Revolut - zkušenosti

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
Odpovědět
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 343
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut - zkušenosti

Příspěvek od vyvar z ovaru » 28 led 2020, 10:50

Asi jo, dosel mi pak i email:

Už v březnu jsme vás v e-mailech žádali, abyste do svého účtu nahráli průkaz totožnosti – pas nebo občanský průkaz. Bylo to zejména proto, abychom váš účet mohli zachovat otevřený v případě brexitu bez dohody.

Jednání o brexitu se od té doby samozřejmě dál vyvíjejí a i když zatím nikdo s jistotou neví, jak to nakonec dopadne, musíme být připraveni na možnost, že Spojené království opustí Evropskou unii bez dohody.

Pokud k tomu dojde a vy nebudete mít v účtu nahraný správný typ průkaz totožnosti, nebudeme vám moct dál nabízet naše služby. Museli bychom váš účet omezit a znovu ho otevřít až poté, co přidáte nový doklad totožnosti.

Ma nekdo zkusenost s nahranim obcanky s vodotiskem na Revolut? Co lze a co uz neprojde?

edit: Tak jsem zkusil na obcanku polozit papirek s napisem, ze foto je pouze pro revolut a normalne to vzalo.

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 06 úno 2020, 23:34

Já bych chtěl od zablokovaných kolegů slyšet toto: Jak často jste tu kartu používali i na něco jiného, než převody peněz na/z p2p či akciových brookerů?

Protože už když jsem si Revolut zakládal (cca rok zpět), tak jsem viděl spoustu článků tvrdících, že Revolut především automaticky sleduje účty "chovající se nestandardně", tj. ty které nejsou používány na běžné věci jako platba v obchodě nebo na benzince, ale jen jako transitní průtokáče na peníze. Samozřejmě netuším jestli to je nebo není pravda, takže by mě zajímalo, jestli to někdo ze zdejších zablokovaných vyvrátí - že tu kartu opravdu aktivně používal (řekněme jako svoji primární kartu), a stejně ho blokli.

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 06 úno 2020, 23:37

@ovar: Jako nechci podcenit tvou předchozí obezřetnost, a fakt netuším kde všude jsi už investoval, ale ze všech stránek, které se na tomto p2p fóru řeší, bych řekl, že zrovna Revolut je ta, kde se možného zneužití svých dokladů bojím nejmín... ;)

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 úno 2020, 11:53

Gixian píše:
06 úno 2020, 23:37
@ovar: Jako nechci podcenit tvou předchozí obezřetnost, a fakt netuším kde všude jsi už investoval, ale ze všech stránek, které se na tomto p2p fóru řeší, bych řekl, že zrovna Revolut je ta, kde se možného zneužití svých dokladů bojím nejmín... ;)
Taky se u Revolutu nebojim, ale zaroven nevidim duvod, proc to trochu nepojistit. Nicemu se tim neublizi a casova ztrata 2 minut me nezabije. :) Taky me zajimalo zda to projde nebo ne.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 07 úno 2020, 18:05

Ahoj, mam dotaz - ja Revolut pouzivam k obcasnym platbam, vyberum, ale prednostne bud k posilani penez na/z Mintosu NEBO na smenu penez. Proste vim, ze budu v budoucnu pouzivat nejake USD ci EUR ci MXN... atd...a tak proste smenuji dopredu, kdyz je vyhodny kurz. Ale ted jsem cetla, ze lepsi smenny kurz ma Curve? Je tu nekdo, kdo ma zkusenosti?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 305
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 07 úno 2020, 18:25

Obcas mi skutecne vyslo lepe vyuzit Curve nez Revolut. Problemem vsak je, ze Curve ma uplne jinou filozofii. V zasade je to nadstavba nad platebni karty a Curve tak nelze vyuzit k odeslani platby treba na Mintos nebo kamkoliv jinam.

Ja ji treba vyuzivam vyhradne jako kartu na cestovani. Ma i spoustu dalsich benefitu ale neni to reseni pro bankovni prevody.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 08 úno 2020, 17:57

Joshua: pouzivam Revolut prakticky jen na placeni v zahranici (nabijim bud normalne kartou korunama nebo si tam prevadim eura z Mintosu), ma pro me smysl zridit si Curve?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 08 úno 2020, 20:16

vyvar z ovaru píše:
08 úno 2020, 17:57
Joshua: pouzivam Revolut prakticky jen na placeni v zahranici (nabijim bud normalne kartou korunama nebo si tam prevadim eura z Mintosu), ma pro me smysl zridit si Curve?
Tot otazka. Za me je Revolut super univerzalni reseni. Pokud jsi spokojen, neresil bych prestup. Imho, pokud ma clovek Revolutku, dalsi karta se spis nevyplati. Curve je ve free verzi navic kvuli mesicnimu limitu 500gbp za konverze skoro nepouzitelny. Zvlast kdyz clovek cestuje ve dvou.

Ja si platim verzi black za 10 eur mesicne. Bavi me filozofie te karty, hlavne dobre se mi pouziva. Zadne dobijeni - rovnou si strhava z cilovych bank. Zadne AML. Kurz je dle mych zkusenosti srovnatelny, mozna malinko lepsi ale neuvadi jej v realnem case. Libi se mi funkce back in time. Do 14 dni zpetne mohu utratu znovu priradit na jinou kartu. Ted jsem v zahranici a chci otestovat jak je to s kurzy a poplatky o vikendu - zda si je lze take o 14 dni odlozit a pockat na lepsi. Jsou tam 1% cashbacky na Lidl, Aldi apod. Vybery Jako u Revolut prevazne zdarma. Tedy pouzivam ji i u nas, ale chce si to realne spocitat.

Ja jsem se vsemi bonusy za black a naklady okolo nuly. Tedy jako kdybych mel free verzi. Primarne tu sluzbu vyuzivam rad. Je rychla a jednoducha. Klidne se rozepisu, az se vratim do CR. Nebo po PM. Spousta lidi naopak Curve rado nema. Je to o tom, co komu sedne.

MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 18 úno 2020, 00:35

Revolut je předplacenka, kterou dobíjíš penězi a ty používáš. Když nemáš dobito, musíš dobít účet, abys zaplatil.
Curve je peněženka, do které si přidáváš stávající karty. Když nemáš peníze na jedné kartě, přepneš si na druhou, abys zaplatil.
Nic ti nebrání přidat si i Revolut do Curve ;) Škoda, že Curve ještě neuvolnilo Google Pay i mimo Británii (některým to prý funguje, ale mě ne, i když mám starou kartu s "britským" číslem) :?

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 18 úno 2020, 11:14

Joshua píše:
vyvar z ovaru píše:
08 úno 2020, 17:57
Tot otazka. Za me je Revolut super univerzalni reseni. Pokud jsi spokojen, neresil bych prestup. Imho, pokud ma clovek Revolutku, dalsi karta se spis nevyplati. Curve je ve free verzi navic kvuli mesicnimu limitu 500gbp za konverze skoro nepouzitelny. Zvlast kdyz clovek cestuje ve dvou.

Ja si platim verzi black za 10 eur mesicne. Bavi me filozofie te karty, hlavne dobre se mi pouziva. Zadne dobijeni - rovnou si strhava z cilovych bank. Zadne AML. Kurz je dle mych zkusenosti srovnatelny, mozna malinko lepsi ale neuvadi jej v realnem case. Libi se mi funkce back in time. Do 14 dni zpetne mohu utratu znovu priradit na jinou kartu. Ted jsem v zahranici a chci otestovat jak je to s kurzy a poplatky o vikendu - zda si je lze take o 14 dni odlozit a pockat na lepsi. Jsou tam 1% cashbacky na Lidl, Aldi apod. Vybery Jako u Revolut prevazne zdarma. Tedy pouzivam ji i u nas, ale chce si to realne spocitat.

Ja jsem se vsemi bonusy za black a naklady okolo nuly. Tedy jako kdybych mel free verzi. Primarne tu sluzbu vyuzivam rad. Je rychla a jednoducha. Klidne se rozepisu, az se vratim do CR. Nebo po PM. Spousta lidi naopak Curve rado nema. Je to o tom, co komu sedne.
1% uplatnujes mimo EU, spravne ? Mam metal verzi, je nejaky rozdil mezi metal a black ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 18 úno 2020, 11:42

Teď nevím, zda máš pořád na mysli Curve. Ale u Curve 1% uplatňuji i v ČR, když nakupuji v Lidlu - ať už fyzicky nebo na jejich Eshopu. Nevýhodou je, že je to jen u zvolených prodejců. Já tam mám tuším Lidl, Aldi a DM drogerii. Pro verzi black jdou maximálně 3.

Pokud máš metal verzi u Curve, lze tam myslím nahrát prodejců 6 a máš další výhody v podobě různých pojištění. Pochopitelně je to dražší a pro mě už ne tolik atraktivní.

U Revolutky je pak cashback úplně u všech plateb, ale pro EU jen 0,1% a mimo EU 1%.

pavelotb2016
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelotb2016 » 18 úno 2020, 11:54

Joshua píše:Teď nevím, zda máš pořád na mysli Curve. Ale u Curve 1% uplatňuji i v ČR, když nakupuji v Lidlu - ať už fyzicky nebo na jejich Eshopu. Nevýhodou je, že je to jen u zvolených prodejců. Já tam mám tuším Lidl, Aldi a DM drogerii. Pro verzi black jdou maximálně 3.

Pokud máš metal verzi u Curve, lze tam myslím nahrát prodejců 6 a máš další výhody v podobě různých pojištění. Pochopitelně je to dražší a pro mě už ne tolik atraktivní.

U Revolutky je pak cashback úplně u všech plateb, ale pro EU jen 0,1% a mimo EU 1%.
Omluva, mel jsem pocit, ze ten CB a Black verzi spojujes s Revolut...o)

Sent from my iPhone using Tapatalk

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 21 úno 2020, 09:33

Včera jsem letěl z Londýna do Prahy s Wizzair. Snad jsem dobře rozuměl tomu jejich huhlání, ale zdálo se mi, že říkali, že berou všechny karty kromě VISA Electron a Revolut. Docela zajímavé/překvapivé. Pokud je Revolut klasická VISA/Mastercard (s nějakou nadstavbou v aplikaci v podobě měnových účtů), které berou, tak nevím, v čem by měl být problém / jak by mohli vůbec omezit (snad kromě fyzického "Strč tu kartu k terminálu a useknu ti ruku").

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 21 úno 2020, 11:56

Revolut karta prostě nefunguje v offline terminálech. Typicky letadlo, některá samoobslužná zařízení, třeba benzínky, tu a tam někde v zahraničí v obchodech.

Odpovědět