Forex

.
Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Odpovědět
GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Forex

Příspěvek od GOGO7 » 27 říj 2018, 16:02

Někdo se tu před časem zmínil, že používá AOS na forex. Zajímalo by mě, jaký je to systém a jaké jsou výsledky. Stačil by třeba link..

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Re: Forex

Příspěvek od Flyboy » 27 říj 2018, 16:34

No tak tohle by mě zajímalo taky. Je mi jasné, že je možno vytvořit automatický obchodní systém, který bude fungovat (pokud mu dáte dostatečný vstupní kapitál) a v průměru bude přinášet vyšší zisky než ztráty. Na tom třeba zbohatnul Janeček.
Ale Janeček má systém jen pro sebe a úzkou skupinu společníků se kterými začínal. Celkově to moc nemá logiku aby někdo kdo vydělává měsíčně miliony "za nic" vytvářel internetové stránky, kde se snaží přesvědčit lidi aby si ten systém od něj za 100 USD koupili. Už jen proto, že kdyby tento systém používali všichni, tak pak nevydělá nikdo, protože to trh úplně zlikviduje.

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 27 říj 2018, 17:11

Nad forexem jsem strávil spoustu času, ale jen na demo. Zpočátku šlo všechno krásně, stále v plusu, ale člověk pak není schopen říct si dost, obchoduje čím dál víc a zisky se ztratí a ztráta narůstá. Stojí to strašně moc času a nervů. Tak jsem to vyhodnotil a radši jsem si reálný účet ani nezřídil s tím, že pro mě to není. Kdo by nechtěl mít geniální automat, který vše vyřeší na forexu místo něho, aby se sám nemusel každodenně stresovat. Těch nabídek systémů je plno, ale co jsem slyšel tak žádný z nich /z těch nabízených/ není schopen uplatnit tolik různých strategií, aby zachytil všechny nečekané změny kurzů, není schopen pokrýt všechny neobvyklé situace, takže zákonitě nakonec situaci na nepředvídatelném trhu forexu nezvládne. Osobně jsem hodně skeptický, zvlášť když člověk čte třeba o "forexových robotech WSM" pana Kubíčka. Ale třeba mě někdo přesvědčí o opaku ;)
Jaké máte s forexem zkušenosti?

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 28 říj 2018, 10:02

Já taky strávil před cca 10ti lety nad Forexem spousty času. Nejdřiv jsem se to snažil "studovat" několik měsíců a pak sem tam poslal 100K. Začátek vypadal slibně během 3min sem vydělal 10K. Sem si říkal, ty jo to je tak snadné, za měsíc je ze mě milionář :o A místo toho jsem za týden o všechno přišel. Radši sem se na to pak vykašlal abych nepřišel o všechny peníze a ještě neskončil s dluhy.
Jo a ten "odobrník" co mě to učil a vydělával na tom statisíce a možná i miliony, má nyní cca 10milionové dluhy. Ten totiž když se mu přestalo dařit nepřestal. Místo toho si půjčoval od všech známých i neznámých peníze

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 28 říj 2018, 11:18

Jj, na forexu jde o všechno přijít celkem svižně :lol: . Mě by se to určitě podařilo. Trávil jsem celé dny civěním na monitor, kreslil jsem si na grafech trendové čáry, studoval paterny atd. Pak jsem blbě do trhu vstoupil, chytnul jsem ztrátu, pak jsem se marně snažil ztrátu nějak zlikvidovat a už to jelo, na účto za chvíli 0, u mě naštěstí jen na demo. Tak končíme skoro všichni. Nemám na to asi tu správnou psychiku, což je asi u forexu nejdůležitější. Viděl jsem v reálu chlápka, který sedl k monitoru,koukal asi 2 minuty na grafy a pak to vypnul a suše konstatoval "tak dneska nic". Druhý den to samé, akorát po dvou minutách vejrání na grafy zpozorněl, konstatoval "tak tohle je jasný". Nakoupil a snad po 20 vteřinách /!/ suše utrousil "půl mega, celkem dobrý". Takových mistrů "skalperů" ale po světě moc neběhá. Je to lákavá představa ale už to znova zkoušet nebudu ;)

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 28 říj 2018, 11:55

Flyboy píše:
27 říj 2018, 16:34
Na tom třeba zbohatnul Janeček.
Je to ale skutečně tak? Viděl jsem jeden díl talk show (myslím že s Krausem), kde on byl a tam říkal, že „poskytují trh“ burzám. Třeba před tím dělal vyloženě obchodování, tomu se nebráním, ale odkud tu informaci máš?

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 28 říj 2018, 12:08

Saraph píše:
28 říj 2018, 11:55
Flyboy píše:
27 říj 2018, 16:34
Na tom třeba zbohatnul Janeček.
Je to ale skutečně tak? Viděl jsem jeden díl talk show (myslím že s Krausem), kde on byl a tam říkal, že „poskytují trh“ burzám. Třeba před tím dělal vyloženě obchodování, tomu se nebráním, ale odkud tu informaci máš?
Viděl sem s ním jeden pořad, kde říkal jak začínali. Že do toho dali pár milionů a pak přišly nějaké nepředvídané výkyvy a o vše přišli, tak zdokonalovali systémy obchodování a podařilo se jím najít investora, který do toho šel a poskytl jim další kapitál. A taky mluvil o tom, že nejdřív obchodovali přes nějaké prostředníky a pak šli přímo na burzu, aby snížili poplatky na minimum. Možná že když už mají miliardy tak se na obchodování vykašlali a jen berou poplatky a hrají si na prostředníka :D

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 28 říj 2018, 12:23

Když jsem ještě obchodoval manuálně, utnul jsem to dokonce se ziskem, ale asi jen nějakých 7 tisíc. Byl jsem nejprve v zisku asi 30 tisíc (začínal jsem s hodně malým kapitálem) a pak jsem o většinu toho zisku přišel.

Nechtěl jsem dál obchodovat manuálně, tak jsem zkoumal různé roboty a několika z nich i poskytl peníze. Tahle sranda mě postupně stála asi 45 tisíc Kč. Mám ještě plány do budoucna, ale zatím se soustředím vyloženě na investování. Chci forex brát spíš jako takovou zábavu bokem, ne u toho přijít o všechno.

https://www.youtube.com/watch?v=xdfeXqHFmPI

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 28 říj 2018, 13:25

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 28 říj 2018, 14:16

Forex je teď hlavně o tom že se jeden spekulant snaží vytánout peníze z druhého :lol: Možná se to člověk může časem naučit, ale mě se nechce deset let studovat grafy, abych pak zjistil, že to nějaký program dokáže lépe a rychleji než já. A co teprve když za pár let budou obchodovat jen programy a obyčejný smrtelník bude bez šance? Nebudou ani platit žádné zaručené signály z minulosti. Takže se to Forexu už nikdy pouštět ani nebudu. Jedině na zajištění měny, ale určtiě ne na nějakou spekulaci.
Spíš stále přemýšlím že bych začal s něčím podnikat, jenže bohužel nemám na to čas a ani neznám nikoho kdo by se nebál do něčeho jít. Samozřejmě musí jít o něco nového, v tom co je už na trhu je velmi těžké začít. Dotace si prolobují největší firmy a začínající podnikatel to má pak těžké, když musí konkurovat velkým firmám, které podnikají zadarmo, protože všechny jejich náklady jim proplatíme z daní na dotacích.
Počkám až přijde krize, pak mě asi vyhodí a pak se pokusím některý z mých nápadů rozjet ;)

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 31 říj 2018, 15:20

Kdo neví co s časem a prachama https://tri.financnik.cz/swing-prihlaseni

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 26 pro 2018, 11:39

Flyboy píše:
28 říj 2018, 14:16
Forex je teď hlavně o tom že se jeden spekulant snaží vytánout peníze z druhého :lol:
o tom je preci kazda burza, nejen ta forexova : )

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 26 pro 2018, 13:53

GOGO7 píše:
31 říj 2018, 15:20
Kdo neví co s časem a prachama https://tri.financnik.cz/swing-prihlaseni
Poprvé jsem četl finančníka asi nějak před 10 lety, to ještě letěl finwin a články každý týden byly velmi ctive o tradingu u psycho, pak to šlo do kytek a pořád jen reklamy na kurzy

Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 194
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Finlord » 12 dub 2019, 13:02

Hezký den, k témě Forex jsme se dnes podívali na výsledky Plus500, ať forexoví spekulantí ví, proč permanentně prodělávají a kdo na nich naopak dlouhodobě vydělává:
https://finlord.cz/2019/04/ukazuji-vysl ... s-brokeru/
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

Odpovědět