Odesílání peněz na zahraniční účty

.
Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání peněz na zahraniční účty

Příspěvek od eNaia » 06 dub 2018, 09:26

Vazne? Ja mam dneska na TW kurz EUR 25.37... pak u poplatku zalezi na vysi platby, pri poslani 10,000 Kc mi vychazi je efektivni kurz 25.55... pri tisicovce samozrejme vyrazne horsi ;-)

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 06 dub 2018, 19:12

Tak je to i o té výši, ale zase naskakuje poplatek. Když to tak počítám, tak stejně je tam pořád rozdíl cca 2 €

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 173
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 06 dub 2018, 19:21

sebikus píše:Potvrzuji:
poslání peněz na Mintos v € je výhodnější poslat přes FIO, resp. nabít Revolut a pak poslat na Mintos. I když dá Fio horší kurz, stále mi to vychází téměř o 2 € v konečném výsledku levněji než přes Transwise.
kurz 1€:
Google: 25.32,-
Transwise: 25.72,-
Fio: 25.94,-
A co poslat CZK na Mintos účet a převést z CZK na EURa tam?
Pro menší částky možná nej varianta?

tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 28 dub 2018, 15:56

jak se na Mintos vlastně posílají české koruny? Je tam uvedený nějaký účet u Spořitelny a u něj je uvedený IBAN, vůbec tam nevidím české číslo účtu, abych provedl normálně korunovou platbu z ČR do ČR.

Posílal jsem 1000 EUR na mintos přes ROKLEN FX a celkové náklady byly 0,24 % na ROKLEN a všechny ostatní poplatky nula.. Poslal jsme to do Baltic International Bank. Trvalo to týden, protože účet prý již neexistuje, jak psala paní z Mintosu. Ale peníze dorazily...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 192
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 28 dub 2018, 18:21

tomaso1980 píše:jak se na Mintos vlastně posílají české koruny? Je tam uvedený nějaký účet u Spořitelny a u něj je uvedený IBAN, vůbec tam nevidím české číslo účtu, abych provedl normálně korunovou platbu z ČR do ČR.

Posílal jsem 1000 EUR na mintos přes ROKLEN FX a celkové náklady byly 0,24 % na ROKLEN a všechny ostatní poplatky nula.. Poslal jsme to do Baltic International Bank. Trvalo to týden, protože účet prý již neexistuje, jak psala paní z Mintosu. Ale peníze dorazily...
Mintos - Účet u České spořitelny - číslo účtu = 0006936862/0800
Variabilní číslo = číslo investora ... viz obrázek níže

Obrázek

Nedalo mi to a podíval jsem se ho historie na svém účtu, sám jsem poslal na Mintos peníze v Kč pouze 5x, naposledy v 04/2017. Pak jsem používal výhodnější způsob přes RoklenFx.

HansMan
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 19 bře 2019, 22:13

Zdravím, prosím o radu zkušenější. Mám v Raiffaisen Bank i EUR účet, na kterém mám sumu, kterou bych chtěl poslat do Mintosu rovněž v EUR. Tzn. nepotřebuji konverzi. Jenže co vím, tak z účtu jde takto odeslat peníze jen přes SEPA, navíc s nevýhodným kurzem, což už jsem se jednou spálil :( Na radu, ať použiju pro svůj první vklad minimální částku, tak jsem poslal 10Eur, za což jsem zaplatil poplatek navíc 8,9 Eur - automaticky si RB za každou SEPA platbku do výšky x tisíc EUR účtuje cca. 220Kč :( Je to moje blbost, že jsem si poplatek neověřil dříve, za což se stydím a štvě mě to.

Nicméně mě napadlo poslat EUR přes TransferWise, který by je přeposlal, což RB hlásí, že jde o konverzi, patrně protože zadaný účet pro TransferWise mám v CZ formě - 5060011118 tzn. že tam se očekávají CZK. Čili předpokládám, že je to takto: já pošlu EUR, protože se chci vyhnout SEPA, oni je zkonvertují na CZK a následně zase na EUR, což bude nejspíše ještě horší :(

Asi není jiná cesta, než neustále převádět CZK - EUR a naopak, čili ztrácet část převody. Jsem asi dost naivní, ale třeba někdo ví jak na to, nebo mi potvrdí, že není jiná šance.

Předem děkuji za každý tip, nebo reakci, která mě nebude urážet :)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 151
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 bře 2019, 22:26

HansMan píše:
19 bře 2019, 22:13
Zdravím, prosím o radu zkušenější. Mám v Raiffaisen Bank i EUR účet, na kterém mám sumu, kterou bych chtěl poslat do Mintosu rovněž v EUR. Tzn. nepotřebuji konverzi. Jenže co vím, tak z účtu jde takto odeslat peníze jen přes SEPA, navíc s nevýhodným kurzem, což už jsem se jednou spálil :( Na radu, ať použiju pro svůj první vklad minimální částku, tak jsem poslal 10Eur, za což jsem zaplatil poplatek navíc 8,9 Eur - automaticky si RB za každou SEPA platbku do výšky x tisíc EUR účtuje cca. 220Kč :( Je to moje blbost, že jsem si poplatek neověřil dříve, za což se stydím a štvě mě to.

Nicméně mě napadlo poslat EUR přes TransferWise, který by je přeposlal, což RB hlásí, že jde o konverzi, patrně protože zadaný účet pro TransferWise mám v CZ formě - 5060011118 tzn. že tam se očekávají CZK. Čili předpokládám, že je to takto: já pošlu EUR, protože se chci vyhnout SEPA, oni je zkonvertují na CZK a následně zase na EUR, což bude nejspíše ještě horší :(

Asi není jiná cesta, než neustále převádět CZK - EUR a naopak, čili ztrácet část převody. Jsem asi dost naivní, ale třeba někdo ví jak na to, nebo mi potvrdí, že není jiná šance.

Předem děkuji za každý tip, nebo reakci, která mě nebude urážet :)
Pokud chceš posílat EUR RB - EUR Mintos, důležitý je jen poplatek za SEPA, což u slušných bank je buď zdarma a nebo za nějaké (malé) desítky kč. Kurz zde nehraje roli. (Ale musí se poslat z EUR účtu na EUR účet, pokud by byla měna jednoho z účtů jiná, zpravidla proběhne automatická konverze.

Pokud pošlelš EUR, automaticky se jedná o SEPA (a nebo hůře o mezinárodní platbu, ale to je spíš teoretická možnost, pokud by příjímající banka nebyla v SEPA režimu), takže věta "Čili předpokládám, že je to takto: já pošlu EUR, protože se chci vyhnout SEPA, ..." nemá smysl. SEPA je právě a jen pro EUR aby se nejednalo o drahé zahraniční platby.

Jak to chodí s TW nevím, ale řešení je hladká platba ze tvého EUR účtu na EUR účet Mintosu. Bohužel, teď jsem koukal do ceníku a převod je opravdu zatížen poplatkem cca 200 kč. (Akorát že tam jsou dvě ceny a nikde na první pohled není zřejmé, která podle čeho platí (první položka je zdarma). A dohledávat to nebudu.)

Popravdě, s takovýmito bankami jsem se už rozloučil. A jsem rád.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

HansMan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 19 bře 2019, 22:47

Pokud chceš posílat EUR RB - EUR Mintos, důležitý je jen poplatek za SEPA, což u slušných bank je buď zdarma a nebo za nějaké (malé) desítky kč. Kurz zde nehraje roli. (Ale musí se poslat z EUR účtu na EUR účet, pokud by byla měna jednoho z účtů jiná, zpravidla proběhne automatická konverze.

Pokud pošlelš EUR, automaticky se jedná o SEPA (a nebo hůře o mezinárodní platbu, ale to je spíš teoretická možnost, pokud by příjímající banka nebyla v SEPA režimu), takže věta "Čili předpokládám, že je to takto: já pošlu EUR, protože se chci vyhnout SEPA, ..." nemá smysl. SEPA je právě a jen pro EUR aby se nejednalo o drahé zahraniční platby.

Jak to chodí s TW nevím, ale řešení je hladká platba ze tvého EUR účtu na EUR účet Mintosu. Bohužel, teď jsem koukal do ceníku a převod je opravdu zatížen poplatkem cca 200 kč. (Akorát že tam jsou dvě ceny a nikde na první pohled není zřejmé, která podle čeho platí (první položka je zdarma). A dohledávat to nebudu.)

Jasný, chápu, čili napřímo automaticky SEPA, tzn. že mít EUR účet u banky, která toto nezpoplatňuje tak moc jako RB - mě to stálo těch 220Kč - mám účet Comfort. Mám i ING a mBank účet ale jen v CZK. mBank používám na Trustly, což je super (jako nováček na Mintosu to mám zdarma), tzn. převod CZK na EUR je zatím pro mě paradoxně levnější, než poslat EUR na EUR účet :o

Zatím se mi jeví výhodnější převádět z CZK na EUR přes Trustly a zpětně EUR z RB účtu přes Roklen, nebo něco podobného.
Každopádně děkuju za informace a nečekaně rychlou reakci.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 bře 2019, 22:56

HansMan píše:
19 bře 2019, 22:47

Jasný, chápu, čili napřímo automaticky SEPA, tzn. že mít EUR účet u banky, která toto nezpoplatňuje tak moc jako RB - mě to stálo těch 220Kč - mám účet Comfort. Mám i ING a mBank účet ale jen v CZK. mBank používám na Trustly, což je super (jako nováček na Mintosu to mám zdarma), tzn. převod CZK na EUR je zatím pro mě paradoxně levnější, než poslat EUR na EUR účet :o

Zatím se mi jeví výhodnější převádět z CZK na EUR přes Trustly a zpětně EUR z RB účtu přes Roklen, nebo něco podobného.
Každopádně děkuju za informace a nečekaně rychlou reakci.
BTW - a pro SEPA je potřeba si dát pozor, aby čísla účtů byla v IBAN formátu.
Záleží na objemu prostředků, co vyjde výhodněji.

U ING jsem asi nikdy nebyl, mBank mám, ale nepoužívám, a pokud se něco zásadně nezmění, tak to ani neplánuju. Defakto ji mám jen proto, že je to asi poslední banka, která umožňuje mít bezplatně VISA kartu (pokud se nic nezměnilo). Ale zas tak důležité to pro mě není, takže teď v tomto nemám přehled.
Jinak jsem měl české Fio (odchozí SEPA 20kč) a zdrhnul jsem ke slovenskému Fiu, kde jsou všechny SEPA platby zdarma. A v omezeném množství umí zdarma SEPA platby spořící účty u Expobank. Nebo aspoň uměly.
Mám zkušenosti s:
---
---

HansMan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HansMan » 19 bře 2019, 23:05

Jinak jsem měl české Fio (odchozí SEPA 20kč) a zdrhnul jsem ke slovenskému Fiu, kde jsou všechny SEPA platby zdarma. A v omezeném množství umí zdarma SEPA platby spořící účty u Expobank. Nebo aspoň uměly.
Díky za tip na FIO, těch 20Kč je luxus = 10x méně, než RB :), SK FIO prostuduji. Asi budu muset zakládat další účet no, prase aby se v tom vyznalo :lol:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 bře 2019, 23:13

HansMan píše:
19 bře 2019, 23:05
Díky za tip na FIO, těch 20Kč je luxus = 10x méně, než RB :), SK FIO prostuduji. Asi budu muset zakládat další účet no, prase aby se v tom vyznalo :lol:

A příchozí SEPA je na Fio CZ tuším zdarma.

Já mám asi tak okolo 20 účtů. Většina z nich jsou sice bezplatné, ale dnes už jen spící zombie účty. Na CZK mám hlavně Airbank, na EUR hlavně Fio SK a na USD Expobank (ale to teď defakto nepotřebuju).
Mám zkušenosti s:
---
---

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 121
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 20 bře 2019, 09:28

HansMan píše:
19 bře 2019, 22:13
Zdravím, prosím o radu zkušenější. Mám v Raiffaisen Bank i EUR účet, na kterém mám sumu, kterou bych chtěl poslat do Mintosu rovněž v EUR. Tzn. nepotřebuji konverzi. Jenže co vím, tak z účtu jde takto odeslat peníze jen přes SEPA, navíc s nevýhodným kurzem, což už jsem se jednou spálil :( ...
Ahoj, v klidu, chybami se člověk učí. Hlavně se poučit a moc si to nebrat :).

Možná střílím na slepo, ale cesta by mohla být zasílat na Mintos skrze Revolut a ten si z eurového účtu nabíjet kartou? Pak by ses vyhnul všem možným SEPA platbám a alespoň trochu by se to urychlilo. Kurzy mají dobré a nákladově by ses měl u menších částek do 200 Kč vejít.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 20 bře 2019, 10:12

Hansi, jdeš na to zbytečně složitě, EUR u Raifky si nech až koncem roku zavedou všechny banky povinně SEPU zdarma (nařízení EU), zatím to má jen mBank a ostatní banky se cukají, protože ty poplatky jsou nemalé a klienti v roce 2019 posílají EUR častěji než 10 let zpět (tzn. jsme docela dojné krávy pro banky na těchto poplatcích). Moje Čsob řekla že to zatím neřeší, Fio jakbysmet, ale do konce roku 2019 by měli tuzemské banky účtovat za SEPU max. tolik kolik účtují za tuzemský převod, tzn. většinou zdarma.

Do té doby bych si založil asi ten Revolut (osobní zkušenost), a vždy si nabiješ Revolut kartou (jak psal Joshua), pozor na limity, Revolut po X-tém dobití bude chtít nějaké potvrzení o příjmu, nebo něco..pak ty limity automaticky navýší. A pak z Revolutu poslat zdarma EUR na EUR účet Mintosu.

Opravím Jana, a u FIO banky jsou i příchozí SEPA platby za 20kč, ale je to stále levnější varianta jak ty velké banky, kde i ČSOB se nebojí za Sepu říct 250Kč....
Naposledy upravil(a) doonio dne 20 bře 2019, 13:07, celkem upraveno 2 x.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 bře 2019, 12:14

doonio píše:
20 bře 2019, 10:12
Hansi, jdeš na to zbytečně složitě, EUR u Raifky si nech až koncem roku zavedou všechny banky povinně SEPU zdarma (nařízení EU), do té doby bych si založil asi ten Revolut (osobní zkušenost), a vždy si nabiješ Revolut kartou (jak psal Joshua), pozor na limity, Revolut po X-tém dobití bude chtít nějaké potvrzení o příjmu, nebo něco..pak ty limity automaticky navýší. A pak z Revolutu poslat zdarma EUR na EUR účet Mintosu.

Opravím Jana, a u FIO banky jsou i příchozí SEPA platby za 20kč, ale je to stále levnější varianta jak ty velké banky, kde i ČSOB se nebojí za Sepu říct 250Kč....
Tý jo...
Skoro bych řekl, že to fakt bývalo zdarma. Ale možná se jen pletu...
Mám zkušenosti s:
---
---

Ankor
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 18 dub 2019, 22:00

Od 23.4. zavádí Fio příchozí a odchozí platby v EUR zdarma a budou (zřejmě od června) zdarma okamžitě platby.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 18 dub 2019, 22:03

Ankor píše:
18 dub 2019, 22:00
Od 23.4. zavádí Fio příchozí a odchozí platby v EUR zdarma a budou (zřejmě od června) zdarma okamžitě platby.
Taky mě dnes mile překvapily, ale 2 měsíce zpět zatloukali, že nic takového neplánuji - jsem jim říkal, ale že existuje nařízení EU, kde všechny banky budou muset do prosince 2019 účtovat za SEPA platbu max. tolik, kolik účtuji za tuzemskou platbu -tzn. většina bank ZDARMA. A oni, že o ničem nevím, šmejdi :-D

Jinak těch novinek je víc:
Mezi jednu z nejvýraznějších změn patří zrušení poplatku za europlatby. Bezplatné tak budou všechny příchozí mezinárodní platby v EUR a dále všechny odchozí standardní europlatby.

Dále bude banka všem garantovat jeden bezplatný výběr z cizího bankomatu v ČR. Banka standardně nabízí bezplatně 10 výběrů ze svých bankomatů měsíčně a až 5 bezplatných výběrů z cizích bankomatů dle bonusového schématu, kdy klient výběr z cizího bankomatu získá za každé 4000 Kč zaplacené danou kartou. Nově bude ale banka těm, kteří na začátku měsíce nemají žádný výběr k dispozici, dávat jeden výběr bezplatně. Budou tak mít každý měsíc k dispozici minimálně jeden výběr z cizího bankomatu. Poplatek za každý další výběr z bankomatu se snižuje ze 30 Kč na 25 Kč.

Jeden bezplatný výběr každý měsíc získáte nově také v zahraničí. A dále banka zlevňuje další výběry na pevný poplatek 80 Kč a ruší 0,5 % z vybírané částky, které bylo doteď součástí poplatku.

Nově nebudete platit ani za změni PINu v Internetbankingu nebo v bankomatu. Stejně tak nebudou platit děti a mladiství do 15 let za zaslání PINu poštou. Poplatek za prioritní platbu, která dorazí na účet příjemce v jiné bance ještě týž den, v českých korunách je nově 29 Kč.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 19 dub 2019, 08:15

Za to mobilní aplikaci odpovídající roku 2019 slibují už skutečně roky, a skutek utek. :evil:

Odpovědět