Bondster - zkušenosti investorů


web: www.bondster.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od doonio » 16 srp 2018, 11:54

Nový 15% úvěr je venku, moc se tam dlouho neohřeje...

A proč já zase nemám žádné prostředky.... :evil: :evil: :evil:
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 16 srp 2018, 12:04

doonio píše:
16 srp 2018, 11:54
Nový 15% úvěr je venku, moc se tam dlouho neohřeje...

A proč já zase nemám žádné prostředky.... :evil: :evil: :evil:
...už je pryč. Stačil jsem si ho prohlédnout a odradilo mě že nebyl zajištěn nemovitostí ale movitým majetkem, mj. nějakým rozprašovačem chlévské mrvy:) Tak jsem do toho nešel...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Jan » 16 srp 2018, 12:07

Carhir píše:
16 srp 2018, 12:04
doonio píše:
16 srp 2018, 11:54
Nový 15% úvěr je venku, moc se tam dlouho neohřeje...

A proč já zase nemám žádné prostředky.... :evil: :evil: :evil:
...už je pryč. Stačil jsem si ho prohlédnout a odradilo mě že nebyl zajištěn nemovitostí ale movitým majetkem, mj. nějakým rozprašovačem chlévské mrvy:) Tak jsem do toho nešel...
Nebyla to chyba? Rozprašovač chlévské mrvy se vždycky hodí... :o)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od doonio » 16 srp 2018, 12:35

nejsem zemědělec, ale ta technika vypadala celkem zánovní (hovna na rozpračovači jsem neřešil), a LTV bylo takové ještě snesitelné (50%). Ono, kdyby měl člověk trochu víc času a podíval se kolik takový nový roprašovač stojí,atd... tak by ho to trochu uklidnilo, ale většina lidí šíleně kliká, když vidí 15%pa a to zajištění už moc neřeši.

Co mě fascinuje je ten úvěr co měl LTV 102% a on se furt kupuje, proboha kdo to koupí? Ale, najdou se asi takový bezmozci :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Joshua » 16 srp 2018, 12:42

doonio píše:
16 srp 2018, 12:35
Co mě fascinuje je ten úvěr co měl LTV 102% a on se furt kupuje, proboha kdo to koupí? Ale, najdou se asi takový bezmozci :-D
Tady je asi otázka, jak kdo věří garanci vykoupení u Yarisu. Ostatní úvěry tohohle typu zmizely do 2 dnů.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Carhir » 16 srp 2018, 12:57

doonio píše:
16 srp 2018, 12:35
nejsem zemědělec, ale ta technika vypadala celkem zánovní (hovna na rozpračovači jsem neřešil), a LTV bylo takové ještě snesitelné (50%). Ono, kdyby měl člověk trochu víc času a podíval se kolik takový nový roprašovač stojí,atd... tak by ho to trochu uklidnilo, ale většina lidí šíleně kliká, když vidí 15%pa a to zajištění už moc neřeši.

Co mě fascinuje je ten úvěr co měl LTV 102% a on se furt kupuje, proboha kdo to koupí? Ale, najdou se asi takový bezmozci :-D
Myslíš tu perpetuitu od Yaris? Já bych se odvážil tvrdit že to je lepší volba než ta dnešní 15%-ní půjčka s rozprašovačem:) Pokud tato půjčka od Acemy padne, určitě zaplatíš 15% jistiny Bondsteru za administrativu s vymáháním. A pak budeš doufat že se tato zemědělská technika prodá za cenu která ti pokryje jistinu (a tenhle proces se může táhnout bůhvíjak dlouho).

Ale ta od Yarisu má BBG, takže po 60ti dnech ji odkoupí. Co Tě tedy hlavně zajímá je jak dobře si tento poskytovatel vede. V jejich poslední závěrce (2016) vidím že mají aktiva ve výši 105mio, vlastní kapitál 70mio. Samozřejmě nevím jak u nich dopadl 2017 a 1H 2018, ale vzhledem ke stavu ekonomiky nepředpokládám že by se jim tak zhoršilo úvěrové portfolio že by vygumovalo sedmdesát milionů. Bottom line - Yaris odkoupí půjčku, ty dostaneš celou jistinu a naběhlé úroky a nazdar:)

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 16 srp 2018, 16:21

stejně za moc nestál .. ručení starými zemědělskými stroji... v aukci by se prodaly tak za třetinu odhadní ceny, takže moje soukromé LTV pro tuto půjčku bylo vysoko přes 100%... vzal jsem to tam jen za 500 Kč :-)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 18 zář 2018, 13:11

Mate jiz nekdo nekterou z investic bez BBG 60+ dni po splatnosti? Mohli byste postnout, jakym zpusobem je takovy případ Bondsterem resen a jak pravidelne a podrobne info investorum dava?
Ja mam aktualne 5 investic po splatnosti, z toho 3 30-60 dni, ale vsechny maji BBG.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Boží mlýn » 18 zář 2018, 16:02

myslím, že k tomu ještě nedošlo, v jednom 2 měsíčním případě s prodlením došlo nakonec k předčasnému splacení (ale to bylo stejně bez bb)
uvidíme, co teď ne-acemácká půjčka, tam to brzy ty 2 měsíce budou...
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 18 zář 2018, 22:55

Přikládám k dotazu jeden relevantní článek, který nedávno vyšel na Bondsteru:
https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... ceni-uveru

- Default rate 1,1%. Prozatím měli 2 půjčky v defaultu.
- U první byla jistina 328k, investoři zpět získali 242k (to mi vzhledem ke krátké existenci Bondsteru přijde jako hodně rychlé, bohužel neuvedli LTV)
- Druhá půjčka je v procesu vymáhání
- Bad debt je 86k, což je zatím 0,04%

Já zatím nic 60+ dní z přibližně 80 participací neměl. Teď mám 30-60 pouze úvěry s garancí.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Boží mlýn » 19 zář 2018, 08:41

Já si jenom pořád říkám, proč musí mít ty sebechválící PR obraty v každém článku, co zveřejní. Z tak malého množství půjček, které tam zatím bylo a je, uvést, že to dokazuje vysokou kvalitu půjček... Na mě to působí spíše jako zvednutý prst, když se někdo musí pořád sám vychvalovat.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 19 zář 2018, 09:05

Jj, ta nabídka úvěru je hrozná bída...článek vychází skoro obden a neustále omýlají. jak u nich lze až 15%, ale takový úvěr je uveřejněn jednou za měsíc a je za 5min. fuč... Ale ani ty ostatní 9% úvěry nejsou kdovíjaké terno, ta nabídka je opravdu žalostná. Já jsem tam začal pár měsíců zpět z toho co mi zbylo z Twino/Mintos, abych trochu diverzifikoval v CZK, ale mám z toho smíšené pocity. Něco jsem si uzobnul, ale většinu času tam peníze leží ladem a čekají a čekají.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 19 zář 2018, 09:14

Musim souhlasit, ze rozvoj a progres platformy je na velmi nizke urovni.
Zavedeni blogu je fajn, ale slibovabe kratkodobe pujcky, rozsireni tech stavajicich, zlepseni statistik pro investory, sekundární trh, to jsou porad jen sliby. Mesice plynou a nic se neděje.
Za mesic vyvesi 10-15 novych pujcek a to je zoufale malo.

Jinak PR mi prijde, ze ted rozjely temer vsechny platformy, ale pravda, ze Zonky a Bondster tou samochvalou nesetri...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 19 zář 2018, 09:26

Boží mlýn píše:
19 zář 2018, 08:41
Já si jenom pořád říkám, proč musí mít ty sebechválící PR obraty v každém článku, co zveřejní. Z tak malého množství půjček, které tam zatím bylo a je, uvést, že to dokazuje vysokou kvalitu půjček... Na mě to působí spíše jako zvednutý prst, když se někdo musí pořád sám vychvalovat.
Jo, tohle je pravda. Prakticky každý portál to tak dělá, holt nikdo tou sebechválou na sebe moc nešetří. Data jsou při tak malém množství hodně zkreslená, ale i tak to za sebe beru jako pozitivní signál - kvůli prodlení mi žádný úvěr ještě nebyl vykoupen, což se na Mintosu děje prakticky běžně.

Bohužel, s těmi nabídkami se zrovna pytel neroztrh. Potřebovali by další poskytovatele jako sůl.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Joshua » 19 zář 2018, 14:44

Co říkáte na "výnosnou rezervu"?
https://bondster.com/cz/novinky/vsechny ... kym-urokem

Už jsem chtěl trochu zajásat, že část vkladu nebude ležet ladem, ale oni to jsou v podstatě půjčky bez poplatků za vystoupení s výnosem 3,9%. Tj. předpokládám, že je nutné je držet v rámci několika měsíců, resp. minimálně měsíce abych dostal výnos. Za držení v řádu dní nedostanu nic, takže se to blbě časuje, kdyby se zničehonic třeba zítra objevily na tržišti nové nabídky.

Ale, asi lepší než nic :). Jen by to mohli nějak přehledněji označit třeba ikonkou "0%".

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 19 zář 2018, 15:21

Joshua píše:
19 zář 2018, 14:44
Už jsem chtěl trochu zajásat, že část vkladu nebude ležet ladem, ale oni to jsou v podstatě půjčky bez poplatků za vystoupení s výnosem 3,9%. Tj. předpokládám, že je nutné je držet v rámci několika měsíců, resp. minimálně měsíce abych dostal výnos. Za držení v řádu dní nedostanu nic, takže se to blbě časuje, kdyby se zničehonic třeba zítra objevily na tržišti nové nabídky.
To je přece super, oni stejně dávají půjčky běžně jednou za měsíc, někdy i víc..tzn. teďkomc aspoň v mezidobí můžeš něco málo vydělat :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 19 zář 2018, 15:49

Výnos tedy po odečtení investorského poplatku dělá 2,9% před zdaněním.
Hmm...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Spirit
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 25
Registrován: 25 čer 2018, 10:35
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Spirit » 19 zář 2018, 16:51

Docela dobře se to hodí k akci 1% z proinvestované částky.
Já jsem za této akce na konci července na Bondsteru začal. Nebyl jsem ale schopný smysluplně investovat své peníze. Rozumných půjček nebylo moc a rychle mizely. Peníze mi leželi na účtu. Teď je budu moci dát do těchto půjček. A jestli je zase za několik dní stáhnu, když se objeví jiné příležitosti, nebude mě trápit, že přijdu o pár korun za úrok ... Stále bych měl dostat procento z proinvestování.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od JPT » 20 zář 2018, 06:49

zbynhu píše:
19 zář 2018, 15:49
Výnos tedy po odečtení investorského poplatku dělá 2,9% před zdaněním.
Hmm...
Tak to já mám víc na stavebním spoření. 3,14% po zdanění.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Airbus
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 89
Registrován: 12 zář 2017, 13:54
Reputace: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Bondster - zkušenosti investorů

Příspěvek od Airbus » 20 zář 2018, 07:02

JPT píše:
20 zář 2018, 06:49
zbynhu píše:
19 zář 2018, 15:49
Výnos tedy po odečtení investorského poplatku dělá 2,9% před zdaněním.
Hmm...
Tak to já mám víc na stavebním spoření. 3,14% po zdanění.
Až na to že stavebko musis mit presne 6 let a posilat 20k za rok na tohle zhodnocení. Stavebko má smysl pokud by nekdo chtel uver, za 3% je lepsi to utratit....
Zde to máš bez jediné podmínky. Jinak 2,9 je zoufalé ale je to jen přesně na to, než se najde něco vhodnějsiho.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 34 hostů