Cizoměnové účty

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 408
Kontaktovat uživatele:

Re: Cizoměnové účty

Příspěvek od Jan » 25 srp 2020, 10:59

AirBank mění od 3.11. podmínky/ceník - a asi celkem dost radikálně, ruší malý/velký tarif, ... Tak doufám, že to pro mě ve výsledku nebude znamenat hledání nové banky...
https://www.airbank.cz/novinky/od-3-lis ... eny-cenik/
Jestli je to off-topic, tak to prosím admini přesuňte. Díky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 zář 2020, 14:05

Sice to je trošku off-topic (klidně to admini přesuňte), ale:
Počty klientů vybraných bank v ČR:
https://www.idnes.cz/finance/banky-a-sp ... poreni_sov

Joshuo, sorry za iděs. Jinak jsem četl jen první stránku...
Mám zkušenosti s:

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 10 zář 2020, 09:42

Jak řešíte "sezení na cashi" v EURech? Momentálně přemýšlím, jak to co nejefektivněji udělat. Nemá někdo tip na alternativu účtu typu AirBank, kde je úroková sazba 0,1%? Převádět co CZK se mi moc nechce, přeci jen ty transakční náklady nejsou úplně malé a kdo ví, třeba koruna vystřelí zase nahoru.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 zář 2020, 10:30

andrej.novakov píše:
10 zář 2020, 09:42
Jak řešíte "sezení na cashi" v EURech? Momentálně přemýšlím, jak to co nejefektivněji udělat. Nemá někdo tip na alternativu účtu typu AirBank, kde je úroková sazba 0,1%? Převádět co CZK se mi moc nechce, přeci jen ty transakční náklady nejsou úplně malé a kdo ví, třeba koruna vystřelí zase nahoru.
Neřeším. A co se týče účtů, tak jestli 0% nebo 0,1% je celkem fuk/neadekvátní časové investici. Ale hlavní důvod je zdraví, nemám sílu se tomu (a hlavně podstatnějším věcem) věnovat.
Posílení CZK? Záleží v jakém horizontu, ale když to vezmu kolem a kolem, ekonomika velmi závislá na zbytném zboží (auta), chronické deficity rozpočtu, populistická vláda... Na straně ČR pozitiva nevidím. Tak leda že by v EU bylo ještě o dost hůř...(což je v určitých státech klidně možné, ale díky exportnosti ekonomiky se to nejspíš projeví i v ČR).
Mám zkušenosti s:

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 10 zář 2020, 10:47

andrej.novakov píše:
spise pro zajimavost uvedu zajimavou moznost na crypto exchange kraken, kde je moznost stakingu, o kterem jsem psal zde
viewtopic.php?f=51&t=518

staking lze kupodivu delat i v menach EUR a USD s urokama 1,5pa a 2pa. vyplata uroku probiha 2x tydne, zrusit staking lze kdykoli
ovsem neni to banka, takze na nejake pojisteni vkladu muzete zapomenout

zkousel jsem to s par eurama a funguje to :)

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 81
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 10 zář 2020, 11:10

Samovolné rozmnožování kryptoměn je z principu blbost - pokud se někomu jen tak zjeví, tak musí někomu jinému zmizet :) U zlata to lidi vymýšlejí stovky let a pořád to nefunguje :) Krádež/nákup je pořád nejspolehlivější cesta :)

To rozmnožování EUR mi zní jako ponzi :) Půjčují si na nákup coinů - když poroustou, tak je to pro ně levná páka. Když ne, tak výplata z účtů jiných a když prachy dojdou, tak sorry, jsme společnost s ručením omezeným :)

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 10 zář 2020, 11:33

Nikituska píše:
10 zář 2020, 11:10
Samovolné rozmnožování kryptoměn je z principu blbost - pokud se někomu jen tak zjeví, tak musí někomu jinému zmizet :) U zlata to lidi vymýšlejí stovky let a pořád to nefunguje :) Krádež/nákup je pořád nejspolehlivější cesta :)

To rozmnožování EUR mi zní jako ponzi :) Půjčují si na nákup coinů - když poroustou, tak je to pro ně levná páka. Když ne, tak výplata z účtů jiných a když prachy dojdou, tak sorry, jsme společnost s ručením omezeným :)
nechci tady plevelit diskuzi o krypto, takze poslu jeste jenom link na vysvetleni, jak to funguje. pripadne dalsi diskuze v crypto sekci zde na foru
https://support.kraken.com/hc/en-us/art ... -on-Kraken
neni to, ze "nekomu to zmizi a objevi se to u mne na ucte", ale je to odmena za PoS (procesovani transakci)

andrej.novakov
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrej.novakov » 26 zář 2020, 20:22

adventura píše:
10 zář 2020, 10:47
andrej.novakov píše:
spise pro zajimavost uvedu zajimavou moznost na crypto exchange kraken, kde je moznost stakingu, o kterem jsem psal zde
viewtopic.php?f=51&t=518

staking lze kupodivu delat i v menach EUR a USD s urokama 1,5pa a 2pa. vyplata uroku probiha 2x tydne, zrusit staking lze kdykoli
ovsem neni to banka, takze na nejake pojisteni vkladu muzete zapomenout

zkousel jsem to s par eurama a funguje to :)
Díky za tip. Vyzkoušel jsem to s pár stovkami EUR a opravdu funguje :-) Samozřejmě je otázka, kde ty prachy ve skutečnosti jsou, ale momentálně mi to tak nějak vnitřně přijde bezpečnější než nechávat to na Mintosu. No, když se to někam vypaří, tak mě to nezruinuje, a když bude pribývat 1.5 %, tak fajn.

KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarlosV » 16 říj 2020, 16:23

Ahoj, pouzivate nekdo smenarnu od Monety?
https://www.moneta.cz/ucty-a-karty/smenarna

Predpokladam, ze se kurzy lisi od oficialniho Moneta ceniku, nepodarilo se me je ale najit - ucet u Monety nemám zrizeny.

Sent from my SM-A516B using Tapatalk

Odpovědět