Bitcoin

.
Vše o kryptoměnách a alternativních investicích.
Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitcoin

Příspěvek od Booboo » 29 led 2019, 19:34

Problém Cryptopia pokračuje
Hacker pokračuje v rabovaní burzy cryptopia aj počas vyšetrovania políciou :lol:
To to určite nakoplo investorov :!: :lol: :lol: :lol:
https://elementus.io/blog/cryptopia-hac ... ays-later/

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 30 led 2019, 09:53

Jan píše:
29 led 2019, 15:30
Joshua píše:
29 led 2019, 10:48
Přikládám k dobru jeden zajímavý článek:
https://btctip.cz/grin-beam-a-mimblewim ... v-ohrozeni

Do krypto zase takový fanatik nejsem, ale musí se nechat, že příběhy na pozadí jsou docela zajímavé.
Už jsem to tu asi psal, ale stejně...
Zaráží mě, jak se furt akcentuje anonymita plateb. Jak často "normální" člověk potřebuje anonymizovat platbu? Nehledě na to, že pokud by se opravdu převody/platby pomocí kryptoměn začaly masivněji používat, tak si nedělám iluze, že by nedošlo k jejich regulaci, resp. regulaci/či úplné znemožnění konverze kryptoměn na klasické měny.
BTW - hodler je termín? A znamená holder?
Jde o to, že aby byl Bitcoin decentralizovaný, musí být anonymní. Nejde o potřebu anonymizovat platby za ilegálními účely. Spíš jde o ochranu před státem, který podle některých ideologií užívá násilí a vydírání ke svým občanům. Doporučuji si nastudovat něco o anarchokapitalismu, alespoň mě to v oblasti kryptoměn hodně rozšířilo obzory co se týče filozofie celé té věci. Tím, jak Bitcoin masověji pronikl, pochopitelně spousta uživatelů nechápe, proč je takový jaký je a původní princip se vytratil. Je to už jenom "něco na čem se dá vydělat". Přitom ona anonymita je potřeba, aby se jednalo o nezávislý organismus, nad jehož uživateli nikdo nepřevezme kontrolu. Nikdo je nezdaní, protože nezná všechny transakce apod.

Mno někdo se prý přepsal, když chtěl napsat hold, napsal HODL. Nějak se to chytlo a všichni, kdo drží krypto prostě hodlují.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 08 úno 2019, 17:21

Investícia do svetových akcii a ETF prostredníctvom BTC
Abra umožní investovať Bitcoin do svetových akcií a ETF. S nulovými poplatkami a od 5 dolárov
https://www.kryptonovinky.sk/aplikacia- ... akcie-etf/ :P

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 09 úno 2019, 12:46

To bude asi jen velmi omezená akce a časem tam pořádné poplatky napaří. Na akciových trzích se nedá obchodovat s nulovým poplatky už proto, že určité poplatky vybírají i provozovatelé burzy i když je to třeba jen pár centů za obchod

Ale jinak jo, kdo ty Bitcoiny nebo něco podobného má a chce se jich zbavit, tak je to určitá možnost jak za ně dostat středový kurz výměnou za akcie.
Já bych musel nejdřív ty Bitcoiny koupit a a pak za ně nakupit akcie a to samo o sobě by mě mohlo stát 10% :lol:

Co se týče Bitcoinu a jiných ničím nepodložených virtuálních měn, tak je můj názor asi všeobecně známý. Bitcoiny považuji za asi tak 10x rizikovější než Mintos. Když přijdu o peníze na Mintosu můžu se alespoň soudit i když velmi složitě a nákladně s malou šancí na úspěch. Když přijdu o peníze na Bitcoinech, tak můžu jenom roztřískat Noťas ;)

dzejdzej
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzejdzej » 13 úno 2019, 09:21

Spirit píše:
26 lis 2018, 12:53
Ja jsem kupoval kryptomeny na coinmate.io

Umoznuji primy prevod CZK/BTC a koruny je jim mozno poslat tuzemskym bankovnim prevodem.
Za mě Coinmate taky OK, dále používám i Bitpandu, kde je širší výběr cryptos a umít také bankovní převod bez poplatku. Více o Bitpanda viz. třeba zde https://www.bitcoin.now.eu

8-)

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 14 úno 2019, 23:48

Pokud jste měli na coinbase bitcoin cash v době bsv forku, tak se vám dneska připsal odpovídající počet bsv coinu

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 14 bře 2019, 09:14

HenriQ píše:
14 bře 2019, 00:02
Slušnej přehled najdete i zde: https://cryptosvet.cz/category/kde-a-ja ... kryptomeny

Jinak držíte XLM - Stellar? Jde dnes na Coinbase!!
Chápu, že ty XLM držíš? Já něco málo měl, uskladněné na tom web viewer přes HW peněženku Ledger. Nedávno jsem to chtěl poslat na Binance a vůbec mi to nešlo. Ačkoli jsem všechno vyplnil, jak jsem měl, nešla mi na Ledgeru potvrdit ta transakce a na obrazovce se to vždy kouslo, že submitting transaction to network. Nemáš s tím zkušenosti?

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 kvě 2019, 05:39

Bitcoin rastie nad 7000 usd - veľa sa píše o 20 000 usd behom roku. :?:
BTC  USD.png
BTC USD.png (42.11 KiB) Zobrazeno 767 x

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 12 kvě 2019, 11:53

Mohl by mi prosím někdo znalý vysvětlit, čím to, že coinmate.io má tak nízkou cenu BTC? Je tam nějaký pes? Ale všichni ho tu chválíte...
A druhý dotaz: včera jsem kupovala BTC přes Blockchain, nákup v pořádku "confirmed i completed", ale od té doby když kliknu na Koupit i Prodat, naskočí mi Unexpected error. Snad tisíc pokusů v nejrůznějších denních i nočních hodinách. Netušíte, kde je problém? Není třeba denní limit na nákup?
Od té doby se snažím založit jinou peněženku, ale coinbase mi taky snad 1000x hlásí při verifikaci Time out.. Poradíte mi prosím někdo, ať nejsem ten, co to koupí na špičce?

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 kvě 2019, 14:05

Ankor píše:
12 kvě 2019, 11:53
Mohl by mi prosím někdo znalý vysvětlit, čím to, že coinmate.io má tak nízkou cenu BTC? Je tam nějaký pes? Ale všichni ho tu chválíte...
A druhý dotaz: včera jsem kupovala BTC přes Blockchain, nákup v pořádku "confirmed i completed", ale od té doby když kliknu na Koupit i Prodat, naskočí mi Unexpected error. Snad tisíc pokusů v nejrůznějších denních i nočních hodinách. Netušíte, kde je problém? Není třeba denní limit na nákup?
Od té doby se snažím založit jinou peněženku, ale coinbase mi taky snad 1000x hlásí při verifikaci Time out.. Poradíte mi prosím někdo, ať nejsem ten, co to koupí na špičce?
Coinmate.io má tak nízkou cenu BTC?
Nemám coinmate a na stránke : https://coinmate.io/home sú kurzy BTC/EUR alebo CZK , kurz voči USD som tam nevidel. ;)
Druhý dotaz by som začal riešiť od limitov na / účet / karta / burza / peňaženka. :?:

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 12 kvě 2019, 14:38

Jéje, no tak to už fakt začínám být senilní? Jasně že je to v $ x €... Moc děkuju za nakopnutí! Ale na Blockchain peněžence o žádném limitu nevím. Jen mě napadlo, jestli není denní limit nákupu, ale to se mi moc nezdá, kupovala jsem jen za 100€. Platí se kartou až přímo při nákupu. Z podpory se zatím neozvali.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 12 kvě 2019, 18:17

Ja som najlepšie nakúpil na burze Kraken.
Po registrácii a overení som ráno poslal eura a večer som už nakupoval BTC.
Na burze je nákup lacnejší (bez poplatku za kartu 1% a viac) a je tam aj výber inštrumentov coinov.
Posledný nákup som robil na Skrill priamo na e-wallet.
Rast BTC je dosť robustný ale taká môže byť aj korekcia - neviem odhadnúť budúci kurz ale mám dojem že v pásme medzi 5000 až 8500 sa zdržíme minimálne mesiac. :)

Mám aj verifikovanú blockchain wallet a skúšal som zadať nákup : minimum 50 euro (potom som to ukončil lebo je tam pre mňa veľký poplatok).

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 12 kvě 2019, 19:07

Jojo, Coinmate je fajn, že má účet u Fio, takže tam peníze naskočí i o víkendu hned (kdo má taky účet u Fio) a zdarma. Poplatky za obchod zanedbatelné.
Teď to byl sešup dolů, ale jsme v podstatě tam, co včera večer. :) Ti, co prodali, čekají, až se to ustálí, aby znovu nakoupili co nejníže, a zase pojedem nahoru. Doufám. :)

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Bitcoin

Příspěvek od Ankor » 20 kvě 2019, 11:52

Booboo píše:Ja som najlepšie nakúpil na burze Kraken.
Děkuju za perfektní tip. Kraken je o mnoho lepší než Coinmate! Coinmate je krásně jednoduchá a přehledná platforma, ale Kraken v grafech poskytuje mnohem víc informací. Poplatky srovnatelné.
Skrill u nich projde? Píšou, že nepřijímají platby od třetích stran, jako např. Revolut, Transferwise...

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Bitcoin

Příspěvek od Booboo » 20 kvě 2019, 13:28

Ankor píše:
20 kvě 2019, 11:52
Booboo píše:Ja som najlepšie nakúpil na burze Kraken.
Děkuju za perfektní tip. Kraken je o mnoho lepší než Coinmate! Coinmate je krásně jednoduchá a přehledná platforma, ale Kraken v grafech poskytuje mnohem víc informací. Poplatky srovnatelné.
Skrill u nich projde? Píšou, že nepřijímají platby od třetích stran, jako např. Revolut, Transferwise...
Kraken dotujem z Fio bank - je to pohodlné a rýchle (ráno som poslal a večer som už investoval do crypto).
Skrill som na Kraken neskúšal prišlo mi to drahé a vôbec neviem či je to možné.
Zo skrillu som to skúšal na Spektrocoin ( https://spectrocoin.com ) za poplatok 1euro, ale kraken sa mi zdá lepšia voľba. ;)
Na Skrill sa dá priamo nakúpiť BTC, LTC, ETH, XRP za Euro alebo CZK.
Kraken a Spektrocoin sú vhodné aj na výber z crypta do fiat. (Napr. výber ziskov) :lol:

Ankor
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 20 kvě 2019, 14:08

Z Fio z Euro účtu? Odtamtud jsem zadávala platbu včera a stále nic. Ale Kraken píše, že všechny převody trvají 1-3 prac. dny, tak uvidíme.
Každopádně děkuju za cenné rady :)

Edit: Tak asi ve 14,30 byla eura na účtě. To mi Fio udělalo radost. :)

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 28 kvě 2019, 08:36

BTC sa blíži k 9000 usd. :P
BTC -USD 9000.png
BTC -USD 9000.png (49.09 KiB) Zobrazeno 539 x

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 181
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 kvě 2019, 10:02

Snad se blyska na lepsi casy, doufejme, ze to vydrzi. Z cold storage pomalu zacinam vytahovat prvni krypta, abych je dal na burzu se stop lossem. Uz jen 100% a jsem na nule. :lol:

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 28 kvě 2019, 10:40

OT: Hmm zrovna včera jsem prodával BTC a LTC.. v případě LTC se mi podařil nákup i za 30 USD. Ale všechno to bylo v rámci tisíců s tím, že to vyberu, když si to vydělá na nový foťák. Včera se tak stalo :). Víc bych v tom točit snad ani nechtěl...

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 30 kvě 2019, 08:08

Zaujalo mě srovnání denního objemu obchodování s akciemi Applu. Odemykám a přidávám i sem.

Falešný a prázdný bitcoin: Skutečný zájem o kryptoměny je až o 86 procent menší, než ukazují čísla z burz:
https://byznys.ihned.cz/c7-66580340-qgp ... beccfb24eb

Odpovědět