Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Kotlick
Příspěvky: 5
Registrován: 09 zář 2018, 16:06
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Kotlick » 29 zář 2018, 07:09

Co se týče plateb, tak na Aliexpress jsem neměl problém.

Odesláno z mého S2 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 říj 2018, 11:56

O vikendu prvni problem s neakceptaci Revolut karty v eshopu (Wargaming :lol: ). Uz jen pri vepsani cisla neslo pokracovat. Ale az tak me to netrapi, dulezity je, aby s ni slo platit normalne v obchodech, restauracich a hotelech v zahranici, coz doufam pujde.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 01 říj 2018, 14:17

vyvar z ovaru píše:
01 říj 2018, 11:56
O vikendu prvni problem s neakceptaci Revolut karty v eshopu (Wargaming :lol: ). Uz jen pri vepsani cisla neslo pokracovat. Ale az tak me to netrapi, dulezity je, aby s ni slo platit normalne v obchodech, restauracich a hotelech v zahranici, coz doufam pujde.
Zase něco v souvislosti s hrami? :) Hmm nějaký nápad, proč to tak je?

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od sly » 05 říj 2018, 14:22

KarlosV píše:
15 zář 2018, 15:39
Revolut zpočátku vydával jen Master Card, nyní je myslim vydává pro Premium a free účty jsou Visa

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
myslim, ze ne. mam ted nove MC se standard uctem. virtualni pak Visu.

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 189
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Revolut

Příspěvek od KarlosV » 06 říj 2018, 00:20


sly píše: myslim, ze ne. mam ted nove MC se standard uctem. virtualni pak Visu.
Tak pak je to teď skutečně loterie :)

https://community.revolut.com/t/visa-in ... card/20575

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk


Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 15 říj 2018, 19:14

vyvar z ovaru píše:
01 říj 2018, 11:56
O vikendu prvni problem s neakceptaci Revolut karty v eshopu (Wargaming :lol: ). Uz jen pri vepsani cisla neslo pokracovat. Ale az tak me to netrapi, dulezity je, aby s ni slo platit normalne v obchodech, restauracich a hotelech v zahranici, coz doufam pujde.
Dnes odmítnutí karty při pokusu o online platbu v eshopu - drogerie... Vzápětí placeno kartou od Fio a bez problémů... Začíná ten Revolut zlobit :/ K čemu pak taková karta, když si člověk nikdy nemůže být jistý, že s ní půjde zaplatit...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 říj 2018, 19:27

Tohle je blby, ale za to Revolut nemuze, ne? To je asi opatreni bud eshopu nebo bank, ktery se obavaji zneuzivani penez asi. Zajimalo by me, jestli tenhle problem muze vyvstat i pri platbe na klasickym terminalu. :/
Pritom zrovna dnes jsem cetl clanek o pomerne vysokym zneuzivani klasickych platebnich karet. :evil:

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 15 říj 2018, 19:43

vyvar z ovaru píše:
15 říj 2018, 19:27
Tohle je blby, ale za to Revolut nemuze, ne? To je asi opatreni bud eshopu nebo bank, ktery se obavaji zneuzivani penez asi. Zajimalo by me, jestli tenhle problem muze vyvstat i pri platbe na klasickym terminalu. :/
Pritom zrovna dnes jsem cetl clanek o pomerne vysokym zneuzivani klasickych platebnich karet. :evil:
Revolut za to možná nemůže, ale ve výsledku to samozřejmě bude Revolutu problém, protože ztrácí ten komfort pro uživatele, kterým bude jedno, čí je to vina...
Při klasické platbě na terminálu se mi to zatím nestalo, ale pravda je, že platím víceméně pořád na stejných místech a tak to zase tolik otestované nemám...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 16 říj 2018, 11:08

Já teď platil v zahraniční restauraci Revolutem, nevzalo mi to pin, přestože jsem se pro jistotu při druhém pokusu podíval do aplikace, zda jej zadávám správně. Nepřišla mi ani žádná notifikace.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 říj 2018, 11:40

Tyhle problemy zacinaji byt docela nemile, byla by skoda, kdyby tak skvela aplikace byla postupem casu nepouzitelna kvuli blokacim. Nepridava to ani moc na pocitu jistoty, kdyz bych si na Revolut poslal vetsi sumy penez.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 23 říj 2018, 09:29

Opět přidávám jeden komentář, který mě na blogu trošku zarazil. Dotyčný neporušil limity v dotčené měně, přesto měl každý výběr z bankomatu zpoplatněn. Nevíte čím by to mohlo být? Nejednalo se o víkendy.
Přemýšlím co dělám špatně když mám i za výběr z bankomatu poplatek 🙁 6.záři jsem vybral 200 Eur a poplatek 51 centů, (mezi tím jsem poslal na jeden účet 200 E a poplatek 5eur) pak až 18.10 výběr 150 Eur a poplatek 2,50 E poté ještě jednou 30E a poplatek 19 centů. Myslel jsem že výběr je do 200 E zdarma. Nebo mám někde něco špatně nastavené? Děkuji

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 23 říj 2018, 10:12

No já jsem slyšel (jedna paní povídala), že provozovatelé bankomatů = banky zavedli nějaké nové poplatky za výběry z karet které nejsou vydány v té dané zemi. Tzn. vybírám Revolut kartou (anglická karta), třeba v CZ těch 2500Kč, kde jsem stále v limitu pro výběr ZDARMA, ale nevím jestli s tím má banka větší náklady, když je domicil domácí banky v zahraničí, či chtějí jen trochu vydělat na tom, že lidé více cestují a jejich domácí banky snižují poplatky za výběr v zahraničí, tzn. si chtějí i ostatní banky něco ukousnout.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 23 říj 2018, 11:07

doonio píše:
23 říj 2018, 10:12
No já jsem slyšel (jedna paní povídala), že provozovatelé bankomatů = banky zavedli nějaké nové poplatky za výběry z karet které nejsou vydány v té dané zemi. Tzn. vybírám Revolut kartou (anglická karta), třeba v CZ těch 2500Kč, kde jsem stále v limitu pro výběr ZDARMA, ale nevím jestli s tím má banka větší náklady, když je domicil domácí banky v zahraničí, či chtějí jen trochu vydělat na tom, že lidé více cestují a jejich domácí banky snižují poplatky za výběr v zahraničí, tzn. si chtějí i ostatní banky něco ukousnout.
Díky, to mě taky napadlo, že by to mohl být poplatek bank. Ale neměl jsem to ověřeno.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 24 říj 2018, 17:00

U nás už ten limit hlavně není 200€, ale 4500 Kč.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 říj 2018, 14:29

Revolut otevírá pobočku v Praze a chystá účty s českými IBAN kódy pro zasílání výplaty a dalších plateb
https://www.czechcrunch.cz/2018/10/revo ... ch-plateb/

sly
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2018, 22:06
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od sly » 31 říj 2018, 14:51

Ted jsem pouzival Revolut MC tyden ve Spanelsku u mnoha obchodniku a naprosto bez problemu. Co se poplatku za vyber z bankomatu tyce, setkal jsem se s tim napr. ve Vietnamu. Nejde ale o zadny poplatek Revolutu, ale poplatek si uctuje provozovatel bankomatu. byl jsem s tim obeznamen pred samotnym vyberem upozornenim na obrazovce.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 01 lis 2018, 14:28

I u nás už se objevují poplatky ATM za použití zahraniční karty, a ne zrovna malé. 125 - 190 Kč (Moneta, ČS).
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 03 lis 2018, 13:37

Tak já aktuální zkušenost z Maďarska, výběr ze 2 bankomatů, vše proběhlo bezproblému, žádný poplatek nebyl ani prezentován, ani stržen. Jen co cpou docela aktivně bylo DCC, ale jinak v pohodě. Jen ten limit by mohl být větší - 4500CZK pro 2 lidi není moc, ale snažil jsem se všude platit kartou.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

tramin
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2018, 16:17
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tramin » 27 lis 2018, 10:12

Zkoušel někdo platit revolutkou v Japonsku?

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od eNaia » 28 lis 2018, 13:28

tramin píše:
27 lis 2018, 10:12
Zkoušel někdo platit revolutkou v Japonsku?
Ne, ale treba v Indonesii bylo paceni v obchodech v pohode...
(sorry, to je geograficky nejblizsi misto, kde jsem ji videla v akci :lol: )

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů