Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 28 lis 2018, 13:49

Jestli to vezmu taky geograficky ještě blíž, tak na Taiwanu, v HongKongu Revolut taky prošel :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 30 lis 2018, 17:38

Dnes jsem četl článek ohledně expanze Revolutu do Japonska a Singapuru - jedná se ale o expanzi ve smyslu spuštění služby pro uživatele (možnost vytvoření účtu pro tamní rezidenty).

Kde člověk platí by nemělo mít dle mého názoru na funkčnost vliv.

https://www.cnbc.com/2018/11/29/uk-fint ... apore.html
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

pepe
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2018, 21:52
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od pepe » 10 pro 2018, 21:55

Má poslední zkušenost s revolut, výběr v ČR 1600 poplatek bankomat spořky 125,- Kč docela darda

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 11 pro 2018, 08:14

Tak já vybíral min. týden na Vánočních trzích v Chorvatsku, v Zagrebu (bankomat Erste) a žádný poplatek nebyl, jen zase nabízel automat konverzi DCC.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

pepe
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2018, 21:52
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od pepe » 11 pro 2018, 11:35

Já to vybíral jako samozřejmost že mám nějaký limit zdarma :-D bohužel ne :-D nabídl i síce konverzi bral jsem skutečnou částku a naonc z toho vyšlo tohle :-D


Obrázek

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od sly » 11 pro 2018, 12:10

pepe píše:
10 pro 2018, 21:55
Má poslední zkušenost s revolut, výběr v ČR 1600 poplatek bankomat spořky 125,- Kč docela darda
a byl jsi na zmineny poplatek pri vyberu upozornen? co si pamatuju z podminek Revolutu, pokud neprekrocis mesicni limit (mas-li "base account"), nemel by byt zadny poplatek Revolutem uctovan. V pripade ze jej zauctovala CS, mela by na to pri vyber upozornit. jinak bych to bral jako skryty poplatek a urcite bych reklamoval, pripadne se snazil dopatrat, kde se neco takoveho vzalo.
6eur za vyber je prasarna.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 11 pro 2018, 12:47

Je to určitě poplatek ČS.

Podle ceníku: https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... xml,pdf_IE (sekce 3.2)
Berou to nejspíš jako výběr z bankomatu kartou zahraniční banky :( .

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 11 pro 2018, 13:31

Jj, přesně tak, není to poplatek Revolutu, ale Erste si myslí že jsi nějaký turista se zahraniční kartou a je to poplatek za výběr z bankomatu kartou vydanou mimo CZ.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 11 pro 2018, 13:36

Jen pro zajímavost. Když jsi vybíral, disponoval jsi těmi penězi na Revolutu v CZK nebo to šlo jako konverze z jiné měny?

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od sly » 11 pro 2018, 14:26

je naprosto v poradku, uctovat si poplatek za vyber z vlastni site bankomatu (v tomto pripade CS), ale kdo z turistu ma moznost, precist si jejich vseobecne podminky, ci cenik pred samotnyn vyberem? predpokladam, ze v anglictine to k dispozici na webu maji, ale silne pochybuji o dalsich jazycich.
davalo by smysl, upozornit na poplatek ve zvolenem jazyce pri vyberu (a taky jsem se s tim v zahranici setkal), ale jen zauctovat a pak odkazovat na cenik spolecnosti je imho na hrane. asi jako mit v hospode dvoji ceny a pak argumentovat provoznim radem hospody, kde bude nekde v odstavci 5 paragrafu 7 prirazka pro cizojazycne klienty.

Revolut to bude mit asi u zadnice, ale presto bych zkusil castku reklamovat (nejdrive u Revolutu) a poukazat na to, ze pri vyberu zadny disclaimer na obrazovce bankomatu nebyl. jak se k tomu postavi.. nektere banky poskytuji "Foreign ATM fee reimbursement".

pepe
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2018, 21:52
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od pepe » 11 pro 2018, 16:46

Joshua píše:
11 pro 2018, 13:36
Jen pro zajímavost. Když jsi vybíral, disponoval jsi těmi penězi na Revolutu v CZK nebo to šlo jako konverze z jiné měny?
Ano měl jsem dostatek jak české měny tak EUR. Nicméně na tom bankomatu nikde nebyla zmínka o poplatku. Byla prostě jen částka v CZK a pak konverze na Libry, vybral jsem CZK o tom, že mi to přičetlo tolik jsem se dozvěděl až ve chvíli kdy mi na mobil přišla info o výběru.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 11 pro 2018, 18:38

revolut to vyrefunduje, byť by nemusel... spořku příště nebrat
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

pepe
Příspěvky: 4
Registrován: 10 pro 2018, 21:52
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od pepe » 11 pro 2018, 19:27

Boží mlýn píše:
11 pro 2018, 18:38
revolut to vyrefunduje, byť by nemusel... spořku příště nebrat
Byla nejbllíže a opravdu mne nenapadlo, že když si zaplatím jízdenku do Prahy za 62 tak mne to možná vyjde levněji :-D
Jak lze refundovat u revolut? Tohle asi sotva

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 11 pro 2018, 20:16

Přes podporu a live agenta, pokud jim uvedeš to, co tady nám :)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od GOGO7 » 13 pro 2018, 11:46


tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tomaso1980 » 21 pro 2018, 21:26

pepe píše:
11 pro 2018, 11:35
Já to vybíral jako samozřejmost že mám nějaký limit zdarma :-D bohužel ne :-D nabídl i síce konverzi bral jsem skutečnou částku a naonc z toho vyšlo tohle :-D
...
Je to dost divný. To že spořka je nenažraná, to se ví.. za dotaz na zůstatek si někdy účtují 40 Kč.

Já tedy vybíral z bankomatu z Revolut kartičky (vždy do limitu 4,5 tis. měsíčně) a měl jsem to vždycky zadarmo, akorát tam na mě vždy vyskočilo, jestli jsem si jist, že chci vybrat bez konverze a že mám nejistý kurz z CZK na CZK. Kdybych tam dal, že chci konvertovat jejich kurzem, tak fakt nevím, co by se stalo.

Je to dost divný, že o tom rozhoduje spořka, jaký bude poplatek, normálně o tom rozhoduje banka vydavatele karty, kolik bude poplatek. Akorát v Německu jsem se setkal, že na bankomatech v nějaké Šparkasse měli napsáno, že tam je poplatek pár EUR, tak jsem tam radši nevybíral.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 11 led 2019, 11:39

Dneska jsem byl hodně mile překvapen rychlostí podpory. Prakticky ihned (do 2 minut) se mi někdo začal věnovat a to mám pouze free účet.
Máte podobnou zkušenost se zlepšením podpory, nebo je to spíše náhoda a pořád mizérie?
Přílohy
revolut.jpg
revolut.jpg (37.69 KiB) Zobrazeno 7642 x

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od sly » 11 led 2019, 14:51

potvrzuji. pryc jsou doby, kdy se clovek vecer zeptal a odpoved prisla druhy den (coz vzhledem k moznym nulovym poplatkum za pouzivani sluzby neni taky vlastne k zahozeni) : )

mimochodem, nemate nekdo zkusenost s premium uctem? mohu se sice zeptat na podpore a odpoved dostat uz do minuty :lol: ale kdyz uz pisu tady..
platba probiha jednorazove na obdobi jednoho roku anebo si strhavaji castku mesicne a v pripade nevyuziti jde premium stopnout?

smerdar
Příspěvky: 9
Registrován: 17 led 2019, 08:48
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od smerdar » 17 led 2019, 08:50

Dobrý den,
dá se z Revolutu posílat platby na účet? Nějak jsem to tam nenašel. Respektive mohu z Revolutu dostat peníze jinak než výběrem z bankomatu?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 17 led 2019, 09:29

smerdar píše:
17 led 2019, 08:50
Dobrý den,
dá se z Revolutu posílat platby na účet? Nějak jsem to tam nenašel. Respektive mohu z Revolutu dostat peníze jinak než výběrem z bankomatu?
Ano dá se, postačí v rozhraní kliknout na Payments a jako metodu zvolit Bank transfer, kde si přidáte IBAN a BIC/SWIFT. Transakce pak proběhne jako normální platba. Lze si tedy peníze zaslat i zpět na běžný účet, ze kterého proběhla transakce kartou.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 23 hostů