Investice do vybraných kryptoměn

Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 540
Kontaktovat uživatele:

Re: Investice do vybraných kryptoměn

Příspěvek od GOGO7 » 09 bře 2020, 19:55

Kryptoměny padají. Roste jenom zlato 8-)
https://www.kurzy.cz/

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 12 bře 2020, 12:42

Brutalni...

Obrázek

A to jsem si myslel (nebo doufal), ze Bitcoin neni korelovany ani s normalnimi aktivy (akcie) ani s "bezpecnymi pristavy" (zlato).
Ale pada opravdu vsechno, americke akcie, evropske akcie, vynosy dluhopisu, kryptomeny.

I to blbe zlato bych nerekl, ze "roste". Ted se tak nejak placa kolem urovne $1600-$1700/oz a pokud nekdo kupoval pred 5-7 lety tak je to porad ztrata.

Mensi pokles bych prisuzoval manipulaci / cashoutu z veci jako Plustoken, ale tohle je celosvetova panika.
Tak nevim, mam z toho uplnou depresi. Aspon jsem zdravy... :mrgreen:

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 12 bře 2020, 13:03

pager píše:
12 bře 2020, 12:42
Aspon jsem zdravy... :mrgreen:
Jak to můžeš vědět?
Případně:
Jak dlouho ještě?

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 12 bře 2020, 13:05

Ankor píše:
12 bře 2020, 13:03
Jak to můžeš vědět?
Případně:
Jak dlouho ještě?
Ziju v zemi, kde koronavirus neni & v posledni dobe se vyhybam lidem.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 363
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 bře 2020, 13:36

pager píše:
12 bře 2020, 12:42
Brutalni...

A to jsem si myslel (nebo doufal), ze Bitcoin neni korelovany ani s normalnimi aktivy (akcie) ani s "bezpecnymi pristavy" (zlato).
Ale pada opravdu vsechno, americke akcie, evropske akcie, vynosy dluhopisu, kryptomeny.

I to blbe zlato bych nerekl, ze "roste". Ted se tak nejak placa kolem urovne $1600-$1700/oz a pokud nekdo kupoval pred 5-7 lety tak je to porad ztrata.

Mensi pokles bych prisuzoval manipulaci / cashoutu z veci jako Plustoken, ale tohle je celosvetova panika.
Tak nevim, mam z toho uplnou depresi. Aspon jsem zdravy... :mrgreen:
Však proto jsem se tu na to před pár dny ptal...
Docela mě překvapovalo, že kryptoměny defakto držely. Čekal jsem, že pád nastane mnohem dříve. Začal tedy teď, ale myslím, že o to bude hlubší...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 189
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 13 kvě 2020, 20:37

Pravidelná dávka výběru z E15 Premium - opět nemám zdrojové články, takže jen kopíruju pro zájemce :-) Tentokrát mj. pohled několika osobností z krpyto světa na BTC a zejména, zda mají smysl i jiné kryptoměny:

Kryptoměny ve stínu stále vzácnějšího bitcoinu. Má cenu kupovat i jiné digitální mince?
(vydáno 10.5.2020)

Dominance bitcoinu ve světě virtuálních měn v posledních dnech sílí. Příčinou je nárůst hodnoty kryptoměny v souvislosti blížícího se půlení (halvingu). Vedle bitcoinu ale stále existují tisíce dalších digitálních měn. Které tři z nich se vyplatí pořídit na dlouhodobou, minimálně čtyřletou investici? V anketě E15 Premium odpovídají zástupci české kryptoměnové komunity.

Dominik Stroukal, hlavní ekonom skupiny Roklen:

Z dvaceti dnes největších kryptoměn před čtyřmi roky třináct ani neexistovalo, a v čele žebříčku se tak udrželo jen sedm digitálních mincí. Konzervativní by tedy bylo rozhodovat se mezi nimi. Vyřaďme ale centralizované projekty. Ripple (XRP) není kryptoměna, vyřadit bychom měli i Stellar, kde si tvůrci hrají s peněžní zásobou podle vlastního uvážení a nevěřil bych ani skrytě centralizovanému Dashi. Zůstává nám tak čtveřice stálic, tedy bitcoin, ethereum, litecoin a monero. Sám bych si na nic jiného než na bitcoin na čtyři roky nevsadil, ale pokud bych musel, na druhém místě bych sáhnul po moneru, na třetím po litecoinu a nakonec po ethereu.

Tato čtveřice dává i ekonomický smysl. Vedle bitcoinu lidé stále hledají platformu pro chytré kontrakty, kterou jim zatím nejlépe poskytuje ethereum, litecoin se stal experimentálním hřištěm pro bitcoin a monero vyhrálo boj na poli anonymizačních kryptoměn. Nic víc potřeba není a historický vývoj tomu zatím dává za pravdu.

Jakub Vejmola alias Kicom, youtuber a popularizátor kryptoměn:

Ještě než začnu s nějakými svými tipy na zajímavé altcoiny, tak musím a chci zdůraznit, že základem je dle mého názoru držet bitcoin. V mém kryptoměnovém portfoliu tvoří cca 70 až 75 procent (podle toho, jak se zrovna altcoiny „vyspí“). Bez bitcoinu bych se prostě do spekulace s altcoiny vůbec nepouštěl. A toto vám potvrdí mnoho lidí, kteří se s čistě altcoinovým portfoliem velmi spálili v minulých letech. Opakování je matka moudrosti, a proto zdůrazňuji ještě jednou: bitcoin je základ. Jaké další virtuální mince ale stojí za to sledovat a vlastnit?

Ethereum – kryptoměna, resp. spíše krypto-platforma s druhým největším tržním podílem a zároveň určitě druhý nejviditelnější projekt. V tuto chvíli na něm údajně pracuje více lidí než na bitcoinu a sliby vývojářské komunity jsou velice lákavé. Pokud ethereum skutečně začne doručovat, co už slibuje několik let – tedy univerzální blockchain pro decentralizované aplikace s vysokou propustností, tak může v následujících měsících a letech útočit na svá historická cenová maxima (což ale do jisté míry řídí bitcoin stejně jako Jitřenka kokrhání). Jako kritický bod vidím opuštění současného modelu těžby krypotměny a velmi zajímavé je také sledovat vývoj systémů pro decentralizované finance, které úzce souvisejí právě i s úpěchem etherea.

Cardano – velmi podobný příběh a zároveň do jisté míry konkurence pro ethereum. Velké ambice a mnoho líbivých slibů, ale zároveň vcelku pomalý vývoj. Na druhou stranu, pokud Charles Hoskinson naplní alespoň polovinu ze své vize, tak nám jednoho dne Cardano může vytřít zrak. Slibuje totiž vyřešení všech problémů současných blockchainů a někdy je proto označováno za blockchain 3. generace. Bohužel jsme ale pořád ve fázi, kdy jej vlastně nikdo na nic nepoužívá, protože se ještě nedostalo ze své testovací fáze. Fandím jim, zároveň zůstávám velmi obezřetný.

ChainLink – pro mě zjevení roku 2019 (i když projekt je to už starší). Kde se vzal, tu se vzal a udělal asi pětinásobek. Nechci ten projekt hodnotit jen na základě jeho cenového vývoje ale neubráním se to alespoň trochu okomentovat. Většina altcoinů neprodělávala během roku 2019 úplně nejšťastnější období, ale když se podíváte na graf ChainLinku, tak připomíná třeba poměrně úspěšný Binance Coin, který ustál medvědí trh velmi dobře. ChainLink si udržuje „pěkný graf“ nejen vůči dolaru, ale také vůči bitcoinu, což je pro altcoiny spíše vzácnost. Co se týče fundamentu, ChainLink si dal za úkol poskytovat blockchainům externí data. Vývojáři najeli na velmi zajímavý princip poskytování ověřených dat zvenčí blockchainům, které jinak „nevidí“ jinam, než na svou vlastní databázi. Velmi pozorně jej sleduji, ale jeho úspěch záleží opět i na úspěchu krypto-platforem typu ethereum.

Pod čarou chci uvést ještě litecoin, který mám tak nějak pořád „rád“, což je samozřejmě chyba, protože člověk by neměl vytvářet nějaké emoční vazby k finančním aktivům. Nicméně pro mě je to pořád příjemný doplněk k bitcoinu, což je zároveň jeho dobrá i špatná vlastnost. V poslední době na něm nebyl žádný závratný vývoj, ale aktuální zprávy mluví o tom, že by se mohlo povést na něj přinést anonymizační protokol MimbleWimble. To by podle mě litecoinu vlilo do žil nějakou novou krev.

Ondřej Pilný, projekt BaseRank.io, „ratingová agentura“ pro kryptoměny:

Ve světě kryptoaktiv (obecný název pro třídu aktiv, do které spadají kryptoměny) jsou 4 roky hodně dlouhá doba. Když se podíváme 4 roky zpět, tak situace byla úplně jiná.

Do pomyslného čtyřletého portfolia bych kromě bitcoinu (BTC) určitě zahrnul i ether (ETH) a binance coin (BNB). Bitcoin je stále pomyslným králem ve světě krypto aktiv a dlouhodobě má stále velký potenciál zejména jako uchovatel hodnoty a jako mezinárodní transakční měna.

ETH získává zase největší užitkovou hodnotu jako programovatelné peníze, a díky tomu se dnes používá jako transakční měna a rezervní měna v oblasti decentralizovaných financí. Celý tento nově vznikající finanční ekosystém bude podle mě hrát podstatnou roli v adopci kryptoaktiv. Většina nových projektů vzniká právě na platformě ethereum, čímž zvyšují hodnotu celé sítě ethereum i měny ether (ETH).

Ať už zvítězí kterékoliv krypto aktivum, jeden obchodní model bude vždycky vydělávat. Tím mám na mysli burzy, které tyjí z burzovních poplatků nezávisle na tom, která kryptoaktiva přežijí následující čtyři roky. Do akcií kryptoburz se bohužel nedá jednoduše investovat. Dobrou alternativu však nabízejí tzv. burzovní tokeny, které jsou spjaté s burzou a nabízejí zajímavou alternativní investici. Ve srovnávací analýze burzovních tokenů mi vyšel BNB nejlépe, a proto jej držím v mém portfoliu i dlouhodobě.

Marek Mikl, Jan Macháček, on-line platforma na školení v oblasti kryptoměn Altclub.com:

ADA. Kryptoměna třetí generace Cardano (ADA) je založeno bývalým spoluzakladatelem Etherea Charlesem Hoskinsonem. Průběžně se stále vyvíjí a s novými vlastnostmi pravděpodobně poroste i cena. Vývojáři se také učí z chyb bitcoinu a etheru a snaží se jim zde vyhnout. Cardano bude mimo jiné směnitelné s ostatními kryptoměnami, které podporují jeho protokol. Směna tedy bude probíhat bez přítomnosti burzy nebo směnárny.

EOS. Operační systém pro decentralizované aplikace, které mohou využívat různé firmy pro svoje aplikace. Díky tomuto sofistikovanému systému EOS dokáže provést miliony transakcí za sekundu. Velká výhoda zde je ta, že EOS nemá žádné transakční poplatky. Tato mince je také velkým soupeřem Ethera.

NEO. Platforma na chytré kontrakty založená v roce 2014. Na rozdíl od bitcoinu nevyužívá energeticky náročné těžby, ale funguje na principu konsenzu tolerujícího určitou chybu v celkové shodě. Výhodou NEO je obrovská rychlost transakcí. Nevýhodou je větší centralizace.

Josef Tětek, analytik TopMonks:

Kromě bitcoinu nedokážu s čistým svědomím poradit žádnou další kryptoměnu. Na světě je momentálně obchodováno přes 5 tisíc kryptoměn a kryptoaktiv, přičemž bitcoin má více než dvoutřetinový podíl na tržní kapitalizaci všech existujících kryptoměn. Krátkodobě vždy půjde nalézt altcoin, který překoná cenovým růstem bitcoin; dlouhodobě však lze pochybovat o tom, zda nějaká kryptoměna kromě bitcoinu vůbec přežije.

Z technologického hlediska se dějí zajímavé experimenty například v kryptoměnách ethereum, monero, litecoin, turtlecoin – nicméně technologická zajímavost ani zdaleka nezaručuje, že daná měna dlouhodobě zachytí hodnotu. Když už kupovat kryptoměny, pak jedině bitcoin, který má potenciál stát se globálními nestátními penězi.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 103
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 17 kvě 2020, 17:51

Rozhovor o altcoinoch s A. Kracíkom: Ethereum & DeFi, Cardano, gaming tokeny, Tether a digitálne zlato

https://www.kryptonovinky.sk/rozhovor-o ... lne-zlato/

"Konkurence mezi smart kontrakt platformami je ovšem obrovská. Mnoho vývojářů v prostoru chápe, že je to cesta kupředu a tak tu máme ETH, EOS, Tezos, Tron, NEO, ADA, ATOM, ICON, QTUM a desítky dalších projektů, kteří všichni cílí na to samé. Stát se go-to platformou pro smart kontrakty a potažmo pak decentralizované aplikace. Osobně sleduji hlavně ETH, ATOM, Tezos, ADA, ALGO a několik menších projektů. Poznat, který projekt uspěje je jako věštit z koule.
A právě obrovské množství projektů a konkurence mezi nimi ve mně budí naději, že je vše tak, jak má být. Nakonec věřím, že uspěje rychlá, bezpečná a decentralizovaná síť. To znamená, že sítě jako Tron nebo EOS budou brzy snad kompletně ze hry. "
IBM, T, ORAN, WBA, TOT, NRG, EQNR, IRM, VTR, APLE, PDCO, ČEZ, O2, MONETA, KOMB, P2P - EstateGuru,

Victor Nettoyeur
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 17 kvě 2020, 22:00

Booboo píše:
17 kvě 2020, 17:51
Rozhovor o altcoinoch s A. Kracíkom: Ethereum & DeFi, Cardano, gaming tokeny, Tether a digitálne zlato

https://www.kryptonovinky.sk/rozhovor-o ... lne-zlato/

"Konkurence mezi smart kontrakt platformami je ovšem obrovská. Mnoho vývojářů v prostoru chápe, že je to cesta kupředu a tak tu máme ETH, EOS, Tezos, Tron, NEO, ADA, ATOM, ICON, QTUM a desítky dalších projektů, kteří všichni cílí na to samé. Stát se go-to platformou pro smart kontrakty a potažmo pak decentralizované aplikace. Osobně sleduji hlavně ETH, ATOM, Tezos, ADA, ALGO a několik menších projektů. Poznat, který projekt uspěje je jako věštit z koule.
A právě obrovské množství projektů a konkurence mezi nimi ve mně budí naději, že je vše tak, jak má být. Nakonec věřím, že uspěje rychlá, bezpečná a decentralizovaná síť. To znamená, že sítě jako Tron nebo EOS budou brzy snad kompletně ze hry. "
Nakonec věřím, že uspěje rychlá, bezpečná a decentralizovaná síť...tak na to se moc těším!:)
V tu dobu už bude BTC o jeden řád jinde s obrovským síťovým a lindy efektem. Když vidím, jak se za 10 let v tomto prostoru neobjevil jediný vážnější konkurent, tak tomu dávám min dalších 5-10 let;)

Odpovědět