda/

Decentralizácia vs. bezpečie :?: :idea:
Na blockchain Bitcoin Cash bol vykonaný 51% útok
https://www.kryptonovinky.sk/na-blockch ... y-51-utok/
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMB, P2P - EstateGuru,

pavelotb2016
Silver pen
Silver pen
Reputace: 54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 11 dub 2020, 12:08

Uvazujete nekdo o investici do BTC s ohledem na blizici se halving ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 469
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 11 dub 2020, 13:41

Asi jo, mám někde na burze deponovaných tak 1000 dolarů, tak to do toho vrazím, stejně už jsem zapomněla, že tam někde jsou.

mateoprix
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mateoprix » 13 dub 2020, 15:05

Ano, ale ještě čekám na dump.. nákupky mám v rozmezí 3k - 4k. Nevidím důvod náhlého růstu jen kvůli halvingu, skrze nýnější celosvětovou situaci.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 469
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 13 dub 2020, 15:35

Tak nakonec jsem našla na dvou burzách 1k USD a skoro dalších 1k USDT, tak jsem za to koupila čtvrt BTC. Když si vezmu, že v době, kdy jsem se o kryptu tak nějak víc doslechla bych za to mohla nakoupit stovky BTC... sakra :)

Pagy
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pagy » 13 dub 2020, 17:37

jejinka píše:
13 dub 2020, 15:35
Tak nakonec jsem našla na dvou burzách 1k USD a skoro dalších 1k USDT, tak jsem za to koupila čtvrt BTC. Když si vezmu, že v době, kdy jsem se o kryptu tak nějak víc doslechla bych za to mohla nakoupit stovky BTC... sakra :)
Z dlouhodobého hlediska to špatný nákup nebude :lol:

Já ještě s nákupem čekám. Před halvingem půjdeme nahoru, po halvingu bych čekal dump.

mateoprix
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mateoprix » 13 dub 2020, 17:51

Pagy píše:
13 dub 2020, 17:37
jejinka píše:
Z dlouhodobého hlediska to špatný nákup nebude :lol:

Já ještě s nákupem čekám. Před halvingem půjdeme nahoru, po halvingu bych čekal dump.
Proč očekávaš, že krypto před halvingem půjde nahoru a po dump?

Pagy
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pagy » 13 dub 2020, 20:14

Pre halving pump. Spousta lidí co o kryptu moc nic moc neví naskakujou do bitcoinu právě kvůli tomu, že se před halvingem očekává pumpa - dump money. Jak cena vyskočí nahoru, whales prodají a spousta těch co naskočila do bitcoinu v panice prodá a pak budou nadávat, jak je celé krypto podvod. Classic. :lol: A smart money nakoupí ve výprodeji. Ale vzhledem k situaci, která ve světě nastala, možná ani žádná pumpa nebude a bitcoin půjde dole společně se stock marketem.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 01 kvě 2020, 03:15

jejinka píše:
A když to srovnáme s první platbou bitcoinem - 2 velké pizzy za 10 000 BTC. Jo, bude to 10 let zpátky :D

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 510
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 24 črc 2020, 10:59

Stalo se vám někomu něco podobného? Dal jsem si do fronty na coinmate cca týden zpět nějaký drobný nákup BTC za v tuto chvíli celkem nesmyslnou částku. Okamžitý zisk asi 60%. Předpokládám, že se někdo musel ukliknout?
Přílohy
graf coinmate.PNG
graf coinmate.PNG (18.52 KiB) Zobrazeno 396 x

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 199
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 črc 2020, 11:16

Hele, a zkoušel jsi to jejich nové ověření přes tu aplikaci třetích stran? Vše v poho? Mě to dost odrazuje...

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 24 črc 2020, 11:20

Joshua píše:
24 črc 2020, 10:59
Stalo se vám někomu něco podobného? Dal jsem si do fronty na coinmate cca týden zpět nějaký drobný nákup BTC za v tuto chvíli celkem nesmyslnou částku. Okamžitý zisk asi 60%. Předpokládám, že se někdo musel ukliknout?
Kdyz koukam na jine pary, tak tam takovy pohyb neni, takze to vypada na fat fingers. Uz je to nejakou dobu, takze si nejsem 100% ze to bylo na Coinmate, ale kdyz jsem zadaval prodejni prikaz, ktery se vyrazne lisil od aktualni ceny, tak me to upozornilo a chtelo dodatecne potvrzeni. Pokud se nakup realizoval, tak si nejspis prave vyhral ve sportce no:D

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 24 črc 2020, 11:25

P2P_Ronie píše:
24 črc 2020, 11:16
Hele, a zkoušel jsi to jejich nové ověření přes tu aplikaci třetích stran? Vše v poho? Mě to dost odrazuje...
Jake overeni presne myslis? Jde o registraci nebo o 2FA?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 24 črc 2020, 11:43

P2P_Ronie píše:
Historicky jo. Ale je to už cca 2 roky? Moc si nepamatuju detaily.
Jen na ten hovor jsem čekal něco přes týden kvůli pořadí ve frontě. Za pár minut bylo hotovo. Chtěli po mě myslím ukázat odlesky OP na mojí velmi špatnou webkameru, což mi přišlo vlastně lepší, než posílat detailní sken.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 črc 2020, 12:14

Victor Nettoyeur píše:
24 črc 2020, 11:25
P2P_Ronie píše:
Jake overeni presne myslis? Jde o registraci nebo o 2FA?
Já jsem si tam už kdysi ověřoval účet. Klasicky jsem nahrál fotku občanky. Teď to chce nové ověření účtu, které se musí udělat přes aplikaci třetí strany (nějaký IDonline nebo tak něco). Ta aplikace působí dost pofidérně. Na Google Play to má hodnocení asi 3,3 a strašně lidí nadává, že to nefunguje, že ty lidi jsou tam nepříjemný a že to celé působí dost šmelařsky a nedůvěryhodně. Vůbec se mi do toho nechce. Což mě zase štve, protože Coinmate jako takové mám rád... a už delší dobu jsem chtěl něco maličko přikoupit.

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 24 črc 2020, 13:07

Nevite u jake banky ted maji CZK a EUR ucty, kdyz je Fio vyrazila?

IDonline se mi nelibi, stejne tak se mi nelibi dalsich x podobnych sluzeb, ktere sbiraji osobni doklady, udaje a dokonce biometricka data. Pak je ukladaji a defakto neni moznost pozadat o smazani diky jejich podminkam. Podobnou vec tento tyden zacalo vynucovat Peerberry a Bulkestate (pokud se nepletu), clovek se zaregistroval jednoduseji v minulosti a pokud chce vybrat penize, tak se tomu nelze vyhnout.

Nevim co je lepsi/horsi... Jedna moznost je, ze doklady bude uchovavat dana firma primo sama. Druha moznost je, ze tyto doklady budou u nejake treti strany, takze k nim platforma (smenarna, pujckove trziste) nema primy pristup - teoreticky lepsi a vice profesionalnejsi. Ale o to vetsi pruser bude, az se nekomu povede jednu takovou sluzbu hacknout a vsechny doklady uverejnit. Nemluve o tom, ze o vas jsou tyto udaje (osobni doklady, adresa, biometricke udaje, historie prihlasovani a dalsi metadata) nekde ulozeny a muzou si je vyzadat statni organy, muze je ukrast zamestnanec, muzou byt predavany tretim stranam pokud zapomenete odskrtnout fajfku se souhlasem atd.

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 24 črc 2020, 13:19

To je přesně ono...

Účet nevím, kde mají, ale na vklady v CZK používají GoPay.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 24 črc 2020, 13:26

pager píše:
24 črc 2020, 13:07
Nevite u jake banky ted maji CZK a EUR ucty, kdyz je Fio vyrazila?

IDonline se mi nelibi, stejne tak se mi nelibi dalsich x podobnych sluzeb, ktere sbiraji osobni doklady, udaje a dokonce biometricka data. Pak je ukladaji a defakto neni moznost pozadat o smazani diky jejich podminkam. Podobnou vec tento tyden zacalo vynucovat Peerberry a Bulkestate (pokud se nepletu), clovek se zaregistroval jednoduseji v minulosti a pokud chce vybrat penize, tak se tomu nelze vyhnout.

Nevim co je lepsi/horsi... Jedna moznost je, ze doklady bude uchovavat dana firma primo sama. Druha moznost je, ze tyto doklady budou u nejake treti strany, takze k nim platforma (smenarna, pujckove trziste) nema primy pristup - teoreticky lepsi a vice profesionalnejsi. Ale o to vetsi pruser bude, az se nekomu povede jednu takovou sluzbu hacknout a vsechny doklady uverejnit. Nemluve o tom, ze o vas jsou tyto udaje (osobni doklady, adresa, biometricke udaje, historie prihlasovani a dalsi metadata) nekde ulozeny a muzou si je vyzadat statni organy, muze je ukrast zamestnanec, muzou byt predavany tretim stranam pokud zapomenete odskrtnout fajfku se souhlasem atd.
Myslim ze to stale jeste resi, proto zatim neumoznuji vyber na ucet a pouzivaji pro vklad sluzby treti strany. Mozna v tomhle maji nevyhodu, protoze nemaji firmu registrovanou v CR? EUR ucty asi nejsou pres UK problem, ale CZK jde s tou nasi pruznosti pomaleji. Spousta ceskych smenaren ma domaci ucty, ale ty co pouzivam ja uz jich musely par vystridat.
KYC/AML je fakt tezke zlo, nejenom ze nemate kontrolu nad tim, kam vsude vase velmi osobni udaje posilaji (bernak je docela jasny;) ale burzy a smenarny jsou docela casto utokem hackeru, kteri pak vase ID prodavaji na deepwebu.
Ta overovaci sluzba u Coinmate neni zadna slava, ale krome toho, ze je problem se tam obcas ve spicce dovolat, tak bych se toho nebal o nic vic nez treba pri registraci na Binance atp.

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 05 srp 2020, 14:45

pager píše:
Ještě si dovolím navázat dotazem.
Je z toho vůbec cesta ven a lze v dnešní době nakoupit Bitcoin bez nutnosti podstupovat KYC či po sobě zanechávat větší stopy než je zdrávo? Pokud pominu hotovost a bitcoinmaty s vysokým spreadem.

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 05 srp 2020, 15:47

Joshua píše:
05 srp 2020, 14:45
pager píše:
Ještě si dovolím navázat dotazem.
Je z toho vůbec cesta ven a lze v dnešní době nakoupit Bitcoin bez nutnosti podstupovat KYC či po sobě zanechávat větší stopy než je zdrávo? Pokud pominu hotovost a bitcoinmaty s vysokým spreadem.
nemam odzkouseno, ale jsou tu p2p platformy jako napr bisq a hodlhodl

Odpovědět