PayPal - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 13 úno 2021, 12:59

Včera mi přišel z TransferWise newsletter, že vylepšili USD účty a snad by se měly dát propojit s PayPal. Já jsem to ale zatím netestoval.
Přílohy
tw-paypal.PNG
tw-paypal.PNG (20.1 KiB) Zobrazeno 10694 x

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od yaqwsx » 13 úno 2021, 18:29

Transferwise jsem psal cca před týdnem. Ale podle jejich podpory (alespoň tehdy) to znamenalo, že je možné přidat TW účty pro výběr (tj. pouze s PayPal směnou). Bohužel to nefunguje tak, že provedy PayPal transakci na nějaký sběrný účet PayPalu a prostředky se objeví na mém TW účtu.

Pokud ale tuto funkcionalitu stihl doplnit, byla by to bomba!

Uživatelský avatar
jimmy052
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 113
Registrován: 06 lis 2018, 11:03
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od jimmy052 » 20 úno 2021, 00:42

Tak jsem to chtěl udělat jak jsem myslel, ale stejně by to paypal přehodil EUR do CZK a pak by to následně AB přehodila zpět do CZK/EUR a to by byl SU/ER spread jak sviň.....tak to raději za něco utratím :))))) něco pasivního :))))
NRZ, IRM, WFC,STOR, O, AAPL, PFE, STAG, PBA, HRZN, MAIN, GAIN, KMI

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od yaqwsx » 20 úno 2021, 12:09

Momentálně mě nejvíce trápí převod USD z PayPalu, kterých tam mám více a více a bohužel se hromadí. EToro umí příjmat PayPal platby v USD, tak zvažuji, jestli nepřevést peníze tam a buď je rovnou investovat nebo je zkusit vytáhnout na bankovní účet.

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od yaqwsx » 29 črc 2021, 11:08

yaqwsx píše:
20 úno 2021, 12:09
Momentálně mě nejvíce trápí převod USD z PayPalu, kterých tam mám více a více a bohužel se hromadí. EToro umí příjmat PayPal platby v USD, tak zvažuji, jestli nepřevést peníze tam a buď je rovnou investovat nebo je zkusit vytáhnout na bankovní účet.
...což neprojde, protože eToro vrací peníze (poměrově) při výběru tam, odkud přišly. Takže pokud dobiji přes PP, tak nevyberu na kartu a naopak. Škoda. Jednu možnost vidím nabít přes PP, zrušit PP účet a pak si nechat vybrat peníze. Ale to už je takové krkolomné a pochybné :D

Pokud jste někdo objevil způsob, jak vytáhnout USD a EUR z PP účtu bez absurdních poplatků, prosím, dejte mi vědět.

Bystryi
Příspěvky: 16
Registrován: 04 dub 2020, 16:55
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od Bystryi » 10 zář 2021, 13:06

Zdravim,
mozna tato otazka jiz byla polozena, ale nemuzu to nikde najit. Lze provazat paypal s kartou Revolut, tak aby pri platbe paypal branou doslo k odecteni USD z revolut uctu na jiny ucet v USD? Jde mi o kurz, jelikoz Revolut ma vyhodnejsi.
Dekuji

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od Gixian » 10 zář 2021, 20:48

Bystryi píše:
10 zář 2021, 13:06
mozna tato otazka jiz byla polozena, ale nemuzu to nikde najit. Lze provazat paypal s kartou Revolut, tak aby pri platbe paypal branou doslo k odecteni USD z revolut uctu na jiny ucet v USD? Jde mi o kurz, jelikoz Revolut ma vyhodnejsi.
Ta formulace me trochu mate, tak se omlouvam jestli odpovidam na neco jineho>
Platbu pres Paypal branu (napr v eshopu) jde urcite smerovat na Revolut kreditku.

A jako u kazde jine kreditky lze pri platbe na Paypalu nastavit, zda konverzi z dane meny ma delat sam (za kurz rozhodne horsi nez pouziva Revolut), nebo zda to ma vyuctovat karte v puvodni mene.

Neboli pokud karta je oficialne v CZK, a platba je v USD, defaultne Paypal cenu v USD zkonvertuje za vlastni kurz do CZK a ty strhne z karty (defaultni nastaveni, ktere tusim nejde zmenit, a clovek to musi pri kazde platbe v brane Paypalu znovu a znovu deaktivovat - paypal se proste chce prizivit) - ale kdyz to vypnete, posle primo na kartu platbu v USD, a je pak na bance co s tim vyrobi (u Revolutu usetrite, u normalni kreditky z ceske banky se vetsinou prohnete).

Bystryi
Příspěvky: 16
Registrován: 04 dub 2020, 16:55
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od Bystryi » 12 zář 2021, 00:42

Provedl jsem zkusebni platbu pres paypal na ebay. Virtualni kartu revolut jsem nastavil jako vychozi (avsak nikde jsem nenasel v jake mene tato karta je). Pri platbe paypal branou jsem tedy zvolil tuto kartu a nasledne jako menu usd (vychozi mena byla v librech). Potvrdil jsem platbu, ale transakce neprobehla uspesne, vyhodilo to chybu.
Chci docilit toho abych si smenu men provedl sam v revolutu a pak uz bez dalsich konverzi platil v usd.
Diky

yaqwsx
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 65
Registrován: 23 lis 2017, 23:49
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od yaqwsx » 05 pro 2021, 08:19

Nevím, kdy přesně se to stalo, ale nyní je možné u Wise získat routing number a account number přes který je možné příjmat lokální US platby.

Trochu jsem se zaradoval, že to řeší můj problém, jak vytáhnout USD z PayPalu - ten totiž bez problémů akceptoval tento účet a dovolí mi na něj vybrat USD bez konverze. Jenže pro účet PayPal s domovskou zemí ČR je poplatek za výběr stále 3% (viz jejich ceník). To je sice o něco výhodnější než jít dvojí konverzí, i tak ale zabolí.

eman55
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2023, 20:01
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od eman55 » 08 led 2023, 20:41

Dobrý večer,

kamarád na Sibiři dělal průvodce nějakému tv štábu z Dubaje. Ti mu za jeho službu potřebují oficiálně zaplatit, ale bohužel platební styk do Ruska nefunguje, tak jsem si založil PayPal účet, aby mohli poslat peníze mě a já mu je předám v jiné zemi, kde se letos setkáme. Účet jsem měl nastavený na USD.

Jeden ze členů expedice mu napsal, že mu navíc pošle za dobré služby 120USD. Mě ovšem na účet přišlo 2332kč. Kurz se motá okolo 23kč/USD, ale ta částka by vycházela na kurz 19,4kč/USD. Navíc mi to přišlo v korunách. Kamarádovi je teď hloupé mu psát, jestli neposlal jen 100USD. Pokud ano, vycházelo by to na kurz 23,32kč/USD

Nešlo by o nic, pokud bych teď nečekal na tu hlavní platbu 600USD. Účet jsem založil pouze pro tento účel, tak nemám žádné zkušenosti.

Můžu se prosím zeptat, jestli mohla být část peněz za něco stržena a proč mi to přišlo v korunách?

Děkuji

neleh
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 676
Registrován: 28 úno 2022, 15:53
Reputace: 300
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od neleh » 09 led 2023, 00:42

PayPal už jsem zrušil tak před pěti lety a nikdy jsem to moc nepoužil, ale prošel bych nastavení. Hledal bych základní měnu, automatické převody atd.

Třeba někdo poradí přesněji, ale zatím se v tom zkus pohrabat

hoodoo
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 667
Registrován: 23 led 2023, 15:59
Reputace: 214
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od hoodoo » 02 dub 2023, 23:24

Máte zkušenost s ochranou kupujícího, kterou nabízí paypal? Uvažuji nad nákupem docela drahé věci z itálie. Indicie napovídají(trustpilot recenze, recenze na google maps), že eshop by neměl být podvod, ale stejně hledám dodatečnou ochranu a nabízejí možnost platby přes paypal.

hoodoo
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 667
Registrován: 23 led 2023, 15:59
Reputace: 214
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od hoodoo » 12 dub 2023, 21:27

Jde do paypal přidat revolut karta? mně to pořád hlásí chybu

Uživatelský avatar
P2P_Ronie
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1299
Registrován: 10 led 2019, 20:38
Reputace: 686
Bydliště: Kuřim / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od P2P_Ronie » 13 dub 2023, 09:19

Je to par let, co jsem to zkousel, ale neslo to. A dokonce jsem to pak nasel nekde v jejich FAQ, ze to nechteji.
CZ: ČEZ

Evropa: BATS | FLOW | ACOMO | EVO | MC

US: VZ | VEEV | FTNT | HSY | GOOGL | PEP | AMZN | NKE | PANW | MRK | UNH

Svět: HK.9988 | O39

REITs: MPW | O | MAA | AJBU

ETF: Portu

hoodoo
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 667
Registrován: 23 led 2023, 15:59
Reputace: 214
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od hoodoo » 13 dub 2023, 09:36

Už to mám. Ale musel jsem to udělat přes Paypal mobilní aplikaci(možná by to šlo i přes prohlížeč v mobilu). Každopádně teprve tímto způsobem, z mobilu, vyskočí notifikace na potvrzení přidání Revolut karty z aplikace Revolut. Problém je tedy spíš na straně Revolutu, asi přehnané zabezpečení.

cervcz
Příspěvky: 4
Registrován: 18 črc 2022, 10:25
Reputace: 4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od cervcz » 13 dub 2023, 10:24

Já přidával revolut kartu do paypalu někdy v březnu a bylo to bez problému. (na PC+chrome)

Uživatelský avatar
jimmy052
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 113
Registrován: 06 lis 2018, 11:03
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od jimmy052 » 06 čer 2023, 11:54

Taky mi nešla přidat revolutka na paypal. Byla to Mastercard, ale Visa šla přidat hned.
NRZ, IRM, WFC,STOR, O, AAPL, PFE, STAG, PBA, HRZN, MAIN, GAIN, KMI

pfemir
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 19 led 2022, 14:32
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: PayPal - zkušenosti

Příspěvek od pfemir » 11 pro 2023, 20:42

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat ohledně příjmu platby ze zahraničí v eurech. V paypalu mám tři účty (CZK, EUR a USD). CZK je primární. Když mi někdo pošle eura připíši se mi na EUR účet nebo se to bude automaticky konvertovat na CZK? Nechci konverzi, chci mít eura.
A musím přepnout EUR účet jako primární nebo je to jedno?

Díky moc, paypalem jsem zatím jen platil, teď poprvé chci, aby zaplatil někdo mě, tak se ptám.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů