Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 08 čer 2019, 13:14

Boží mlýn píše:
06 čer 2019, 18:32
Takže mBank svět, pokud chceš debet a spoléhat na to, že mBank nezmění pravidla hry, což s oblibou dělá..
Nestraš :) Dělá to u promo akcí, které začnou zneužívat sosáči :evil: Ale jinak mění podmínky stejně jako jiné banky :)
Boží mlýn píše:
06 čer 2019, 18:32
a nebo zkusit Hello kreditku, která má kurzy rovněž středové.
...ale pro tento účel (výběr z bankomatu ekvivalentu 100 000 Kč v zahraničí) je poněkud nepoužitelná (i když odhlédnu od papírování s přiznáním úvěru).

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Boží mlýn » 09 čer 2019, 07:40

mBank byla jedna z mých "prvních", když tehdy začínali. Právě změny podmínek mě vyhnaly jinam. Pak to byla také spousta slibů, které nikdy nebyly dodrženy.
U té HB by ekvivalent 100k mohl být problém, ale také jde řešit. Kartu přebít a v IB si pokoutně zvednout limit. Čili vlastně na kreditce používat i vlastní peníze. Výhodou je, že se pak neplatí ani za vedení. No a vlastně je výhodnější si nastavit odměnu 1% z plateb na úkor výběrů z ATM, u 100k se ten poplatek za výběr rozpustí násobně.
Ale teď mě napadá, že bankomat, co by umožnil výběr na úrovni 100k czk jsem nikde ve světě neviděl, a že už jsem toho procestoval...
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od MirEgg » 09 čer 2019, 09:20

Boží mlýn píše:
09 čer 2019, 07:40
mBank byla jedna z mých "prvních", když tehdy začínali. Právě změny podmínek mě vyhnaly jinam. Pak to byla také spousta slibů, které nikdy nebyly dodrženy.
Co si tak vybavuju, tak omezovali nadužívání služeb zdarma (výběry, převody, úroky, bonusy). A u slibů dělali zásadní chybu - uváděli termín :lol: Ale teď prostě mají nejlepší debetku do zahraničí, je potřeba se s tím smířit a pokud možno, řádně využít 8-)
Boží mlýn píše:
09 čer 2019, 07:40
U té HB by ekvivalent 100k mohl být problém, ale také jde řešit. Kartu přebít a v IB si pokoutně zvednout limit. Čili vlastně na kreditce používat i vlastní peníze. Výhodou je, že se pak neplatí ani za vedení. No a vlastně je výhodnější si nastavit odměnu 1% z plateb na úkor výběrů z ATM, u 100k se ten poplatek za výběr rozpustí násobně.
Začněme od schválení kreditky, to také není automatické, možností přebití jsem si nebyl jistý, nějaké pokoutné zvedání limitu v IB, které může a nemusí zafungovat, když to náhodou zrovna opraví... Tak uznej, že to pro tuhle konkrétní situaci není stopro řešení :P
Boží mlýn píše:
09 čer 2019, 07:40
Ale teď mě napadá, že bankomat, co by umožnil výběr na úrovni 100k czk jsem nikde ve světě neviděl, a že už jsem toho procestoval...
Nemusí to vydat najednou, žejo ;) Ale ano, i takové jsou, dokonce nemusíš ani za kopečky. Svého času vydávaly některé bankomaty UniCredit pětilitry a dokonce snad i 80 bankovek (nechce se mi hledat ten článek). Ale běžně bankomaty vydají najednou maximálně 40 bankovek, záleží na bance jakými nejvyššími bankovkami ho naplní.

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od romancik » 12 čer 2019, 11:44

Zřídil jsem si Revolut, popravdě řečeno, raději bych, kdyby se ovládal z PC, než z mobilu, ale co se dá dělat...
Potřeboval jsem převést peníze na Mintos, tak jsem provedl zkusmo bankovní platbu.
Zadal jsem Platby - Odeslat - Bankovní převod. Zkusil jsem jen malou částku na vyzkoušení. Ovšem po vyplnění (podle návodu z Joshuova webu) a najednou mi to napsalo "Turbo platba provedena, prostředky budou na účtu do zítřka".
Přitom jsem chtěl převést platbu bez poplatků a turbo převod je podle mých informací zpoplatněn (i když zatím se zdá, že se žádné poplatky nestrhly). Máte s tímto nějaké zkušenosti?

Předem díky za info.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 12 čer 2019, 11:53

romancik píše:
12 čer 2019, 11:44
Zřídil jsem si Revolut, popravdě řečeno, raději bych, kdyby se ovládal z PC, než z mobilu, ale co se dá dělat...
Potřeboval jsem převést peníze na Mintos, tak jsem provedl zkusmo bankovní platbu.
Zadal jsem Platby - Odeslat - Bankovní převod. Zkusil jsem jen malou částku na vyzkoušení. Ovšem po vyplnění (podle návodu z Joshuova webu) a najednou mi to napsalo "Turbo platba provedena, prostředky budou na účtu do zítřka".
Přitom jsem chtěl převést platbu bez poplatků a turbo převod je podle mých informací zpoplatněn (i když zatím se zdá, že se žádné poplatky nestrhly). Máte s tímto nějaké zkušenosti?

Předem díky za info.
To samé u mě. Nechápu proč se to zobrazuje, když mají Turbo platby zpoplatněny u lepších členství. Nicméně nikdy mi nic účtováno nebylo.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 12 čer 2019, 12:06

Pokud je to SEPA europlatba, tak to jde vždy v módu Turbo platba a je to zdarma. Pokud člověk posílá CZK z Revolutu, je to jako standardní platba (D+3) a tam si jde za Turbo (do druhého dne) připlatit, ale EUR platby jsou vždy v režimu Turbo, což je příjemné a zároveň rychlé, tzn. všechny platby na Mintos,Twino, EstateGuru, Bondster(EUR),... jsou vždy na účtě do druhého dne.

PS: Mám rovněž jen základní FREE balíček Revolutu
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tango » 16 čer 2019, 00:57

Dobry den, je tu prosim nekdo, kdo ma zkusenosti jak s upgradem tak downgradem na Revolutu? Mam ucet zdarma, ale rada bych vyzkousela Premium verzi kvuli neomezenym castkam pri smenovani. Ale nechci se uvazat na cely rok. Docetla jsem se, ze lze udajne kdykoliv upgradovat a kdykoliv downgradovat, ale uz to tu nekdo udelal = upgrade na Premium a pak downgrade na Standard verzi treba po 1-2 mesici?

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Ankor » 16 čer 2019, 09:31

V paměti mi utkvělo, že po downgradu se ještě další měsíc či dva platí ta vyšší cena, tak si to ověř. Ale dalo by se s tím rovnou počítat a downgrade zadat adekvátně dříve.

t99
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2019, 18:23
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od t99 » 20 čer 2019, 18:28

Ahoj, četl jsem, že u Revolutu se nic neplatí za odchozí bankovní převody na účty v cizích měnách. Potřebuji převést nějaké prostředky na bankovní účet do Polska do IDEA BANK a nikde dopředu člověk nezjistí, kolik mu případná zprostředkující banka či koncová banka (IDEA) strhne z platby. Máte někdo metodu jak to zjistit? Abych např. neposlal 500 Kč a jim nepřišlo 200 Kč tak jak to u běžných plateb bývá :-/

Existuje nějaká reálná podpora Revolutu aniž bych si psal s robotem?

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tango » 20 čer 2019, 20:28

pavelotb2016 píše:
04 kvě 2019, 11:25
tomaso1980 píše:Mě zablokovali revolut celkem 2 krát. Vždycky to bylo ale při dobíjení kreditkou a následného poslani peněz na můj účet v CR. Jednalo se vždy o vyšší desetitisíce během jednoho dne ci par dni...podruhé jsem to mel blokle skoro na tyden. To bych ještě pochopil, asi se jim to nevyplatí. Ale konverze měn, to jsem myslel, že je jejich byznys.
Na základním účtu je měsíční limit na konverze 120 tis měsíčně, dá se to tam i někde zobrazit, kolik už má člověk vyčerpáno... Kdo chce víc tak si může aktivovat zpoplatnenou verzi premium nebo nově metal. Možná člověk dostane ještě lepší kurz. Akorát nevím jestli nebudou při posílání třeba 8k euro buzerovat stejně...
Co se stane, až budu potřebovat třeba zrušit Mintos a vybrat z Mintosu třeba 5k Euro netuším...ani nevim, jak to poslat třeba přes transferwise nebo roklen zpatky, když jsem přes ně sice něco posílal, ale není tam žádný unikátní účet. Možná je čas si zřídit nové mkonto v eurech a poslat si znej zkušební euro na Mintos zdarma, aby se v případě problémů na mintosu daly stáhnout peníze k nám domů aspoň do té naší polske banky a pak to směnit třeba přes roklen. Zatím jsem mkonto v eurech nestudoval, ale mělo by to být asi nejvýhodnější eurove konto v ČR.
Ja jsem nedavno rusil akcie a prevadel vetsi mnozstvi $ na Revolut za ucelem budouciho prevodu na Mintos. Aktivoval jsem si Premium plan za CZK175 a vse probehlo bez problemu. Online podpora “live agent” je vramci premium planu do 2-3 minut. Dal jsem jim predem info ohledne planovaneho transferu. Puvodne jsem chtel penize z $ prevezt na € okamzite a jit na Mintos hned. Ale vsiml jsem si nizkeho spreadu na Revolutu a par dni si hraji s prevody men a musim rict, ze to zatim vypada na mesicni vynos cca 0.8-1%, coz jsem chtel od Mintosu tak plnit cca 12%/a. Diky Premium planu nemam na “cross-currency transactions” limit a otocil jsem $-&-$ zatim 3x za zcela zjevnych a jasnych indikaci. Mozna je to dobrou konstelaci trhu, ale zdaji se mi ty indikatory za posledni rok nemenne.Forex jsem nestudoval, mrknu na to na telefonu pri praci a pak doma parkrat a tot vse. Libi se mi jak to na apce Revolutu funguje transparentne a bez problemu. Mate nekdo s “cross-currency transactions” na Revolutu zkusenosti ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Chci právě zkusit upgradovat na prémium účet u Revolutu a prostě jen převádět z měny do měny. Využívat pohybu. Ještě nemám úplně vytipovanou měnu, ale zatím mi vychází, že při častějších výkyvech to může být procentuelně zajímavé. Jen bych to ráda nejdřív vyzkoušela nějak na 1-3 měsíce než se zavazu na celý rok. Jde to?
A Revolut skutečně nějak požaduje avízo, že se posílá vyšší částka? Poslala jsem ve 2 platbách během 3 dní 120.000 Kč a nikdo nic neblokoval, ani nepožadoval vysvětlení.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tango » 20 čer 2019, 20:34

Saraph píše:
05 kvě 2019, 20:43
Možná v blízké době budu převádět do eur řádově několik set tisíc Kč. Přemýšlím, jesli to vzhledem k nedávným ohlasům ohledně blokací transakcí nějak kouskovat po desítkách tisíc, nebo se na to úplně vykašlat a prostě to udělat třeba přes TransferWise. Řešili jste teď někdo něco podobného? Chtěl bych slyšet nějaké názory/zkušenosti.
Já v červnu nabila Revolut 2 transakcemi během 3 dní částkou 120.000 kc. Nabití bez problémů. Okamžitě jsem smenila do Eur. Také žádný problém. Víc jsem neměnila, protože na free verzi je toto měsíční limit pro převod bez poplatků. U Revolutu asi platí nějaká historie nabíjení. Postupně člověk může nabít víc a víc.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tango » 20 čer 2019, 20:35

Joshua píše:
02 kvě 2019, 08:53
FYI: Revolut riskuje ztrátu bankovní licence.

https://www.siliconrepublic.com/compani ... ng-license
Díky za info. A jak k tomu teď doporučujes přistoupit? Nebo kdy bude jasné, jestli je tato hrozba zažehnána?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 20 čer 2019, 20:41

To už mě příjde lepší si s měnama hrát na Forexu, já si otevřel účet u Plus500...ale čistě jen kvůli zajištění EUR/CZK...nicméně jsem měl taky takový šimrání v hlavě, že bych tam třeba 100€ mohl dát na nějaký hraní třeba na turecké liře, případně nějakouo jižní ameriku. Výkyvy jsou tam značný :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od tango » 20 čer 2019, 20:46

doonio píše:
20 čer 2019, 20:41
To už mě příjde lepší si s měnama hrát na Forexu, já si otevřel účet u Plus500...ale čistě jen kvůli zajištění EUR/CZK...nicméně jsem měl taky takový šimrání v hlavě, že bych tam třeba 100€ mohl dát na nějaký hraní třeba na turecké liře, případně nějakouo jižní ameriku. Výkyvy jsou tam značný :-D
Řekl bys mi prosím trochu vic? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale kam přesně jít? U Revolutu je výhodou to, že za měsíční poplatek tedy můžu mít velmi výhodné kurzy a směňovat bez omezení částky. Otázka je, zda pokud budu lit peníze tam a zpět, budou také chtít nějaké potvrzení :?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 20 čer 2019, 21:46

tango píše:
20 čer 2019, 20:46
Řekl bys mi prosím trochu vic? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale kam přesně jít? U Revolutu je výhodou to, že za měsíční poplatek tedy můžu mít velmi výhodné kurzy a směňovat bez omezení částky. Otázka je, zda pokud budu lit peníze tam a zpět, budou také chtít nějaké potvrzení :?
Doporučuji pročíst tohle téma: https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=222, já to využil na zajištění, ale není problém tam i tradovat různé měnové páry, Páka je myslím defaultně nastavená na 1:20, ale když napíšeš podpoře, rádi ti ji zvýši. Chvíli trvala všechna ta byrokracie s ověřením účtu a s posláním peněz z tvého účtu (nelze z Revolutu, Transferwise,apod...)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 20 čer 2019, 21:51

tango píše:
20 čer 2019, 20:35
Joshua píše:
02 kvě 2019, 08:53
FYI: Revolut riskuje ztrátu bankovní licence.

https://www.siliconrepublic.com/compani ... ng-license
Díky za info. A jak k tomu teď doporučujes přistoupit? Nebo kdy bude jasné, jestli je tato hrozba zažehnána?
No.. osobně bych to zatím neřešil - v minulosti Revolut taktéž mnoho lidí používalo a bankovní licenci získali až později.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Joshua » 20 čer 2019, 22:01

t99 píše:
20 čer 2019, 18:28
Ahoj, četl jsem, že u Revolutu se nic neplatí za odchozí bankovní převody na účty v cizích měnách. Potřebuji převést nějaké prostředky na bankovní účet do Polska do IDEA BANK a nikde dopředu člověk nezjistí, kolik mu případná zprostředkující banka či koncová banka (IDEA) strhne z platby. Máte někdo metodu jak to zjistit? Abych např. neposlal 500 Kč a jim nepřišlo 200 Kč tak jak to u běžných plateb bývá :-/

Existuje nějaká reálná podpora Revolutu aniž bych si psal s robotem?
Hmm. Tohle jedině zjistit z ceníku příslušné banky jako příchozí SEPU.
Reálná podpora tu je (poslední dobou i docela funkční), ale vždy je potřeba projít přes chatbota, který filtruje nejběžnější dotazy

t99
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2019, 18:23
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od t99 » 20 čer 2019, 23:21

Takže přes něj jde projít? Vypadal, že se jen tak nedá :-D

SEPA je jen v Eurech ne? Známej mi tvrdí, že když dám převod z Revolutu, odejde to z Polského účtu Revolutu, takže by to měla být normální vnitrostátní platba, má s tím někdo takové zkušenosti?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od Jan » 21 čer 2019, 12:30

tango píše:
20 čer 2019, 20:46
doonio píše:
20 čer 2019, 20:41
To už mě příjde lepší si s měnama hrát na Forexu, já si otevřel účet u Plus500...ale čistě jen kvůli zajištění EUR/CZK...nicméně jsem měl taky takový šimrání v hlavě, že bych tam třeba 100€ mohl dát na nějaký hraní třeba na turecké liře, případně nějakouo jižní ameriku. Výkyvy jsou tam značný :-D
Řekl bys mi prosím trochu vic? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale kam přesně jít? U Revolutu je výhodou to, že za měsíční poplatek tedy můžu mít velmi výhodné kurzy a směňovat bez omezení částky. Otázka je, zda pokud budu lit peníze tam a zpět, budou také chtít nějaké potvrzení :?
Nicméně u brokera budou kurzy ještě výhodnější, navíc se to řeší jako CFD, takže je (či může) tam být přítomna páka. A i díky tomuto tam (případná) omezení budou o pár řádů výše, než u devizové společnosti (Revolut).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

mankadve
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2019, 14:05
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od mankadve » 21 čer 2019, 14:22

Prosím o radu, jsem lama, snažil jsem se najít info v článcích o Revolut kartě všemožně na netu, ale nejsem z toho úplně moudrý a chci mít jistotu...
Mám kartu a účet nabitý na 10 tisíc Kč. Jedu do Chorvatska, kde chci platit s Rev. kartou v obchodech a do limitu 4500 Kč vybrat nějaké kuny z bankomatu.
Mám nejasno s těmi poplatky přes víkend:
1. Znamená to, že když si nakoupím na kartu v obchodu přes víkend, budu mít navíc "víkendový" poplatek 0,5 - 2 %?
2. Když si vyberu peníze o víkendu z bankomatu (který je na seznamu v Chorvatsku pro Revolut bezpoplatkových) v rámci limitu pro výběr budu mít navíc poplatek 0,5 - 2 %?
3. Mohu se těmto "víkendovým" poplatkům vyhnout, že si předem "směním" v aplikaci Revolut část českých korun na kuny do foroty? Nebo je tahle funkce převodu na jiné měny k jiným účelům (jakým)?
4. Nebo mám prostě nechat nabitý Revolut účet jen v CZK, používat ho od pondělí do pátku a o víkendu kvůli poplatkům použít kartu klasické české banky?

Děkuju moc za fundovanou odpověď. (Budu vzápětí v Bosně, Maďarsku, Slovensku a Polsku, tak si chci udělat definitivní jasno.)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů