Bondster - zkušenosti investorů


web: www.bondster.cz
Odpovědět
romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od romancik » 25 zář 2018, 09:12

Mně Bondster hlásí po 60-ti denní splatnosti jen 1 půjčku - bohužel bez BBG.
Ale jestli si dobře pamatuji, jednu půjčka mi byla už vrácena (nevím, jak to dohledat a přiznám se, že si to přesně nevybavím, ve výpisu je však úhrada jistiny ve výši komplet půjčky), jen jsem nikde nenašel, kde dohledat podrobnosti o již zaplacené půjčce u Bondsteru.

Co je však zajímavější, mám dvě půjčky zařazené do kategorie 30-60 dní. Obě jsou BBG. Přitom jedna měla splatnost 22.7. Dnes je 25.7., což je 63 dní, jestli dobře počítám.

Dále v sobotu nebo v neděli, když jsem se podíval na Bondster měl jsem více jak polovinu půjček se zpožděnou splatností. Včera to samé. Dnes to je už "jen" jedna čtvrtina. Ovšem 25% je stále podle mě opravdu hodně... Trochu si říkám, jestli se něco neděje. Stalo se to ještě někomu???

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Boží mlýn » 25 zář 2018, 10:06

Bondster to "synchronizuje" jednou za týden, takže je potřeba počkat alespoň ten týden oproti datu splatnosti.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 765
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 258
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od romancik » 25 zář 2018, 10:41

Díky, to jsem nevěděl. Ale i tak mi je divné, že o víkendu se mi potíže se splatností ukazovaly u více jak půlky půjček a teď je to u čtvrtiny - to znamená, že některé už byly splacené. Jako by už u některých to aktualizovali a u některých ne. Což mi přijde divné.

luking4.pce
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2017, 20:23
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od luking4.pce » 25 zář 2018, 11:00

Boží mlýn píše:
25 zář 2018, 10:06
Bondster to "synchronizuje" jednou za týden, takže je potřeba počkat alespoň ten týden oproti datu splatnosti.
Přesně takhle to psali na začátku, ale podle mě to aktualizují mnohem častěji. Psali podle mě něco jako, že v pátek dostanou data od poskytovatelů půjček a následující středu je zadají do systému.

Obvykle se ale stává, že přijde v pondělí ráno výpis a za pár hodin se změní stav na účtě.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 25 zář 2018, 11:17

romancik píše:
25 zář 2018, 09:12
Dále v sobotu nebo v neděli, když jsem se podíval na Bondster měl jsem více jak polovinu půjček se zpožděnou splatností. Včera to samé. Dnes to je už "jen" jedna čtvrtina. Ovšem 25% je stále podle mě opravdu hodně... Trochu si říkám, jestli se něco neděje. Stalo se to ještě někomu???
Tohle je bezny jev a neni potreba se znepokojovat. Je to dane tim, ze temer vsechny pujcky maji pravidelne datum splatky 20. daneho mesice. Často pak dojde k drobnym prodlevam pri platbe o par dni a to nema zadnou vypovidaci hodnotu o pripadnych problemech dluznika. Dle mych zkusenosti se to vetsinou behem tydne srovna a zustane jiz jen par opozdilcu.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 25 zář 2018, 11:19

luking4.pce píše:
25 zář 2018, 11:00
Boží mlýn píše:
25 zář 2018, 10:06
Bondster to "synchronizuje" jednou za týden, takže je potřeba počkat alespoň ten týden oproti datu splatnosti.
Přesně takhle to psali na začátku, ale podle mě to aktualizují mnohem častěji. Psali podle mě něco jako, že v pátek dostanou data od poskytovatelů půjček a následující středu je zadají do systému.
Ano, takto to v minulosti prezentovali, ale dle pravidelnosti pripisovanych uroku a jistin to uz nejaky ten patek neplati.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 25 zář 2018, 18:17

Chystáte se někdo na investici do vinařství?

https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... vinarstvi?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1583
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od LuckyLuke » 25 zář 2018, 18:36

Já bych do toho šel. Vypadá to lákavě, love se musí točit.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 25 zář 2018, 19:17

Jj, v rámci diverzifikace tam nějakýho kapříka pošlu, ale rozhodně né statisíce abych získal vyšší úrok.
Naposledy upravil(a) doonio dne 28 zář 2018, 09:05, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 25 zář 2018, 21:38

Osobne bych takovy projekt cekal spise na Fundliftu, ale je dobre, ze mame konkurenci a Bondster zatim jak u Lea, tak zde drzi vyssi uroky.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1583
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od LuckyLuke » 25 zář 2018, 21:43

Jsem investoval do perpetuitních půjček od společnosti YARIS i do Leo Express. Půjčky Yaris zmizely velmi rychle. Kdybych měl přebytečné love, tak bych do vína investoval až 100-200K.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 25 zář 2018, 21:50

LuckyLuke píše:
25 zář 2018, 21:43
Jsem investoval do perpetuitních půjček od společnosti YARIS i do Leo Express. Půjčky Yaris zmizely velmi rychle. Kdybych měl přebytečné love, tak bych do vína investoval až 100-200K.
Ty perpetuitná půjčky byly super, škoda jen že už se víc jak přes měsíc neobjevily...Ono obecně je to bída na tom tržišti, poslední nové půjčky byly kdy? V půlce sprna... :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Boží mlýn » 26 zář 2018, 08:46

Tomu ocenění nevěřím, do tohoto nejdu. Reálně by se tato práva prodala za pakatel.
A až přijde krize, tak drahý víno se oželí mezi prvními.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Boží mlýn » 27 zář 2018, 12:32

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... a&start=18 tady přidám ještě pár názorů
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 28 zář 2018, 08:37

Tak jsem se rozhodl neinvestovat, nějak až moc to zavání různýma otázkama a ten nabízený úrok ani omylem neodpovídá podstupovanému riziku. Např. v posudku k ochranné známce je uvedeno, že marketingový výhled obratu společnosti pro roky 2015/2016/2017 je 93/101/111 mil.

A v aktuálním, reálném finančním souhrnu (od společnosti Bisnode) jsou čísla obratu poněkud jiná :-D
2015 - 7mil.
2016 - 9 mil.
2017 - 4.5 mil.

Věc druhá je, že jsou za ty poslední 3 roky neustále ve ztrátě, z čeho chtějí ten úvěr Acemě zplatit?

Přemýšlel jsem i o možnosti B, investovat a potom před splacením jistiny(je to půjčka interest only) odejít (s nějakým rozumným poplatkem - Yaris má 1%). A světe div se, vystoupit lze jen půlročně a s poplatkem 3%. Děkuji nechci.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4491
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1583
Kontaktovat uživatele:

Chateau Lednice

Příspěvek od LuckyLuke » 29 zář 2018, 09:01

Chateau Lednice

Díky za vložení vlákna : http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... a&start=18

Tady je jejich eshop :

http://www.valtickepodzemi.cz/eshop-nabidka-vin-213/
http://www.valtickepodzemi.cz/vina
https://www.wineofczechrepublic.cz/nasi ... e-a-s.html

Obchodní rejstřík :
výpis : https://drive.google.com/file/d/1_e9kaz ... sp=sharing
účetní uzávěrka k 31.3.2016 : https://drive.google.com/file/d/1dtklkF ... sp=sharing

Základní kapitál : 2 000 000,- Kč

Jak probíhá investice na Bondsteru:
Bondster - Chateau Lednice.jpg
Bondster - Chateau Lednice.jpg (101.81 KiB) Zobrazeno 6878 x
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 04 říj 2018, 15:44

Bondster přidal pár nových půjček na tržiště, rychle mizí!
bondster.png
bondster.png (22.11 KiB) Zobrazeno 6758 x
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Carhir » 08 říj 2018, 20:25

Já nestačím koukat:

,,V průběhu necelého jednoho týdne tak Chateau Lednice Group vybrala od téměř 350 drobných investorů částku 8,5 milionů korun. Celková půjčka činí 10 milionů korun a provozovatel trhu investic Bondster očekává, že bude celá částka proinvestována nejpozději během následujícího týdne. "

I přes všechna negativa a otazníky která tato nabídka vyvolávala se to zainvestovalo za týden?? Nabízí se zajímavé srovnání s Fundliftem - zde byly společnosti které poptávaly 10mio s mnohem lepším profilem, svlékly se v business plánu do naha a stejně jim trvalo několik týdnů než se dostaly na 10 miliónů...

Jediné co mě snad napadá co mohlo zvyšovat atraktivitu investice do vína je doba - 1 rok. Fundlift bude muset hejbnout kostrou s tím sekundárním trhem protože se mi zdá že mu pomalu začíná ujíždět vlak...

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 10 říj 2018, 08:23

Koukal jsem, že na Bondsteru zavedli alespoň emailovou zprávu, když dojde k doplacení úvěru. To vnímám jako hodně potřebný a transparentní krok. Minimálně do té fáze, než si to v rozhraní zautomatizují.

I z toho důvodu, že nemusím sledovat zda náhodou není znovu třeba zainvestovat jistinu.
Přílohy
doplaceno.PNG
doplaceno.PNG (7.31 KiB) Zobrazeno 6595 x

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 10 říj 2018, 09:42

Joshua píše:
10 říj 2018, 08:23
Koukal jsem, že na Bondsteru zavedli alespoň emailovou zprávu, když dojde k doplacení úvěru. To vnímám jako hodně potřebný krok.
Je to urcite spravny krok a pozitivni signal, ze se nad zpetnou vazbou investoru zamysli.
Idealni by bylo davat do mailu jeste prilohu, treba pdf, kde by byly vypsane informace z toho zakladniho prehledu. Nicmene ted to vypada, ze to maji vylozene rucne delane bez automatizace a nekdo ten mail rucne cvaka. Asi tech pripadu neni tolik, takze jim to takto problem nedela.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů