Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 08 čer 2018, 12:09

Revolut chce být i akciovým brokerem. Jsem zvědav jak to dopadne a klidně za 2-3roky (po porodních bolestech) bych se klidně přidal...tak se nechme překvapit co z toho vypadne.
https://thenextweb.com/money/2018/06/07 ... g-service/
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Saraph » 08 čer 2018, 12:12

doonio píše:
08 čer 2018, 12:09
Revolut chce být i akciovým brokerem. Jsem zvědav jak to dopadne a klidně za 2-3roky (po porodních bolestech) bych se klidně přidal...tak se nechme překvapit co z toho vypadne.
https://thenextweb.com/money/2018/06/07 ... g-service/
No dokud nebude všechno fungovat jen přes mobilní aplikaci, tak bych u nich nenechával nějaký větší kapitál. Zatím je pro mě Revolut čistě jen průchoďák pro peníze. Všichni decentní akcioví brokeři jsou ale nějakým způsobem jištěni, tak v takovém případě by to nemusel být úplně špatný nápad. To všechno za předpokladu, že poplatky budou úplně minimální.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 08 čer 2018, 12:54

Aby to nebylo na podobném principu jako degiro... sice levné a jednoduché, ale nemůže to jednoho dne jednoduše zmizet? Mám pocit, že vlastníkem akcií je stejně Degiro. Pletu se?
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 13 čer 2018, 13:40

Co říkáte na nové úpravy rozhraní? Koukal jsem také, že kryptoměny by brzy měly být přístupné pro všechny uživatele zdarma. To by bylo super.

https://blog.revolut.com/new-accounts-a ... t-screens/

tramin
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2018, 16:17
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tramin » 13 čer 2018, 15:02

No hlavně že už funguje zřízení local account v Eurech ;)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 13 čer 2018, 15:23

Boží mlýn píše:
08 čer 2018, 12:54
Aby to nebylo na podobném principu jako degiro... sice levné a jednoduché, ale nemůže to jednoho dne jednoduše zmizet? Mám pocit, že vlastníkem akcií je stejně Degiro. Pletu se?
Tohle nevím, jen jak jsme řešili v diskuzi u akcií, tak Degiro má vícero typů účtu a pokud máš ten Custody, tak Degiro nemůže dále propůjčovat ty tvoje akcie dál... kam dál, komu, na jak dlouho - to fakt nemám tušení! Já z toho důvodu ten Custody účet zvolil, ale má to zatím pro mě 1 podstatnou nevýhodu, že jakákoliv připsaná dividenda není připsaná zdarma, ale zase si Degiro za to něco účtuje!!!
Joshua píše:
13 čer 2018, 13:40
Co říkáte na nové úpravy rozhraní? Koukal jsem také, že kryptoměny by brzy měly být přístupné pro všechny uživatele zdarma. To by bylo super.
https://blog.revolut.com/new-accounts-a ... t-screens/
Mě se to líbí, je to přehledný a rychle jsem se v tom zorientoval. Krypto je super, si tak pohrávám s myšlenkou že bych něco koupil, ale asi to z Revolutu nedostanu do nějaké HW peněženky a nechce se mi to tam nechávat..i když by to byl jen 1 blbej BTC. Protože toho je plnej internet jak se vykradla nějaké Krypto burza, apod.

Já stále čekám až oni začnou nějak obchodovat s akcieama, to by mě lákalo... na druhou stranu už by to chtělo víc než jen APP na telefonu :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 13 čer 2018, 15:41

Na revolutu nekoupíš krypto, jen provedeš směnu za aktuální kurz tam i následně zpět. Posílat dál nejde, ve skutečnosti ji nekupuješ.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 čer 2018, 10:40

Boží mlýn píše:
08 čer 2018, 12:54
Aby to nebylo na podobném principu jako degiro... sice levné a jednoduché, ale nemůže to jednoho dne jednoduše zmizet? Mám pocit, že vlastníkem akcií je stejně Degiro. Pletu se?
Cenné papíry jsou vedeny na jméno správce aktiv v Nizozemsku, jsou tak 100% odděleny od DEGIRO. To samé platí o penězích, které jsou drženy v peněžních fondech mimo DEGIRO.

V případě krachu DEGIRO zůstávají veškerá aktiva klientů ochráněna. Správce aktiv by následně klienty kontaktoval a domluvil se s nimi na vypořádání pozic (převod k jinému brokerovi).

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 14 čer 2018, 21:57

Dnes mi dorazil do mailu tento email od Revolutu:
Revolut.png
Revolut.png (22.9 KiB) Zobrazeno 26274 x
Pravděpodobně v návaznosti na tuto změnu mi byl samovolně změněn měsíční limit pro platby kartou na 500,- CZK.
Zjistil jsem to samozřejmě až při snaze o platbu a jejím několikakerém zablokování.
Tak si to radši zkontrolujte;)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 15 čer 2018, 08:05

No a oni udělali ještě jednu kulišárnu, jak je zdarma výběr po celém světe do 200€ pro běžné zákazníky, tak jak všechny poplatky/limity přepočetli do CZK, tak nevím jaký kurz použili ale pro CZK mají napsáno: max. výběr zdarma do limitu 4500 Kč.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 25 čer 2018, 14:52

Setkal jsem se s vlastností Revolutu, která mi přijde poměrně zvláštní. Řekněme, že chci zaplatit 1000 Korun. Stavy jednotlivých účtů jsou:

700 CZK, 50 EUR, 5 USD

Místo toho, aby se platba strhla logicky 700 CZK a zbytek se doplatil v EUR či USD podle výhodnosti, tak se to neděje. Částka odejde z EUR, protože nabízí jediný dostatečný zůstatek. Je to poměrně fuk, nic nepřeplatím, protože středové kurzy a neřeším to.

Horší však je, že i když mám v součtu například dostatečný obnos na zaplacení transakce, tak platba neodejde vůbec. Ona úprava ve smyslu strhávání dle spojených nádob asi nebude tak triviální, protože všechny transakce se ukládají do přehledu. Pro Revolut možná bude docela výzva to udělat nějak přehledně (když třeba za 1 noc v hotelu zaplatím ve 4 měnách najednou). Řešil jsem to v posledních dnech, kdy na kartu mám nějaké předplatné v USD.. pochopitelně mě překvapilo, že se platby nestrhly a bádal jsem proč.

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tomaso1980 » 01 črc 2018, 12:08

Joshua píše:
16 kvě 2018, 10:35
tomaso1980 píše:Ahoj,
co si myslíte o bezpečnosti účtu REVOLUT? Mě se to dost líbí, směnné kurzy super poplatky prakticky žádný, když se s tím člověk naučí..

2. Co se stane, když člověk ztratí mobil? To je docela zajímavé. Žádný desktop, ani možnost externí blokace karty. Přichází tedy instalace na Revolutu na jiný mobil a psaní na podporu, které musíš dokazovat, že číslo patřilo tobě. V momentě, kdy se pokusíš obnovit účet z jiného čísla, tak se notifikace odešle na ztracený telefon, který třeba někdo našel...
Tak už se mi podařilo zničit mobil i simkartu.. T-mobile dal novou simku. Vložila se do nového mobilu, stáhly se všechny aplikce včetně Revolutu... Vše se obnovilo...Ale jak se řeší ztráta předpalené karty nevím. Určitě musí být registrována na daného člověka.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od doonio » 02 črc 2018, 11:19

InsiderFlyer nabízí přes referral Revolut kartu zdarma (myslím dodání bez poplatku), jen nevím jestli je to aplikovatelný na všechny, nebo jen na lidi z GB
https://insideflyer.co.uk/2018/07/get-a ... h-no-fees/
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 18 črc 2018, 11:45

https://www.czechcrunch.cz/2018/07/karo ... potencial/

- V ČR aktuálně Revolut používá téměř 40 tisíc uživatelů. Cílem je do konce roku dosáhnout 100 tisíc.
- Globálně přes 2 miliony uživatelů, 50% je z Velké Británie, cílem je 100 milionů uživatelů do 5 let (!)
- Spíše než banky, považuje Revolut za konkurenta Google, Apple, Facebook a Amazon
- Rychlost změn je tak velká, že ani vedení netuší kudy se budou ve vývoji dále ubírat a jaké jsou konečné cíle.

TDK
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 02 čer 2017, 09:18
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od TDK » 19 črc 2018, 17:19

TDK píše:
03 čer 2018, 17:25
Já mám roční limit zatím taky 15tis EUR. Kartou (Air Bank) jsem jednorázově nabil zatím nejvíce 15tis Kč a bez problému.
Jak se tu na začátku června řešily limity nabití - já mám roční pořád 15t EUR, což by mělo odpovídat 385.400kč (účet asi 3 měsíce, protekla mi tam už tak 1/10 té částky a limit se nezvyšuje).
Přítelkyně žije v Londýně a tam si i revolut zakládala. Má roční limit 70.000 GPB (od začátku, založeno 14 dní zpět).... Což mě trochu štve :D

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 19 črc 2018, 17:56

Na fóru finexpertu to mají našinci taky různě .. někdo 385k/y někdo 2,5 mega :)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

tramin
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2018, 16:17
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tramin » 20 črc 2018, 11:10

Já mám 720:-)

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 189
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od KarlosV » 21 črc 2018, 17:29

Od 19.6. mam zobrazeny graf kurzu CZK-EUR nějaký moc usporadany. Jak to vypadá u vás? Neshoduje se to s dobou, kdy doslo k násilné migraci vychozi meny z EUR na CZK?Obrázek

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk


Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Saraph » 21 srp 2018, 18:05

Dneska mi přišel mail, že pro premium uživatele mají kovové platební karty, které jsou prý 3x těžší než normální karta. No asi holt nejsem dostatečně masochistický, ale nevidím jediný důvod, proč by těžká kovová karta byla lepší než plastová. :)

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Jan » 21 srp 2018, 18:14

Saraph píše:
21 srp 2018, 18:05
Dneska mi přišel mail, že pro premium uživatele mají kovové platební karty, které jsou prý 3x těžší než normální karta. No asi holt nejsem dostatečně masochistický, ale nevidím jediný důvod, proč by těžká kovová karta byla lepší než plastová. :)
Nu, zřejmě jsi ještě nikoho nezkoušel podříznout kreditkou ;o)
... i když pravda, pokud jsi nešika, plastovka je bezpečnější :o)
A nebo jsi nešel s kovovou kartou na letišti přes kontrolu. Protože taková kovová karta, to je kontrolu tělních dutin (ou jej, baby) x).

BTW: Pokud budeme vědět jaká je hmotnost obyč. kreditky, tak by se dalo odhadnout, z jakého kovu/slitiny bude karta nová :o). Možná to prozkoumám...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: scoutus a 28 hostů