Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 25 dub 2018, 11:02

Joshua píše: V případě TOP UP přes bank transfer u CZK mám stále Lloyd bank. Je to tak správně? Čekal jsem, že budou mít český účet.
Ano, psal jsem si s podporou a účet s unikátním IBAN u české banky ještě nezprovoznili. Pracují na tom.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 25 dub 2018, 11:29

zbynhu píše:Edit: Tak jsem si po zkušební 500,- Kč chtěl poslat na Revolutku ještě nějaké prostředky a při snaze o dobití mi apka nahlásila, že jsem již vyčerpal denní limit 500 CZK na kartu a že buď mám zadat jinou, nebo bankovní transfer anebo to zkusit znovu zítra...
500 Kč limit na den mi přijde jako pěkná blbost, přece to nebudu nabíjet po pětistovkách... Že by to pořád byla jakási "testovací" fáze dobíjení v CZK?
Psal jsem ti to do SZ, ale napisi to i sem. Zkusil jsem ted Visou (Sporka) nabit 1000 Kc a proslo to.
update: ted jsem zkusil jeste jednou Airbank - 700 Kc a uz proslo.

zbynhu: mrkni se jestli nemas nastaveny nejaky limity na te karte

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 25 dub 2018, 12:36

vyvar z ovaru píše: Psal jsem ti to do SZ, ale napisi to i sem. Zkusil jsem ted Visou (Sporka) nabit 1000 Kc a proslo to.
update: ted jsem zkusil jeste jednou Airbank - 700 Kc a uz proslo.

zbynhu: mrkni se jestli nemas nastaveny nejaky limity na te karte
Na svou kartu jsem koukal a žádné omezení na takto nízké částky tam nemám. Kdykoliv jsem dřív kupoval cokoliv na netu - i v cizích měnách, tak nebyl problém.
Teď mi karta při pokusu o nabití hlásí, že můžu dnes nabít pouze 500,- Kč. Na podpoře mi neporadili, jen po dlouhém přesvědčování předali technikům. Vám ostatním jde bez problémů nabít vyšší částka. Nechápu to a vysvětlení jsem se ani od podpory nedočkal. Je to už můj druhý zásek s Revolutem a pokaždé to složitě řešit s podporou mě štve, nejsem žádný tester, abych jim po každé nedodělané verzi reportoval seznam chyb:/

//pardon, potřeboval jsem si postěžovat a ulevit :D
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 01 kvě 2018, 14:02

Zkoušel někdo zasílat peníze na Mintos přes Revolut?

Já je ptal podpory Mintosu a mělo by to normálně jít. Ve čtvrtek jsem zasílal zkušební 20 EUR turbo transfer a v úterý stále nic. Psali, že platba má dorazit během 1-2 pracovních dní. Poznámku a číslo účtu jsem pochopitelně připsal, jen mě zajímá, zda Mintos platby z Revolutu připisuje bez problémů, nebo zda je spíš prodleva v turbo transfer.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 01 kvě 2018, 19:05

Zkousel jsem Revolut -> Mintos a nasledne Mintos -> Revolut a vse proslo v poradku behem nekolika dnu.
Ale nevim co je turbo transfer, pouzival jsem default.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 01 kvě 2018, 19:13

Joshua píše:Zkoušel někdo zasílat peníze na Mintos přes Revolut?

Já je ptal podpory Mintosu a mělo by to normálně jít. Ve čtvrtek jsem zasílal zkušební 20 EUR turbo transfer a v úterý stále nic. Psali, že platba má dorazit během 1-2 pracovních dní. Poznámku a číslo účtu jsem pochopitelně připsal, jen mě zajímá, zda Mintos platby z Revolutu připisuje bez problémů, nebo zda je spíš prodleva v turbo transfer.
Posílal jsem si peníze z Revolutu na Mintos několikrát a vždy bez problémů. Turbo jsem nepoužíval a trvalo to cca 2-3 prac. dny.
Pokud jsi posílal ve čtvrtek, tak do toho spadá víkend, dnes svátek a nejsem si jistý, zda neměli v pobaltí státní volno i v pondělí...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 02 kvě 2018, 09:00

Dnes jsem urgoval řešení mého max. denního limitu pro nabití kartou 500,- CZK. Je to již týden, několikrát jsem od té doby onu pětistovku nabil a limit stále stejný.
Podpora mi pouze sdělila, že na tom technici dělají, žádné info, proč někomu jde nabít vyšší částka a mně ne, jsem nedostal. Doporučeno bylo pouze opět nabití přes bankovní transfer, což jsem odmítl kvůli poplatkům.
Na dotaz, kdy bude dořešeno mi prý žádný termín dát nemůže, vše prý as soon as possible...
Poslední otázku jsem položil na to, zda mi dají vědět, až to bude opravené a na to mi odepsala, že by to tak být mělo, ale raději mi doporučuje zkoušet dobíjet každý den...

Přijde mi, že mají podobných "drobností" k řešení haldy.
Dám pak ještě vědět, jestli dojde k nápravě.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 04 kvě 2018, 08:43

Dnes jako dovršení příběhu krátké info - zkusil jsem dobít 4 tis. CZK přes kartu a již vše proběhne bez problémů.
Z Revolutu mi nikdo vědět nedával, ale peníze jsou v mžiku na účtu a to je vše, co potřebuju:)

Zajímalo by mě, v čem byl zádrhel, napadlo mě snad jen verifikační nastavení Fio banky - jestli je tma potřeba nějaká individuální implementace pro každou banku...

Každopádně už to fachá :)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Saraph » 04 kvě 2018, 10:28

Joshua píše:Zkoušel někdo zasílat peníze na Mintos přes Revolut?

Já je ptal podpory Mintosu a mělo by to normálně jít. Ve čtvrtek jsem zasílal zkušební 20 EUR turbo transfer a v úterý stále nic. Psali, že platba má dorazit během 1-2 pracovních dní. Poznámku a číslo účtu jsem pochopitelně připsal, jen mě zajímá, zda Mintos platby z Revolutu připisuje bez problémů, nebo zda je spíš prodleva v turbo transfer.
Dopadlo to nějak?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 04 kvě 2018, 15:01

Saraph píše:
Joshua píše:Zkoušel někdo zasílat peníze na Mintos přes Revolut?

Já je ptal podpory Mintosu a mělo by to normálně jít. Ve čtvrtek jsem zasílal zkušební 20 EUR turbo transfer a v úterý stále nic. Psali, že platba má dorazit během 1-2 pracovních dní. Poznámku a číslo účtu jsem pochopitelně připsal, jen mě zajímá, zda Mintos platby z Revolutu připisuje bez problémů, nebo zda je spíš prodleva v turbo transfer.
Dopadlo to nějak?
Platba pochopitelně normálně došla, jen nevím proč, ale v případě Mintosu mi to stále nedává na výběr z několika metod zaslání a odchozí platby se tváří jako turbo transfer (které jsou zpoplatněny 140Kč). Nicméně když si rozkliknu detail, jedná se o normální transakce s doručením 1 - 5 dní.

Nechtěl jsem s tím spamovat, ale něco jsem k tomu sepsal. Třeba se to bude někomu hodit:
Mintos a Revolut - nabíjení a výběr v EUR bez poplatku

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 189
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od KarlosV » 05 kvě 2018, 06:59

Špatne zpravy pro ty, co obchoduji crypto: Revolut přestal podporovat transfery z burz: https://btcmanager.com/revolut-unexpect ... exchanges/

https://twitter.com/MihaiCTeodosiu/stat ... 57344?s=19
Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - Mintos

Příspěvek od tomaso1980 » 09 kvě 2018, 21:35

Ahoj,

dobil jsem si kartou svých prvních 300 Kč na Revolut. 30 Kč jsem poslal na účet u Airbank - bez poplatku.
Zbylých 270 Kč jsem konvertoval na EUR přímo v aplikaci Revolut. Oproti středovém online kurzu, co jsem viděl na Patria.cz, jsem dostal horší kurz asi o 0,24 až 0,25 %, což mi přijde v pohodě. Toto jsem poslal na účet Mintos do Estonska. Proběhlo to bez poplatku, jen mi paní z Mintosu psala, ať to příště posílám ze svého unique account number, že bude platba rychlejší. Platba na Mintosu připsána asi za dva dny od odeslání (nepamatuji si přesně). Vzhledem k tomu, že to neumím poslat na Mintos z unique account, se mi v nabídce na výběry (withdrawals) neobjevuje, že bych si mohl vybrat a poslat své peníze na účet Mintosu. Přitom mám už svůj účet v EUR aktivní a účet má IBAN,který vypadá, že je jen můj a není to žádný sběrný účet. Možná jsem ho aktivoval, až když jsem odeslal platbu... Nevíte někdo, jak udělat, abych byl v Mintosu vidět můj účet u Revolut v EUR, na který mohu poslat EUR.
Díky
Tomáš

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - Mintos

Příspěvek od Joshua » 09 kvě 2018, 21:44

tomaso1980 píše:Nevíte někdo, jak udělat, abych byl v Mintosu vidět můj účet u Revolut v EUR, na který mohu poslat EUR.
Díky
Tomáš
Je třeba to poslat z local IBAN, pak by to mělo jít i cestou zpět. Pro jistotu přikládám i obrázkový postup jak na to.

Mintos ti cestu zpět zakazuje, protože k cestě Mintos -> Revolut nelze přiložit referenci ani poznámku a na sběrném účtu bys následně Revolutu těžko dokazoval, že jsou peníze tvoje.
Přílohy
local iban.PNG
local iban.PNG (31.51 KiB) Zobrazeno 25748 x

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tomaso1980 » 11 kvě 2018, 23:01

Joshua píše:
tomaso1980 píše:Nevíte někdo, jak udělat, abych byl v Mintosu vidět můj účet u Revolut v EUR, na který mohu poslat EUR.
Díky
Tomáš
Je třeba to poslat z local IBAN, pak by to mělo jít i cestou zpět. Pro jistotu přikládám i obrázkový postup jak na to.

Mintos ti cestu zpět zakazuje, protože k cestě Mintos -> Revolut nelze přiložit referenci ani poznámku a na sběrném účtu bys následně Revolutu těžko dokazoval, že jsou peníze tvoje.
Jo, super, dík, už se mi na Mintosu objevuje můj IBAN. Tak to vypadá, že to půjde poslat zpět...

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tomaso1980 » 11 kvě 2018, 23:24

Ahoj,

co si myslíte o bezpečnosti účtu REVOLUT? Mě se to dost líbí, směnné kurzy super poplatky prakticky žádný, když se s tím člověk naučí..

Ale co mě trápí trochu je bezpečnost. Vždy jsem se bránil mobilnímu bankovnictví, jelikož se mi nelíbí, že na stejném přístroji je aplikace mobilního bankovnictví a zároveň na ten přístroj chodí potvrzovací SMSky. Tj. pokud se mi někdo nabourá do mobilu, tak mi může s účtem dělat asi cokoliv. Toto je ale asi problém u všeho mobilního bankovnictví. Tedy zatím jsem v pohodě, na Revolut dobíjím jen tolik, kolik potřebuju, v podstatě žádné velké peníze, které pokud by mi někdo z účtu ukradl, tak to přežiju. Čeho se ale bojím, to je následující věc. V aplikaci Revolut je již kolonka "Loans - comming soon" nebo něco takového... Tzn. že v budoucnu bude možné čerpat úvěr z účtu Revolut. A představa, že se mi někdo nabourá do mobilu, půjčí si a peníze - třeba 100 tis.?, nebo milion?? převede to online na nějaký účet v těch 50 zemích, nebo v kolika jsou zastoupeni, mě docela děsí.
Možná jsem trochu paranoidní, ale trochu mě používání mobillního bankovnictví děsí. Být to cokoliv jiného (např. mobilní bankovnictví spořky, nebo tak), tak do toho vůbec nejdu, protože mi to za to nestojí. Ale Revolut je Revolut..
No asi budou chtít při čerpání úvěru nějaké doklady k posouzení bonity (např. výpisy z banky, kolik mi chodí výplata a tak), možná taky ne. Ale to by mi taky mohli vysosat z emailové schánky z mobilu, ne?

Jaký máte názor na bezpečnost Revolutu vy? Mimochodem, taky Vám na displeji problikávají potvrzovací smsky (ten kod tam vydrží sotva půl vteřiny, ale objeví se tam..)

Jinak to že mají ofocenou mojí platební kartu řeším tak, že mám apriori platby v internetovém bankovnictví zablokovaný, a v případě že chci dobíjet, tak si to na chvilku odblokuju a zase zablokuju zpět.

Z toho že mají mojí občanku nadšenej taky moc nejsem, ale těch jiných institucí, které ji mají, je docela dost...No a Revolut má ještě moje selfeečko..

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od zbynhu » 15 kvě 2018, 14:09

Moje čerstvá zkušenost s převody Revolut.

Včera dopoledne jsem si nabil CZK účet přes platební kartu. Peníze z CZK účtu ihned bez poplatků a za kurz téměř bez odchylky oproti středovému směnil na EURa. Ta hned běžným free bankovním převodem z local IBAN účtu odeslal na Mintos. Peníze jsem již takto posílal v minulosti, takže příjemce jsem měl již založeného a aplikace si pamatovala i poslední referenci platby s mým investorským číslem. Předpokládané doručení byla středa. Již za cca 2 hodiny mi přišel mail, že platba byla úspěšně odeslána. K mé spokojenosti a navzdory odhadu mi pak byly peníze na investorský účet připsány již dnes okolo poledne a bez prodlevy přes AI rozinvestovány.

Celkově hodnotím za 1 s hvězdičkou 8-) Rychlé, bezplatné, user friendly.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od vyvar z ovaru » 15 kvě 2018, 14:35

Ja pridam naprosto bezproblemove placeni kartou v zahranici. Libi se mi i jak mi na mobilu ihned po provedeni platby naskonci info o zaplacene castce - hodi se na pripadnou okamzitou kontrolu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Joshua » 16 kvě 2018, 10:35

tomaso1980 píše:Ahoj,
co si myslíte o bezpečnosti účtu REVOLUT? Mě se to dost líbí, směnné kurzy super poplatky prakticky žádný, když se s tím člověk naučí..
U Revolutu mi dělají starost 2 věci.

1. Je to firma, která se hodně zaměřuje na počet funkcí a rostoucí základnu uživatelů, což je u fintech startupů normální. Na druhou stranu mi u nich přijde spousta věcí nedotažená a mám strach, aby se to nějak neprojevilo na bezpečnosti mobilní aplikace. Koneckonců - kdo má dnes antivir v telefonu a řeší nějak bezpečnost?

2. Co se stane, když člověk ztratí mobil? To je docela zajímavé. Žádný desktop, ani možnost externí blokace karty. Přichází tedy instalace na Revolutu na jiný mobil a psaní na podporu, které musíš dokazovat, že číslo patřilo tobě. V momentě, kdy se pokusíš obnovit účet z jiného čísla, tak se notifikace odešle na ztracený telefon, který třeba někdo našel...

Fakt mi chybí desktop, řešil by spoustu věcí jako zmrazení karty a aplikace v telefonu v případě ztráty. Možnost přidat si třeba 3 telefonní čísla na jeden účet (kde kdo má dnes dual SIM, služební telefon...).
Ale jinak, super appka. Ze skenů bych strach neměl.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od Boží mlýn » 16 kvě 2018, 15:57

zbynhu píše:Moje čerstvá zkušenost s převody Revolut.

Včera dopoledne jsem si nabil CZK účet přes platební kartu. Peníze z CZK účtu ihned bez poplatků a za kurz téměř bez odchylky oproti středovému směnil na EURa. Ta hned běžným free bankovním převodem z local IBAN účtu odeslal na Mintos. Peníze jsem již takto posílal v minulosti, takže příjemce jsem měl již založeného a aplikace si pamatovala i poslední referenci platby s mým investorským číslem. Předpokládané doručení byla středa. Již za cca 2 hodiny mi přišel mail, že platba byla úspěšně odeslána. K mé spokojenosti a navzdory odhadu mi pak byly peníze na investorský účet připsány již dnes okolo poledne a bez prodlevy přes AI rozinvestovány.

Celkově hodnotím za 1 s hvězdičkou 8-) Rychlé, bezplatné, user friendly.
Mám podobnou zkušenost, jen připsání na mintosu trvalo skoro 48 hodin od odeslání Revolutu. Od Revolutu je to super počin s vlastním IBANem :-)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

tramin
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2018, 16:17
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od tramin » 28 kvě 2018, 16:19

A když si pošlu peníze na účet u české banky z Revolutu,tak se to "tváří" jako platba ze zahraničí,ne?Nenaúčtuje si v tomto případě něco banka?Nebo je to už nějak vyřešeno,dík.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: scoutus a 29 hostů